האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

HPortal מאחל חג פסח שמח וכשר!

נושא נעול פרסם נושא חדש פרסם סקר

.:: שאלות נפוצות ומילון מונחים ::.
פורסם ב: Jun 10 2012, 19:48 PM
צטט הודעה

Take me to Neverland

פרטי משתמש
קבוצה: מסדר מרלין
חרמשים: 100011
מגדר:female
משתמש מספר: 18761
חפצי המשתמש: צפה

User Posted Image

1. שאלה. מהו הגודל המומלץ להכנת חתימה?
תשובה. 350*150 פיקסלים.

2. שאלה. איך אני שומר את העבודה שלי?
תשובה. file -> save או ctrl+S כל פעם שתעשו פעולה זו המחשב ישמור את העבודה על אותו הקובץ בדיוק איפה שהפסקתם.

3. שאלה. אבל אין אני שומר את העבודה כקובץ תמונה שאני אוכל לראות את זה אחרי?
תשובה. file -> save as הפורמטים הנפוצים והמומלצים (jpg, png, gif, bmp)

4. שאלה. ועל איזה פורמט עדיך לי לשמור?
תשובה. ההמלצה שלי היא PNG הפורמט נותן אפשרות לשמור קובץ בלי רקע, בנוסף הוא שומר את המספר הרב ביותר של הצבעים ופרטים.

5. שאלה. איך פותחים תמונה בפוטושופ?
תשובה. file -> open או לחילופין ctrl + O

6. שאלה. אני רוצה לשלב שתי תמונות בעיצוב אבל התמונות נפתחות לי בקבצים שונים מה לעשות?
תשובה. בחר את כלי הגרירה (V) וגרור את אחת התמונות לקובץ של התמונה השניה כך התמונה תופיע כלייר רגיל מעל הלייר של התמונה שאליה גררת.

7. שאלה. כיצד אני משנה את גודל התמונה כך שכל התוכן שלה ישאר ולא יהיה רקע ריק מאחוריה?
תשובה. Image -> image size * אי אפשר לשנות ללא שמירה על פרופורציה

8. שאלה. כיצד אני יכול ללמוד לעצב מקובץ PSD?
תשובה. כדי ללמוד מקובץ PSD צריך לראות כל MODE של כל שכבה ולראות את השימוש בטקסטורות אפקטים וכו'. (מומלץ לכבות את כל השכבות ולפתוח אותן אחת אחת כדי לראות את המאפיינים של כל שכבה ואת ההשפעה שלה על כל העיצוב בפירוט יותר)

9. שאלה. אני עובד בפוטושופ ופתאום הוא נתקע לי על הכפתור של היד (hand tool) מה אני עושה?
תשובה. לחת רווח ארוך במקלדת זה אמור להשתחרר.

10. שאלה. הרקע על הוא משבצות שח מט אבל אני רוצה רקע לבן מה לעשות?
תשובה. רקע המשבצות מופיע כאשר אין רקע (בדרך כלל בקבצי PNG) כדי למנוע זאת פשוט שימו שכבה לבנה. איך? פתחו שכבה חדשה, מקמו אותה מתחת לכל השכבות ולאחר מכן מלאו אותה בצבע לבן (או בצבע רקע אחר שתרצו) בעזרת כי הדלי. כדי למנוע תופעה זאת מראש בחרו באפשרות White ב- Backround Content

11. שאלה. פתאום מופיעה לי רשת כזאת של משבצות כמו במחברת חשבון, מה לעשות?
תשובה. לחצו על Ctrl + ' והם יעלמו. (המשבצות יכולות לעזור לכם בשימוש בפאן טול ובשביל הסימטריה.

12. שאלה. מה ההבדל בין מברשת רכה למברשת רגילה?
תשובה. ההבדל בניהם שבמברשת הרכה הקצוות מתחילות להעלם, מברשת זו מאימה למחיקת חלק מהתמונה כאשר אתם רוצים לשלב בין תמונות לעומת מברשת רגילה שרמת העמימות שלה קבועה.

13. שאלה. אני משתמש במברשת (או בכלי המקביל למברשת) אבל אני לא רואה אותו. למה זה קורה.
תשובה. כנראה שהמברשת קטנה או גדולה מידי או שמקש ה- CAPS LOCK אצלכם במקלדת דלוק. כדי לראות את המברשת לחצו על ה- CAPS LOCK כדי לבטל אותו או שתקטינו \ תגדילו את המברשת בעזרת מקשי הסוגריים המרובעים.

14. שאלה. מה זה סמאדג'? איך משתמשים בו ולמה?
תשובה. סמאדג' = מריחה. (smudge tool) הסמאדג' מורח את התוכן של השכבה ויכול לעוות אותה ואף לעזור בהברקה של צורות תלת מימד. (לתוצאה טובה השתמשו במברשות גראג' למריחה).

15. שאלה. אחד החלונות נעלם לי. מה לעשות?
תשובה. בחירה בחלון הרצוי <- window

16. שאלה. מה זה opacity ואיפה זה נמצא?
תשובה. opacity = עמימות. ככל שמורידים את העמימות האובייקט יותר שקוף. ה- opacity נמצא בחלון השכבות בצד ימין למעלה.

17. שאלה. מה זה FILL ואיפה זה נמצא?
תשובה. ה- FILL נמצא בחלון השכבות בצד שמאל למעלה. למעשה ככל שמורידים את ה- FILL ככה מורידים את העמימות של תוכן השכבה ומשאירים את התוכן של ה-belding options.

18. שאלה. כיצד אני הופך צורה לצד השני?
תשובה. edit -> transform -> flip horizontal

19. שאלה. כיצד אני הפוך את האובייקט מלמעלה למטה?
תשובה. edit -> transform -> flip Vertical

20. שאלה. כיצד אני מסובב אובייקט?
תשובה. Edit -> free transform

21. שאלה. איך אני גורם לכלי הסימון להיות עגול ולא מרובע?
תשובה. כפתור ימיני על הסימן בסרגל הכלים -> elliptical marquee tool

22. שאלה. כיצד אני עושה סימון סביב כל המסמך?
תשובה. select -> all

23. שאלה. איך עושים הברקה?
תשובה. כדי לעשות הברקה תצתרכו את תוכנת Imageready או להשתמש בגרסאת הפוטושופ CS3 שבה ה- Imageready באפשרות window -> animation

24. שאלה. כיצד אני שומר הברקה בפוטושופ?
תשובה. File -> Save For Web & Devices כעת בחרו בפורמט GIF וב: present gif 128 dithered (לאיכות טובה של האנימציה)

25. שאלה. איך אני עושה מסגרת שחורה פשוטה כמו שיש ברוב החתימות?
תשובה. פתחו שכבה חדשה ומקמו אותה מעל כל השכבות. סתמנו אותה (ctrl + A) לחצו edit -> stroke כעת בחרו את עובי המסגרת שתרצו ולחצו OK.

26. שאלה. מה זה שכבות צבע?
תשובה. שכבות צבע פשוטן כמשמען, שכבות שמוסיפות \ משנות צבע לעיצוב. מגיעים אליהן דרך העיגול השחור לבן שמתחת לחלון הליירים. (למידע נוסף קראו מדריכים).

27. שאלה. כיצד אני מוסיף לעיצוב נקודות תאורה?
תשובה. יש לבחור במברשת רכה בגודל נקודת האור שתרצו. כעת בחרו בצבע הלבן ומקמו את המברשת במקום בו תרצו את נקודת האור. כעת בחרו בחלון הליירים את האפשרות overaly והרי לכם נקודת אור למופת (:

28. שאלה. איך שורפים חתימה?
תשובה. תפחו לייר חדש, מקמו אותו מעל כל הליירים או מעל הליירים שברצונכם לשרוף ומלאו אותו בצבע לבן. העבירו אותו למצב של soft light כעת פתחו שכבת hue& saturation ותעבירו אותו למצב color burn.
(יש מספר דרכים לשרוף חתימה אני אסביר לכם את הדרך שלי ומישש ירצה יוכל לפנות אליי או לשי ולקבל עוד עצות לשריפת חתימה.)

29. שאלה. מהן האפשרויות הטובות ביותר לעבוד איתן על גווני הצבע בעיצוב?
תשובה. hue& saturation ו –selective color

30. שאלה. כיצד לצבוע עם מברשות בתוך הניק?
תשובה.פתחו לייר חדש מעל שכבת הניק ועשו לה קליפינג מאסק .

31. שאלה. כיצד לעשות השתקפות?
תשובה. שכפלו את השכבה שאתם רוצים לשקף לאחר מכן לחצו על Edin-> transform-> Horizontal כעת תורידו את השכבה המשוכפלת לגובה המתאים. לאחר מכן תורידו את השקיפות של השכבה המשוכפלת.

32. שאלה. כיצד גורמים לאובייקט להיות מטושטש?
תשובה. Filter -> blur -> lens blur או Filter -> blur -> Gaussian blur

33. שאלה. איך אני מבהיר\ מכהה תמונה?
תשובה. מתחת לקופסת הליירים יש עיגול חצי שחור חצי לבן. תחלצו עליו ובאפשרויות לחצו על Brightness & Contrast

34. שאלה. מהו רנדר ואיך אני משתמש בו?
תשובה. רנדר הוא אובייקט שגזור מראש ושמור על קובץ PNG. משתמשים בו כמו בתמונה רגילה לעיצוב. (סטוק)

35. שאלה. מהו סטוק וכיצד אני משתמש בו?
תשובה. סטוק הוא תמונה רגילה בדרך כלל של דוגמניות שבמקורם צולמו למטרות עיצוב וגרפיקה. משתמשים בו כמו בכל תמונה רגילה שאתם מעצבים איתה.

36. שאלה. מהו אבסטרקט וכיצד משתמשים בו?
תשובה. אבסטרקט הוא צורה תלת מימדית שמשתמשים בה כרקע או תוספת לרקע בעיקר בחתימות אמריקאיות. לתוצאה מירבית יש לשים אותו על מצב overaly או screen.

37. שאלה. מהי טקסטורה וכיצד משתמשים בה?
תשובה. טקסטורה היא רקע שנוצר מהרבה מברשות ושכבות צבע. משתמשים בהם בדרך כלל כרקע לחתימות ועיצובים שונים, כל טקסטורה אפשר לשים על מצב שונה והיא נותנת תוצאה שונה. כדי לשחק עם המצבים ולראות איזה מצב הוא אופטמילי לכל טקסטורה.

38. שאלה: באיזו תוכנת עיצוב אתם משתמשים?
תשובה: בעיקרון, חתימות אפשר לעשות אפילו בצייר.אבל כיום התוכנה הפופולרית ביותר ליצירת חתימות היא פוטושופ,
רוב המעצבים מעדיפים שיתוף פעולה של תוכנות כמו C4D ואילוסטלייטור עם פוטושופ כדי לייצר את החתימות שלהם.

39. שאלה: הכנתי חתימה, שמרתי PSD, ועכשיו אני לא יודע איך להעלות את החתימה שלי לרשת, מה עושים?
תשובה: לאחר ששמרתם את קובץ ה- PSD, חזרו אל הפוטושופ, ולכו ל- File->Save As->PNG שמרו את הקובץ על סיומת PNG,
לאחר ששמרתם את זה כך לכו לאתר imageshack ותעלו את חתימתכם.

40. שאלה: הורדתי מברשות ממש ממש יפות אבל אני לא יודע איך מכניסים אותם לפוטושופ.
תשובה: טעינה - קחו את כל המברשת.
לחצו כפתור ימני על המסמך הפתוח שלכם.
לחצו על החץ הקטן שנמצא ליד הגודל בפיקסלים בחלון הקטן שנפתח לכם.
לחצו על Load Brush ויפתח לכם חלון.
בחלון ביחרו את המברשת שברצונכם לטעון.
והרי לכם מברשת.
הכנה - אחרי שתסיימו לצייר את המברשת ולעצב אותה כרצונכם, לכו לEdit->Define brush present, בחרו שם והרי לכם מברשת, שתופיע בסוף רשימת המברשות שלכם.

41. שאלה: איך אני מוסיף תמונה/רנדר לחתימה שלי?
תשובה: בהנחה והתמונה כבר שמורה לכם על המחשב עשו כך, File->Open בחרו בתמונה שלכם והיא תפתח לכם בפוטושופ, לאחר מכן פשוט תגררו את התמונה שפתחתם לחתימה שם.

42. שאלה: מידי פעם קורה לי שהפוטושופ מחליט שאני יכול להשתמש רק בצבעי שחור לבן, מה עושים כדי לתקן את זה?
תשובה: כאשר אתם פותחים מסמך חדש וודאו כי ה- ColorMode נמצא על RGB Color, זה כבר יחזיר לכם את הצבעים.

43. שאלה: איך אני מכין אבסטרקטים?
תשובה: מכינים אבסטרקטים בעזרת תוכנה שנקראת Ciname 4D את התוכנה ניתן למצוא להורדה ברשת, הייתי מביא הורדה אך הפורום שלנו אוסר על פירסום הורדות לא חוקיות. צרו קשר בפרטי.
הערה: סינמה 4D היא תוכנה די מסובכת וממש לא ממולצת למתחילים, תנו לעצמכם להתפתח לאט לאט לא חייבים לקפוץ.

44. שאלה: אני מעצב מתחיל, מה כדי לי לעשות כדי להשתפר?
תשובה: יש הרבה מאוד דעות, תמצא סיגנון חתימות שאתה מתחבר אליהם, ותתחיל לקרוא מדריכים.
לאט לאט משתפרים. לא נהפכים למקצועיים לא ביום, לא ביומיים וגם לא בחודשיים.
זה לוקח זמן כמו כל דבר בחיים, אבל פשוט צריך סבלנות וכח רצון.
כמובן שאיכות המעצב, ואיכות החתימות, נקבעת גם לפי היצירתיות של המעצב.
אבל הזמן והניסיון תמיד עושים את שלהם.

45. שאלה: אני צריך עזרה בלהתקדם בעיצוב, יש לי הרבה שאלות ואני רוצה להצליח.
תשובה: אתה תמיד יכול לפנות לאחד המעצבים בפורום או לי ולשחר, אני בטוחה שישמחו לעזור לך!

User Posted Image

- ת"ב: תגובה בונה. זו תגובה שמגיבים על עיצוב או חתימה, שתוכנה היא חוות דעת על החתימה, עם עצות למעצב איך לשפר ולהשתפר בעתיד.
- C4D: הינו קיצור לשם של תוכנת תלת-המימד Cinema 4D. הרבה אנשים טועים וחושבים שC4D זה בעצם אבסטרקטים.
- אבסטרקטים: צורות לא מוגדרות, לרוב תלת-מימדיות.
רוב האנשים מעדיפים ליצור אותם בתוכנה Cinema 4D.
- רנדר: רנדר זו תמונה גזורה שאפשר להשתמש בא לחתימות בלי שיראו את הרקע שלה. (אפשר להכין רנדרים בפוטושופ).
- סמאדג': סמאדג' זה כלי בפוטושופ המשמש למריחה.
אבל אפשר לסדר את ההגדרות ככה שישמש לאפקט התפרקות, האפקט הזה נקרא סקאטינג.
- ניק: הכיתוב על העיצוב. ישנם, בדרך כלל, שניי כיתובים: קרדיט וניק.
- בלדינג: העיצוב של הניק, כל האפקטים והמברשות שבו.
- קרדיט: השם / הכינוי שלכם בקטן על העיצוב.
- פילטר (Filter) : מסנן. (בסרגל הכלים למעלה)
גרדיאנט-שילוב של 2 צבעים ויותר,יכול להכיל עד כ100 צבעים.
- Burn Tool: כלי שריפה,אם הדמות או חלק בחתימה בהיר מדי, משתמשים בכלי זה.
- Dodge Tool: כמו ה Burn Tool אבל הפוך - אם יש חלק כהה מדי בחתימה, משתמש בכלי זה.
- Sponge tool: נותן מראה יותר חלוד.
- סטוק: תמונה רגילה, פשוטה.
- בלור (blur): טשטוש. בסרגל הכלים Filter ישנן יותר אפשרויות. האפשרויות השימושיות ביותן הם: Gussian Blur ,Motion Blur ו Radial Blur.
- מצב, מוד (Mode): דוגמא - הוספת גרדיאנט לחתימה ורואים רק את הגרדיאנט. קיים חלון הליירים. כיצד משנים את המצב? בתוך חלון הליירים, ישנו חלון שבו רשום "Normal". לחצו עליו ויופיעו לכם שלל של מצבים.
- מברשות דם: מברשות בצורת "שפריצים" של דם וכד'...
- מברשות לכלוך: משהו בלתי מוגדר, בדרך כלל עשוי מנקודות-נקודות.
- מברשות וקטור: צורות מיוחדות כמו חצים, ספירלות וכד'...

לכל שאלה ובעיה, אנחנו תמיד נעזור לכם! שלכם, נעמי ושחר ♥

--------------------

נעמי - 21 - ϟ - טמבלר - MAL - שרון אחות ואתם לא ביי

User Posted Image
מנהלת גרפיקה, הנהלת הפורומים, צוותוכן, ראש בית ומדריכת גריפינדור לשעבר. בטא.
“.The only thing worse than a boy who hates you: a boy that loves you”

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
0 משתמשים צופים באשכול זה (0 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושא
נושא נעול פרסם נושא חדש פרסם סקר

מממנים

ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
93 510 347 105

פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2024 - 2007