האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

HPortal מאחל חג פסח שמח וכשר!

הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

סיקור ספר - המשימה טיטניק, סיקור
פורסם ב: Dec 5 2018, 20:44 PM
צטט הודעה

shadowhunter#

פרטי משתמש
קבוצה: רייבנקלו
חרמשים: 2145
מגדר:female
משתמש מספר: 68537
חפצי המשתמש: צפה

User Posted Image
המשימה: טיטניק

מאת ג'וד ווטסון
שנת הוצאה לאור בישראל: 2018
גוף ההוצאה: מודן
שפת מקור: אנגלית
מתרגמת: ענבל גיל
סדרת ספרים: 39 רמזים, בגידה. אני אחסוך לכם את רשימת הספרים. יש 23.
תקציר מגב הספר: איימי קהיל בת השש–עשרה ואחיה דן בן השלוש–עשרה פרשו מהנהגת משפחת קהיל, המשפחה החזקה ביותר בהיסטוריה, וברחו מהצרות שהיא מביאה איתה. עכשיו הם עסוקים בעיקר בסקי, בצניחה חופשית ובטיפוס סלעים. יש רק בעיה אחת: הצרות ממשיכות לרדוף אחריהם. אדם מסתורי בשם "המנודה", שגורש ממשפחת קהיל לפני שנים, חזר כדי לנקום ורקח מזימה בלתי אפשרית: ארבעה מהאסונות הגדולים שאירעו בהיסטוריה יתרחשו שוב בזה אחר זה, אלא אם כן איימי, דן וחבריהם יצליחו לעצור זאת בזמן. איימי ודן חשבו שכבר עברו הכול, אך עתה הם מוצאים את עצמם במרוץ נואש יותר מאי פעם נגד השעון. במשימה הראשונה עליהם למנוע מהאסון הימי החמור ביותר לחזור על עצמו, ואין להם שום מרווח לטעות: אם ייכשלו יהיו אחראים לא רק למותם של אלפי אנשים חפים מפשע, אלא גם "המנודה" יצליח להשתלט על משפחת קהיל ודרכה לשלוט בעולם.
תקציר שלי: (ספוילר) הכל מתחיל כאשר מישהו בשם המנודה מגיח מן הצללים, כאשר איאן וקארה שולטים במשפחה. הוא מפריע לאיאן בזמן נאומו מול כל המשפחה הענקית, ומצליח להסית את כולם נגדו במילים משכנעות כגון "למה אתם נותנים לילדים להנהיג אתכם??" ועוד כאלה. בסופו של דבר, איאן מוצא את עצמו מגורש, בלי משאבים, כשכל מה שיש לו זאת החידה של המנודה, את קארה (איארה זה חמוד.) את איימי, דן, המילטון, וג'ונה. איאן וקארה מזעיקים את המילטון וג'ונה, שביחד איתם מתחילים לחפש את איימי ודן שצונחים ממטוסים ועושים סקי באלפים. כשהם כולם ביחד, הם מתחילים לחשוב על החידה של המנודה, ולהבין אותה. הם מבינים שזה קשור למים, וחצי מהזמן שלהם הם בודקים ספינה אחת שבכלל לא היתה התשובה. באותו הזמן, נשלחים נלי וסמי לחפש את פיסקה, וגם לחקור עוד. אחר כך, כשהשישייה (איימי המושלמת, דן, המילטון, ג'ונה, קארה ואיאן) מבינים שיש טיטניק חדשה, ואיאן, איימי, דן והמילטון מסתננים אליה, הכל מתחיל להסתבך. דן מגלה מישהו, שבהתחלה סתם מדבר איתו, אחר כך הופך להיות בעל ברית כאשר הוא מציל אותו ואומר לו אחר כך "כבוד הוא לי, דן קהיל", ולבסוף מתגלה כאויב שמשתף פעולה עם המנודה ומשאיר אותם למות בצד. אבל הם לא מתים, ומצליחים למנוע את האסון. הספר נגמר בכך שמגלים שנלי וסמי נחטפו.
חוות דעת:
תאמינו לי, חיכיתי לזה. הספר, הוא לפני דעתי הספר הכי טוב בכל הסדרות של שלושים ותשעה רמזים, הוא משאיר אותי במתח, והוא ממש טוב, מופיע בו איארה (איאן קארה)! ועוד שיפים שאני ממש אוהבת (רמיזה לג'מילטון ולג'יימי). אבל לספר: כאשר הוא יצא, לא תאמינו מה היה לי ולחברה שלי, והיינו בהתקף הפאנגירל הכי גדול שלי לפחות היה בחיים. רק חיכיתי שיצא הספר הבא. משהו שממש גרם לי לרטון לגבי הספר: ג'ייק לא מופיע. קראתי את הספר, ואחרי כל ההתלהבות הייתי ככה. "למה ג'ייק לא מופיע?" "מה רע בג'ייק?" "אני רוצה יותר ג'יימי" "ג'ייק יכל להועיל!" ועוד כל מיני שטויות של מישהי שאוהבת ג'יימי. אה, ומה שהתחלתי לומר בהתחלה – הספר הזה הוא האהוב עלי בכל הסדרות של שלושים ותשעה רמזים, הסדרה האהובה עלי, מה שאומר שהוא הספר האהוב עלי. בכל מקרה, ממש מומלץ, אני אהבתי מאוד. רק אני וחברה שלי נראה לי אוהבות 39 רמזים וקראנו את כל הסדרות. הילדים בכיתה שלי לא נותנים לזה צ'אנס. בכל מקרה, זה ספר ממש טוב, ולכו תקראו אותו, ואם לא קראתם את שאר הסדרות, אני מאחלת לכם בהצלחה. לא משנה כמה אתם שונאים אותה בהתחלה, תנסו – כי איימי מושלמת מדי. ובשום פנים ואופן אל, אבל אל, תשפפו את איאן ואיימי. אני אגיד את זה אחרת, תביעו דעה רק אחרי שסיימתם לקרוא את כל הסדרות. ועד כאן אני הייתי. לכו תשפפו ג'יימי. זאת פקודה. אני מניחה שהבנתם שאיימי היא הדמות האהובה עלי ביותר בכל הספרים שקראתי!
דמויות ראשיות: איימי איימי איימי איימי. אה. גם איאן, וקארה, ודן, וג'ונה, והמילטון. אה.
שיפים: איארה בגדול, אבל כמו שאמרתי, רמיזות לג'מילטון ולג'יימי.
מספר עמודים: 233
פרטים נוספים: בסוף הספר מופיע צופן, כנראה במורס, שפענחתי אבל עכשיו שכחתי מה כתוב שם. בכל מקרה, הוא היה על הספר הבא אם אני לא טועה, והספר הבא כבר יצא. עוד משהו, המתרגמת לא תרגמה את הצופן, ככה שהוא עובד רק על מורס באנגלית.
ציטוטים:
"כל מי שמסתכן בגדול, נכשל בגדול"
"קראת את זה בעוגיית מזל?"
"לא, קראתי 'היזהרי מלורדי פו פו שנוטים לרחם על עצמם'"
-איאן וקארה, חמידות יתר בעמוד 62
"מה שאתם צריכים זה מישהו שהיה אז בסביבה, עם כישרון לחשוף סכסוכים וסודות, ושהוא מספיק מרושע כדי לזכור את הפרטים. במילים אחרות, האדם הכי נורא שאני מכיר."
נלי כמעט נחנקה מהלימונדה שלה. "לא. אל תגיד לי. אני לא יכולה"
סמי קפץ בבהלה "מי, עוד מתנקש?"
"נורא יותר" לחשה נלי "דודה ביאטריס."
- פיסקה, נלי וסמי, בעמוד 73

User Posted Image

User Posted Image

--------------------
כותבת 🔹 קוראת 🔹 39 רמזים 🔹 רייבנקלו 🔹 KotLC 🔹 סופי פוסטר 🔹 סולאנג׳לו 🔹 איארה 🔹 טים פוסטר-קיף (או קיפוסטר!)

איימי קהיל המדהימה. קיף מהמם ואני בטוחה שאין מישהו שיתווכח.
למרות הנאום היפה שהיה פה, החלטתי שהחתימה שלי מעכשיו מוקדשת להעלאת המודעות לשומרת הערים האבודות. קודם כל, תאהבו את קיף! זאת אפילו לא פקודה, כי אני כל כך בטוחה שתאהבו אותו. אחר כך תשפפו סוקיף (כי בואו אף אחד לא אוהב את פיץ), ואז תקראו את כל הספרים ותלכו לעודד את שאנון כדי שלא תעכב את הספר התשיעי בעוד שנה. אתם עדיין כאן? KotLC זאת לא סדרה קצרה....
שכחתי לציין שרו היא מלכה! תאהבו אותה! היא משפפת סוקיף!

"אני סופי! טרלהלהלהל אני כמעט מתה! בואו נצרח על פיץ ושסוקיף יהיה לנצחחחחח" ~לחלוטין סופי אמרה את זה
סטטוס אחרון: פאנגירל במצב הפרישה ה5++ שלי מהפורטל

User Posted Image User Posted Image User Posted Image User Posted Image

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
פורסם ב: Dec 14 2018, 14:00 PM
צטט הודעה

קוסם מתקדם

פרטי משתמש
קבוצה: גריפינדור
חרמשים: 4490
משתמש מספר: 65469

אין לי ספק שאהבת את הספר ונהנת ממנו מאד, על פי הסיקור המושקע ומקסים הזה ועל פי חוות הדעת הארוכה עד מאד מאד מאד מאד. יש בסיקור כמות יפה של מידע ואינפורצמציה על הספר בנוסף לציטוטים מתוך הספר וכמה תמונות שקשורות אליו, מה שלדעתי מוסיף המון לסיקור. הדבר היחיד שהפריע לי בסיקור הוא שלא היו מספיק רווחים בין הפסקאות, ולדעתי מעט צבע היה מאד מוסיף אך זו בחירה שלך. אז כפי שכבר כתבתי, סיקור מקסים, כל הכבוד!

--------------------

מאיה - מוזיקה - כלבים - אוכל - סרטים - חורף - שנצ

User Posted Image

---------
פורסם ב: Dec 18 2018, 15:34 PM
צטט הודעה

Don't lose your HEAD

פרטי משתמש
קבוצה: מסדר מרלין
חרמשים: 99157
משתמש מספר: 61427

וואו הסדרה הזאת פשוט לא נגמרת מה?
קודם כל, כמו שאר הסיקורים של בפורום הסיקור מהמם! כתבת בדיוק כמו שצריך, התקציר שלך כתוב מצוין, לא חסכת על הדעה האישית והציטוטים ממש הוסיפו, כל הכבוד! באמת שאני לי כבר מה להגיד חוץ מזה שהסיקורים שלך באמת מהממים ואני מחכה לראות עוד מהם בפורום, נוסף ללינקייה!

--------------------

אורטל
- דברים בשפע לשעבר - ביוש -

User Posted Image
לפעמים כשאת חוטפת סטירה, הפנס בעין מאיר לך את הדרך

---------
0 משתמשים צופים באשכול זה (0 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושא
הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

מממנים

ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
73 305 322 100

פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2024 - 2007