האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

HPortal מאחל חג פסח שמח וכשר!

הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

דיון || האם השפעת הטכנולוגיה על האדם היא הרסנית?
פורסם ב: Apr 19 2018, 10:59 AM
צטט הודעה

אני ואתה נשנה את העולם!

פרטי משתמש
קבוצה: גריפינדור
חרמשים: 2052
מגדר:female
משתמש מספר: 65434
חפצי המשתמש: צפה

User Posted Image
תודה לויקיפדיה ^^

דיון || האם השפעת הטכנולוגיה על האדם היא הרסנית?

שלום לכולכם ויום עצמאות שמח! בדיון הזה אני רוצה להעלות שאלה שמעסיקה אותי רבות בעקבות מחקרים שונים שקראתי ומצב שראיתי וחוויתי בשטח.

עם התקדמות הטכנולוגיה רמת החיים בעולם עלתה ובעיות שונות באו על פתרונן. אם זה ברפואה המתקדמת - היום ב"ה ניתן לרפא כמעט כל מחלה, כאשר בעבר אנשים היו מתים ממחלות פשוטות, אם זה בייעול של רמת החיים וחיסכון בחשמל, במים וכו'... יש המון המון יתרונות לטכנולוגיה ובהחלט מאד חשוב שלא נישאר לעד באותה רמת פיתוח של ימי הביניים, אלא שנתפתח ונגלה דברים חדשים.

מצד שני, רואים מחקרים רבים (ופעמים רבות אפשר אפילו להיווכח בכך בעיניים) שמראים שהטכנולוגיה מזיקה לאדם במגוון דרכים: הקרינה הרבה פוגעת בגוף ועלולה להביא למחלות מסוכנות שונות, הפרעות שינה כתוצאה מהאור הכחול של המסכים שפוגע בהורמון השינה, התמכרויות, הפרעות פסיכו-דיגיטליות, קשב מוגבל, עצלות קוגנטיבית ועוד ועוד. כל אלה דברים שעלולים להשפיע מיידית, אך זה מסוכן בעיקר מפני שזה פוגע בתהליכים רבים לטווח הארוך.
אפשר לראות בהחלט שכיום הטכנולוגיה מעט השתלטה על חיינו. מי יודע אם בעוד כמה שנים כמות חולי הסרטן תגדל משמעותית בגלל הקרינה וההתמכרות למסכים? יכול להיות שהדור הבא יהיה חולה במחלות שונות ח"ו שכבר לא ניתן לתקן? האם ייתכן שאנחנו, הדור הצעיר, נהיה חולים ביותר מחלות - נפשיות וגופניות בעקבות הטכנולוגיה מאשר דור הסבים שלנו? ואם כך אולי עדיף לוותר על הטכנולוגיה לגמרי?

זו בדיוק השאלה שלי. האם אנחנו מספיק מודעים ולוקחים בחשבון את ההשפעה של הטכנולוגיה עלינו או שמא, אנחנו מעדיפים להתמקד בטוב שבטכנולוגיה (שכמובן אי אפשר להתעלם ממנו) ועוצמים עיניים מהנזקים שעלולים להיווצר לטווח הארוך?
אני מתלבטת אם הטכנולוגיה עדיפה על פני ההשפעות שלה. אולי באמת עדיף לוותר על הטכנולוגיה, או לצמצם אותה לשינויים רפואיים בלבד, כדי שהעולם שלנו יהיה בריא יותר ועם פחות הפרעות ומחלות?
אשמח לשמוע את דעתכם (:

--------------------
אביטל (:

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
פורסם ב: Apr 19 2018, 11:05 AM
צטט הודעה

חיים לפני מוות. כוח לפני חולשה. מסע לפני יעד.

פרטי משתמש
קבוצה: מסדר מרלין
חרמשים: 107133
מגדר:
משתמש מספר: 62638

קודם כל, כל הכבוד על הדיון!
תראי, זה נראה לי ברור לכולם שהטכנולוגיה שולטת על החיים שלנו בכל מיני צורות ואי אפשר ממש לעצור את זה היום. הטכנולוגיה כבר נכנסה לכל כך הרבה אזורים בחיים שלנו שהעולם יתקשה מאוד להסתדר בלעדיהם. מה שכן, המשימה של הדור שלנו, של האנשים בעולם, היא לנסות לשלוט במינון של הטכנולוגיה, לנסות לשלוט בה ולא להפך. אפשר לדוגמא לנסות להגביל שעות של שימוש במסכים, לא להשתמש הם לפני השינה וכדומה אבל להתנתק מהם לגמרי יהיה קשה מידי לדעתי.
הקושי בלצמצם אותה רק לשימוש רפואי הוא שמי יחליט מתי זה רפואי ומתי לא? האם לשלוח מייל עם מרשם זה מספיק חשוב? ואם כבר יש מייל אז למה לא לשלוח בו גם משהו שקשור לבית הספר של הילד? או להיכנס ליוטיוב לראות איזה סרטון? מה שאני אומר שיהיה ממש קשה לשלוט בזה
מזכיר לך שאת יכולה להגיב במשחקיה ולקבל תגמול נוסף happy.gif

--------------------
אורי Ori

Life before death, strength before weakness, journey before destination
I will protect those who cannot protect themselves
I will protect even those I hate so long as it is right
I accept that there will be those I cannot protect

---------
פורסם ב: Apr 20 2018, 12:07 PM
צטט הודעה

Eppur si muove

פרטי משתמש
קבוצה: מסדר מרלין
חרמשים: 69420
מגדר:male
משתמש מספר: 57704

זו דילמה מאוד מעניינת.
אזהרה: אני עומד לחפור.
הטכנולוגיה אכן מאוד עוזרת לנו, בדברים מאוד יום יומיים. בלי הטכנולוגיה, לא הייתי כותב את התגובה הזו, היינו חיים בתוך מערה או בית מעץ או תבן או דברים כאלה, בלי הטכנולוגיה מיליוני אנשים היו מתים, בגלל שהטכנולוגיה הצילה אותם - מכונת הנשמה, מכונות עירוי, אינפוזיה, ועדו עשרות דברים. ברור שלטכנולוגיה יש יתרונות ברורים, טובים, וגדולים בצורה בלתי נתפסת.
מצד שני, יש לנו גם טכנולוגיה שלא רק עושה טוב. כמו המחשב, שקודם אמרתי שאילולא הוא לא הייתי כותב את התגובה הזו? אז זהו בדיוק, שאם לא הייתי כותב את התגובה הזו, או בכללי אילולא הייתי מכיר את הדבר הזה הנקרא "מחשב" סביר להניח שהייתי עושה משהו יותר... בריא. כמו לשחק עם חברים, לצייר, ועוד. בטווח הארוך, עצם זה שאנחנו מול המחשב, גורם לבני האדם להתנוון - אנחנו חושבים פחות (לדוגמה, היו לי שיעורים במתמטיקה לחופש. לא פתרתי אותם, אלא תיכנתתי תוכנה שתפתור אותם בשבילי. להגיד לכם שזה לא מפתח את החשיבה? לא. אבל אנחנו חושבים פחות במישור המתמטי, המדעי, הפיזי וכולי.) ויותר להיות מול המחשב. עוד מילא אם גם כאן, מול המחשב, רוב האנשים היו סקרנים לדעת איך מה שהם כותבים בו עובד, אלא אומרים פשוט "זה עובד, אני לא צריך יותר מזה." זה עוד יותר מראה שאנחנו לא חושבים/לומדים גם באזור המחשב, מה שמנוון אותנו עוד יותר. וכל זה רק במובן קטן, יום יומי!
יש איזה משפט חכם של איינשטיין שאומר "במלחמת העולם הרביעית נילחם במקלות ואבנים." זה אומר שבמלחמת העולם השלישית הואלא יודע מה יהיה, אבל תהיה מספיק טכנולוגיה בשביל להרוס את הצוויליזציה, מה שאנחנו יודעים שקרה כבר ועוד עם טכנולוגיה פחותה בהרבה (ע"ע מלחמת העולם השנייה.) מה שיביא להרס מוחלט של הטכנולוגיה, כך שבמלחמת העולם הרביעית כבר לא יהיו לנו אמצעים טכנולוגיים, אז ניאלץ להשתמש במקלות ואבנים במקום.
איש אחד (אייזק אסימוב שמו) כתב בספר מדע בדיוני שלו על שלושה חוקים שנקראו "שלושת חוקי הרובוטיקה" (נכתבו בשנת 1940-1950). החוקים האלו קובעים מה מותר לרובוט לעשות, מה אסור, ומה הוא חייב. עד היום הם נחשבים לחוקים בסיסיים ברובוטיקה. שלושת החוקים המקוריים נוסחו כך:
  • לא יפגע רובוט לרעה בבן אדם, ולא יניח, במחדל, שאדם ייפגע.
  • רובוט חייב לציית לפקודותיו של אדם, כל עוד אינן סותרות את החוק הראשון.
  • רובוט ידאג לשמור על קיומו ושלמותו, כל עוד הגנה זו אינה עומדת בסתירה לחוק הראשון או לחוק השני.
לאחר מכן הגיעו נוסחים נוספים וחוקים נוספים. כמו למשל, לחוק הראשון נוסף נוסח כזה: "לא יעשה רובוט דבר אשר, למיטב ידיעתו, יפגע באדם, ולא יניח, ביודעין, שאדם ייפגע במחדל." ונוסף חוק נוסף שדומה מאוד לראשון: "לא יפגע רובוט לרעה באנושות ולא יניח, במחדל, שהאנושות תיפגע." אלו הם חוקים, אבל כולנו הרי עברנו פעם על איזה חוק ככה בשושו, לא? ומה יקרה אם תהיה איזו חברה שתרצה לעשות את זה, ככה בשושו? זאת בעיה גדולה, שיכולה להרוס את האנושות.
ואם לדוגמה, מישהו יגיע לפרצת דרך משמעותית ביותר, ויצליח להמציא מכונת זמן? הוא מודע לסכנות. הוא לא יראה את זה לאנשים. לא יוציא את זה לפועל. הוא אדם טוב. אבל אנשים כבר יודעים שהוא המציא מכונת זמן. הם ינסו לפרוץ לו למעבדה, לקחת כל דבר שיכול לעזור להם להמציא אותה מחדש, ולא בטוח שהם מודעים לסכנות. אם מישהו לא יקח מהמעבדה שלו, אבל הוא יודע שזה אפשרי אז הוא ינסה וינסה וינסה עד שהוא יצליח להמציא כזאת. הוא לא מודע לסכנות. הוא מוציא את זה לאנושות, ויש עם זה בעיות קשות מאוד. כמו פרדוקסים שטאני בטוח שכולנו מכירים. התרחשויות, שאולי נראות טובות, אבל אי אפשר לדעת מה באמת יקרה. אם איש אחד יחליט שהוא חוזר בזמן ורוצח את היטלר כשהוא היה קטן, לפני שפגע במישהו. מה היה קורה? אי אפשר לדעת. קודם כל לא היינו במדינת ישראל, אלא מפוזרים. ומי יכול מלדעת מה הוא עשה? אולי הוא נתן שקל לאיזה הומלס, סתם ככה, ואפקט הפרפר - משהו גדול קרה מזה.
וואו חפרתי ממש. ממש. אם קראתם עד פה, אני מצדיע לכם!
אני אסכם את דעתי.
טכנולוגיה טובה, כל עוד יודעים להשתמש בה, וזה שיוצר אותה מודע לסכנות וידע לא לשגות בהן.

--------------------
Legends Never Die

אתה/הוא

---------
0 משתמשים צופים באשכול זה (0 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושא
הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

מממנים

ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
73 305 322 100

פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2024 - 2007