האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

HPortal מאחל חג פסח שמח וכשר!

הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

דיון || הצלבה בין הספרים לסרטים
פורסם ב: Jun 13 2017, 00:05 AM
צטט הודעה

לפעמים האור בקצה המנהרה זה רק המכונית שבאה ממולך

פרטי משתמש
קבוצה: סלית'רין
חרמשים: 2403
מגדר:male
משתמש מספר: 58388
חפצי המשתמש: צפה

הצלבה בין הספרים לסרטים
דיון

נושא הדיון יחסית ידוע, אך אקדים כמה מילים.
כידוע, בספרי הארי פוטר יש דברים רבים שלא הוזכרו בסברת הסרטים. דברים כמו פיבס, לדוגמה, שבספרים הוא ממלא חלק גדול והומוריסיטי מהווי הוגוורטס, ולא הוזכרו כלל בסרטים. גם סיטואציות רבות לא הוזכרו, כמו לדוגמה השאלה של הריוני לבינס על חדר בוסודות, וסיטואציות נוספות שונו לחלוטין, כמו הדייט של הארי וצ'ו בבית הקפה של מדאם פדיפוט, ששונה לנשיקה באמצע אולם בהוגוורטס.

מה שרציתי להעלות כאן לדיון זה את חשיבות- וכדאיות- ההצלבה. אין ספק שיש קטעים אהובים שקראנו בספרים וציפינו לראות בסרטים, אבל מצד שני- סרט אינו באורך בלתי מוגבל, ובסופו של דבר המפיקים והבמאים חייבים לקחת רק את הקטעים היותר "מהותיים" ולהכניס אותם לסרטים.
אז השאלות המנחות שעלו לי בקשר לזה:

1. עד כמה לדעתכם חשובה ההצלבה המדוייקת בין הספרים לסרטים?
2. האם באמת עדיף לפעמים "לחתוך" סיטואציות כדי לא להאריך ולהכביד על הסרט יותר מדי?
3. אם כן, האם לדעתכם במאי סרטי הארי פוטר עשו זאת כהלכה?
4. באיזה עוד דברים שהושמטו בסרטים נתקלתם במהלך הקריאה?

אלו רק שאלות מנחות, אתם מוזמנים לכתוב כל שברצונכם על הנושא.

אשמח לשמוע את דעתכם, דיון פורה ומהנה!

--------------------

ג'יימסעושה 18 ב 13.12מנהל פורום הספרים וראש בית סלית'רין בדימוספרשתי

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
פורסם ב: Jun 18 2017, 19:39 PM
צטט הודעה

מוגל

פרטי משתמש
קבוצה: סלית'רין
חרמשים: 0
מגדר:female
משתמש מספר: 57012

אני חושבת שסרטי הארי פוטר הם דבר נפלא. הם החיו את הספרים בצורה יוצאת מן הכלל, ורב הליהוקים מדהימים (לדוגמא הרמיוני, סנייפ ודמבלדור.)
אמנם, כמו שאמת, יש יותר מידי דברים שהצטערתי מאוד שלא היו בסרטים, או הובעו בצורה מאוד לא טובה לדעתי.
מאוד התאכזבתי שפיבס לא נמצא בכלל בסרטים. הוא דמות מאוד מצחיקה שיכלה להוסיף המון לסרט. גם זמן המסך שלה לא היה אמור להיות ארוך, אז אני לא רואה שום בעיה.
השינויים הקטנים שקרו בסרט, כמו הדייט של הארי וצ׳ו, הברון המגואל שכמעט ואין לו זמן מסך (אם בכלל), ועוד, היו קצת מאכזבים, כי הם החסירו חלקים אהובים או טובים מהספרים.

שני הדברים הכי מרגיזים הם עצם זה שלא היה אזכור בכלל לאלרג״ה, וגם הליהוק של ג׳יני וויזלי. עם כמה שאני אוהבת את בוני, היא פשוט לא מתאימה להיות ג׳יני - דמות חמת מזג, כריזמטית ומצחיקה. בסרט ג׳יני הייתה ביישנית, שקטה ולא סיפרה בדיחה אחת.

הסרטים הורידו המון עלילות ביניים (כמו אלרג״ה, שינוי הצורה של ריטה סקיטר ועוד המון דברים שאני לא מצליחה להזכר בהם כרגע...), וזה רע מאוד לטעמי, כי הארי פוטר זה הרבה מעבר לקרב הסופי. יש התבגרות בהוגוורטס, וכמעט ולא מראים את זה. הרב. ממוקד בקרב הסופי ובמאבק נגד וולדמורט, וזה מאוד שגוי לדעתי.

עכשיו, הארתי את הצדדים הרעים של הסרטים לפי דעתי. כמובן שאני חושבת שהם בכל זאת הצלחה גדולה ואני תמיד תמיד תמיד צופה בהם פעם אחר פעם.

--------------------
"קסם הוא כח"

אבדה קדברה על כולכם וזהו

User Posted Image

User Posted Image

תודה ענקית להרמיוני גרינגר 1 שלקחה חלק גדול בעיצוב החתימה

---------
פורסם ב: Jun 21 2017, 23:08 PM
צטט הודעה

So tell my friends that I'll be over here

פרטי משתמש
קבוצה: גריפינדור
חרמשים: 9443
משתמש מספר: 58753

אני אגיד ממש בקצרה, לדעתי הסרטים היו טעות ענקית. ולמה? תכף אסביר, הספרים נתנו לכל ילד/מבוגר שקרא אותם להרגיש כאילו זה הארי פוטר שלו-כלומר כאילו איך שהוא דמיין את הארי פוטר, אני דמיינתי בצורת לגו כי לפני שהכרתי את הספרים והסרטים שיחקתי בלגו של הארי פוטר, ואז ראיתי את הסרטים אחרי שהצלחתי לשנות נקודת מבט שהיא לא לגו, והתאכזבתי. ראיתי הכל לא איך שדמיינתי והרגשתי שזה עצוב, כי כל הדרכים המיוחדות לדמיין ולראות בדרך שלך את מה שקראת נהרסות ברגע כשאצה רואה את הסרטים, אז לא. הסרטים הרסו לי נקודת מבט והרסו לי דרך לדמיין את מה שאני קורא, עכשיו כשאני קורא את הספרים אני מדמיין דמויות מהסרטים של הארי פוטר, וזה מעציב אותי כי הדרך שאני ראיתי אותם לא תחזור.

--------------------

ראיין/תומר || הוא/אתה || מנהל הקלחת הרותחת & ראש בית גריפינדור בדימוס || פרשתי

איש אשכולות של ממש

---------
פורסם ב: Jun 23 2017, 01:20 AM
צטט הודעה

מוגל

פרטי משתמש
קבוצה: הפלפאף
חרמשים: 163
מגדר:
משתמש מספר: 63141

לדעתי הסרטים היו כישלון כמעט ללא יוצא מן הכלל מכל הבחינות הן מבחינת הבימוי שסגנונו הוחלף באמצע הן מבחינת ההתמקדות בסצנות שוליות מהספר במקום בגוף העלילה ועד כמה שנראה לי לא כל השחקנים קראו את הספר וידעו מי הדמות שהם אמורים לגלם
בהתיחס לצורת הבימוי שאמורה להיות לסרט כזה אני לוקח בתור דוגמא את שר הטבעות שהוא עד כמה שידוע לי הסרט היחיד שהצליח להמחיז את הספר ועל אף שזמן המסך שלו ביחס להארי פוטר הוא יותר מפי שנים אני חושב שאם היוצרים של הארי פוטר היו הולכים באותה הדרך לא די שלא היו מפסידים אלא שהסרט היה נהפך ליצירה הגדולה בכל הזמנים זו דעתי.

---------
פורסם ב: Jul 14 2017, 17:34 PM
צטט הודעה

מוגל

פרטי משתמש
חרמשים: 6748
משתמש מספר: 37170

מהסרטים, הכי מוצלח לדעתי היה הראשון, שהוא גם הכי נאמן לספר. דרכו גם נחשפתי להארי פוטר וגם אחרי שקראתי את כל הספרים, אני עדיין חושבת שהוא המוצלח ביותר מבחינת הדיוק והעברת ההרגשה של עולם הקוסמים למסך.
מסכימה עם מה שכתבו כאן לפניי שסרטים על ספרים בהחלט לרוב פוגעים בחוויה. זה מה שכייף בספרים, שכל אחד מדמיין את הדמויות איך שנראה לו.
הסרטים מהסדרה שהכי לא התחברתי אליהם היו האסיר מאזקבאן ומסדר עוף החול. הם הרגישו כל כך לא קשורים לאווירה של הספרים. הסרטים די הרסו את מסדר עוף החול והנסיך חצוי הדם, ו"הצליחו" להפוך עלילות מרתקות לשעמום על המסך. הנסיך חצוי הדם הוא האהוב עליי מהספרים, והסרט היה מאכזב.
על זה שחילקו את אוצרות המוות ל-2 סרטים אני בכלל לא רוצה להתחיל לדבר

--------------------
This class is ridiculous

---------
פורסם ב: Jul 23 2017, 10:27 AM
צטט הודעה

קוסם מתקדם

פרטי משתמש
חרמשים: 4723
מגדר:
משתמש מספר: 59914

עד כמה לדעתכם חשובה ההצלבה המדוייקת בין הספרים לסרטים?
מכיוון שהמטרה של הסרטים שהם יהיו מהנים ומעניינים צריך ליצור את הסרטים כך שהם ישמרו על כמה שיותר מהסרט אבל עדיין ישארו קלילים ונחמדים. ולא כבדים כמו הסרט החמישי למשל. זה פשוט ארוך מדי לדעתי.
האם באמת עדיף לפעמים "לחתוך" סיטואציות כדי לא להאריך ולהכביד על הסרט יותר מדי?
לפי דעתי כן. כי המטרה של הסרט כפי שהזכרתי למעלה שיהיה מהנה לצפות בו והשארת כל הפרטים די תעיב על זה לדעתי.
אם כן, האם לדעתכם במאי סרטי הארי פוטר עשו זאת כהלכה?
ישנם מקומות ספורים שאם זה היה תלוי בי זה היה קצת שונה אבל באופן כללי הם עשו עבודה טובה:)
באיזה עוד דברים שהושמטו בסרטים נתקלתם במהלך הקריאה?
בספר הרביעי במקום שדובי יעזור להארי למצוא את הדרך למשימה השנייה, נוויל עוזר אבל זה בהחלט מסתדר עם העלילה ולפי דעתי אפילו יותר טוב מהסרט. אבל רק רציתי לציין שזה השתנה משום סיבה מכיון שאותה סצנה עם דובי הייתה לוקחת את אותו האורך אז לא ברור למה זה הוחלף. חוץ מזה באותו הסרט בהתחלה דילגו על גמר הקווידיץ' העולמי ומזה ממש התבאסתי. זה צרב לאורך כל הסרט כי זה ממש לא פרט שולי. יותר מזה אני לא זוכר כרגע.
ועכשיו נדיע לאוצרות המוות. מכיוון שזהו הספר/סרט הסוגר. כל פרט קטן שם מאוד חשוב ומכיוון שהכול יחד יוצא ארוך חילקו את זה כדי שזה יהיה קומפקטי. אילו לא היו מחלקים את זה ועדיין הם כמובן היו צריכים להאיר את הכול זה היה יוצא ממש ארוך ולא נוח.

--------------------
זה אבי ✨ חיבוק לתמר ✨ בעצם גם לסיוון ✨ זקנינו ✨
✨ אליס קסומה וגלידה ✨ אלכס חזרה כדי להיות בפרישה✨

User Posted Image
אבי.. אבי.. אבי.. ואני אפסיק לכתוב אבי לפני שאשכח מה רציתי לכתוב אז אתה מקסים וגאון כזה, וקסם✨
אתה משתמש קסום קסום (לא הכיהכי כי ששש)
אז כולכם ללכת ולהכיר אבי, כיכי אמרתי. ואני לא מאיימת עליכם בכלל
ו ואוהבת3>

"כל אחד הוא חיה. תמצאו את עצמכם."- תקשיבו לאבי אנשים, דברי גאון.
אנשים קסומים העולם מחזיק לכם אצבעות

---------
פורסם ב: Nov 26 2017, 11:47 AM
צטט הודעה

so long, and thanks for all the fish!

פרטי משתמש
חרמשים: 17427
מגדר:
משתמש מספר: 50775

1. עד כמה לדעתכם חשובה ההצלבה המדוייקת בין הספרים לסרטים?
תשובה : לא במיוחד. כל עוד יש את אותו הווי, ואת אותה עלילה ורעיונות, אין סיבה ללכת מילה במילה.
2. האם באמת עדיף לפעמים "לחתוך" סיטואציות כדי לא להאריך ולהכביד על הסרט יותר מדי?
תשובה: זה תלוי איזה. דברים שוליים כמו, פרופסור בינס, שבמקום לשאול אותו את השאלה על חדר הסודות, שאלה הרמיוני את מקגונגל. אבל דברים עיקריים וחשובים כמו פיבס, לא כדאי לחתוך.
3. אם כן, האם לדעתכם במאי סרטי הארי פוטר עשו זאת כהלכה?
תשובה : רוב הזמן כן.
4. באיזה עוד דברים שהושמטו בסרטים נתקלתם במהלך הקריאה?
תשובה : שאר החדרים במחלקת המסתורין (חדר מחוללי הזמן, חדר המוחות וכן הלטה), דובי העובד בהוגוורטס, ווינקי (!!!!), אלרג"ה!!!, חנות הגלידה בסימטת דיאגון.

--------------------
אופיר

".you keep using that word. I don't think it means what you think it means"
סלית'רין גאה (אך גריפינדור באתר), נצנצים זה מלכלך, וחד הקרן רצח את הגבינה.
אם למישהו בא להוסיף טקסט לחתימה היבשה שלי, תשלחו לי בה"פ.

---------
פורסם ב: Nov 28 2017, 17:36 PM
צטט הודעה

מוגל

פרטי משתמש
חרמשים: 806
מגדר:
משתמש מספר: 65161

לא מזמן גמרתי שוב את הספר החמישי, ובאורח פלא באותו הלילה שחכתי ללכת לישון וראיתי את הסרט (לפחות היה שבת).
ממש ממש התאכזבתי מהסרט, יחסית לספר שעדיין נשאר לי בראש ושהחליט לצרוח כל פעם שהחסירו סצנה טובה הסרט לא איכותי כל כך. אבל כשהסתכלתי בשעון ראיתי שהזמן עובר ממש מהר, ואם הם היו מכניסים פרטים ועניין לשנה שלמה כמו רולינג הסרט ייקח בערך חצי יממה, אז החלטתי לוותר להם.
אני באופן אישי איש של ספרים בכל רמ"ח אברי (אז אני לא הולך להעמיד פנים בשביל משרד הקסמים!!)

---------
פורסם ב: Nov 28 2017, 21:22 PM
צטט הודעה

קוסם מתקדם

פרטי משתמש
חרמשים: 4032
משתמש מספר: 58761

עד כמה לדעתכם חשובה ההצלבה המדוייקת בין הספרים לסרטים?
אני לא אשקר שהפרטים כן היו חסרים וזה דיי מבאס לגלות שזה לא נכנס לסרט, אבל אני גם יכולה להבין את זה שלא יכלו להכניס עוד, כלומר הסרטים האלו הם בין שעתיים ושעתיים וחצי, שזה המון ואני לא רואה מישהו רואה סרט של שלוש שעות שיש בו את כל הפרטים הקטנים...

האם באמת עדיף לפעמים "לחתוך" סיטואציות כדי לא להאריך ולהכביד על הסרט יותר מדי?
כמו שכתבתי מיקודם, אני אישית התאכזבתי שחתכו המון דברים אבל אני לא רואה את עצמי רואה סרטים ארוכים יותר משעתיים וחצי..

אם כן, האם לדעתכם במאי סרטי הארי פוטר עשו זאת כהלכה?
אני לא יכולה להגיד שכן, כי עובדה שהתאכזבתי, אבל אני חושבת שפשוט או יותר הם יצרו את אותו קו עלילה לעמות נגיד סרטי פ''ג שלא קרובים כמעט בכלל לספרים

באיזה עוד דברים שהושמטו בסרטים נתקלתם במהלך הקריאה?
דובי היה אמורה להופיע ברביעי ובחמישי, כל הנשיקות למיניהן שינו והסירו אחת של הארי וג'יני וכאלה (ראיתי את הסרטים יחסית מזמן, אנלא זוכרת^^)

--------------------

---------
פורסם ב: Sep 1 2022, 17:24 PM
צטט הודעה

מוגל

פרטי משתמש
חרמשים: 3279
משתמש מספר: 84204

בכלל בינס לא נמצא בסרטים תכתבו אם אני טועה

---------
0 משתמשים צופים באשכול זה (0 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושא
הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

מממנים

ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
93 510 347 105

פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2024 - 2007