האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

HPortal מאחל חג פסח שמח וכשר!

חוקי הפורום 

הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

דיון / התאוריה של פיקסר, התיאוריה האהובה עליי
פורסם ב: Dec 30 2017, 02:11 AM
צטט הודעה

so long, and thanks for all the fish!

פרטי משתמש
קבוצה: גריפינדור
חרמשים: 17427
מגדר:
משתמש מספר: 50775
חפצי המשתמש: צפה

מכיל ספויילרים ענקיים לכל הסרטים של פיקסאר!

התיאוריה של פיקסאר

User Posted Image

דבר ראשון : המקורות שלי הם 2 הסרטונים האלה : 1 2 אני ממליץ לראות אותם.

למי מכם שלא יודע, התיאוריה של פיקסר היא תאוריה שמאחדת את כל הסרטים של פיקסאר שיצאו עד עכשיו. היא נכתבה ע"י ג'ון נגרוני ודניאל אובריין, והיא מספרת את הסיפור האמיתי של העולם של פיקסאר. התיאוריה אומרת שכל היקום של פיקסאר הוא בעצם היקום שלנו במידה והמטאור היה מפספס את הדינוזאורים.

התיאוריה מתחילה בסרט "הדינוזאור הטוב". בסרט אנחנו רואים איך המטאור שהיה אמור להשמיד את הדינוזאורים פיספס את כדור הארץ, ואיפשר לדניוזאורים להמשיך ולהתפתח אבולוציונית במשך עוד מיליוני שנים. זו הסיבה שהדינוזאורים שאנחנו רואים בסרט מסוגלים לדבר, לבנות מבנים, והם אפילו עוסקים בחקלאות. למעשה הם קיימים כל כך הרבה זמן עד שאנחנו רואים שדינוזאורים ובני אדם חיים ביחד באותה תקופה. עכשיו בגלל שהדינוזאורים חיים כל כך הרבה זמן, התוצאה היא שבתקופה שאנחנו חיים יש מחסור חמור בנפט, הרי נפט מיוצר מבעלי חיים פרה היסטורים, כמו דינוזאורים. בהמשך הדינוזאורים אכן נכחדים.

בהמשך ציר הזמן אנחנו מגיעים למאה ה-14 לימים השחורים של סקוטלנד, לסרט אמיצה. בסרט הזה אנחנו רואים מכשפה זקנה שמשתמשת בקסם מיוחד כדי לגרום לחפצים דוממים לקום לחיים וכדי לגרום לבעלי חיים לדבר. כמו כן היא לגמרי אובססיבית עם דובים. תזכרו אותה, היא מאוד חשובה. היא משתמשת בכוח הקסם שלה כדי להפוך את אמא של מרידה לדוב. עכשיו, אמא שלה כן הופכת חזרה לבת אדם, אבל אנחנו יודעים שזו לא הפעם הראשונה שהמכשפה השתמשה בכוח הקסם כדי להפוך אנשים לחיות, ושלכל אלו יש תכונות וצורת התנהגות אנושיות בתוך הגוף החייתי שלהם. לכן, עכשיו אנחנו יודעים שיש הרבה חיות עם תכונות אנושיות - שיכולות להתרבות וליצור עוד חיות כמוהם. חיות כמו נמו, ורמי. החיות האלה ממשיכות להתפתח אבולוציונית, אף מעבר לאינטליגנציה הראשונית שלהם.

ברטטוי אנחנו רואים שרמי רוצה לעסוק בבישול, פעילות אקסקלוסיבית לבני אדם. אבל מסתבר שהוא יותר טוב בה מרוב בני האדם. אבל המידע הזה לא נשמר בסוד. בסוף הסרט רטטוי העובדה שחיות יכולות לדבר לא נשארת סודית, ושמועות מתחילות להיווצר. והשמועות האלה בטח תופסות את האוזניים של הרפתקנים כמו למשל, צ'ארלס מאנץ', הנוול בלמעלה. כששמע את השמועות וראה את הפונטציאל בחיות, מאנץ' יוצר קולרים מיוחדים לכלבים שלו, שנותנים להם את היכולת לדבר. אמנם הטכנולוגיה מבודדת בדרום אמריקה, אבל בסוף הסרט צ'ארלס מת והכלבים חופשיים והטכנולוגיה יכולה להיות בכל מקום. זה לא נותן לנו הרבה, חוץ מזה שעכשיו אנחנו יודעים שהחיות הרבה יותר אינטילגנטיות. ראוי לציין גם שהחברה שמפנה את הבית של קארל בתחילת הסרט היא, שימו לב, BNL.

מה שמוביל אותנו למוצאים את נמו. כאן אנחנו רואים שהדגים קיבלו מספיק אינטיליגנציה בשביל שדג יחיד יצליח לחצות את האוקיינוס כולו ולהציל את הבן שלו, מבני אדם! עכשיו, מבחינת חיות זה הכי מפותח שאנחנו מקבלים.
כעת אנחנו עוברים לסרט "משפחת סופר על". מסתבר שלא רק חיות המשיכו להתפתח, אלא גם בני אדם. התוצאה היא גיבורי העל שאנו רואים בסרט. בהמשך אנחנו רואים שסינדרום יוצר רובוט עם אינטיליגנציה מלאכותית כל כך טובה - שהיא מספיק חכמה לתהות למה היא צריכה לקבל פקודות, ושסינדרם לא יכול לשלוט בו. גם זה חשוב, תזכרו את זה. אז בסוף הסרט סינדרום מת והרובוט נהרס, אבל האינטילגנציה המלאכותית עדיין קיימת, והיא מאוד מתקדמת.

כעת אנחנו מגיעים לסרטים צעצוע של סיפור אחד, שתיים ושלוש, שקורים כ40 שנה אחרי משפחת סופר - על, מלא זמן בשביל המכונות לפתח את BNL. כאן אנחנו לומדים שיותר ויותר חפצים דוממים (כמו הצעצועים) קמים לחיים בזכות האינטיליגנציה מלאכותית שנמצאת בגלי הרדיו שסינדרום מדבר עליהם בסרט. אנחנו לומדים כי החפצים מנהלים חיים שאותם הם שומרים סודיים מבני אדם. במהלך הסדרה אנחנו רואים יותר ויותר צעצועים, כלומר, אינטליגנציות מלאכותיות, מתחילים לא לאהוב את איך שבני האדם מתייחסים אליהם. זה מגיע עד לנקודה שבסרט השלישי, לאטסו שונא בני אדם.

אז למה המכונות לא יוצאות במלחמה נגד בני האדם? מכיוון שבצעצוע של סיפור אנו לומדים שמכונות (צעצועים) שהופרדו מבני אדם למספיק זמן מתחילים לאבד את הכוח לקום לחיים ולדבר. זה מצביע שמה שבאמת נותן לאינטיליגנציה המלאכותית את הכוח שלה זה בעצם רגשות אנושיים, כמו בהקול בראש. אבל, המכונות עדיין רוצות להיות בשליטה, אז הם מגיבים באמצעות ההרחבה של BNL. BNL משתלט על העולם ומזהם אותו ברמה שבגללה אחרי צעצוע של סיפור שלוש יש ממש מעט בני אדם, ואין בכללי חיות בכלל. מה שכן נשאר זה, מכוניות. ולא סתם מכוניות, מכוניות עם אינטיליגנציה מלאכותית. עכשיו, בגלל שמכונות צריכות בני אדם כדי לפעול, ועכשיו כמות בני האדם על כדור הארץ ירדמה משמעותית, ואין בכלל חיות על כדור הארץ הם מוכרחים לסמוך על נפט. עכשיו, אתם זוכרים שאמרתי שיש מחסור ענקי בנפט? אז בגלל זה במכוניות 2 יש בעיית חוסר אנרגיה בעולם.

בשלב מסוים נגמר כל הדלק בעולם, וכל המכוניות מתות, שמשאיר אותנו עם... וולאי. כ - 700 שנה לאחר מכן, מה שנשאר מאוכלוסיית בני האדם נמצא על ספינת חלל בשם ה"אקסיום". בתוך הספינה, האינטיליגנציה המלאכותית של הספינה מרמה את הקפטן, ומתייחסת לכל בני האדם על הספינה כאל - צעצועים. המכונות היו מאוכזבות מחוסר צומת הלב שהם קיבלו מבני האדם, ולכן הם מתקנים את הבעיה ע"י כך שהם נותנים לבני האדם צומת לב אינסופית. ובחזרה על כדור הארץ יש לנו את וולאי, הרובוט היחיד שנשאר. הסיבה שרק הוא נשאר היא שהוא מסוקרן מבני אדם - אוסף חפצים אנושיים ורואה סרטים ישנים. הקירבה הזו נותנת לו יותר כוח חיים, מכיוון שכמו שאמרנו קודם : מכונות צריכות אנשים כדי לחיות. בסוף הסרט בני האדם חוזרים לכדור הארץ ווולאי שותל עץ, שגודל ומספק תנאים ליצירת חיים חדשים על כדור הארץ בצורתם הקטנה ביותר : חרקים.

החרקים שגדלים מסביב לעץ הם בעצם החרקים מ"באג לייף", שקורה לפי התיאוריה, בעתיד הרחוק. החרקים בבאג לייף לא מתנהגים כמו שום חיה אחרת בסרטים של פיקסאר - יש להם ערים, הם ממציאים דברים, הם בונים דברים. בסרט הם מזהירים לא לעזוב את העץ מחשש לחרקים וחיות אחרות, לא מבני אדם. בנקודה זו לא יהיו מספיק אנשים על כדור הארץ בשביל לאיים על החרקים. החרקים מתנהגים בצורה זו בגלל כוח הקסם של המכשפה, שגורם הרי לחיות להתנהג כמו בני אדם. אז עכשיו יש לנו חיות מתקדמות, מכונות עצמאיות ובני אדם, חיים בהרמוניה על כדור הארץ. עד השלב הבא באבולוציה - מפלצות.

מפלצות בע"מ מתרחש בעתיד הרחוק מאוד. כל כך רחוק שהם כבר יצרו לוח שנה חדש, שבו השנה היא כבר אחרי 1313. אבל איך הם נוצרו? יש 2 אפשרויות. אחת זה שהזיהום על כדור הארץ גרם לבני האדם למוטציות שהפכו אותם למפלצות. שתיים זה שאנשים וחיות התרבו ביחד, כיוון שחיות נהיות הרבה יותר חכמות. ושוב אנחנו בעולם בלי בני אדם, ושוב צריך בני אדם כדי לשרוד. המפלצות צריכות לאסוף הבעות רגשיות (כמו צרחה או צחוק) כדי להפעיל את העיר שלהם - כי נחשו מה? שוב פעם יש משבר אנרגיה!

אבל רגע, אנחנו רואים בסרט שהמפלצות עוברות דרך הדלתות אל עולם שבו יש בני אדם. איך זה יכול להיות, אם כל בני האדם נעלמו? זה באמת לא נשמע הגיוני, אלא אם כן מפלצות בעצם נוסעות אחורה בזמן דרך הדלתות, לתקופה שבה בני אדם היו קיימים. זה גם מסביר למה אומרים למפלצות לא לגעת בכלום ששיך לבני האדם, כי לגעת בכל דבר שהוא יכול לגרום לגלים בציר הזמן שישנו לגמרי את ההיסטוריה. בו כן מצליחה לעבור, ומתאהבת בסאלי. היא אוהבת אותו! אנחנו רואים אותה בסוף הסרט מנסה לפתוח ולסגור את הדלת בתקווה שתצליח לראות אותו שוב, ואנחנו יודעים שבסוף היא כן מקבלת את הביקור מסאלי שהיא רצתה. עכשיו תדמיין שאתה הילד הזה. לגדול בידיעה שקיים עולם אחר, אתה זוכר את העולם ההוא, ביקרו אותך ממנו, אתה תרצה למצוא אותו שוב. למעשה, אם אתה בו אני חושב שזה יהפוך לאובססיית החיים שלך. אתה חוקר את העולם בשביל דרך לחזור לעולם המפלצות - ומה אתה מגלה? קסם. ואתה משתמש בקסם הזה כדי לנסוע בזמן לימים השחורים של סקוטלנד. בדיוק, בו היא המכשפה! הוכחה אחת - היא אובססיבית עם דובים, שסאלי ממש דומה להם. שתיים - אפשר לראות בבירור בסרט אמיצה ציור של סאלי על בול עץ. שלוש - בסרט רואים פסל של אוטו, שלא היה קיים בכלל בתקופה הזאת, איך היא אמורה בכלל לדעת מה זה אלא אם כן היא באה מהעתיד? וברגע מסוים היא אפילו משתמשת בדלת כדי לשנות את תכולת החדר שלה!

אני רוצה להדגיש שבכירים של פיקסאר אישרו אינספור פעמים שהתאוריה לא נכונה, ושהיא משעשעת אך לא אמיתית.

הנה קישור לטקסט המקורי של התיאוריה של פיקסאר (באנגלית) : https://jonnegroni.com/2013/07/11/the-pixar-theory/

אז מה אתם חושבים? האם אתם מסכימים עם התיאוריה הזאת? האם אתם חושבים שהיא מתאימה והייתה יכולה להיות נכונה? מה הכי אהבת בתיאוריה? מה הייתם משנים בתיאוריה? תרגישו חופשי לכתוב כל דבר בקשר לנושא. שיהיה לכם דיון פורה ומהנה :)

--------------------
אופיר

".you keep using that word. I don't think it means what you think it means"
סלית'רין גאה (אך גריפינדור באתר), נצנצים זה מלכלך, וחד הקרן רצח את הגבינה.
אם למישהו בא להוסיף טקסט לחתימה היבשה שלי, תשלחו לי בה"פ.

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
פורסם ב: Dec 30 2017, 18:26 PM
צטט הודעה

Foxes are just cat software running on dog hardware

פרטי משתמש
קבוצה: הנהלת האתר
חרמשים: 2147483647
מגדר:male
משתמש מספר: 33527

אני מכיר את התיאוריה הזו. כששמעתי אותה בפעם הראשונה ממש התלהבתי, ואני עדיין חושב שזה גאוני. אבל מאז כבר יצאו סרטים כמו הקול בראש וקוקו, ולא ברור לי איך הם משתלבים בתיאוריה.

--------------------
User Posted Image
User Posted Image

---------
פורסם ב: Dec 30 2017, 18:47 PM
צטט הודעה

so long, and thanks for all the fish!

פרטי משתמש
קבוצה: גריפינדור
חרמשים: 17427
מגדר:
משתמש מספר: 50775

QUOTE (כינוי בעברית @ Dec 30 2017, 06:58 PM)
אני מכיר את התיאוריה הזו. כששמעתי אותה בפעם הראשונה ממש התלהבתי, ואני עדיין חושב שזה גאוני. אבל מאז כבר יצאו סרטים כמו הקול בראש וקוקו, ולא ברור לי איך הם משתלבים בתיאוריה.

אתה מוזמן לצפות בערוץ של הסרטון השני שהזכרתי למעלה, הם הכינו סרטון על איך כל אחד מהסרטים האלה משתלבים בתיאוריה.

--------------------
אופיר

".you keep using that word. I don't think it means what you think it means"
סלית'רין גאה (אך גריפינדור באתר), נצנצים זה מלכלך, וחד הקרן רצח את הגבינה.
אם למישהו בא להוסיף טקסט לחתימה היבשה שלי, תשלחו לי בה"פ.

---------
פורסם ב: Dec 31 2017, 23:16 PM
צטט הודעה

בוגר הוגוורטס

פרטי משתמש
קבוצה: מסדר מרלין
חרמשים: 133690
מגדר:female
משתמש מספר: 38229

תיאוריה ממש מעניינת! זה מדהים שמישהו אשכרה ישב וחשב על הכל, מסכימה עם גיא שזו ממש גאונות. אני ממש אוהבת את התיאוריה הזו, אך אני בספק אם היא באמת נכונה. לא נראה לי שהם באמת חשבו על קישור כזה עמוק לכל הסרטים שלהם.
כל הכבוד על הדיון, אופיר! ניכרת השקעה עצומה בכתיבת הדיון :)

--------------------

הדס - הנהלת האתר ועוד הרבה תפקידים לשעבר
אין חתימה, תרקדו.

---------
0 משתמשים צופים באשכול זה (0 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושא
הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

מממנים

ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
93 510 347 105

פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2024 - 2007