האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

HPortal מאחל חג פסח שמח וכשר!

הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

סיקור משחק || Assassin's Creed 3, 18+
פורסם ב: Apr 13 2015, 22:08 PM
צטט הודעה

בוגר הוגוורטס

פרטי משתמש
קבוצה: הפלפאף
חרמשים: 9221
מגדר:male
משתמש מספר: 25067
חפצי המשתמש: צפה

User Posted Image
שם המשחק: אססין קריד (אמונת המתנקש 3)

שם המשחק במקור: Assassin's Creed 3.

ז'אנר: פעולה.

שנת יציאה: 30.10.12 - PS3 + Xbox 360 (בישראל ההשקה הייתה ב-1.11.12).
20.11.12 - PC.
תאריך יציאת המשחק המקורי היה ה-21.12.12, סוף העולם לפי בני שבט המאיה ולפי עלילת המשחק, אך לאחר צאת קדימון המשחק פורסם התאריך החדש (30.10.12).

יוצרי המשחק: Ubisoft.

יצא לקונסולות: PS3, Xbox 360, PC, Wii U.

אזהרה: דירוג המשחק הוא 18+.

תקציר קצר:

דזמונד מיילס, המכונה Subject 17, עד לא מזמן הוחזק בשבי על ידי חברת אבסטרגו, שמטרתה היא למצוא אנשים שהם צאצאיהם של אנשים אשר השתמשו בחפצים בעלי כוחות על טבעיים ולהשתמש בהם כדי לשחזר את זכרונות אבותיהם הקדומים במטרה למצוא את מיקומם של אותם חפצים ובעזרתם להשתלט על העולם. אבסטרגו מורכבת מהטמפלרים (Templars, מסדר אבירי היכל שלמה) של ימינו. דזמונד הצליח לברוח מהם כאשר חבר לאססינים (Assassins), ומאז הם במרדף אחר השעון בעקבות נבואה שהתגלתה לאחד מאבותיו הקדומים של דזמונד, בה ה'ראשונים' (The Ones Who Came Before) הזהירו את אבותיו הקדמונים של דזמונד מהתפרצות סולארית שהתרחשה בעבר והשמידה את רוב הציוויליזציה ועתידה להתרחש בקרוב, ב-21 בדצמבר 2012. על אותה חבורת אססינים למצוא את המקדש הסודי באמצעות דזמונד, אשר מכיל את הפתרון לאותה בעיה שמאיימת על העולם כולו.
כאשר הם מגיעים למקדש הם מגלים שעל דזמונד, שאת שנותיו האחרונות בילה בתוך האנימוס (מכשיר לשחזור הזכרונות של אבותיו הקדמונים), להיכנס שוב אל האנימוס ובפעם האחרונה, לשחזר את זכרון אבותיו הקדמונים ולמצוא את המפתח למקדש, שהוסתר היטב. אך בהמשך, עוד יתברר להם שזוהי בעייתם הפשוטה ביותר...

תקציר: (מכיל ספויילרים קלים לגבי חלק ניכר מהמשחק, ספויילרים רמוזים לגבי הסוף אך בלי לגלות את הסוף)

המשחק מתחיל מיד לאחר סוף המשחק הקודם (AC:Revelations), בו דזמונד התעורר מהקומה והוא, אביו (וויליאם מיילס), רבקה קריין ושון האסטינגס נוסעים למערה אשר הופיעה בחזיונו של דזמונד (בעת שיחתו עם האבות הקדמונים). כאשר הם מגיעים למערה, הם משתמשים בתפוח של עדן בכדי להיכנס למקדש הקדום הנמצא במערה, שם נמצא הפיתרון להתפרצות הסולארית של השמש לפי ה*אבות הקדמונים. בעת כניסתם למקדש, הם מגלים כי הוא דורש מס' מקורות כוח ומדליון בכדי להיכנס לחלק הסודי המכיל את הפיתרון.
על דזמונד להיכנס, פעם נוספת וכנראה בפעם האחרונה, אל האנימוס על מנת לגלות את מיקומו של המדליון.

דזמונד משחזר את זכרונותיו של אדם בשם היית'ם קנווי, אדם בריטי במאה ה-18 שהיה אחד מ**אבותיו הקדומים.
דזמונד רואה כיצד היית'ם מנווט את דרכו ממושבו באופרה אל אחד מהתאים השמורים עבור האנשים החשובים בעזרת פארקור, שימוש בתפאורת האופרה ואף פריצת מנעולים.
לאחר שפילס את דרכו עד לאותו התא, היית'ם מתיישב מאחורי אחד מהאנשים החשובים בשקט, אך עבור אותו אדם זוהי לא הפתעה, הוא ציפה להיית'ם.
היית'ם הורג את אותו אדם וגונב ממנו את המדליון, ומתגנב אל מחוץ לבית האופרה.

מיד לאחר המשימה הזו, דזמונד מגלה כי היית'ם שייך למסדר כלשהו ומשער כי זהו מסדר האססינים. בעת פגישת המסדר, מטילים על היית'ם משימה ללכת למצוא את המקדש המכיל נשק רב עוצמה (לפי ספר המסדר) שדלתו נפתחת בעזרת המדליון. נותנים לו רשימת שמות של אנשים שיעזרו לו למצוא את אותו מקדש. היית'ם מקבל עליו את משימתו ועולה על ספינה לבוסטון.
בעת הפלגתו הוא נתקל במס' בעיות הדורשות ממנו את יכולות הפארקור והלחימה שלו, אך הוא מצליח להתגבר על כולן כמעט ללא בעיה.

כאשר היית'ם מגיע לבוסטון, הוא מגלה כי מציאת האנשים ברשימה היא אינה פשוטה כל כך כמו שחשב. הוא נעזר בצ'ארלס לי, ואחרי ביצוע מס' פעולות חשובות הוא מצליח לבסוף להשיג את כל האנשים ברשימה.
הוא מגייס אותם לישיבת המסדר ושם הם מעלים השערות לגבי המדליון. הם חוברים יחדיו ומבצעים מס' פעולות התנקשות באנשים חשובים, ותוך כדי משחררים אינדיאנים לחופשי.
אחת מהאינדיאניות שהיית'ם שיחרר עוזרת לו למצוא את המערה בו נמצא המקדש, אך לרוע מזלו, מתברר כי דלת המערה לא מגיבה למדליון.
היית'ם התאהב באותה אינדיאנית שיולדת לו את בנו. בינתיים, היית'ם חוזר למטה המסדר ומחליט לקבל את צ'ארלס לי למסדר הטמפלרים, דבר המהווה הפתעה גדולה כי עד עתה חשבו שהיית'ם משתייך לאססינים ולא לאויביהם, הטמפלרים.

ברגע זה דזמונד מתנתק מהאנימוס ולאחר שיחה עם אביו, מתלקחת מריבה בין דזמונד לאביו, בה דזמונד קורא לאביו טמפלר ואביו סותר לו בחוזקה.
דזמונד לבסוף חוזר לאנימוס ומשחזר הפעם את זכרונותיו של בנו של היית'ם, Ratonhnhaké:ton, הגדל בכפר אינדיאנים עם אמו בלבד.
בתחילה, דזמונד רואה את Ratonhnhaké:ton משחק עם חבריו לכפר מחבואים ביער שמחוץ לכפר, וכאשר מגיע תורו להתחבא, צ'ארלס לי תופס אותו ושואל אותו מהיכן הוא בא והיכן נמצא כפרו.
הוא מסרב לספר לו וצ'ארלס לי החל לחנוק אותו. לבסוף כשהוא מרפה אותו, Ratonhnhaké:ton שואל אותו מהו שמו בכדי שיוכל לנקום בו בעתיד.
צ'ארלס לי השיב לו ולאחר מכן אחד מחייליו של צ'ארלס לי חבט בראשו עם כת הרובה.
Ratonhnhaké:ton מתעלף, וכאשר הוא מתעורר הוא מגלה שכפרו נשרף. הוא חוזר לשם במהירות בכדי לגלות פרטים על מצב אמו, והוא מגלה שהיא נתקעה מתחת להריסות של אחת הבקתות. הוא ניסה לחלץ אותה אך לאחר הפצרות רבות של אמו לעזוב אותה, אחד מהאנשים תופס אותו ומונע ממנו לעזור לה בכדי שהוא יינצל.
לאחר מס' שניות הבקתה מתמוטטת על אמו והיא מתה.

חולפות מס' שנים וכעת Ratonhnhaké:ton כבר נער. במהלך מס' זכרונות בו הוא מפגין את כישרון הפארקור והציד שלו, זקנת השבט קוראת לו ומבקשת ממנו להחזיק כדור שקוף.
דרך הכדור עוברת קרן אור הגורמת לו לראות חזיון. בחזיונו Ratonhnhaké:ton רואה את סמל האססינים, וכשהוא מראה לזקנת השבט את הסמל היא מספרת שהיא ראתה את הסמל הזה בעבר באזור מסוים בצפון.
הוא מתחיל את מסעו ופוגש אססין לשעבר בשם אכילס. אכילס בתחילה מתנגד לאמן את הנער, אך התחיל לחבב אותו עקב אומץ ליבו וכישוריו.
אכילס מתחיל לאמן אותו ומשנה את שמו לקונור. במהלך אימוניו קונור פוגש מס' אנשים העוזרים לו, כגון סמואל אדמס החושף בפניו את רשת המנהרות התת-קרקעיות, בעזרתן קונור יכול להתגנב ממקום למקום מבלי שיראו אותו. לאחר סיום אימוניו הוא מקבל את חליפתו.

ברגע זה דזמונד מתנתק מהאנימוס עקב העובדה ששון גילה את מיקום של חלק ממקורות הכוח, אך גם נודע לו כי אבסטרגו אף הם מחפשים את מקורות הכוח.
דזמונד נאלץ למהר ולהשתמש בכישרונות שהעניקו לו אבותיו הקדמונים בכדי להשיג לפני סוכני אבסטרגו את מקור הכוח.
הוא מצליח להשיג את מקור הכוח ומוחזר אל המקדש. מיד לאחר הגעתו שון מחבר את מקור הכוח ודזמונד נכנס אל האנימוס.

כעת, קונור הוא כבר מתנקש מתחיל. אכילס מראה לקונור את רשימת האנשים שעליו לחסל בכדי להפיל את ארגון הטמפלרים ולהביס את צ'ארלס לי.
אכילס אומר לקונור כי עליו לרצוח את כל הטמפלרים בארגון, גם את אביו העומד בראש הארגון.
קונור מקבל בהבנה את משימתו ויוצא להתנקש בכל הטמפלרים. בתחילה הוא מתנקש בהצלחה בשני טמפלרים, ואף מנסה להתנקש באחד נוסף, אך ניסיון זה נכשל וקונור נשלח לכלא.
הוא מנסה לברוח, ואף מצליח, אך לאחר מכן נתפס ונשלח להוצאה להורג, אך אכילס עוזר לו להימלט ולבסוף הם מחסלים את אותו טמפלר, ובנוסף מצילים את ג'ורג' וושינגטון.
קונור מתחבר אל האמריקאים המעוניינים להקים מושבות ואף עוזר להם במס' משימות שלהם, כגון "מסיבת התה של בוסטון".

בעת נסיונו להרוג טמפלר נמלט, קונור פוגש את אביו ומגלה כי אביו גם רודף אחר אותה מטרה. השניים חוברים יחדיו ומחסלים את המטרה.
בפרק זמן זה היית'ם, אביו של קונור, מנסה לשכנעו לעזוב את האמריקאים ולחבור לבריטים ובכך להילחם לצד אביו ולא נגדו.
בעת מסעם לפילדלפיה היית'ם מגלה כי ג'ורג' וושינגטון מתכנן להשמיד את כפר ילדותו של קונור על מנת להקים שם מושבה אמריקאית.
הוא מראה זאת לקונור, וקונור כועס עליו כי היה בטוח שהוא ידע זאת מקודם ולא עכשיו במקרה (דבר שלא היה נכון, הוא גילה זאת במקרה) והוא ממהר להזהיר את השבט.
כאשר הוא מגיע לשם הוא מגלה כי זקנת השבט ידעה על התוכנית ושלחה חיילים להרוג את חייליו של וושינגטון.
קונור ניצב בפני דילמה קשה: האם לסייע לאנשי כפר ילדותו, האם לסייע לג'ורג' וושינגטון וחייליו להוביל את המהפכה או שמא לחבור עם הטמפלרים ולמנוע מג'ורג' וושינגטון להשיג את מטרתו.
החלטתו של קונור עלולה להשפיע על המשך דרכו ומשימתו, ואף על אמריקה כולה, תלוי בבחירתו.
גם דזמונד בקרוב, עם פתיחת המקדש הסודי וחשיפת סודותיו, יצטרך לבחור באחד מהצדדים, כל אחד מהם מציע עתיד אחר, ולכל עתיד השלכות הרות-גורל.

מה הדילמה שדזמונד ניצב בפניה ? מדוע היא כל כך חמורה וכיצד היא תשפיע על העולם כפי שאנו מכירים אותו כיום ? האם קונור ישיג את מטרתו הראשונית (הריגת כל הטמפלרים) או יחליט אף לפתוח בשיתוף פעולה עם הטמפלרים בכדי להציל את האנשים שהוא אוהב ? תשחקו ותגלו !

נשקים:

- סכין נשלף (הידן בלייד).

- חרב/פטיש/טומהוק (גרזן).

- רובה.

- חץ וקשת.

- ידיים (אגרופים).

- פיתיון.

- מלכודת.

- פצצות.

במשחק זה אין תרופות, מד החיים מתמלא בעת סיום הקרב/במהלכו כאשר אתם לא מותקפים.

משימות צד:

• אספו את כל הנוצות הפזורות ברחבי היערות

• שחררו את כל המחוזות בבוסטון וניו יורק משליטת הטמפלרים

• צודו חיות בר ופרא בכדי לייצר פריטים שונים או למכור את עורן

• הצטרפו לגילדות שונות בעזרת כישוריכם

• פתחו את כל המנהרות התת-קרקעיות באמצעות מציאת כל המעברים ופתירת חידות

• שחקו במשחקי חשיבה שונים

• עזרו לעיירה להתפתח ולהתקדם באמצעות ביצוע משימות עבור אנשי העיירה וגיוס אנשים חדשים

• איסוף חפצים עבור אנשים ומסירת מכתבים

• פריצת מנעולי תיבות אוצר

• השלימו את כל המשימות הראשיות והצדדיות 100%

• ועוד משימות צדדיות רבות שיבטיחו שעות של הנאה...

מקשי המשחק (לפי קונסולת PS3):

איקס - הליכה מהירה + דחיפה עדינה, מגן אנושי (במידה ומנסים לירות בכם ואתם ליד חייל).

עיגול - התחלת המשימה הראשית, שחיטת החיה, הדיפת היריב במהלך קרב, גניבת חפצים מגופה.

משולש - ירייה בכלי נשק המשני.

ריבוע - התנקשות, התקפה.

L3 - תנועה.

לחיצה על L3 - הפעלת ה-Eagle Vision.

R3 - כיוון המצלמה.

R1 (לחיצה ממושכת) - שינוי פעולות המקשים לפרופיל גבוה, טיפוס ופארקור.

R2 - גלגל נשקים.

L1 - קריאה למתנקשים אחרים לעזרה (עזרה בהתנקשות, הסוואה, הגנה וכו').

L2 - לכוון.

חץ עליון - פריט נבחר (ניתן לקבוע עבור כל חץ איזה פריט יישלף, מהווה כקיצור דרך במקום לפתוח את גלגל הנשקים).

חץ ימני - פריט נבחר (ראו הסבר - חץ עליון).

חץ שמאלי - פריט נבחר (ראו הסבר - חץ עליון).

חץ תחתון - פריט נבחר (ראו הסבר - חץ עליון).

R1 + איקס - קפיצה מעל גדרות/החלקה מתחת לגדרות.

R1 + עיגול - קפיצה מעל גדרות/החלקה מתחת לגדרות.

R1 + ריבוע - התקפה.

דעה אישית + המלצה:

קודם כל, לפני שאני מביע את דעתי על המשחק יש לי דבר חשוב לומר.
בזמן שקדם ליציאת המשחק, נוצרה התלהבות אצל המעריצים וציפיות רבות, אך כאשר המשחק יצא הרבה הרגישו מאוכזבים מכל המשחק.
כשנודע לי על האכזבה הרבה דבר זה הוריד לי את החשק לקנות את המשחק, ואף הוריד לי את החשק לשחק בסדרת Assassin's Creed בכלל.
את המשחק הזה קניתי לאחר שקניתי את בלאק פלאג (כחודשיים לפניו) בקיץ שעבר, כי החלטתי שלא משנה עד כמה המשחק גרוע, אני צריך לתת לו הזדמנות.
כששיחקתי בו הבנתי שעשיתי את טעות חיי שהקשבתי לאותם אנשים. לפעמים, לפני שהמשחק יוצא ונוצרת התלהבות רבה סביבו, ישנם אנשים פסימיים הנוטים לחשוב כי המשחק הולך לאכזב, והם מפיצים את דעתם ברבים, מה שגורם לכל קוני המשחק להתרכז במגרעות המשחק מאשר במעלותיו הרבות.
אז אנא מכם, אם ברצונכם לשחק במשחק, שחקו בו בלי דעות קדומות, ללא המלצות ששמעתם ובלי לקרוא ביקורות, במיוחד לא של אתרים כגון IGN (אתרים גדולים ומפורסמים שלדעתי הפכו ללא אובייקטיבים ולא שופטים את המשחק בצורה שראוייה לו, אפילו לא לפי הז'אנר שלו. לא אפרט על כך, מי שירצה - בה"פ), ולשחק במשחק כאילו לא שמע עליו דבר.
וכעת, לדעה האישית:
המשחק הוא אחד המעולים. ההבדל בינו לבין המשחק הקודם בסדרה הוא עצום: החל מהשליטה במקשים, המשימות שהשתנו לטובה, מערכת חיה יותר של אנשים (לדוגמה, האפשרות להתחיל מהומה ענקית ובכך להשתלב בין כל האנשים) ועד הגרפיקה שהשתפרה פלאים.
משימות הצד רבות ומגוונות, מסירת מכתבים (כמו במשחק השני), מציאת חפצים עבור אנשים מסוימים, חקירת המנהרות התת-קרקעיות ועוד, כל אלו תורמים למשחק רבות. בכל זאת, זה מבין הדברים החשובים באססין קריד, אחרי העלילה כמובן.
העלילה מרתקת ומעניינת במיוחד, הסיפור מסופר מגורם אובייקטיבי ולא סובייקטיבי, ניתן לראות את המגרעות של הבריטים ואת המגרעות של האמריקאים בלי שניתנת העדפה לאף צד.
משחק זה משלב אירוע ענקי, ובתוך עלילת המשחק ניתן לשחק באירועים היסטוריים רבים, כגון קרבות מפורסמים בערים מסוימות, "מסיבת התה של בוסטון" ועוד, בהם השחקן לוקח חלק פעיל באירועים.
וכמובן, הציד, שעד למשחק זה לא היה קיים, תורם רבות. ציד האיילים, דובים, נמרים ועוד חיות רבות תורמת לסביבת היער במשחק.
אך עם זאת, לא פעם נתקלתי בבאגים קטנים ולעיתים לא מורגשים, אך פוגעים בחווית המשחק, כגון עיוות דמות הגופות של החיילים.
המשחק הוא משחק מדהים, ואני ממליץ בחום לשחק בו כמה שיותר מהר (כמובן לא לשחק בו לפני קודמיו, אחרת העלילה תיהרס).
ציון: 9.5/10

טריילר המשחק:

תמונות מהמשחק:
User Posted Image
User Posted Image

הערות:
בעתיד יתווסף תקציר קצר הרבה יותר המכיל פחות ספויילרים על מהלך המשחק.
מי שזקוק לעזרה (לא בהכרח בפלטפורמת ה-PS3) מוזמן לבקש, בין אם עזרה בהבנת העלילה עד לעזרה במשימות.

הודעה זו נערכה ע"י Scream At Me Until My Ears Bleed ב Jul 5 2015, 23:54 PM

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
פורסם ב: Apr 13 2015, 22:35 PM
צטט הודעה

.Everything that kills me makes me feel alive

פרטי משתמש
קבוצה: מסדר מרלין
חרמשים: 104078
מגדר:female
משתמש מספר: 40399

אני לא גיימרית ואני כמעט ולא משחקת במשחקי מחשב לכן קצת קשה לי להגיב לגבי המשחק, לכן אתייחס לסיקור.
נראה כי השקעת בו זמן ומחשבה, קבל על כך ח"ח.
אני ממליצה לך לערוך את הטריילר כי לא רואים אותו וגם לא את אחת התמונות.
חוץ מזה- כל הכבוד happy.gif

--------------------
♣ לא קוראים לי אני באה לבד ♣ דברים לשעבר ♣

"הוודאות שנפסיד במאבק, לא תמנע מאיתנו לתמוך בעניין שבעינינו הוא צודק."

---------
פורסם ב: Apr 13 2015, 22:37 PM
צטט הודעה

בוגר הוגוורטס

פרטי משתמש

QUOTE (זאבה בודדה @ Apr 14 2015, 12:07 AM)
אני לא גיימרית ואני כמעט ולא משחקת במשחקי מחשב לכן קצת קשה לי להגיב לגבי המשחק, לכן אתייחס לסיקור.
נראה כי השקעת בו זמן ומחשבה, קבל על כך ח"ח.
אני ממליצה לך לערוך את הטריילר כי לא רואים אותו וגם לא את אחת התמונות.
חוץ מזה- כל הכבוד happy.gif

תודה רבה D:
אני משום מה גם לא רואה אותו, כנראה יש בו בעיה או משהו.

---------
פורסם ב: Apr 14 2015, 16:43 PM
צטט הודעה

מכשף בקסמהדרין

פרטי משתמש
קבוצה: מסדר מרלין
חרמשים: 3622
מגדר:female
משתמש מספר: 49706

סיקור נפלא למרות שכנראה אני לא אלך לשחק במשחק הזה. ח"ח happy.gif

--------------------
נועם // 21 // לפעמים מתחברת
User Posted Image

"אין כל טעם לצאת מן הדעת כדי לנסות להימנע מלצאת מדעתך. אפשר פשוט לוותר ולשמור את השפיות למועד מאוחר יותר."

---------
פורסם ב: Apr 14 2015, 17:35 PM
צטט הודעה

בוגר הוגוורטס

פרטי משתמש

תודה רבה ! וחבל, לינדזי סטירלינג הלחינה/ניגנה את הסאונדטרק שלו

---------
0 משתמשים צופים באשכול זה (0 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושא
הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

מממנים

ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
93 510 347 105

פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2024 - 2007