האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

הבית הזוכה בתחרות הבתים לשנת ההיפוגריף 2024 הוא...

נושא נעול פרסם נושא חדש פרסם סקר

דיון|רוסיה ואוקראינה||ספיישל "מסביב לעולם" - רוסיה
פורסם ב: Aug 31 2014, 08:52 AM
צטט הודעה

Beyonce eat your hat

פרטי משתמש
קבוצה: מסדר מרלין
חרמשים: 57692
מגדר:male
משתמש מספר: 34116
חפצי המשתמש: צפה

רוסיה VS אוקראינה
המתיחות בחצי האי קרים (או משבר קרים) התחילה ב-21 בפברואר 2014. האירועים התבטאו תחילה בהפגנות המוניות של תושביה הפרו-רוסיים של הרפובליקה האוטונומית של קרים שבחצי האי קרים נגד השלטון החדש, לאחר שנשיא אוקראינה ויקטור ינוקוביץ' הודח בהצבעת אי אמון בראדה העליונה. המפגינים, שהתקבצו מול בניין המועצה העליונה של הרפובליקה האוטונומית של קרים (הפרלמנט המקומי) דרשו להתנתק מאוקראינה. בהמשך השתלטה רוסיה על חצי האי קרים.

- מתוך ויקיפדיה.
חצי האי קרים שנמצא תחת ריבונות אוקראינית מוקף במאות אלפי חיילים המצוידים בנשק, טנקים, אוניות מלחמה וציוד צבאי רב. אוקראינה מזהירה מפני צעדים שעלולים להיתפס כתוקפניים, אך רוסיה אינה מתרגשת.

- JDN

מי לא ראה את כותרות העיתונים על המלחמה בין רוסיה לאוקראינה? מי לא שמע ברדיו עדכונים? מי לא הביע דעה?
עכשיו אתם צריכים לכתוב אותה כאן!
עליכם לכתוב את הדעה שלכם בנוגע לעימות הזה בצורה המפורטת ביותר שניתן - מה דעתכם? איך תיגמר המלחמה? מי לדעתכם אמור לזכות באי (או שאולי הוא יהיה עצמאי?), האם זה מזכיר מעט את צוק איתן?
נמקו והסבירו, כי כותב התשובה הכי טובה יזכה ב-50 נקודות!

בהצלחה happy.gif

--------------------
שלום אני אייל ואני הייתי כאן
הנהלת האתר של השנה וגם כינוי השנה וגם עוד שטויות שנראות טוב בחתימה

שקרים לבנים || ציפור

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
פורסם ב: Aug 31 2014, 11:07 AM
צטט הודעה

✌ Mutant and Proud ✌

פרטי משתמש
קבוצה: הפלפאף
חרמשים: 739
מגדר:female
משתמש מספר: 43161

זה הדיון שלי.

דבר ראשון נתחיל עם זה שפוטין עוזר למורדים באוקראינה (שעושים באלגן ענק באוקראינה, הורסים דברים, משחיטים רכוש ציבורי, מקללים אנשים שמדברים אוקראינית, הורסים דגלי אוקראינה) בכך ששולח להם נשק ועוד מתכחש בזה. בראיון שהיה לא מזמן פוטין אמר שהוא לא אחראי על זה, אלה החיילים שבזמנם החופשי נותנים למורדים נשק.
כל מי שלא טוב לא באוקראינה, ורוצה להיות חלק מרוסיה מוזמן ללכת לשם עכשיו. אוקראינה היא מדינה לשם עצמה, והיא לא צריכה להיות תלויה באף מדינה אחרת כי היא מדינה עצמאית. פוטין צריך לקחת את "העזרה" שלו ולהוציא מהר מאוד את כל החיילים שלו, והוא צריך להפסיק ל"עזור" בדברים שלא קשורים אליו בכלל.
חצי האי קרים היה שייך לאוקראינה ופתאום הוא בא ולוקח אותו? מה הקטע?
אנשים מישראל שמביעים תמיכה בפוטין לא יודעים איזה מנהיג הוא. הם אומרים "כן! צריך להשמיד את אוקראינה, כולם נאצים, עזרו בשואה." אבל אין להם מושג על מה הם מדברים.
צוק איתן לא מזכיר לי לפחות בשום צורה את המצב עם אוקראינה ורוסיה.

אוקראינה בלב ובנשמה <33
User Posted Image

--------------------

✌♔✌ (Dendu(\Eden ✌♔✌

User Posted Image User Posted Image

---------
פורסם ב: Aug 31 2014, 11:18 AM
צטט הודעה

They don't see your wings

פרטי משתמש
קבוצה: מסדר מרלין
חרמשים: 100128
משתמש מספר: 41489

אני לא ממש יכולה להגיד דעה מוצקת איך תיגמר המלחמה בגלל שאני לא חיה במדדינה הזאת ואין לי קשרים משפחתיים אליה. אם כל הכבוד לאוקריאנה הצבא של רוסיה הוא אחד מהצבאות הכי גדולים שיש בעולם, לכן אני חושבת שיהיה הכי הגיוני שרוסיה תנצח- אבל אולי אוקרינה תפתיע, הכול יכול לקרות. לפי מה שהבנתי באי יש גם אוקראינים וגם רוסים, אם האי יהיה תחת שלטון אוקרינה הרוסיים לא יהיו מרוצים ויעשו עוד הפגנות, אבל אם יהיה שלטון רוסי אז האוקראינים שחיים במקום לא יהיו מרוצים ויעשו הפגנות. הייתי מציעה לחלק את האי לחצי, וכל חצי יהיה שייך לכל מדינה.
זה יכול להיות פתרום זמני לכמה שנים טובות של שקט, אבל אחרי זה אני באמת חושבת שכדאי לתת לאי עצמאות. אי שכל כל כך הרבה אנשים רבים עליו, והאזרחים סובלים בסופו של דבר איך שלא נהפוך את זה, הפתרון הכי טוב יהיה לתת לאי עצמאות.
זה מזכיר קצת את "צוק איתן", חצי האי קרים מאוד דומה לעזה ולמדינת ישראל. שני עמים שונים בעלי דתות שונות ותרבויות שונות שרבים על אותה המדינה או האי, ואני חושבת שהרוסים והאוקרינים צריכים להגיע ביחד לאיזשהוא פתרון אחרת זה יהיה כמו אצלנו, שקט וכעבור כמה שנים עוד מבצע, טילים, הרוגים; אפשר לחסוך את כל זה משתי המדינות. הן רק צריכות להרגיע קצת את האגו שליהן ולהחליט מה לעשות בנידון, אני לא חושבת שזה יכול להיות קשה כל כך.

--------------------
Min Hee » TaeNy Is Love
User Posted Image User Posted Image User Posted Image

---------
פורסם ב: Aug 31 2014, 13:09 PM
צטט הודעה

שר הקסמים

פרטי משתמש
קבוצה: רייבנקלו
חרמשים: 996801
משתמש מספר: 43040

איני יודעת כעת וכך גם העולם כולו איך המלחמה תיגמר מה שכן אני יכולה להביע את דעתי במלחמה, רוסיה אם נדייק האימפריה הרוסית שלטה באי הזה וספחה אותו למצעמתה הגדולה, רוסיה היא מעצמה ענקית וחזקה היא הצליחה להביס את נפוליאון בונפרט ואוקראינה היא מדינה אשר היא רק בראשית דרכה אם נדייק, היא התפלגה מרוסיה ומשאר ברית המועצות!
האי שעכשיו נמצא אצל אוקראינה יכול להיות שאם תחזור להיות בשליטת הרוסים, יהיו רק תוצאות איומות יותר ממה שעכשיו.
רבים חושבים שפוטים הוא גאוני ומהפכני אך הוא דיקטטור ודיקטטור רק גורם סבל לעמו, הוא מרעיב, טווח, גורם לאנשים שלו ולאחרים למות! הוא ואמנם מנסה להפריח את רוסיה למקום חדש ומשגשג והוא באמת מצליח אבל לא בצורה המקובלת שרצוי וכדאי.
האומנם במבט ראשון זה מזכיר את מצבע צוק איתן עם האלימות והטרור ששולט בין הצדדים אך המצב שם, הרבה הרבה! יותר גרוע וכואב מאשר פה! הם כל יום מאבדים 5000 איש בטרור הזה, שמה, זו מלחמה!! בשפתה הם נלחמים וילחמו עד הסוף אפילו זה יכול להגיע לרמה של מלחמה קשה יותר, הם מבזבזים כוח לוחם עם הטווח, משאבים, מקום מחייה ועוד.
אני חושבת כי המלחמה בינהם תיפטר אך לא יודע מתי ואיך ואיפה..? .

--------------------
User Posted Image

ALL YOU'VE GOT IS THE MEMORIES OF WHAT ONCE WAS
SMILE AND SAY YOUR GOODBYES

Jasmine is the name, you figure out m'a game

Don't Be Afraid, Just Believe - Mark 5:36
You need a new quote from the bible so here I am
I love you so much <3

---------
פורסם ב: Aug 31 2014, 21:00 PM
צטט הודעה

בוגר הוגוורטס

פרטי משתמש
קבוצה: הפלפאף
חרמשים: 201549
מגדר:male
משתמש מספר: 25268

דבר ראשון אם יורשה לי להוסיף לגבי האירועים.
בהתחלה הנשיא הקודם של אוקראינה היה פרו רוסי וכתוצאה מכך הוא עשה עיסקאות גז עם רוסיה ודחה הצעות מהמערב.
העם באוקריאנה מרד בו והדיח אותו והוא נמלט לרוסיה.
לאחר מכן נבחר נשיא אחר שהוא פרו מערבי ומעדיף לעשות עסקים עם המערב ולא עם רוסיה.
כתוצאה מכך ישנה מתיחות בין רוסיה ואוקריאנה שמתבטאת בין היתר גם באיומים של רוסיה להפסיק לספק גז לאוקריאנה(בטענה שהיא בחובות ולא בגלל המצב בין המדינות) כמו כן בחצי האי קרים שיש שם לא מעט רוסים החליטו לבצע משעל עם ולהתנתק מאוקריאנה בתמיכה של רוסיה.
במשעל עם שם החליטו התושבים להתנתק מרוסיה(רוב העולם לא מכיר בתוצאות וטוענים שהיו שם זיופים).
גם במזרח אוקריאנה התחילו לרצות אוטונומיה והתחילה מלחמה בין הממשל שלא מוכן לוותר על מזרח המדינה לבין הבדלנים(לגבי חצי האי קרים הממשלה טוענת שהיא לא מוותרת גם עליה אבל בה הם לא נלחמו בכוח),רוסיה טוענת שאוקריאנה מבצעת בהם טבח ורוצה להעביר להם סיוע ומצד שני המערב טוען שרוסיה מעבירה למורדים ציוד וגם שכ-5000 חיילים רוסיים נלחמים במזרח אוקריאנה.
המצב גרם למתיחות בין רוסיה למערב כאשר ארצות הברית והאיחוד האירופי החליטו להטיל עיצומים על רוסיה(מועצת הביטחון לא יכולה לעשות דבר היות שלרוסיה יש זכות וטו במועצה)ומנגד רוסיה עונה בעיצומים משלה כמו סגירה של חנויות מקדולנד במדינה.
בנוסף בימים האחרונים מתכננות מספר מדינות החברות בנאט"ו בראשות בריטניה להקים כח מיוחד ומשותף של 7000 חיילים שיוכל לנוע ממקום למקום במהירות(גם בגלל החשש מרוסיה).
ישנם גם דיבורים על חזרה לעידן המלחמה הקרה שנגמרה לאחר התפרקות ברית המועצות בשנות ה-80
לגבי השאלה איך המלחמה תיגמר כרגע קשה לדעת עם הלחימה תיהיה רק בין אוקריאנה לבין הבדלנים הפרו רוסים הממשלה תנצח אותם ככל הנראה אולם אם רוסיה תחליט לשבור את הכלים ולהתערב בכל הכוח סביר להניח שהיא חזקה מאוקריאנה(כמו שקרה בשנת 2008 בגיאורגיה) בנוסף זה גם תלוי מה תיהיה התגובה של המערב האם ברית נאט"ו תתערב באופן צבאי בעימות? תטיל סנקציות מאוד קשות כי כרגע מוטלים על רוסיה סקציות אבל לא מאוד קשות? ולכן כרגע יש עוד הרבה נעלמים ולא ניתן לדעת מה יקרה.
האי לדעתי לא יכול להיות עצמאי כי מבחינת השלטון כרגע הוא שייך לרוסיה ולא נראה שיש מישהו שרוצה שהוא לא יהיה שייך לא לרוסיה ולא לאוקריאנה.
אני לא חושב שזה דומה למבצע צוק איתן למרות שיהיו כאלה שיש קווי דמיון.
ואם כבר מזכירים את צוק איתן אז רק לשם השוואה במלחמה במזרח אוקריאנה נהרגו עד עכשיו מעל 2700 בני אדם אבל הרעש שזה עושה בעולם הרבה יותר חלש ממה שקרה בעזה(דבר שמראה קצת על האו"ם למרות שהיחס המפלה של האו"ם הוא לא הנושא בדיון הזה).
איזכור נוסף הוא שלפני כמה ימים ראיתי בעיתון כתבה שרשמו שבאוקריאנה אין כיפת ברזל על כך שטילים פגעו במגרש כדורגל והרסו חלק מהאיצטדיון(הכתבה הייתה במדור הספורט) ואם אנחנו כבר נכנסים לספורט אז גם המצב באוקריאנה משפיע מבחינת הספורט לדוגמא לאחת מקבוצות הכדורגל קיימה מחנה אימון וכל השחקנים הזרים נעלמו ולא הגיעו לטיסה חזרה ובנוסף אליפות אירופה בכדורסל שהייתה צריכה להתקיים בשנה הבאה באוקריאנה בוטלה ומחפשים מקום חדש לקיים אותה בגלל המצב(ישראל היא אחת מבין המדינות שכבר הציעו לקיים את ההתמודדות אצלה במקום)

--------------------

אני ואתה, נשנה את העולם.
אני ואתה, אז יבואו כבר כולם :)
אמרו את זה קודם לפני^^
לא משנה P: אני ואתה נשנה את העולם :גיבור:

-----------------> ואם לא את כל העולם, אז לפחות את החתימה שלך, שלא שונתה כבר מימים ימימה ^.^
אז מזל טוב, כי זה כיף להגיד מזל טוב.
ואושר, עושר, יושר וכושר, כי זה מתחרז.
והצלחה בכל מה שתעשה- כי מגיע לך D:
ותמשיך להיות כזה חמדמד ומקסים כמו שאתה, כי אין כמוך בעולם; גם כשהוא ישתנה, לא יהיה כמוך (:
אז ביי בינתיים~

---------
0 משתמשים צופים באשכול זה (0 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושא
נושא נעול פרסם נושא חדש פרסם סקר

מממנים

ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
8236 21360 21315 21391

פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2024 - 2007