האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

סיקור ספר||מלך הגנבים
פורסם ב: Jul 3 2016, 20:53 PM
צטט הודעה

קוסם סטודנט מעולה

פרטי משתמש
קבוצה: גריפינדור
חרמשים: 67732
מגדר:
משתמש מספר: 35920
חפצי המשתמש: צפה

סיקור מחודש

User Posted Image

מלך הגנבים||קורנליה פונקה

תעודת זהות:
שם הספר: מלך הגנבים
שם הסופרת: קורנליה פונקה
שנת ההוצאה: בישראל ב-2006 ובגרמניה ב-2000
גוף ההוצאה: מרגנית (בארץ)
שפת מקור: גרמנית
ז'אנר: הרפתקאות
מתרגמת לעברית: יוסיפיה סימון

תקציר העלילה
פרוספר ובוניפציוס הם שני אחים יתומים, אשר אימם הייתה מספרת להם בקביעות על נפלאות העיר וונציה שבאיטליה. לאחר מותה של אימם, תובעת דודתם של האחים, אסתר הרטליב את בוני שיהפוך לבנה, ואת פרוספר התכוונה לשלוח לפנימייה.
האחים נמלטים מהמבורג ומצליחים להגיע לוונציה, עליה שמעו רבות מסיפוריה של אימם. בוונציה הם כמעט גוועים ברעב, עד שמגיעה ילדה ושמה צרעונת, אשר מצילה את האחים ומקבלת אותם לחבורתה. החבורה כוללת 5 ילדים יתומים. החבורה מתגוררת בקולנוע ישן תחת השם סטלה. החבורה מתפרנסת מגניבות, ומנהיג החבורה המסתורי, סקיפיו שמו, מכנה את עצמו מלך הגנבים.
בנתיים, בלש מקומי תחת השם ויקטור גץ, מתחיל בחיפושים אחרי האחים הנמלטים. גץ מצליח לאתר אותם, כאשר נכנסים לבזיליקה די סן מרקו, שם עליהם לפגוש קונה מכובד ושמו רנצו. רנצו מציע 5 מיליון לירטות תמורת כנף עץ אשר על פי האגדה יכולה להפעיל קרוסלת קסמים המשנה את הגיל והכוח. החבורה מקבלת על עצמה את המשימה, אך הם נתפסים על ידי גץ.
הגניבה, המתרחשת בקאזה ספוונטו, נכשלת חלקית לאחר שמתגלה על ידי אידה ספוונטו, בעלת הבית. היא מספרת להם את הסיפור על קרוסלת הקסמים וחותמת על הסכם עם הגנבים שסודם ישאר איתה. אידה ספוונטו מציעה שתלך עם הגניבה, אך תסכים לה רק אם יוכלו לראות את הקרוסלה, והאם הקונה יודע היכן היא נמצאת. הגנבים מסכימים ומבצעים את העסקה, אך מגלים כי פני הקונה אל האיזולה סגרטה, האי שממנו איש עוד לא חזר.
החבורה נכנעת והם חוזרים למסתור. אך אז הם מגלים כי אחד השכנים גילה את ויקטור ואת המסתור, והקרביניירי תפסו את צרעונת ובוני. בוני חוזר לדודתו וצרעונת לבית היתומים של הנזירות הרחמניות. מסיבות רבות החבורה מוצאת את עצמה מאוחדת מחדש. אך לפתע עולה בעייה חדשה, 5 מיליון הלירטות היו מזויפות. פרוספר וסקיפיו מחליטים לשוט אל האיזולה סגרטה ולתבוע פיצויים.

מה יקרה בהמשך? האם הם ילכו לתבוע א כספם? האם ימצאו את הקרוסלה?

חוות הדעת שלי

ספר יפה. קיבלתי אותו למתנה מדוד שלי ביום הולדת 13. קראתי אותו רק בגיל 15 כי נזכרתי בו. הספר כתוב במבנה יפה, היאורים של ונציה גורמים לך להרגיש כאילו אתה שם וכל האווירה בספר היא "וונציאנית". הספר מציג אוצר מילים מסויים באיטלקית ומוסיף ידע כללי. אהבתי את הספר ןאת התיאורים ואת התוכן.
העלילה פשוט זורמת על הדף, שקראתי את הספר הרגשתי כאילו אני צפה על מים, אין מכשולים מסביבי ומידי פעם מגיע גל ומרים אותי, או בספר מידי פעם קורה משהו בלתי צפוי ואני מופתעת ומתרשמת. שסיימתי לקרוא את הספר הנחתי אותו בצד ונשמתי, חשבת שזה ספר שאם אני אקרא אותו בגיל 20 ואז בגיל 50 אני אבין אותו לגמרי אחרת, ואני אוהבת ספרים כאלו.

ממליצה למי שאוהב ספר פשוט בסך הכל אך מהנה מאוד לקריאה.

אחר
בשנת 2006 יצא גם סרט, עוד לא יצא לי לראותו.

--------------------
ליל

supercorp will rise

User Posted Image

“Supergirl may have saved me but, Kara Danvers, you are my hero”

Lena Luthor

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
פורסם ב: Jul 4 2016, 12:33 PM
צטט הודעה

קודם קערה, אחר כך פומפייה, עכשיו סתם מסננת

פרטי משתמש
קבוצה: רייבנקלו
חרמשים: 11907
מגדר:female
משתמש מספר: 48343

את מלך הגנבים קראתי מזמן, אבל משום מה מעולם לא סיימתי אותו. תמיד היו לי ספרים חדשים שצצו והיו יותר טובים לקריאה מבחינתי. משום מה, מלך הגנבים מעולם לא קסם לי. בהתחלה תליתי את זה בסגנון כתיבתה של הסופרת, אבל אז קראתי את סדרת "לב של דיו" והבנתי שזה לא כך. אבל עכשיו, בעקבות הסיקור שלך, אולי אתן לו הזדמנות שנייה. עשית תקציר מפורט היטב,אם כי היו כמה נקודות שהייתי מעמעמת כדי לא לעשות ספויילר (לדוגמה במקום לכתוב על בעיית הלירטות המזוייפות, הייתי כותבת "בעיות חדשות צצו ומאיימות לטרוף את כל הקלפים. מה הן? ומה יעשו בני החבורה כנגד זה?" כדי להשאיר מיסתורין), אבל זה לא ממש ספויילר ולא קריטי, אז זה בסדר. הדעה בסדר גמור, אבל ממך אני חושבת שאני יכולה לדרוש יותר. אמרת שאהבת את התיאורים, אילו תיאורים (חוץ מוונציה)? באיזה צורה הסופרת כותבת אותם? האם הרגשת שהספר לוקח אותך למקום אחר לגמרי? אמרת שזה ספר פשוט ומהנה לקריאה, למה? האם לאחר שקראת את הספר הייתה לך תחושה נחמדה כזו שמקבלים לאחר שזוכים לקרוא ספר נחמד? וכדומה. כמובן, גם כך זה מעולה. מזמן אמרתי שאני אוהבת את הסיקורים שלך. יתווסף לספרייה (:

--------------------
Freedom

אוראל 20מוזיקה, כתיבה, ספרים ♥ מנהלת פורום ספרים וראש בית רייבנקלו לשעבר כבר הכרנו? D:

זקן סיני חכם אמר
所以你有谷歌翻譯。 我也是

בעלת נטייה להיות משועשעת בקלות

---------
פורסם ב: Jul 4 2016, 13:29 PM
צטט הודעה

קוסם מצטיין

פרטי משתמש
קבוצה: הפלפאף
חרמשים: 16397
מגדר:female
משתמש מספר: 54053

אני ממש מסכימה איתך. "מלך הגנבים" הוא ספר שאפשר לקרוא בכל גיל ובכל זמן, ובכל פעם להבין משהו חדש.
אבל.... התקציר (לפי דעתי לפחות) לא כתוב בצורה טובה, וגם הכנסת אליו הרבה מאוד ספויילרים.
בכל אופן זה סיקור מקסים, ואני אשמח אם תסקרי עוד ספרים closedeyes.gif

--------------------

שחר - מנהלת פורום ספרים - טבעונית - אשמת הכוכבים - משחקי הרעב - אליסיה קארה - חסרת חיים - בפרישה

---------
0 משתמשים צופים באשכול זה (0 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושא
הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

מממנים

ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
93 510 347 105

פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2024 - 2007