האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

HPortal מאחל חג פסח שמח וכשר!

הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

דיון || שיקוי הפולימיצי, פינת "שאלות ללא מענה" של פורום הספרים
פורסם ב: Jan 15 2018, 13:11 PM
צטט הודעה

Living with my eyes closed

פרטי משתמש
קבוצה: מעצב האתר
חרמשים: 10000
מגדר:female
משתמש מספר: 65051
חפצי המשתמש: צפה

דיון || שיקוי הפולימיצי

User Posted Image

היי לכם, ברוכים השבים ל"פינה של ליאן", הפינה המיוחדת של פורום הספרים שבה תמצאו שאלות ללא מענה וסתם סוגיות שמטרידות אותי. והפינה הפעם מוקדשת לשיקוי הפולימיצי.

שיקוי הפולימיצי הוא שיקוי מורכב, שאותו רוקחים הארי, רון והרמיוני בשנה השניה ללימודים, והוא מאפשר להם לשנות צורה ולהפוך לכל אדם (או בע"ח במקרה של הרמיוני) שהם רוצים, כאשר יש בנמצא חומרי דנ"א של אותו אדם ועוד כל מיני מרכיבים מבחילים.

שיקוי הפולימיצי, בגלל המורכבות שלו והמקום לתקלות, צריך להיות הרחק מהישג ידם של ילדים. אני לא זוכרת אם הספר היה במדור הספרים המוגבלים או לא, אבל גם אם היה, השמירה על מדור הספרים המוגבלים היא די שרירותית, כי אם נזכור, היה לילדים קל גם למצוא את ספר השקויים הזה וגם למצוא מידה על ניקולס פלאמל בשנה הקודמת.

נתחיל עם העובדה הפשוטה, שנראה לי הזוי שהספר הזה, כמו ספרים אחרים- נמצא בכלל בהוגוורטס. מדובר על מקום שבו לפחות רבע אם לא יותר מהתלמידים חשופים לקסמים אפלים, והכל נמצא בהישג יד. היית מצפה שידעו על אותם קסמים, במיוחד הפולימיצי והקללות האחרות- באופן שטחי שלא מאפשר ללמוד אותם.

נזכיר שהיה לילדים קל לרקוח את השיקוי הזה למרות האופי שלו. מה שמביא אותי לעניין הבא.

אם השיקוי הזה, למרות מורכבותו, יכול להירקח על ידי ילדה בת 11, שיש לה גישה לספרים ולמרכיבי וכלי ההכנה, מה מונע מאיתנו להאמין כי כל ילד שני, או שלישי או עשירי בהוגוורטס הוא לא באמת מי שהוא אומר שהוא? מה מונע מילדים לא להשתמש בשיקויים כמו השיקוי הזה כדי לרמות במבחנים או לחמוק מעונש? זה לא כמו כל מצב אחר בו ילד מעתיק במבחן. נזכיר לעצמנו שקראוץ' הבן הצליח להשתמש בשיקוי הזה במשך שנה שלימה. אם כך המצב, איך המורים והההלה בהוגוורטס לא הגיעו למסקנה שהשיקוי הזה יכול להוות קרקע למתחזים, ולהסיר אותו מתוכניות לימוד עתידיות או כל רישום שלו בספרייה?

איך אף אחד לא ראה את השיקוי כמו שהוא, פצצה מתקתקת? זה לא באמת הגיוני

אשמח אם תחוו דעתכם.

--------------------
User Posted Image
User Posted Image
User Posted Image

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
פורסם ב: Jan 15 2018, 13:40 PM
צטט הודעה

אני ואתה נשנה את העולם!

פרטי משתמש
קבוצה: גריפינדור
חרמשים: 2052
מגדר:female
משתמש מספר: 65434

דיון מעניין.
קודם כל, כפי שאני זוכרת- הספר על ניקולס פלאמל לא היה במדור הספרים המוגבלים.
הספר על הכנת שיקוי פולימיצי היה אמנם במדור הספרים המוגבלים, אך שימי לב שזה לא פשוט כל כך לקבל אישור לגשת למדור הזה.
הארי, רון והרמיוני ניסו פעם לקחת ספר ממדור הספרים המוגבלים בלילה, בחסות גלימת ההיעלמות, אולם ברגע שבו משכו משם ספר- נשמעה צווחה מהדהדת שהזעיקה לשם את פילץ' וגברת נוריס.

בכדי להיכנס למדור הספרים המוגבלים נזקקים התלמידים לקבל אישור חתום ממורה ורק אז יוכלו לקחת משם ספרים. את הספר על הכנת שיקוי הפולימיצי השיגו הארי, רון והרמיוני מכיוון שביקשו חתימה מלוקהרט, שאפילו לא התעניין איזה ספר הם צריכים.
מלבד לוקהרט, אף מורה לא היה מאשר להם לקחת את הספר הזה- מכיוון שהם מודעים לסכנות שבספר.

אם כן, אני סבורה שמדור הספרים המוגבלים אכן מספיק מוגן מלקיחה ללא רשות, ורשות לא ניתנת בקלות.

בנוגע לכך שהרמיוני הצליחה לרקוח את השיקוי- ומה בכך? הרמיוני מצליחה לעשות דברים שאף תלמיד אחר לא מצליח! לא מתואר באף ספר עוד תלמיד או תלמידה שהיו ברמה של הרמיוני.
השיקוי קשה מכדי שתלמידי בית הספר יצליחו לרקוח אותו. עובדה שסלגהורן מראה להם את השיקוי רק בשנה השישית.

בבית הספר לא חוששים מכך שיש אנשים שמתחזים לאנשים אחרים ע"י שיקוי פולימיצי מכיוון שהספר מוגן היטב במדור הספרים המוגבלים והשיקוי קשה להכנה לתלמידי בית הספר. בנוסף הוא לוקח כחודש הכנה ודורש חומרים שלתלמידים אין אפשרות להשיג (חוץ מאשר גניבה מהארון של סנייפ- מה שהארי, רון והרמיוני עשו- שבעיקרון זה דבר שאמור להיות בלתי אפשרי.)

מדוע בכלל קיים הספר במדור הספרים המוגבלים? כולנו יודעים שהגישה של דמבלדור היא לא לסלק את הכל, אלא לחסום את האפשרות להשתמש בספרים הלא ראויים ולעקוב אחא מי שכן לוקח מהם. כך עשה גם עם וולדמורט, כשהיה עוד טום רידל- תלמיד בבית הספר. דמבלדור לא השמיד את הספרים שמדברים על יצירת ההורקרוקסים- אלא רק לקח אותם למשרדו הפרטי והם שימשו לאחר מכן את הארי, רון והרמיוני בחיפושם אחרי ההורקרוקסים

--------------------
אביטל (:

---------
פורסם ב: Jan 21 2018, 18:41 PM
צטט הודעה

so long, and thanks for all the fish!

פרטי משתמש
קבוצה: גריפינדור
חרמשים: 17427
מגדר:
משתמש מספר: 50775

כל הכבוד על הדיון (בדיליי מסוים)!
אז אני חושב שבאמת יש משהו לא בסדר בזה שהשיוקי נמצא כל כך קרוב להישג ידם של הילדים. זה באמת מוזר שהשיקוי נראה כל כך קל להכנה. אך לעומת זאת אני רוצה לחזור על מילת המפתח במשפט הזה: נראה. השיקוי רק נראה קל להכנה כי אנחנו מתוודעים אליו דרך המוח של הארי שצופה בהרמיוני. אני חושב שאנשים פשוט לא מבינים עד כמהנ גאונה היא באמת. כמובן שכולם יודעים שהיא גאונה, אבל אני כמעט בטוח שהיא פי 3 יותר גאונה ממה שרובכם חשבתם עליה עד עכשיו. אז מה שאני מנסה לומר זה שהשיקוי לא באמת קל להכנה. זה פשוט שהרמיוני היא כל כך גאונה ומוכשרת שזה נראה כך דרך העיינים של הארי. מה שאומר שהשיקוי הוא מספיק מסובך בשביל להראות די מסובך אפילו דרך עיניים של מישהו שלא מכיר את עולם הקסמים טוב שצופה במישהי אחרת גאונה להחריד מכינה אותו. אז זה רק בשביל הבהרה: זה לא קל להכנה.

אם זאת, אני כן חושב שהרמיוני לא הייתה הראשונה לרקוח את השיקוי. אני חושב שלאורך 1000 שנות הקיום של הוגוורטס היו כמה וכמה אנשים שרקחו פולימיצי, אך רובם - כמו הרמיוני, לא נתפסו. זאת מאחר שזה לא כל כך פשוט לתפוס אדם ששתה פולימיצי. זה הסוואה כל כך טובה שאפילו וולדמורט משתמש בזה כדי לנסות להרוג את הארי בשנה הרביעית בכך שהוא מסווה את ברטי קראוץ' ג'וניור. אם זאת, זה בהחלט לא משמש לדברים כגון העתקה במבחן מסיבה פשוטה מאוד - ילדים שצריכים לרמות במבחן הם ילדים שלא מסוגלים להכין פולימיצי כראוי.

לגבי שאלת הנגישות לתלמידים וחוסר הפעולה מצד המורים - אני חושב שקודם כל ההכנה בפני עצמה היא ממש לא לא חוקית. אין שום דבר לא חוקי או לאבסדר בהכנת השיקוי. ולכן השאלה היא אך ורק בשביל מה הוא השתמש בשיקוי? אם הוא השתמש בשביל להיכנס לחדר מועדון (כמו הארי ורון) אז הוא יענש בהתאם בגלל הפריצה לחדר המועדון, לא להכנת שיקוי הפולימיצי. אני גם חושב שמדור הספרים המגובלים הוא מאוד לא נגיש. הוא מוגבל מאוד והוא רק תגבורת למקרה שצריכים חומר נוסף. זה שהארי פרץ לשם אך ורק אומר שהוא עשה משהו מאוד לא טוב, אבל הוא הצליח רק בגלל גלימת העילמות, וגם איתה הוא כמעט נתפס. זה לא קל להשיג מידע משם וצריך אישור מפורש לספר מסוים ממורה (אה, ו... את הספר על ניקולס פלאמלהם לא מצאו במדור המוגבלים, זה היה בספר "קל לקריאה" שהרמיוני השאילה מהספרייה בשביל להעביר את הזמן).

בקיצור - זה שיקוי קשה להכנה, שאין בו שום דבר לא חוקי והוא כן נמצא הרחק מהישג ידם של ילדים. אחלה דיון :)

--------------------
אופיר

".you keep using that word. I don't think it means what you think it means"
סלית'רין גאה (אך גריפינדור באתר), נצנצים זה מלכלך, וחד הקרן רצח את הגבינה.
אם למישהו בא להוסיף טקסט לחתימה היבשה שלי, תשלחו לי בה"פ.

---------
0 משתמשים צופים באשכול זה (0 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושא
הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

מממנים

ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
73 305 322 100

פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2024 - 2007