האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

הבית הזוכה בתחרות הבתים לשנת ההיפוגריף 2024 הוא...

חוקי הפורום 

הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

ללכת.||רעות
פורסם ב: Mar 27 2018, 23:30 PM
צטט הודעה

קוסם מתקדם

פרטי משתמש
קבוצה: רייבנקלו
חרמשים: 64372
מגדר:female
משתמש מספר: 61126
חפצי המשתמש: צפה

ללכת. אני לא סגורה לאן בדיוק. אני לא בטוחה אם זאת הדרך. אבל אין לי ממש ברירה, אז אני ממשיכה, בתקווה שבסופו של דבר אני אגיע ליעד.
אני לא יודעת מאיפה הגעתי. אני לא יודעת איפה קו הסיום.
אני לא בטוחה אם אני אגיע אליו אי פעם.
זה לא קל, המסע. אני לא בטוחה שבכלל הגעתי מוכנה.
בהתחלה, כשרק התחלתי ללכת, היו לידי אנשים. הם נתנו לי עצות וניסו לכוון אותי. לא הקשבתי לכולם.
בהמשך אנשים הצטרפו ואחרים עזבו. בסופו של דבר, זאת הייתה הבחירה שלי לאן ללכת.
מצאתי את עצמי הולכת לבד.
ומאז אני כאן. מנסה להגיע לסוף. מנסה למצוא מורה דרך, מישהו שיכוון אותי, שיסביר לי איך להגיע. מה לעשות.
ובינתיים, כל מה שצריך לעשות זה להמשיך ללכת.
-----------------
הממ, סוגשל קטע כזה על החיים?
נראה לי שכן.
טוב, בכל מקרה, ת״בים רצויים בהחלט:)

--------------------
רעות
דתיה❤ ❤ ❤כותבת כשיש לי מצב״רלעצלנים שבינינו

תקפצו לפה, תכתבו את הכינוי שלי, תכתבו מספר רנדומאלי ותלחצו ׳שלח׳

"נשמה, גלי לי איך, עשיני כלי לשליחותך, לו רק יכולתי ושמעתי את קולך"

יש הרבה דברים שאני לא: אני לא צמחונית, אני לא שמאלנית, ב״ה אני לא בדיכאון ואני לא אוהבת לרקוד היפ הופ. אבל יש המון דברים שאני כן, והגיע הזמן להתמקד במה שאני במקום במה שאני לא.
כבר לא ממש פה..

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
פורסם ב: Apr 11 2018, 13:38 PM
צטט הודעה

בוגר הוגוורטס

פרטי משתמש
קבוצה: מסדר מרלין
חרמשים: 62488
מגדר:female
משתמש מספר: 55840
חפצי המשתמש: צפה

רגע רגע, אז המסע הוא בעצם מטאפורה לחיים? אוי, זה ממש מקסים. זו באמת מטאפורה מאוד יפה ומדויקת לדעתי, ניהניתי לקרוא (ועוד יותר ניהניתי בקריאה שנייה אחרי שראיתי את השורה על זה שזה קטע על החיים, את האמת שלא חשבתי על זה קודם).
אני אתחיל בזה שמאוד אהבתי שלא ציינת בתוך הקטע עצמו שזה קטע על החיים, זה השאיר פתח למחשבה ואיפשר להשליך בעצמינו את המטאפורה על כל דבר שנרצה - או פשוט להתייחס אליה כמו שהיא, פשוטה כמשמעה.
כן יש כמה מקומות שאני חושבת שאת יכולה להוסיף בהם עוד כמה שורות, כי יש מעברים טיפה חדים ולהאריך את הקטע עוד קצת יכול להיות נחמד לדעתי, אבל באופן כללי זה באמת קטע מצוין ואהבתי את הרעיון.
אבל אין לי ממש ברירה, אז אני ממשיכה, בתקווה שבסופו של דבר אני אגיע ליעד.

ה'אני' בחלק השלישי של המשפט מיותר וטיפה צרם לי, ממליצה לך להוריד אותו.
אני לא יודעת מאיפה הגעתי. אני לא יודעת איפה קו הסיום.

גם כאן השימוש פעמיים במילה 'אני' הרגיש לי די מיותר, אני חושבת שאת יכולה לקצר את זה ל'אני לא יודעת מאיפה הגעתי. לא יודעת איפה קו הסיום.' או 'אני לא יודעת מאיפה הגעתי, או איפה קו הסיום.'
אני לא בטוחה אם אני אגיע אליו אי פעם.

גם כאן ה'אני' (השני) מיותר, ואני ממליצה לך להחליף אותו ב'בכלל'.
חוץ מזה, המעבר בין המשפט הזה למשפט הבא הרגיש לי טיפה חד מדי. זה לא עד כדי כך קריטי וזו כמובן החלטה שלך, אבל אני אישית חושבת שכדאי לך או לרדת עוד שורה בין לבין או להוסיף כמה משפטים מקשרים.
אני לא בטוחה שבכלל הגעתי מוכנה.

אם את מחליפה את ה'אני' ב'בכלל' כמו שהצעתי בהערה הקודמת, אני חושבת שכדאי לך להחליף את ה'בכלל' כאן ב'באמת' - רק כדי לא לחזור שוב על אותה המילה.
לא הקשבתי לכולם.

הכוונה כאן שהיא הקשיבה רק לחלקם, נכון? אם כן, אני ממליצה לך להוסיף פסיק ולכתוב אחריו 'רק לחלק'. זו כמובן לחלוטין החלטה שלך, אבל אני חושבת שזה ידגיש קצת את הכוונה שלך במשפט.
בהמשך אנשים הצטרפו ואחרים עזבו.

אם אני לא טועה, חסר פסיק אחרי ה'הצטרפו'. חוץ מזה, אני חושבת שכדאי לך להוסיף 'נוספים' או 'חדשים' אחרי ה'אנשים'.
בסופו של דבר, זאת הייתה הבחירה שלי לאן ללכת.

אני ממליצה לך להוסיף כאן 'אבל' בתחילת המשפט ואולי אפילו לרדת שורה לפניו, רק כדי להדגיש את הניגוד בין מה שקרה לפני לבין הבחירה הסופית.
מצאתי את עצמי הולכת לבד.

גם כאן המעבר הרגיש לי קצת חד מדי, גם לפני השורה הזו וגם אחריה. לפניה אני חושבת שאת יכולה פשוט לרדת עוד שורה, אבל אחריה אני כן ממליצה לך להוסיף כמה משפטים - או לפחות כמה מילים - שיקשרו בינה לבין השורה הבאה.
ובינתיים, כל מה שצריך לעשות זה להמשיך ללכת.

מבחינת הרעיון עצמו אני חושבת שזו באמת שורת סיום מצוינת. היא מעבירה בצורה ברורה וחזקה את המסר של הקטע, שהרבה פעמים צריך פשוט להתקדם הלאה ולתת לחיים להתקדם במסלול שלהם, והיא באמת סוגרת את הקטע בצורה טובה ומדגישה את הקשר בין המטאפורה של המסע לבין החיים.
מה שכן, טיפה הפריע לי שהשתמשת כאן במילה 'לעשות' כששורה לפני כתבת שהדמות (אני מתייחסת אליה בתור דמות כרגע כי יותר קל לי לנסח ככה את המשפט, גם אם לא התכוונת לדמות ספיציפית או שהתכוונת לעצמך או משהו) צריכה מורה דרך שיסביר לה מה לעשות. אני ממליצה לך פשוט לשנות טיפה את הניסוח של המשפט כך שלא יכלול את המילה 'לעשות'.
בקיצור, זה באמת קטע מאוד יפה ונחמד לקריאה. שיחקת עם מטאפורה מאוד נחמדה, ואני כבר מחכה לקטע הבא. מצטערת מאוד אם פגעתי ומחכה לקרוא עוד קטעים שלך, כמובן.

--------------------
קימ/ליליקה
(אבל תקראו לי לילי כי רק ליצור ויצור מותר לקרוא לי ככה)
User Posted Image
טוב, אז הכינוי והחתימה שלי מוקדשים לשתי היצורים האהובים עליי בעולם - דלפי והגר - ואני אוהבת אותן מאוד מאוד (כן, אני מודעת לעובדה שהתחביר לוקה בחסר, אבל יצורות נשמע לי מוזר :( עמכן הסליחה) 3>
והייתי שמה גיף של Uniraccoon אבל אני לא מוצאת אחד מספיק יפה.
וגם אוררו חלק מהיצורים האהובים עליי והיא אחות קטנה קסומה ואני אוהבת אותה ואתם אוהבים אותה גם וזו לא הייתה שאלה 3>

לילו מתה עלי, זה לא נתון לויכוח, היא פשוט מתה עלי
אתם יכולים גם, אתם יכולים לא, אבל היא כן
אני אחת מאלף היצורים שלה, אבל אחת מ5 האחים שלה(או שלוש, אלא אם אתם לא מחשיבים את המקוריים. חחחח זה נשמע מוזר)
אופס אני בורחת💕

User Posted Image

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
0 משתמשים צופים באשכול זה (0 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושא
הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

מממנים

ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
53 285 302 100

פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2024 - 2007