האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים


מצנפת המיון
ברוך הבא Guest המערכת זיהתה אותך כלא ממויין, תוכל להתמיין כאן
 

פאנפיקים אחרונים
שם הפאנפיק: בת השאול
עודכן ב: היום ב 10:04 am

שם הפאנפיק: הורד הכחול
עודכן ב: היום ב 12:56 am

שם הפאנפיק: הצייד
עודכן ב: אתמול ב 4:03 pm

שם הפאנפיק: Between The Stars / בין הכוכבים
עודכן ב: 18.01.2019

שם הפאנפיק: המסע (בזמן) של ג'יני וויזלי
עודכן ב: 16.01.2019

 

שנת לימודים מוצלחת!
פורטל הארי פוטר הישראלי מאחל שנת לימודים מוצלחת, מהנה ופורייה!


חוזרים ללימודים עם HPortal
 

המלחמה בכוחות האופל לאורך השנים

שלום, חברים יקרים! אתם מוכנים לשיעור? פתחו בבקשה את ספריכם, שלפו שרביטים ותתכוננו לשיעור מרתק ומיוחד.
היום נלמד על המלחמה נגד כוחות האופל לאורך השנים, בעבר וכיום. אתם בוודאי יודעים שמאז ומתמיד היו קוסמים שפנו לצד האופל, וקוסמים שנלחמו לצד האור. לא פעם נפגעו קוסמים משני הצדדים במלחמה המתמשכת. בואו נתחיל בהתרחשויות העבר.


בעבר

בני האדם נלחמו נגד כוחות האופל בדרכים מפותחות יותר ככל שנתקדם לאורך ציר הזמן. נתחיל באדם הקדמון.
בתקופת האדם הקדמון הכישופים לא היו קיימים, ולכן בני האדם נלחמו בעזרת כלי נשק פרימיטיביים כגון אלות, נבוטים וסלעים. לא פעם נמצאו בני אדם קדמוניים כשבגופם קוץ ענק של צמח אפל. פעמים ספורות נמצאו אפילו נמרים קדמוניים שחורים - שהם יצורים אפלים עתיקים - אשר בבטנם גופת אדם או חלקי גופת אדם. בשנת 1772, אדם לנדרגון - שהיה מורה בבית הספר "דורמשטרנג" - מצא שלד אדם שלם בתוך שלדו של כריש קוטל (שהוא אב קדמון של הכרישים האפלים בימינו) מתקופת האדם הקדמון. כנראה שהכריש השתמש בשיניו ובחומר המרדים שבהן כדי להרדים את האדם, ואז בלע אותו בעודו בחיים. סביר להניח שהיה מאבק לפני ההרדמה, משום שלכריש ישנן עצמות שבורות בתוך שלדו. ומעבר לכך, הונח לידו סלע, אחד מאלו שהיו משומשים בתור נשק בתקופה ההיא. מוצג זה הועבר למוזיאון היצורים האפלים של בריטניה.
 
לאחר המהפכה החקלאית - בה אנשים החלו להשתמש בצמחים למטרות חקלאות - המלחמה הפכה קשה יותר. היו חוקרים החיפשו צמחים חדשים לגידולים בשדותיהם ונפגעו מצמחים אפלים. היו יצורים אפלים אשר הגיעו לשדות ולגינות כדי לאכול את הצמחים הגדלו שם בשפע, ובדרך פגעו בבני האדם ששמרו על השדה. בני האדם לא אהבו היצורים הפוגעים באנשיהם בכדי להשיג מזון, והחליטו להשיב מלחמה. באותו זמן, בני האדם כבר למדו לעבד מתכות, והם יצרו חרבות וכלי נשק מתכתיים עתיקים אחרים. ולמרות זאת, בני האדם לא היו חזקים מספיק בתקופה זו, ורבים מהם נהרגו במלחמה נגד יצורי האופל והצמחים האפלים. המלחמה הייתה כמעט לא אפשרית מבחינת בני האדם - אבל היא נמשכה.
אגדה מספרת על ג'ון, חוטב עצים שחי בתקופה זו. יום אחד נתקל ג'ון בצמח אפל בוגר. הוא שמע סיפורים על הסכנה שבצמח זה והחליט לנסות לשרוף אותו. הא הצליח בכך, אבל יחד עם הצמח הוא שרף גם את היער - ואת כל פרנסתו. 
 
ביוון העתיקה - כפי שלמדנו בשיעורים הקודמים - היו 12 קוסמים חזקים (בתקופה זו, הקוסמים החזקים היו אלו המשתמשים בלחשים אילמים) אשר הגנו על יוון - אבל לא היה ביכולתם להגן על הכפרים הקטנים, אלא רק על אתונה. בזמנים ההם פותחו שיקויים וכישופים חלשים ולא מתקדמים בכל רחבי העולם, אך זה לא הגן על האנשים הרבים אשר מתו כתוצאה ממפגשים עם יצורים וצמחים אפלים. עם זאת, כלי הנשק בתקופה זו - שהיו, ברובם, חרבות וחניתות - הפכו חדים יותר, חזקים יותר ומסוכנים יותר. בני האדם החלו להתקבץ בכפרים קטנים ואפילו בערים קטנות ולהילחם יחדיו - אך גם היצורים האפלים היו תוקפים לעתים בחבורות. הם היו פושטים על כפרים קטנים ואפילו מתחלקים בשלל. ככל שהיצורים היו תוקפים יותר כפרים, כך בני האדם היו מתקבצים לכפרים וערים יותר גדולות, ונלחמים יחד – כצבא. לפי ממצאים שהתגלו ביוון, תושבי ספרטה העתיקה - עיר שהייתה ידועה בזכות הצבא העצום והחזק שלה - הצליחו אפילו לאלף מספר קטן של יצורים אפלים, ולהשתמש בהם למטרות מלחמה וכיבושים.

User Posted Image
צבא ספרטה

כשאימפריית רומא שלטה על אירופה, הישובים המשיכו להתרחב. עם הזמן נוצרו צבאות ענקיים ויוצאי דופן, שהצליחו לבלום את מתקפתיהם של חבורות היצורים האפלים. כלי הנשק השתכללו, הכישופים והשיקויים הלכו והשתפרו. יצורי אופל החלו לתקוף בשקט יחסי, ולעתים קרובות וויתרו על קרב ישיר. הטיפשים מבין היצורים האפלים המשיכו לתקוף, וכתוצאה מכך הם לא שרדו את הקרב, למרות שזרעו הרס בצבא והרגו חיילים רבים. בזמן אחד הקרבות הקשים ביותר של רומא נגד העם הברברי, כשהחיילים היו עסוקים בקרב מול בני אדם, פשטה קבוצת יצורים אפלים על המחנה של רומא ועל צבאה. הקבוצה חטפה חיילים, הרגה רבים מהם וגנבה ציוד מהמחנה. מתקפת היצורים האפלים החלישה את צבא רומא קשות וגרמה להפסדם בקרב. העם הברברי החליט לאמץ את הרעיון של ספרטה העתיקה ועבד כדי לאלף יצורים אפלים שילחמו לצדם. אף שחיילים רבים מתו בניסיון לאלף יצורי אופל, לאט לאט התפתח חיל היצורים האפלים בצבא הברברי, שעזר להם להחליש את רומא ולבסוף להפיל אותה.
לאחר שהרעיון של אילוף היצורים האפלים הצליח מעל המשוער, קבוצת ברברים נוספת יצאה כדי למצוא זרעי צמחים אפלים ולגדל אותם. כשהצמחים האפלים היו מספיק בוגרים כדי לפגוע ביצורים חיים, קבוצות מאורגנות מתוך הברברים היו שותלים אותם במחנות רומיים. כשהצמחים התגלו, הם יצרו נזק כבד למחנה ולאנשים שבו, וכך החלישו את רומא משמעותית. הצמחים האפלים הם הראשונים במוקשים.
 
לאחר שהברברים קיבלו על עצמם את הדת הנוצרית והעולם נכנס לתקופת ימי הביניים, הלחימה עם ונגד הכוחות האפלים השתכללה. הכישופים הפכו חזקים ואפקטיביים יותר, השיקויים הפכו משוכללים יותר וכלי הנשק עלו רמה ונהיו עוצמתיים מאוד. היצורים האפלים החלו להתחבא ביערות ולתקוף רק את מי שנכנס לשטחם. הם הפסיקו לתקוף ישובים של בני אדם והחלו לחפש יצורים אחרים שיהיו להם למזון. ימי הביניים הייתה התקופה השקטה ביותר מבחינת תקיפות היצורים האפלים. הם נשארו במחילות, במערות או בשאר שטחי המחייה שלהם - השטחים הנרחבים שהיו ברשותם. בני האדם החלו להילחם אחד בשני יותר מבעבר, וכשהפחד שלהם מיצורי האופל פחת, היצורים מצאו זמן קצר שבו הם יכולים לשדוד כפרים שלא היו מודעים לסכנה שביצורים אפלים.  

בימינו

כיום, לאחר שהרובים והאקדחים השתכללו, נוצרו כישופים ושיקויים חדשים נגד כמעט כל יצור או צמח אפל ובני האדם נעשו מתוחכמים יותר - היצורים הולכים ונעלמים. המוגלגים והקוסמים כורתים יערות ומקטינים את שטח המחייה של היצורים האפלים. הם בונים ערים וכפרים על שטחים שבעבר היו יערות, שטחי חולות, מדבריות או הרים. בני האדם בכל רחבי העולם פועלים למען מעצמה גדולה של כוח אנושי. בפעולה זו, היצורים חסרי שטח המחייה "עוברים דירה", והולכים אל מקומות אחרים - ביניהם שטחי מגורים וערים גדולות. הסיבה העיקרית לכך שימי הביניים היו השקטים ביותר מהטרדותיהם של היצורים האפלים היא שבעבר ליצורים היה מקום מחייה רחוק מכפרי המגורים והם היו יכולים לחיות מבלי להטריד את בני האדם ומבלי שאלו יטרידו אותם. כיום, כשגם הקוסמים וגם המוגלגים מצמצמים משמעותית את המרחבים הפתוחים ואת אזורי המחייה של בעלי החיים, ליצורים אפלים אין היכן להתגורר, והם בוחרים להגיע לערים של בני אדם - שם הם נהרגים במידיות.
 
במקומות שונים ברחבי העולם מספרים כי ראו יצורים אפלים בלהקות של מספר זנים התוקפים כפרים. במקום לאכול את בני האדם, היצורים מגרשים אותם מהשטח. נראה כי היצורים האפלים מנסים לכבוש שטחי מגורים של בני אדם. השערה זו מעלה סברה חדשה האומרת כי היצורים האפלים חכמים משסברנו עד כה. אף יצור טיפש לא היה מגרש את בני האדם ומשאיר אותם לספר את סיפורם על היצורים התוקפים ערים ובכך גורמים לנסיגה של אנשים מהשטח. מדובר במהלך חכם מאוד.
מאז ומעולם היה קשה להרוג צמח אפל בוגר. לפי מחקר שערכו מומחים ממשרד הקסמים, כדי לנצח צמח אפל בוגר ברמת סכנה בינונית דרושים כחמישה קוסמים מיומנים האומנו לכך. בזמן כריתת היערות המתמשכת, הכורתים מפנים לצמחים האפלים מקום לפזר בו את זרעיהם, וכך נוצרים עוד צמחים אפלים. בגלל שכמעט בלתי אפשרי שחבורה של כורתי עצים מוגלגים תנצח צמח אפל, הם כורתים עצים פשוטים ולא מזיקים ומשאירים מקום לצמחים אפלים ומסוכנים. גם כך נוצרים יערות של צמחים אפלים.
 
כיום, משרד הקסמים הכשיר קבוצה מיוחדת של הילאים לשמור על ערים גדולות מכוחות אפלים שונים. לפני שנה, קבוצת יצורים אפלים תקפה את משרד הקסמים שבצרפת, אבל ההילאים שהיו במקום הצליחו לבלום את רוב היצורים. שניים מביניהם פגעו בבניין מרכזי וברחו. שלושה מההילאים נהרגו בקרב זה.
 
ועכשיו, חברים יקרים, אנחנו עוברים לחלק המעשי!
הניחו את השרביטים על השולחנות וצפו בי מבצע כישוף על הננין שלפני. הננין הוא יצור אפל המהווה שילוב בין נחש לתנין. הוא נפוץ יחסית בנהרות ובנחלים, ולכן חשוב לדעת כיצד להתגונן מפניו.
ראשית, הניפו את השרביט מעל הראש. חשוב שהשרביט יהיה ישר (מאוזן).
שנית, הורידו אותו כלפי מטה. התנועה שצריכה להתבצע היא מעין הצלפה מהירה כלפי הננין.
תוך כדי ההצלפה, יש לצעוק את הלחש "קְרַמוֹרְסַבִי!"
הלחש "קְרַמוֹרְסַבִי" פותח על ידי רוז גרייס, שהייתה תושבת העיר ריו דה ז'ניירו שבברזיל, והייתה זקוקה לפתרון נגד הננינים שהזיקו לתושבי העיר. היא שקדה שנים ולבסוף פיתחה את הלחש הזה, השומר על פיו של הננין סגור למשך כמה שעות. כך מנעה רוז גרייס פגיעה בבני האדם וגם בננינים. כשפיו של הננין סגור, הוא לא יכול לנשוך או להכיש את האדם שמולו, ולמעשה הוא חסר יכולת התקפה במשך השעות הללו. הכישוף אינו פוגע בננינים, כי לאחר תום השעות הם יכולים להמשיך לטרוף בעלי חיים כדרך הטבע.
עכשיו, נסו אתם! ענו על שיעורי הבית!

שיעורי בית

1. מדוע ימי הביניים היו יותר שקטים מימינו? (7 נקודות)
2. כמה קוסמים מאומנים יכול לנצח צמח אפל בוגר? (3 נקודות)
3. מדוע פותח הלחש "קרמורסבי"? (5 נקודות)
4. מאיזה זן של יצורים למדו הרומאים להתגונן? (5 נקודות)  ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
83580 31618 97551 42729


פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | כיסא פנוי | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס
טיול לגאורגיה

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2018 - 2007