האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

סיקור שיר \\ הינדיק
פורסם ב: Nov 6 2016, 20:23 PM
צטט הודעה

קוסם מתקדם

פרטי משתמש
קבוצה: רייבנקלו
חרמשים: 12401
מגדר:female
משתמש מספר: 53328
חפצי המשתמש: צפה

User Posted Image
השיר הינדיק נכתב, הולחן ומבוצע על ידי הזמר והיוצר חנן בן ארי, והוא לקוח מאלבומו, איזון.
השיר ייצא בשנת 2016, ושייך לז'אנר הפופ. השיר מבוסס על אחת ממעשיות רבי נחמן מברסלב.

מילים
בן המלך לא עלינו התחרפן והשתגע
חשב שהוא בעצם תרנגול
ירד מתחת לשולחן, כרכר קפץ וגעגע
פשט בגדי מלכות - פשט הכל.
לא עזרו תחנוני האב, וגם לא של האמא
הילד לא מוכן היה להתנרמל
ניסו עליו תרופות ולחשים וגם ימימה
אבל הוא בשלו, רק צועק ומיילל:

הינדיק, מפחד לטבוע בים
להישטף בגל של גינוני מלכות ונימוסי שולחן
הינדיק, לא רוצה לחיות כמו כולם
הם לא חיים את החיים עד תום,
זזים בקצב מסויים.

פתאום בארמון חכם הופיע
הבטיח: "יש לי פיתרון,
רק בבקשה לשבת בצד בשקט ולא להפריע
זה משהו לא נורמאלי, משהו שיגעון!"

ירד מתחת לשולחן כרכר קפץ וגעגע
פשט בגדיו, פשט גילו, פשט דעה.
שאל אותו הבן, אותו הבן שהשתגע:
"מי אתה, וכמה קיבלת לשעה?"

אמר לו: "אני הינדיק, מפחד לטבוע בים
להישטף בגל של גינוני מלכות ונימוסי שולחן
הינדיק, לא רוצה לחיות כמו כולם
הם לא חיים את החיים עד תום,
זזים בקצב מסויים"

בחלוף חשד וזעם כרה הבן אזנו לשמוע
"מה בפיך הינדיק?" הוא שאל
או אז לבש חכם בגדיו, המתיק לו סוד גבוה מן גבוה:
נכון שאתה הינדיק, וזה לא קל בכלל אבל:

גם אם אתה הינדיק, תוכל לצלול לעומק הים
לגלות את האינסוף בתוך הסוף, אדם מקום וזמן
הינדיק, לא חייב לחיות כמו כולם,
אפשר לחיות את החיים עד תום וגם לשקוע בתוכם.

השיר ביוטיוב

מעשיית ההינדיק
פעם אחת בן מלך אחד נפל לשיגעון שהוא תרנגול הודו הנקרא 'הינדיק'. וצריך לישב ערום תחת השולחן ולגרור חתיכות לחם ועצמות כמו הינדיק. וכל הרופאים נואשו מלעזור לו ולרפאו מזה. והמלך היה בצער גדול מזה. עד שבא חכם אחד ואמר: אני מקבל על עצמי לרפאות! והלך והפשיט גם כן את עצמו ערום וישב תחת השולחן אצל בן המלך הנ"ל, וגם כן גרר פרורים ועצמות. ושאלו בן המלך: מי אתה? ומה אתה עושה פה? השיב לו: ומה אתה עושה פה? אמר לו: אני הינדיק! אמר לו: אני גם כן הינדיק! וישבו שניהם יחד כך איזה זמן, עד שנעשו רגילים זה עם זה. ואז רמז החכם לבני הבית להשליך להם כתונות. ואמר החכם ה'הינדיק' לבן-המלך: אתה חושב שהינדיק אינו יכול לילך עם כתונת? יכולים להיות לבושים כתונת ואף על פי כן יהא הינדיק. ולבשו שניהם הכותונת. ואחר איזה זמן רמז והשליכו להם מכנסיים, ואמר לו החכם גם כן כנ"ל: אתה חושב שעם מכנסיים לא יכולים להיות הינדיק?! וכו' עד שלבשו המכנסיים. וכן עם שאר הבגדים. ואחרי-כן רמז והשליכו להם מאכלי-אדם מהשולחן. ואמר לו: אתה חושב שאם אוכלים מאכלים טובים איז מען קיין הינדיק נישט? מקען עסן און אויך זיין אהינדיק ואכלו. ואחר-כן אמר לו: אתה חושב, שהינדיק מוכרח להיות דווקא תחת השולחן?! יכולים להיות הינדיק ולהיות אצל השולחן! וכן התנהג עמו עד שריפא אותו לגמרי. והנמשל, יכולים לומר שהאדם רוצה להתקרב לעבודת השם הלא הוא הינדיק מלובש בחומריות וכו' ובדרך זה יכולים מעט מעט לקרב את עצמו לעבודת השם עד שנכנסים לגמרי. וכן בהתקרבות אנשים על דרך זה, ודי למבין.

דעתי האישית
קודם כל, מצטערת אם הלאתי אתכם עם סיפור המעשייה, אבל הוא הכרחי לדעתי להבנת השיר. את חנן בן ארי באופן כללי אני אוהבת מאוד לשמוע, יש לו קול יפה, צלול ונעים לאוזן, וגם השירים שלו לדעתי מעולים הן מבחינת המילים והן מבחינת הלחן. בהינדיק, בן-ארי לקח משהו לא פשוט וצלח אותו- לחבר בין סיפורים יהודיים עם מסר עמוק (לי באופן אישי כאדם מאמין הוא עמוק, אבל שכל אחד יחליט לעצמו) לבין מוזיקה עכשווית. אהבתי איך שהוא הביא פן הומוריסטי וציני לסיפור, אבל בכל זאת שמר על הנימה המקורית של רבי נחמן ועל הנמשל. הרגשתי שבן ארי גם הביא מסר חדש משל עצמו לעניין- להיות בחיים ולהיות נורמלי, לנצל אותם עד תום אבל עדיין לשמור על עצמך המיוחד. מומלץ בחום!

תודה לויקיטקסט.

--------------------
"וְהָיָה בְּאַחֲרִית הַיָּמִים נָכוֹן יִהְיֶה הַר בֵּית ה' בְּרֹאשׁ הֶהָרִים וְנִשָּׂא מִגְּבָעוֹת וְנָהֲרוּ אֵלָיו כָּל הַגּוֹיִם. וְהָלְכוּ עַמִּים רַבִּים וְאָמְרוּ לְכוּ וְנַעֲלֶה אֶל הַר ה' אֶל בֵּית אֱלֹהֵי יַעֲקֹב, וְיֹרֵנוּ מִדְּרָכָיו וְנֵלְכָה בְּאֹרְחֹתָיו, כִּי מִצִּיּוֹן תֵּצֵא תוֹרָה וּדְבַר ה' מִירוּשָׁלִָם. וְשָׁפַט בֵּין הַגּוֹיִם וְהוֹכִיחַ לְעַמִּים רַבִּים, וְכִתְּתוּ חַרְבוֹתָם לְאִתִּים וַחֲנִיתוֹתֵיהֶם לְמַזְמֵרוֹת, לֹא יִשָּׂא גוֹי אֶל גּוֹי חֶרֶב וְלֹא יִלְמְדוּ עוֹד מִלְחָמָה."

מעכשיו אני משתדלת לאהוב אתכם, לא משנה מי אתם - שמאלנים, ימניים, חילונים, דתיים, חרדים, צמחונים, טבעונים, אוכלי בשר, הומופובים, סטרייטים, חברי הקהילה הגאה, נשים, גברים, פמיניסטים, שוביניסטים, ערסים או פרחות. כי כולנו עם אחד ♥

לא פה ב23-27.8

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
0 משתמשים צופים באשכול זה (0 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושא
הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

מממנים

ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
143 520 597 225

פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2024 - 2007