האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

התעתקות - שיעור חדש פורסם!


מצנפת המיון
ברוך הבא Guest המערכת זיהתה אותך כלא ממויין, תוכל להתמיין כאן
 

פאנפיקים אחרונים
שם הפאנפיק: Too perfect
עודכן ב: היום ב 7:48 am

שם הפאנפיק: לא "קוסם","מקובל"
עודכן ב: היום ב 3:09 am

שם הפאנפיק: הלילה ההוא
עודכן ב: היום ב 12:00 am

שם הפאנפיק: פלאות הקסם היהודי
עודכן ב: אתמול ב 10:48 pm

שם הפאנפיק: המופלאהההההההההההההההההה
עודכן ב: אתמול ב 5:50 pm

 

שנת לימודים מוצלחת!
פורטל הארי פוטר הישראלי מאחל שנת לימודים מוצלחת, מהנה ופורייה!


חוזרים ללימודים עם HPortal
 

HPortal - דרכנו לאן

HPortal.co.il: תמונת מצב

את הפרק הזה - שהוא האחרון שעולה על הכתב לפני שהשיעורים שלי מתחילים להתפרסם בזה אחר זה - אני כותב כשאני מריר ועצבני, ובמצב רוח קודר למדי. אם הייתם שדונים שיש בידם לדגום את מצב הרוח בבית העלמין הנוראי ביותר, והרי דבר ידוע הוא שצורתו של מצב רוח זה היא צורת אבקה שחורה כזפת, ואם הייתם מנפים כעת את מצב הרוח הזה כמו שמנפים קמח, ומסננים אותו בפעם השנייה והשלישית - גם אז הוא היה קודר פחות ממצב הרוח שלי נכון לרגע כתיבת שורות אלו.
 
אתם מבינים, זה לא אתם, זה אני. השורות האלו נכתבות על רקע פרידה מאדם קרוב, ולמען האמת על רקע קנאה גדולה מאד לאותו אדם ועל רקע העובדה ש-למה-לעזאזל-נראה-לו-שהוא-ישן-ולא-עונה-לי-בוואטספ-שיישרף-שימות-שירקב-שיקום-כבר. אבל, מצד שני, זה גם קצת אתם. כלומר, לא אתם-אתם, הקוראים הנאמנים שטורחים לקרוא את הזיכרונות ואת השרעפים שלי כאילו היה מדובר בפיסה חשובה של היסטוריה, אלא הגולשים שנעלמו להם, ובהתאם לזאת כרגע הם גולשים ושדונים דמיוניים, ואלו שהיו בעבר מעריצי הארי פוטר והפסיקו להיות. כשחילקתי את ארבעת השיעורים שהוקצבו לי לנושאים, וחשבתי לכתוב תמונת מצב בשיעור הרביעי, היו אלו זמנים טובים יותר מבחינת האתר. הפרק הזה אמור היה להבהיר לכם כמה גדולים וחזקים אנחנו מבחינת קהילת החובבים היום - והמצב הזה נכון, אלא שקהילת החובבים הולכת ומצטמצמת, ולמרות שהנתח היחסי שלנו בה נשאר ללא שינוי - אולי אפילו גדל - מדובר על אותו חלק משלם קטן יותר, וכך, באופן אבסולוטי, פשוט על חלק קטן יותר.
 
הגדרתנו כאתר המעריצים הישראלי הגדול ביותר אודות סדרת הארי פוטר אינה ניתנת לערעור עוד - ולמען האמת הפכנו בחלוף השנים לגוף שמטרתו קידום קהילת חובבי הארי פוטר בישראל - אנחנו כבר לא אתר אחד ואנחנו כבר לא נתונים בגבולות הרשת. פורטל הארי פוטר הישראלי צמח מעבר לכל דמיון שהיה אולי ברשות מי ממייסדיו - מבמה צנועה לתרגום פיראטי לספר מהסדרה, הפכנו להיות הגוף העיקרי בישראל שמאגד את קהילת החובבים, מייצג אותה ופועל למענה - ייצוג הקהילה בכלי התקשורת, הפקת אירועי ענק בישראל, ארגון תכנים פוטריסטיים בכנסים ושימור שיח ישראלי אודות הסדרה במהלך כל ימי השנה.
 
פורטל הארי פוטר הישראלי מפעיל היום מספר אתרי אינטרנט - האתר הראשי שלנו (www.HPortal.co.il), אתר הארי פוטר הישראלי (www.HarryPotternet.co.il) - שאולם איננו הבעלים שלו, אבל הוא מאוחסן בשרתים שלנו והפך למעין אתר-שותף, והאתר על ספרה הבא של רולינג לאחר הארי פוטר, כיסא פנוי (www.thecasualvacancy.co.il). יש לנו יחסים טובים גם עם אתרים אחרים ברשת, כמו לדוגמה ויקיפוטר העברית (he.HarryPotter.wikia.com) - שהמייסד שלה הוא דניאל עבדו, מי שהיה בעבר חלק קטן מצוות הניהול ותמך בנו כמעצב וכממונה ערוץ היוטיוב.
 
הפעילות שלנו הצליחה לפרוץ לראשונה ב-2011 אל מחוץ לרשת, בסדנת יצירה שערכנו בכנס עולמות בהנחיית כהנת האומנות הגדולה, בתיה עוזיאל. מאז, המשכנו להפיק אירועים ולהיות שותפי תוכן משמעותיים בפסטיבל אייקון (באחת השנים הייתי לחבר הצעיר ביותר בסגל של הפסטיבל, תחת התפקיד "אחראי תוכן - הארי פוטר") ובכנס עולמות למדע בדיוני ולפנטסיה. גולת הכותרת של האירועים שאנו מפיקים למען קהילת החובבים בישראל, היא כמובן סדרת אירועי ההקרנה המשותפת לנו ולאגודה הישראלית למדע בדיוני ולפנטסיה, "ישראל חוגגת עם הארי פוטר".
 
במהלך שבע שנות פעילותו של HPortal, זכה האתר לשתף פעולה ולצאת במבצעים משותפים עם כל הגורמים הרשמיים המייצגים את סדרת הארי פוטר בישראל. בין החברות אשר יצאו בשת"פ עם פורטל הארי פוטר הישראלי, ניתן למנות את החברות הבאות:
 
  • חברת "גלובוס גרופ" - המפיצה הרשמית של סרטי וורנר ברוס בישראל, ובכללם גם של סדרת הארי פוטר.
  • חברת "ספרי עליית הגג" - המוציאה לאור של סדרת ספרי הארי פוטר בשפה העברית, של הספרים הנלווים לה ושל ספרה הבא של רולינג, "כיסא פנוי".
  • חברת "התו השמיני" - המשווקת בישראל של מוצרי ה-DVD וה-Blu-Ray של סרטי וורנר ברוס, בכללם גם של סרטי הארי פוטר.
  • חברת "רוביס תחפושות" - המשווקת הרשמית של תחפושות וורנר ברוס בישראל, ביניהן גם של התחפושות המקוריות מסדרת סרטי הארי פוטר.
העובדה שהחברות הרשמיות המייצגות את סדרת הארי פוטר בישראל כולן שיתפו פעולה עם HPortal, מעידה על הכרה שאינה כתובה במעמדו של האתר כאתר המעריצים המוביל בישראל אודות הסדרה הקסומה, וכן כגוף המייצג של המעריצים.
 
אחד הנושאים שמדהימים אותי באופן אישי בסיפור של HPortal, הוא העובדה שלמרות שהצלחנו לגעת בכל פסגה אפשרית של הצלחה שאתר מעריצים יכול להגיע אליה, ניפצנו את תקרת הזכוכית ושברנו כל דמיון שהיה לנו אולי בראשית הדרך - למרות הכל נותרו תמיד אתר ללא כוונות רווח. יותר מכך - חרף ההצלחה שפקדה אותנו והכסף שיכולנו לשאוב ממנה, למרות כל שיתופי הפעולה עם כל התאגידים, הקמפיינים, הפקת אירועי הענק ושיאי הגלישה - אנו מפעילים את האתרים באופן חינמי כמעט לחלוטין, כאשר כל התקציב שלנו כולו מבוסס על תרומות גולשים, ועומד כמעט בכל רגע נתון על פחות מ-400 שקלים.
 
מעניין לציין שתחזוקה שוטפת של אתר בסדר הגודל של HPortal היא יקרה מאד - ועלותה יכולה להגיע עד לכדי מאות שקלים בחודש, כשאני מתייחס לתשלום עבור שרת בלבד - ללא חישוב הוצאות נלוות כגון פתרון תקלות ותמיכה טכנית, שירותי תכנות ועיצוב, חידוש רישום דומיין והוצאות נוספות. כיצד אנחנו מתגברים על המכשול הכלכלי, אם כך
 
כיום אנו מאוחסנים בשרת מטעם המיזם האינטרנטי Freeserv, שמספק שירות אחסון אתרים בתמורה להעברת שטחי הפרסום באתר לניהול החברה - כך למעשה אנו מקבלים אחסון אתרים שכולל את כל המשאבים הדרושים לנו, ובתמורה - ממקמים בראש האתר פרסומות שמקושרות לחשבונה של החברה. יוצא אפוא שבעבור הפרסומות שממוקמות באתר אנחנו לא מקבלים פרוטה שחוקה, אם כי נחסך מאיתנו ניהולו הפיננסי של האתר באופן כמעט גורף. זה מקומי האישי להודות לצוות Freeserv ובראשו למור, שמעניק לנו שירות מועדף והרבה מעבר למה שהוא מחויב להעניק לנו מתוקף שיתוף הפעולה. תודתי הגדולה נתונה לך!
 
באשר לקמפיינים שעולים מעת לעת לאתר ולשיתופי הפעולה עם החברות המסחריות - גם מהם אנחנו לא רואים אפילו לא פרוטה שחוקה אחת. בעבור כל קמפיין שהועלה לאתר במסגרת שיתוף פעולה עם חברה גדולה, דרשנו תמיד מוצרים של הסדרה הקסומה שמיועדים לקידום קהילת החובבים בישראל. כך במבצע המשותף עם "גלובוס גרופ" חילקנו כרטיסים לפרמיירה הישראלית של הסרט השישי, במסגרת המבצע המשותף עם "התו השמיני" קיבלנו תקליטורי DVD שמחולקים מעת לעת כפרסים לחובבים, במבצע המשותף עם "ספרי עליית הגג" קיבלנו עותקים של "כיסא פנוי" שחולקו ויחולקו כפרסים ותמריצים לחובבים, וכך גם בכל יתר מבצעי השת"פ של פורטל הארי פוטר הישראלי.
 
גם מאירועי ההקרנה שאנו מפיקים איננו יוצאים עם רווח כלכלי. התשתית הפיננסית לאירועים אלו מסופקת על-ידי האגודה הישראלית למדע בדיוני ולפנטסיה, ולמעט רצועת ביטחון דלה שמתווספת למחירו של כל כרטיס - מחיר הכרטיסים מועבר באופן בלעדי לכיסוי הוצאות. רצועת הביטחון מועברת לחשבונה של האגודה, כמי שסיפקה את הרשת הכלכלית שאפשרה את הפיקדון להשכרת אולם ההקרנה ולקיומו של האירוע.
 
בסופו של דבר, אנו מנהלים תקציב זעום - מאות בודדות של שקלים כמעט בכל רגע נתון, ולפעמים אף פחות מכך - שמבוסס כולו על תרומות גולשים. התקציב משמש אותנו בעיקר לחידוש רישום הדומיינים של פורטל הארי פוטר הישראלי, לשליחת פרסים בדואר למשתמשים, לרכישת כיבוד ושתייה במפגשים, להדפסת פליירים ולהוצאות דומות. החוסר האמתי היחיד שלנו הוא בבעלי מקצוע - מעצבים ומתכנתים, שבעבר היו חלק מצוות הניהול והיום הם כבר אינם כלולים בו. למרות הקושי, אנחנו מצליחים להגיע לתוצאות יפות עם משתמשים ומנהלים מוכשרים שתורמים רבות, על אף שהם שאינם מקצועיים.פורטל הארי פוטר הישראלי - דרכנו לאן, תמונת מצב.
 
אם לרדת יותר לעומק הגדרת כותרת השיעור - דרכנו לאן - אספר לכם שעד לפני שנה תלינו תקווה, אנחנו בצוות הניהול, בספרה החדש של רולינג "כיסא פנוי" - מתוך מחשבה שספר חדש של רולינג יחייה את האהבה לסדרה הקסומה ויצית מחדש את להט החובבים (זה הגורם העיקרי שהוביל אותנו להקמת האתר העוסק בספר). היום כבר ברור שזה לא מה שקרה - ואנחנו נאבקים בשימור קהילת מעריצים שהולכת ומצטמצמת. ניתן לתלות תקוות כעת בטרילוגיית הסרטים החדשה של וורנר ברוס, שעוסקת בספר "חיות הפלא והיכן למצוא אותן" - וייתכן שאכן למשך תקופה, יציאת הסרטים לאקרנים תזרים דם חדש בעורקי הקהילה. כך או כך - עם קהילת מעריצים קטנה או גדולה - אנחנו תמיד נהיה פה, למען אלו שיישארו - למען המשך קידום קהילת חובבי הארי פוטר בישראל.
 
"תמיד תינתן עזרה בהוגוורטס למי שיבקש אותה."
- אלבוס דמבלדור.
שיעורי בית
1. דרכנו לאן - כתוב לאן היית אתה מוביל את פורטל הארי פוטר הישראלי לאחר תום שלבי היצירה של סדרת הארי פוטר, כשקהילת המשתמשים הולכת ומצטמצמת. האם היית אתה עושה משהו אחרת? (7 נקודות).
2. כתוב כיצד מתבטאת ברשת האינטרנט העובדה לפיה פורטל הארי פוטר הישראלי הוא אתר האינטרנט המוביל בישראל אודות סדרת הארי פוטר (5 נקודות).
3. כתוב כיצד מתבטאת מחוץ לרשת האינטרנט העובדה לפיה פורטל הארי פוטר הישראלי הוא הגוף העיקרי הפועל למען קהילת חובבי הארי פוטר בישראל (5 נקודות).
4. כתוב משוב קצר, חמוד וחביב על ארבעת השיעורים האחרונים בחקר המוגלגים. משובים שליליים לא זוכים בנקודות (3 נקודות).  ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
57432 23825 60354 36579


פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | כיסא פנוי | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס
טיול לגאורגיה

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2018 - 2007