האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

תורת הצמחים - שיעור חדש פורסם!


מצנפת המיון
ברוך הבא Guest המערכת זיהתה אותך כלא ממויין, תוכל להתמיין כאן
 

פאנפיקים אחרונים
שם הפאנפיק: המופלאהההההההההההההההההה
עודכן ב: היום ב 5:50 pm

שם הפאנפיק: גולדשטיין
עודכן ב: 16.12.2018

שם הפאנפיק: יללת הזאב
עודכן ב: 15.12.2018

שם הפאנפיק: Too perfect
עודכן ב: 14.12.2018

שם הפאנפיק: קוראים לי Z
עודכן ב: 14.12.2018

 

שנת לימודים מוצלחת!
פורטל הארי פוטר הישראלי מאחל שנת לימודים מוצלחת, מהנה ופורייה!


חוזרים ללימודים עם HPortal
 

כוחות האופל

שלום לכם, תלמידים! היום, בשיעור הראשון של התגוננות מפני כוחות האופל, נלמד על כוחות האופל השונים. היו קשובים כדי שתוכלו לענות על שיעורי הבית נכונה, ותצברו נקודות עבור הבית שלכם!

כוחות האופל הם צורות גשמיות של סיוטים, עברות או פשעים, והמטיל אותם זקוק לסיבה הגיוניתלרוב רצון לנקמה, כעס או זעם גדול. ההתגוננות מפניהם נוצרה עם גילוי הקסמים האפלים, אותם חשוב להכיר לפני שנתחיל ללמוד כיצד להתגונן מפניהם. זכרו: ישנו חוק האוסר את השימוש בכוחות האופל, ועונש העובר עליו הוא לרוב מאסר עולם באזקבאן.  
כוחות האופל מתחלקים לשלוש קבוצות, לפי לפי הצורה אותה הם לובשים:
כוחות טבעיים.
קסמים וחפצים אפלים
יצורי אופל.


כוחות טבעיים ויצורים אפלים

זהו הבסיס לכל קסמי האופל, והמקור ממנו יצורי האופל והצמחים האפלים מקבלים את כוחם. הכוחות הטבעיים מצויים בצמחים שונים ובמעמקי האדמה.
הצמחים האפלים מצויים ביערות חשוכים, וגדלים בחושך על אדמה שחורה לצד צמחי אופל אחרים. אלו לרוב צמחים מטפסים או טפילים, אשר יכולים להגיע לפסגה על ידי "רמיסת" צמחים אחרים בדרך. הצמח האפל הראשון שנמצא היה ה"גטלרון", פרח שחור אשר מצוי ביערות הגשם של אנטרקטיקה. משמעות שמו היא "חושך אפל" (גטלרחושך; טרון – אפל) בשפת התושבים של יערות הגשם באנטרקטיקה. אדם שהיה נוגע בפרח, היה מוצף בדיכאון עמוק, ולאחר מספר נגיעות גדול, נשמתו הייתה נשאבת, כמו השפעת הסוהרסן. לפני כעשר שנים, משרד הקסמים הפסיק את פעולת הצמח ו"ביית" אותו (הפך אותו לצמח בית).
צמח נוסף הוא ה"סנוביר" - מקור המילה "סנוב" - אשר מתאפיין בעלים קטנים ובפירות שחורים רעילים ביותר. הצמח מטפס על צמחים אחרים, ושואב מהם את כוח החיים בעזרת מחטים קטנים על הגבעול שלו. הצמח רוסן ונכחד רק בשנת 1513 על ידי משרד הקסמים. הצמחים מהווים מזון ליצורים מעטים שיכולים לשרוד לאחר אכילתם, והם המקור לכוחם. בנוסף, מיוצרים כיום שרביטים מיוחדים (ולא חוקיים) מענף של צמח אפל, שמקנה לשרביט כוח אפל חזק. אדם שיימצא מוכר או קונה שרביטים אפלים, יישלח למאסר עולם באזקבאן.
במעמקי האדמה ישנם כוחות עתיקים, שרק שלושה מהם הפכו לקללות, והן שלוש "הקללות שאין עליהן מחילה". כוחות אופל לרוב נוצרים במעמקי האדמה, כי בתוך כדור הארץ הכוחות החזקים אינם מרוסנים, ולכן ישנו איסור לקוסמים לשאוב נפט, מחשש שישאבו כוחות נוספים מהאדמה. תהיתם פעם איך מקומות מתחת לאדמה מזוהים עם אופל? בגלל הריכוז הגבוה של כוחות אפלים מתחת לאדמה, חדרים תת קרקעיים הם בעלי אנרגיה אפלה רבה יותר, ולכן מרתפים משמשים תמיד כמקומות אפלים במדיות המוגלגיות.

User Posted Image
"צמח אפל מסוג "חישכה

האבות הקדמונים של היצורים האפלים ככל הנראה ניזונו מצמחים אפלים, אך היום כוח האופל עובר בגנים. ישנם יצורי אופל רבים, אך חלקם הגדול לא מסוכן לבני האדם. מאז ומתמיד פחדו בני האדם מיצורים אפלים; רובם הטילו אימה על האנשים, שבזמנו כמעט ולא השתמשו בכוחות הכישוף שלהם.
בתקופת האדם הקדמון, היצורים האפלים נחשבו מפלצות ללא דרך לרסן אותם - גם החלשים ביותר מביניהם, מפני שכוחות הקסם של הקוסמים הקדמונים היו אפסיים.
ביוון העתיקה, היצורים האפלים הטילו אימה על התושבים, אך שניים-עשר הקוסמים שכונו "אלים" הצליחו לנצל את כוחם החזק ולהרחיק את היצורים בעזרת כוח המחשבה.
בתקופת רומא, הרומאים הוטרדו מאוד מהיצורים, מפני שכמעט ולא היו קוסמים חזקים לצידם, אך השבטים האחרים פיתחו שיקויים כדוגמת שיקוי הפלא של "אסטריקס", שהצליחו להתגבר על היצורים.
בימי הביניים, התפתחו מאוד הכישופים, ונוצרו לחשי מגן מהשפעתם של היצורים. זו הייתה תקופה מלאה בהתקדמות מבחינת הקסמים, מפני שבתקופה זו הומצאו השרביטים, ואלפי לחשים נוצרו בתקופה זו.
כיום, בעידן המודרני, כל אדם לומד להתגונן ממספר יצורים נפוצים, והם הפסיקו כמעט להטריד קוסמים מנוסים, אך הסכנה ברובם עדיין קיימת.

User Posted Image
בסיליסק, איור מהמאה ה-19

קסמים וחפצים אפלים

הקסמים האפלים היא השיטה המתקדמת ביותר לשימוש בכוחות אפלים. הקסמים נוצרים מרגשות, סיוטים או מחשבות רעות של היוצר, ויכולים להתגשם בכל צורה. כפי שנאמר לעיל, מקורם של הקסמים הוא באדמה ובצמחים, אך ללא כוח הקסם של הקוסמים הם היו נשארים ללא שליטה. רוב הקסמים האפלים הינם קטלנים ומסובכים, ולכן רק קוסמים מנוסים מעזים להטיל אותם – מי ששוגה בביטוי הקסמים, בהנפת השרביט או אף במחשבתו, ימות ברוב המקרים. שוב ושוב אזכיר ואציין בשיעורים, את החוק האוסר על שימוש בקסמים אפלים. זכרו: מי שנתפס משתמש בקסם אפל, גם אם הקל שבקלים, נשלח לאזקבאן. שלוש הקללות המפורסמות ביותר הן "הקללות שאין עליהן מחילה", והן חזקות באופן מסוכן ביותר. הן קללות שבאו מהכוחות הטבעיים שבאדמה, והן היחידות מביניהם. 
הקסמים מתבטאים גם בצורת חפצים אפלים, אשר הופכים לאפלים ברגע שקוסם מטיל עליהם קסם אפל ומוסיף לחש המונע הרס של החפץ. לא אוכל ללמד אתכם כיצד להטיל את הלחש, מפני שהשימושים בו אסורים בהחלט, אך אספר לכם כי קוסמים בכל העולם מתו מ"תעלולים" הכוללים חפצים אפלים. לא ניתן לזהות חפצים אפלים במראה עין, מפני שהקסמים שבהם לרוב מוחבאים.

השפעה של חפץ אפל על ילדה צעירה

שיעורי בית

1. בחרו פרט אפל אחד מכל קבוצה (לדוגמה: צמח מתוך הכוחות הטבעיים, יצור מהיצורים האפלים וקללה/חפץ מהקסמים והחפצים האפלים.) וסכמו עליו במשפט! (6 נקודות)
2. מדוע אין קללות רבות שבאו מהכוחות הטבעיים שבאדמה? (4 נקודות)
3. מהו העונש על שימוש בקסמים אפלים? מדוע לדעתכם הוא כה חמור? פרטו! (6 נקודות)
4. סכמו בקצרה על יצירת הפטרונוס! (4 נקודות)
בהצלחה!  ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
57432 23825 60354 36579


פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | כיסא פנוי | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס
טיול לגאורגיה

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2018 - 2007