האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

סיקור ספר- חום
פורסם ב: Apr 14 2016, 11:59 AM
צטט הודעה

קוסם מצטיין

פרטי משתמש
קבוצה: הפלפאף
חרמשים: 16397
מגדר:female
משתמש מספר: 54053
חפצי המשתמש: צפה

סיקור ספר- חום

- תעודת זהות

* שם הספר: חום
* שם הסופר: די שולמן
* שנת ההוצאה: 2012
* גוף ההוצאה: ידיעות ספרים
* שפת מקור: אנגלית
* ז'אנר: רומנטיקה
*שם המתרגמת: יעל ענבר
*עמודים: 445

- תקציר העלילה
סתוס לאונטיס הוא גלדיאטור צעיר ויפה תואר בשנת 152 לספירה. הוא מעולם לא הפסיד בקרב עד שאישה צעירה בקהל מסיחה את דעתו והוא נפצע בזירה ונופל למשכב כשהוא סובל מזיהום ומחום גבוה.
אווה קורצקי היא נערה זועמת בשנת 2012. היא נזרקה כבר משני בתי ספר, ואמה ואביה החורג כמעט התייאשו ממנה לגמרי. אבל להפתעת כולם אווה מתקבלת לפנימייה היוקרתית "סנטה מגדלנה", ושם, במעבדה לביולוגיה, היא באה במגע עם תכולה של בקבוקון מסתורי ונופלת למשכב כשהיא סובלת ממחלת חום מוזרה.
חום הוא סיפור של מסתורין ואהבה, זהו הספר הראשון בטרילוגיה השוברת את גבולות הזמן והמרחב ומפגישה בין שני גיבורים גדולים מהחיים...ומהמוות.
(מתוך כריכת הספר)

- חוות הדעת שלי
לפי דעתי, הספר הזה מעולה. יש בו היסטוריה במידה, רומנטיקה במידה, מתח במידה ועוד הרבה דברים לא במידה. הסופר מצליח להכניס אותך אל תוך הספר בצורה חוייתית ומפחידה בו זמנית. הכתיבה קולחת, הרעיון מעולה, וביחד זה שלמות.

- סדרת הספרים
לספר יש ספר המשך בשם "הזיות", אבל אני פחות התחברתי אליו מסיבה אחת ויחידה: הרומנטיקה שם כמעט הרגה אותי. בספר הראשון זה במידה, בשני כבר לא.

-פרק לדוגמה-פתח דבר
סֵת פקח עיניים. הרעד הבלתי־נסבל פסק. הוא התיישב בזהירות. אין עוד כאבים מייסרים בגפיים. אין סחרחורת. אין כאב ראש מוחץ. החום עבר לגמרי.
הוא העביר את רגליו לאט אל מעבר לשולי המזרן הדק שעליו שכב והביט בתא האפלולי. התא נראה בדיוק כמו שהיה אמור להיראות — שולחן עץ נמוך עמוס עשבי מרפא ובקבוקונים, מים נקיים בכוס. הוא הביט בעיניים מצומצמות באור המרצד של מנורת השמן. ההילה הִבהבה סביבה בקשת מפתיעה של צבעים והבהילה אותו קצת.
"מָאט?" הוא קרא.
הוא ציפה שקולו יהיה צרוד ומותש, אבל הוא נשמע צלול ובריא. הוא קם — הוא הרגיש שרגליו חזקות. הוא ניגש אל הדלת. היא היתה פתוחה.
מוזר.
הוא יצא אל המסדרון הצר.
ריק.
קְסַרְקְטִין הגלדיאטורים היה אמור להיות שוקק חיים. איפה כולם?
הוא רץ אל תאו של מתיאס.
גם הוא ריק. טוניקה היתה מושלכת על המזרן, ומכתש ועלי עם תרופה כתושה־למחצה עמדו נטושים על השולחן הסמוך לחלון הקטן.
סֵת ניגש אל החלון והביט החוצה. שוב אותם אורות צבעוניים ריצדו בשולי זירת האימונים הריקה במפתיע. הוא העיף מבט לעבר השערים. איפה השומרים? הם אף פעם לא עזבו את עמדתם.
בלי לחשוב פעמיים הוא נמלט מהבניין וחצה בריצה את הזירה הנטושה עד שהגיע אל שערי העץ הענקיים. הוא העיף מבט לאחור והדף אותם בכוח. הם נפתחו בצליל נקישה. הוא חמק ביניהם במהירות, לפני שהרעש יסגיר אותו, והמשיך לרוץ, משוכנע ששוביו לא יתמהמהו לרדוף אחריו.
הוא ידע לאן פניו מועדות: אל מקום המפגש הסודי שלהם. הוא דמיין אותה עומדת בצל העצים. ממתינה לו.
לִיבִיָה. לִיבִיָה שלו.
ואז קפא במקומו, כי לפתע נזכר. היא לא תהיה שם. היא לא יכולה להיות שם. היא איננה, לעד.
הוא ראה אותה מתה.

--------------------

שחר - מנהלת פורום ספרים - טבעונית - אשמת הכוכבים - משחקי הרעב - אליסיה קארה - חסרת חיים - בפרישה

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
פורסם ב: Apr 14 2016, 13:16 PM
צטט הודעה

סקיב
*

פרטי משתמש
קבוצה: גריפינדור
חרמשים: 16800
משתמש מספר: 51722

יש המשך גם להזיות? אני חייבת לדעת...
הסיקור מאוד טוב, הספר מהמם, מושלם!

--------------------
❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤

User Posted Image

❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤

---------
פורסם ב: Apr 14 2016, 18:48 PM
צטט הודעה

קוסם מצטיין

פרטי משתמש

כרגע לא ידוע לי, אם אדע אשתף אותך.

--------------------

שחר - מנהלת פורום ספרים - טבעונית - אשמת הכוכבים - משחקי הרעב - אליסיה קארה - חסרת חיים - בפרישה

---------
פורסם ב: Apr 14 2016, 18:49 PM
צטט הודעה

קוסם סטודנט מעולה

פרטי משתמש
קבוצה: מסדר מרלין
חרמשים: 99898
מגדר:male
משתמש מספר: 55640

ח"ח על הסיקור.
אני אישית מאוד אוהב את הספר. הזיות לא קראתי עוד.
אבל חום היה מעולה. באמת ספר לעניין XD

--------------------
זיו - 19

---------
פורסם ב: Apr 14 2016, 18:56 PM
צטט הודעה

קוסם מצטיין

פרטי משתמש

תודה! אני פחות התחברתי להזיות (כמו שבטח כבר הבנת מהסיקור) אבל תחליט אתה אם לקרוא...

--------------------

---------
פורסם ב: Apr 14 2016, 19:30 PM
צטט הודעה

קודם קערה, אחר כך פומפייה, עכשיו סתם מסננת

פרטי משתמש
קבוצה: רייבנקלו
חרמשים: 11907
משתמש מספר: 48343

ובכן, ממבט ראשון כשראיתי את הספר הזה בספרייה הוא נראה מעניין. לקחתי אותו הביתה וציפיתי להשאב אליו, אבל לצערי זה לא ממש תפס אותי. סגנון הכתיבה לא שבה אותי וגם מצאתי את עצמי משתעממת מפרק לפרק. כמובן, סיימתי אותו, אבל לא לקחתי את הספרים הבאים. עם זאת, אהבתי את הסיקור, ואם את אוהבת אותו (כנ"ל לך זיו;), כדאי לך להרחיב בדעה האישית כדי לשכנע אותי אולי לנסות לקרוא אותו שנית;) וללא קשר לזה, אני תמיד ממליצה להרחיב בדעה האישית כי זה המקום שלכם לשכנע את הקוראים מה אהבתם ומה לא אהבתם בספר.
ח"ח על הסיקור, יוסף ללנקייה happy.gif

--------------------
Freedom

אוראל 20מוזיקה, כתיבה, ספרים ♥ מנהלת פורום ספרים וראש בית רייבנקלו לשעבר כבר הכרנו? D:

זקן סיני חכם אמר
所以你有谷歌翻譯。 我也是

בעלת נטייה להיות משועשעת בקלות

---------
פורסם ב: Apr 15 2016, 10:22 AM
צטט הודעה

קוסם מצטיין

פרטי משתמש

:) תודה!

--------------------

---------
פורסם ב: Apr 15 2016, 10:24 AM
צטט הודעה

קוסם מתקדם

פרטי משתמש
קבוצה: רייבנקלו
חרמשים: 12401
משתמש מספר: 53328

אני מחבבת את הספר, הוא נחמד.
כל הכבוד על המידע, אבל הסיקור לא ממש מושך.
ממליצה למרכז, להוסיף תמונות ולהדגיש.

--------------------
"וְהָיָה בְּאַחֲרִית הַיָּמִים נָכוֹן יִהְיֶה הַר בֵּית ה' בְּרֹאשׁ הֶהָרִים וְנִשָּׂא מִגְּבָעוֹת וְנָהֲרוּ אֵלָיו כָּל הַגּוֹיִם. וְהָלְכוּ עַמִּים רַבִּים וְאָמְרוּ לְכוּ וְנַעֲלֶה אֶל הַר ה' אֶל בֵּית אֱלֹהֵי יַעֲקֹב, וְיֹרֵנוּ מִדְּרָכָיו וְנֵלְכָה בְּאֹרְחֹתָיו, כִּי מִצִּיּוֹן תֵּצֵא תוֹרָה וּדְבַר ה' מִירוּשָׁלִָם. וְשָׁפַט בֵּין הַגּוֹיִם וְהוֹכִיחַ לְעַמִּים רַבִּים, וְכִתְּתוּ חַרְבוֹתָם לְאִתִּים וַחֲנִיתוֹתֵיהֶם לְמַזְמֵרוֹת, לֹא יִשָּׂא גוֹי אֶל גּוֹי חֶרֶב וְלֹא יִלְמְדוּ עוֹד מִלְחָמָה."

מעכשיו אני משתדלת לאהוב אתכם, לא משנה מי אתם - שמאלנים, ימניים, חילונים, דתיים, חרדים, צמחונים, טבעונים, אוכלי בשר, הומופובים, סטרייטים, חברי הקהילה הגאה, נשים, גברים, פמיניסטים, שוביניסטים, ערסים או פרחות. כי כולנו עם אחד ♥

לא פה ב23-27.8

---------
0 משתמשים צופים באשכול זה (0 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושא
הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

מממנים

ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
143 520 597 225

פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2024 - 2007