האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

הבית הזוכה בתחרות הבתים לשנת ההיפוגריף 2024 הוא...

הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

משוּנים || סיקור גזע
פורסם ב: Jun 26 2019, 19:08 PM
צטט הודעה

קראנו לה נופית על שם הנוף

פרטי משתמש
קבוצה: גריפינדור
חרמשים: 63935
מגדר:female
משתמש מספר: 63549
חפצי המשתמש: צפה

* ספויילרים שקשורים לספר בלבן

משוּנים
סיקור גזע
User Posted Image

★ שם הגזע - משוּנים | Peculiars
★ אזכורים - המעון של מיס פרגרין לילדים משוּנים
★ דמויות השייכות לגזע - ג'ייקוב פורטמן, מילרד נליגס, אמה בלום, אוליב אברוהוס אלפנטה, ברונווין ברנטלי

היסטוריה של הגזע

לא ידוע איך ולמה משוּנים נולדים משוּנים, ומה הסיבה למשוּנות הזאתי, אבל כן יודעים שבדר"כ לשני הורים משוּנים או הורה אחד משוּנה לא יוולד ילד משוּנה, ולפעמים יכול לעבור כמה דורות עד שילד משוּנה נולד,ולפעמים ילד משוּנה נולד להורים רגילים, אז הם אינם יכולים להקים מדינה. לפי מיס פרגרין, הטקסונומיה(סיווג שיטתי של עצמים מאותו תחום, לדוגמא: סיווג מכונית כרכב קרקע וכרכב מנוע) האמתית של ההומו-סאפיינס (שם המתייחס בדר"כ לאדם נבון) היא סוד שידוע למעתים. שבעצם קיימים ה'נַשְׁגוּרים' - בין אדם רגילים, ויש את בני המין הנסתר - 'קריפְּטוֹ-סאפּיֶינס' או 'נָפְרוּשים' או 'הנפשות הנבדלות' בלשון עתיק, המשוּנים נבדלים במין השני.
בתקופה הישנה המשוּנים נחשבו כאלים בעזרת המשוּנות שלהם, במהלך ימי הביניים התחילו לרדפם עד שמספרם הצטמצם ונעלם.
לפני שהתחילו לגור בלולאות הם גרו במדינות רגילות, וכשחיו בגלוי ראו אותם כמביאי צרה: הנוצרים ראו אותם כמכשפות ושרפו אותם, המוסלמים גירשו אותם, היהודים ראו אותם כמיסטיקנים ועובדי מאגיה שחורה וגירשו אותם ועובדי האלילים החליטו שהם פיות רעות ורוחות משנות צורה.
ואז הם המשוּנים עברו לגור בלולאות,כי מכל מקום סילקו אותם, וגם חבורה של כמה משוּנים ניסו להפוך לאלים, ובמקום זה הפכו ל'נפחלול' - מפלות שאוכלות משוּנים, ובעצם הלולאה היא המרום היחידי המוגן שיש להם

תכונות הגזע

המראה החיצוני של משוּנים מאוד משתנה, הוא לא קבוע, וזה תלוי בסוג המשוּנות שלהם. לדוגמא: משוּנים עם יכולות שליטה באש או יכולת טלפתיות או יכולות טלקינטיות יהיה להם מראה נורמלי והם יכולו לשתלב בחברה, אבל לדוגמא משוּנה שהמשוּנות שלו להיות בלתי-נראה או המשוּנים שקשורים אחד לשני או שאין להם מראה קבוע המראה שלהם אחרת והם לא יצליחו להשתלב בחברה. בעצם הכל קשור למשוּנות שלהם.
האישיות של המשוּנים לא נקבעת מגלל שהם משוּנים, אין להם יצר של רצח או יצר קניבלי או משהו דומה. המשוּנות שלהם לאו דווקא משפיע על האישיות שלהם, אבל זה בהחלט תלוי במשוּנות שלהם, אבל אפשר להגיד שלרוב המשוּנים יש אישיות ישנה, כי הם גרים בלולאות - מקום שבו אותו יום חוזר בו - והם לא יכולים לצאת ולראות את העולם שמתקדם, אז אני מניחה שאם הם יצאו לעולם הם יחשבו כאנשים עם אישיות ישנה.
המקומות מחייה של המשוּנים היא הלולאות, והלולאות בעצם נועדו להגן עליהם מהנפחלול. הלולאה זה בעצם אזור מוגדר שבו חוזרת על עצמה יממה אחת שוב ושוב. העִתיות הן אלה שיוצרות את הלולאות, משמרות אותן ומגינות על המשוּנים . הלולאה מעכבת את התבגרותם של המשוּנים אך אינה הופכת אותם לבני אלמוות, בעצם שהם שוהים זמן ארוך מוץ ללולאה הם משלמים בהזדקנות מואצת.
למשוּנים אין דרכי תקשורות, הרי הם גרים בלולאה שהם מקום חסר טכנולגיה, וגם חסר יכולת לשלוח הודעה, הרי כי כל לולאה נמצאת בזמן אחר. הדרך היחידה לתקשר עם העולם הבחוץ או המשוּנים האחרים, זה או העִתית מנהלת הלולאה תעבור בין לולאות ותעביר הודעות, או שהם יצאו לעולם של בחוץ ואז ישלמו בכך בהזקנות מואצת.
המנהיג של המשוּנים אלה העִתיות, העִתיות הן בעצם אחריות של הלולאות והמשוּנים שבתוכם, ובעצם עליהן מפקחות מועצת העִתיות ובהן נמנות 12 העִתיות הכי מנוסות וותיקות והן שומרות על הסדר ומענישות את הרשפים והנפחלולים.
העִתיות הן כמו אמא לילדים המשוּנים, או מנהיגות הדרך שלהן, אלה מובילות אותן ושומרות על ביטחונם.
למשוּנים אין מנהגים או תרבות מיוחדת, הרי שכל משוּנה הגיע מתקופה אחרת, אז לנסות לעקוב על המנהגים של כמו תקופה קצת יהיה קשה, ומכוון שהם חיים מחדש יממה אחת, אז אני מניחה שהם לא יודעים מה חוגגים או מה התאריך האמיתי.

מילון למונחים 'משוּנים'

משוּנים - ענף נסתר בקרב בני אדם ובעלי החיים, שהתברך ואולי קולל בתכונות בלתי רגילות. בימי קדם זכו המשוּנים לכבוד, אך בחלוף הזמן החלו לעורר פחד והפכו למנודים ומתבודדים שחיים בין הצללים.
לולאות - הלולאה זה בעצם אזור מוגדר שבו חוזרת על עצמה יממה אחת שוב ושוב. העִתיות הן אלה שיוצרות את הלולאות, משמרות אותן ומגינות על המשוּנים . הלולאה מעכבת את התבגרותם של המשוּנים אך אינה הופכת אותם לבני אלמוות, בעצם שהם שוהים זמן ארוך מוץ ללולאה הם משלמים בהזדקנות מואצת.
עִתיות - נשים משנות צורה לציפור והיכולות לשלוט בזמן המופקדות על ביטחונם של ילדים משוּנים.
נפחלול - יצורים מפלצתיים שהיו פעם משוּנים, החשים רעב תמידי לנשמות אחיהם לשעבר.
רק משוּנים מיוחדים יכולים לראות את הנפחלול, לרוב המשוּנים בלי היכולות רואים רק צללים או צבעים, וכרגע ידוע המשוּנים ג'ייקוב פורטמן, אייברהם פוטרמן .
רשפים - חלול הניזון מנשמות די צורכו נעשה רשף. הרשפים נראים לעין כול, והם דומים לרגילים בכל מובן אפשרי מלבד לדבר אחד: עיניהם לבנות ולחלוטין וחסרות אישונים. הם חכמים, ערמומיים, נטעמים היטב בסביבה, והקדישו שנים להסתננות הן חברות הן לחברת המשוּנים הן לחברת רגילים.

המשוּנים בסדרה

ג'ייקוב פורטמן - גיבור הסיפור, משוּנה מסוגל לראות את החלולים ולהוציא את הנשמות מהספרייה יצא עם אמה בלום
אמה בלום - משוּנה שנולדה במאה ה-19, המשוּנות שלה זה שליטה על אש, היא יצאה עם אייברהם פוטרמן, סבא של ג'ייקוב ועם ג'ייקוב עצמו
אוליב אברוהוס אלפנטה - משוּנה קלה מהאוויר, בין המשוּנות הצעירות בחבורה, נועלת נעליים כבדות כדי לא לעוף
ברונווין ברנטלי - משוּנה שחזקה מאוד
מילרד נליגס - משוּנה שהוא רואה ואינו נראה, עוסק בחקר כל הדברים המשוּנים
הוראס סומנטן - משוּנה שסובל מחלומות וחזיונות נבואיים
אינוק אוקנור - משוּנה שיכול להחזיר את המתים לפרקי זמן קצרים
יו אפיסטון - משוּנה השולט בדבורים הרבות השכונות בבטנו
קלייר דנסמור - משוּנה עם פה נוסף בעורף, הצעירה בין המשוּנים
פיונה פראונפלד - משוּנה שתקנית בעלת כישרון משונה להצמחת צמחים

עִתיות הראשיות של הסדרה

מיס פרגרין
מיס רן
מיס תראש
מיס אבוסט

הלולאות הראשיות של הסדרה

הלולאה של מיס פרגרין - האי קרנהום, קמרי, הממלכה המאוחדת - 3.9.1940
מיס תראש - סוונסי, ווילס, הממלכה המאוחדת, 3.4.1901
מיס אבוסט - דרבישייר, אנגליה, 15.7.1867
מיס רן - ווילס, ממלכה המאוחדת, לא ידוע

חוות דעת

אף פעם לא הייתי בטוחה מה דעתי על המשוּנים בסדרה, כי בהס"כ יכולות להיות להם משוּנות ממש מגניבה, ולפעמים לא.
וגם החיים בלולאות, קצת נראה לי מוזר , ועניין החלולים קצת מזעזע. אבל בכללי, אני חושבת שזה ממש מגניב להיות משוּנה, וזה יכול להיות ממש נחמד שיש עוד משוּנים איתך ןעִתית שתגן עלייך, וכן הייתי רוצה להיות משוּנה.
שקראתי על הגזע, כל הספרים ידעתי שאני רוצה להיות משוּנה, כמו שאתם יודעים מהשנייה הראשונה שאתם רוצים להיות קוסמים או חצויים, פשוט ידעתי. אבל במהלך הסדרה, נראה שהחיים שלהם הרבה יותר קשים, עם הרשפים והחלולים והעולם והגזע נראה לי פחות ופחות קסום, ממה שהוא היה לי בהתחלה. אבל אני בכל זאת חושבת, שהגזע של משוּנים הוא מרתק, כי אני מאוד אוהבת את המסע של המשוּנים בהיסטוריה, איך מכאלה שהחשיבו אותם אלים, הפכו לנרדפים. וגם אהבתי איך קבוצה של משוּנים רצתה להפוך לאלים ובמקום זה הם נהיו לחלולים, ומאז הם נרדפים ע"י החלולים, גם מי שהמשוּנות שלו לא חזקה במיוחד, כמו אייבהרם פורטמן, ואיך בסוף הרשפים מצליחים לעבוד על המשוּנים.
ומה שאוד אהבתי זה את ספריית הנשמות, איך פעם המשוּנים שמו שם את נשמות המשוּנות שלם, ורק משוּנים אחדים כמו ג'ייקוב יכולים לראות את הנשמות..
אז לסיכום, אני מאוד אוהבת את הגזע, למרות שהגזע הזה כל הזמן נרדף בלי הפסקה, אבל בכל זאת הוא קסום (:

תמונות ונספחים

הודעה זו נערכה ע"י Sweetener ב Sep 15 2020, 21:19 PM

--------------------

!! SHE\HER ✦ SIVAN
User Posted Image User Posted Image
be your wife like ♥︎ im in love with him ⇢ running out of time ##wish i were heather
User Posted Image User Posted Image

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
פורסם ב: Jun 28 2019, 11:45 AM
צטט הודעה

רוצים עתיד יפה יותר

פרטי משתמש
קבוצה: אחראית פעילויות ופרויקטים
חרמשים: 2147236344
מגדר:female
משתמש מספר: 52249
חפצי המשתמש: צפה

סיקור גזע! הרבה זמן לא היו כאלה במדפ^^
הסיקור שלך נהדר. פירטת המון, והרחבת גם על הנושאים שמסביב - כמו העתיות והלולאות, שזה מוסיף המון לסיקור. הוא אסטתי, מנוסח טוב (חוץ מכמה מקומות שפספסת בהם פסיק או נקודה), ופשוט כיף לקרוא אותו.
אני אישית אף פעם לא הקדשתי יותר מדי מחשבה במשונים ובמה שהם. כלומר, כן, היכולות שלהם מגניבות ממש, וסיפור הרקע שלהם בהחלט מרתק כמו שכתבת - אבל לא יודעת, הם אף פעם לא משכו אותי במיוחד. עכשיו עשית לי חשק לקרוא את הספר שוב, אולי לשנות קצת את הדעה שלי.
סיקור מעולה, כל הכבוד (:

--------------------
שקד ✧ אישה חזקה ועצמאית

User Posted Image

!Happy International Women's Day

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
0 משתמשים צופים באשכול זה (0 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושא
הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

מממנים

ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
53 285 302 100

פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2024 - 2007