האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

HPortal מאחל חג פסח שמח וכשר!

נושא נעול פרסם נושא חדש פרסם סקר

דיון || יום שישי ה-13
פורסם ב: Mar 13 2015, 22:17 PM
צטט הודעה

מכשף בקסמהדרין

פרטי משתמש
קבוצה: מסדר מרלין
חרמשים: 3622
מגדר:female
משתמש מספר: 49706
חפצי המשתמש: צפה

דיון
יום שישי ה-13

יום שישי ה-13 הוא אמונה טפלה לגבי יום בעל מזל רע. אסמכתאות לכך קיימות מאז המאה ה-19. מקור האמונה, קשור כנראה לחיבור של שתי אמונות הקושרות את יום שישי כיום בעל מזל רע ואת המספר 13 כמספר בעל מזל רע. באמונה טפלה זו, כשיום שישי מופיע ב-13 בחודש, הוא נחשב ליום מבשר רעות. פחד מיום שישי ה-13 נקרא פָ‏‏ר‏אוסְ‏קבֶ‏‏דלטריאפוביה.

בתקופה המודרנית, ההתייחסות המיוחדת ליום שישי ה-13 מצויה באגדות אורבניות, סרטי אימה ומספר וירוסי מחשב נכתבו כך שיפעלו ביום זה.

בכל שנה יש בין יום אחד לשלושה שהִנם יום שישי ה-13. בממוצע, יום שישי ה-13 (כמו כל צירוף של יום בשבוע ויום בחודש) מופיע אחת לשבעה חודשים וליתר דיוק כל 212.35 ימים.

-ויקיפדיה

זהו בעצם יום שישי ה-13 השני לשנת 2015. כאמור, יום שישי ה-13 לפי האמונות הוא יום בעל מזל רע.
קיימות כל מיני אמונות טפלות לגבי המספר 13 בפרט ולגבי יום שישי ה-13 בכלל, המביעות קשר על טבעי חזק אליהם.

אם להגיד את האמת, מקור הפחד מיום שישי ה-13 הוא שלל סיפורים מההסטוריה השזורים באותו יום. אם מדברים על נפילת הטמפלרים, השריפה הגדולה בלונדון, סרט האימה הידוע לשמצה או אפילו הסעודה האחרונה של ישו.

האם אתם מאמינים שיום שישי ה-13 קשור איכשהו לעל-טבעי? האם אתם מאמינים לאמונות הטפלות? אילו מהן אתם מקיימים?

דיון נעים happy.gif

--------------------
נועם // 21 // לפעמים מתחברת
User Posted Image

"אין כל טעם לצאת מן הדעת כדי לנסות להימנע מלצאת מדעתך. אפשר פשוט לוותר ולשמור את השפיות למועד מאוחר יותר."

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
פורסם ב: Mar 17 2015, 21:50 PM
צטט הודעה

קוסם מתקדם

פרטי משתמש
קבוצה: רייבנקלו
חרמשים: 649
משתמש מספר: 48748

אני לא מאמינה שיש באמונות טפלות או ביום שישי ה13 אני מאמינה בסטיסטיקה למשל בקוביה 5 יצא יותר מ12 ועוד

--------------------

---------
פורסם ב: Mar 18 2015, 15:31 PM
צטט הודעה

מכשף בקסמהדרין

פרטי משתמש
קבוצה: מסדר מרלין
חרמשים: 3622
משתמש מספר: 49706

QUOTE (talsol @ Mar 17 2015, 10:22 PM)
אני לא מאמינה שיש באמונות טפלות או ביום שישי ה13 אני מאמינה בסטיסטיקה  למשל בקוביה 5 יצא יותר מ12 ועוד

שלום talsol,
אני מבינה שרצית להביע את דעתך אך הודעות מסוג זה אינן מתקבלות בדיון.
אני ממליצה לך לקרוא את החוקים הגלובאליים לפני שאת ממשיכה להגיב בכל אשכול שהוא בפורטל.
משום שזו פעם ראשונה שלך לא אתן לך אזהרה, המשך גלישה נעימה.
ננעל
happy.gif

--------------------
נועם // 21 // לפעמים מתחברת
User Posted Image

"אין כל טעם לצאת מן הדעת כדי לנסות להימנע מלצאת מדעתך. אפשר פשוט לוותר ולשמור את השפיות למועד מאוחר יותר."

---------
0 משתמשים צופים באשכול זה (0 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושא
נושא נעול פרסם נושא חדש פרסם סקר

מממנים

ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
93 510 347 105

פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2024 - 2007