האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

הבית הזוכה בתחרות הבתים לשנת ההיפוגריף 2024 הוא...

קפיצה לעמוד (2) [1] 2   ( עבור להודעה החדשה ביותר שלא קראת )
הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

הורדת גיל ההצבעה || דיון, ~ספיישל ישראל בוחרת~
פורסם ב: Feb 3 2019, 09:35 AM
צטט הודעה

.Everything that kills me makes me feel alive

פרטי משתמש
קבוצה: מסדר מרלין
חרמשים: 104076
מגדר:female
משתמש מספר: 40399
חפצי המשתמש: צפה

הורדת גיל ההצבעה || דיון

השאלה הזאת עולה כל שנה כשמתקרבים לבחירות, אך החוק מעולם לא השתנה, רק בגיל 18 ניתן להצביע. הרעיון מאחורי החוק שמגיל 18 רוב בני הנוער כבר מבוגרים מספיק ויכולים לקחת החלטות מושכלות לגבי החיים שלהם ובמקרה זה לגבי מי יהיה ראש הממשלה שלהם.
עדיין קשה לי לגבש דעה מוצקה לגבי הנושא הזה, מצד אחד אני מכירה בני נוער שכבר בגיל 15 גיבשו דעה פוליטית חזקה ומבינים יותר ממני במערכה הפוליטית ומצד שני עולה השאלה האם האם מבחינה נפשית הם בוגרים מספיק לקבלת החלטות מסוג זה, כי ללא ספק לא כל בני הנוער הם כאלו.

ומה אתם חושבים? האם לדעתכם צריך להוריד את גיל ההצבעה? מדוע? האם לדעתכם אתם לפני גיל 18 מסוגלים להחליט החלטות מסוג זה או הייתם מסוגלים? אם יכולתם לשנות את החוק, האם הייתם משנים אותו? מה הייתה ההשפעה על המדינה אם היה ניתן להצביע לפני גיל 18? ובמילים אחרות- מה דעתכם?

דיון נעים happy.gif

--------------------
♣ לא קוראים לי אני באה לבד ♣ דברים לשעבר ♣

"הוודאות שנפסיד במאבק, לא תמנע מאיתנו לתמוך בעניין שבעינינו הוא צודק."

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
פורסם ב: Feb 3 2019, 17:18 PM
צטט הודעה

Foxes are just cat software running on dog hardware

פרטי משתמש
קבוצה: הנהלת האתר
חרמשים: 2147483647
מגדר:male
משתמש מספר: 33527

לבני נוער יש דעות מוצקות, אבל הן הרבה פעמים קיצוניות ולא ריאליות. ככה שאם גיל ההצבעה ירד, יהיו הרבה יותר קיצוניים משני הצדדים. מה גם שבני נוער אפשר לתמרן בקלות יחסית למבוגרים, ולתת להם זכות הצבעה זה מסוכן.
אני עצמי בן 20. אני עדיין לא חושב שאני מספיק אחראי ושקול. הדעה שלי לא קיצונית במיוחד, אבל עדיין יש בי את החשש שקל להשפיע עליי. לדעתי, אם כבר, צריך להעלות את גיל ההצבעה ל21, שזה הגיל שבו הרוב משתחררים משירות צבאי.

--------------------
User Posted Image
User Posted Image

---------
פורסם ב: Feb 3 2019, 19:52 PM
צטט הודעה

פרטי משתמש

אני לא בטוחה אם אני בעד או נגד להוריד את גיל ההצבעה אבל אני בהחלט לא מסכימה איתך שצריך להעלות אותו. בגיל 18 ישנה חובה להתגייס/ לעשות שירות לאומי, אני אישית לא חושבת שלגיטימי שיבקשו מבני נוער לתת בין שנתיים לשלוש מהחיים שלהם למדינה בלי לתת להם את היכולת להשפיע על המדינה ועל המנהיגים שלה. אני מאמינה שזה יעורר כעס ורצון של הרבה צעירים להשתמט.

--------------------

---------
פורסם ב: Feb 4 2019, 13:30 PM
צטט הודעה

קוסם סטודנט מעולה

פרטי משתמש
חרמשים: 2147331362
משתמש מספר: 2

זאת שאלה מעניינת מצד אחד השנה כבר הורידו את גיל הבחירה לרשויות המקומיות לגיל 17 כנראה כחלק מפיילוט או משהו כזה.
הרעיון שעומד מאחורי המחשבה ככל הנראה כי ישנה ירידה במספר המצביעים מגיל 18 ומעלה ורוצים לעודד את בני ה17 להצביע.

מצד שני אם יורידו אז יבואו ויטענו בני ה16 למה אנחנו לא והם כן. ומסכים שמגיל 18 אתה לא יכול למנוע מכיוון שאם אתה מגייס אותם לצבא מלמד אותם להשתמש בנשק ולהלחם אז הם בוגרים מספיק בכדי לקבוע את עתידם בהצבעה בבחירות.

אין לי דעה מגובשת כל כך לגבי השאלה הנוכחית

--------------------
"...תזכרו שהבטחתם לא לבכות
כי השמיים גדולים
והדמעות קטנות,
תעצמו את העיניים כל גשם ראשון,
ותחשבו עליי..."

User Posted Image

(מיקי ביטון, 5.5.1987-9.10.2019)

---------
פורסם ב: Feb 14 2019, 22:43 PM
צטט הודעה

Believers Never Die

פרטי משתמש
קבוצה: מנהלי פורומים
חרמשים: 179493
משתמש מספר: 30194

ההחלטה להעניק זכות הצבעה בגיל 18 לא נקבעת בקלות, ברור שכשנקבע החוק הזה הייתה מחשבה מאחורי החוק. לטוב ולרע, החוק צריך להישאר ככה ולא להוריד את הגיל. אפשר להעלות אבל לא להוריד. כשנערים מסיימים תיכון ומתחילים שירות כלשהו בחיים שלהם ועבודה מסודרת ככה גם חלק מההשקפה שלהם משתנה, סדרי העולם שלהם מקבלים שינוי כלשהו ויש נושאים שלא נשארים אותו דבר. רק אחרי גיל 18 נער יכול לקבל זווית נוספת להשקפה שלו בחיים. ולא משנה עד כמה הנער הזה בוגר, יש בני 14 שאני מכיר שיותר בוגרים מהרבה בני 22 שאני מכיר, וזה לא האישיו כאן לא משנה כמה מנסים לגרום לזה להיראות ככה. אחרי שנחשפים לחיים האמיתיים מקבלים את התמונה המלאה של כל מה שחשוב בהשקפה על המדינה. מי שיסכים להוריד את גיל ההצבעה יעשה טעות ענקית, לפני שנער יוצא לחיים האמיתיים וחווה את האמת המרה והקשה שיש לעולם להציע אסור לתת לו יכולת להחזיק בכזה כוח.

--------------------

כריס / מנהלת דיבורים 13+ / בטא בשנה"ל / הרבה תפקידים לשעבר

User Posted Image

They say the captain goes down with the ship"
"?So when the world ends will God go down with it
Fall Out Boy —

---------
פורסם ב: Feb 15 2019, 20:31 PM
צטט הודעה

פרטי משתמש

QUOTE (Pure Blood Prince @ Feb 14 2019, 11:15 PM)
ההחלטה להעניק זכות הצבעה בגיל 18 לא נקבעת בקלות, ברור שכשנקבע החוק הזה הייתה מחשבה מאחורי החוק. לטוב ולרע, החוק צריך להישאר ככה ולא להוריד את הגיל. אפשר להעלות אבל לא להוריד. כשנערים מסיימים תיכון ומתחילים שירות כלשהו בחיים שלהם ועבודה מסודרת ככה גם חלק מההשקפה שלהם משתנה, סדרי העולם שלהם מקבלים שינוי כלשהו ויש נושאים שלא נשארים אותו דבר. רק אחרי גיל 18 נער יכול לקבל זווית נוספת להשקפה שלו בחיים. ולא משנה עד כמה הנער הזה בוגר, יש בני 14 שאני מכיר שיותר בוגרים מהרבה בני 22 שאני מכיר, וזה לא האישיו כאן לא משנה כמה מנסים לגרום לזה להיראות ככה. אחרי שנחשפים לחיים האמיתיים מקבלים את התמונה המלאה של כל מה שחשוב בהשקפה על המדינה. מי שיסכים להוריד את גיל ההצבעה יעשה טעות ענקית, לפני שנער יוצא לחיים האמיתיים וחווה את האמת המרה והקשה שיש לעולם להציע אסור לתת לו יכולת להחזיק בכזה כוח.

אני לא מסכימה איתך, בגיל 18 לא באמת מקבלים את התמונה המלאה, לרוב ישר מהתיכון אתה עובר לצבא שזאת עוד סוג של "חממה", אתה לא באמת מבין מהחיים ובטח שלא חווה את האמת המרה (הרוב לפחות), זה קורה בעיקר אחרי הצבא. אז צריך להעלות את גיל ההצבעה לגיל 20/21?
ושוב אני לא מאמינה שאפשר לדרוש מצעירים להתגייס ולתרום למדינה כשהם לא יכולים להשפיע עליה.

--------------------

---------
פורסם ב: Feb 16 2019, 11:41 AM
צטט הודעה

קוסם סטודנט מעולה

פרטי משתמש
חרמשים: 2147331362
משתמש מספר: 2

QUOTE (זאבה בודדה @ Feb 15 2019, 07:03 PM)

אני לא מסכימה איתך, בגיל 18 לא באמת מקבלים את התמונה המלאה, לרוב ישר מהתיכון אתה עובר לצבא שזאת עוד סוג של "חממה", אתה לא באמת מבין מהחיים ובטח שלא חווה את האמת המרה (הרוב לפחות), זה קורה בעיקר אחרי הצבא. אז צריך להעלות את גיל ההצבעה לגיל 20/21?
ושוב אני לא מאמינה שאפשר לדרוש מצעירים להתגייס ולתרום למדינה כשהם לא יכולים להשפיע עליה.

בגדול אני מסכים איתך שבגיל 18 עדיין צעירים ולא מגובשים מהרבה בחינות ולכן מצד אחד זה גיל יחסית צעיר כדי להשתתף בהחלטה חשובה של קביעת השלטון והדרך שהמדינה תצעד אליה בתקופה שלאחר הבחירות. אבל מצד שני ברגע שאת מגייסת אותם ומביאה להם נשק את לא יכולה למנוע מהם את הזכות להכריע מי יהיה השלטון שלהם.

--------------------
"...תזכרו שהבטחתם לא לבכות
כי השמיים גדולים
והדמעות קטנות,
תעצמו את העיניים כל גשם ראשון,
ותחשבו עליי..."

User Posted Image

(מיקי ביטון, 5.5.1987-9.10.2019)

---------
פורסם ב: Feb 17 2019, 00:15 AM
צטט הודעה

Believers Never Die

פרטי משתמש
קבוצה: מנהלי פורומים
חרמשים: 179493
משתמש מספר: 30194

QUOTE (זאבה בודדה @ Feb 15 2019, 10:03 PM)

זה לא משנה, ברגע שמסיימים תיכון כל חוויה שאת מקבלת בשירות למדינה או עבודה קבועה זה משהו שמעצב את תחילת החיים שלך באופן דיי קריטי. זה מאוד ביג דיל. רק אחרי 18 צריך לתת זכות הצבעה. אני מאמין שאם 18 זה גיל החוקיות ואי אפשר לעשות דברים קטנים כמו לקנות סיגריות ואלכוהול ולהיכנס למועדונים לפני 18, אז ככה גם לא לתת זכויות הצבעה לקטינים. בגיל 18 מגיעים לגל של סיום גיל ההתבגרות שנמשך עד גיל 21 ואלה 3 שנים קריטיות שכל דבר שאת עוברת בהם הופך להיות חוויה מחנכת בחיים. זאת התקופה שצריך לתת לצעירים את האופציה להצביע. לא אכפת לי אם יעלו את זה לאחרי 18, זאת ממש לא הדאגה שלי, אבל לפני גיל 18 זה מאוד מפחיד. יש המון דברים חשובים בדרך שילכו לאיבוד אם נעשה את זה. אני מאמין שלפי הדרך שצעירים עוברים פה במדינה, הדבר הכי נכון לעשות בשבילם ובשביל המדינה על מנת לקבל החלטות נכונות, מאופקות, בוגרות ויעילות זה לא להוריד את גיל ההצבעה. מי שלא עבר את גיל 18 ואת השנה-שנתיים שאחריו לא יבין על מה אני מדבר, אבל בסופו של דבר הוא יגיע לגיל הזה ויבין את נקודת המבט שלי.

--------------------

כריס / מנהלת דיבורים 13+ / בטא בשנה"ל / הרבה תפקידים לשעבר

User Posted Image

They say the captain goes down with the ship"
"?So when the world ends will God go down with it
Fall Out Boy —

---------
פורסם ב: Feb 20 2019, 20:45 PM
צטט הודעה

סקיב
*

פרטי משתמש
קבוצה: הפלפאף
חרמשים: 455
מגדר:
משתמש מספר: 67720

לדעתי צריך להוריד את גיל ההצבעה, אנחנו לא יכולים לאפשר גילנות וכאשר לפלח גיל מסוים לא נותנים להצביע אוטומתית יתחשבו בו פחות.
מערכת החינוך לא יכולה לפעול בלי נציגים של הילדים והתוצאות נוראיות.
אנשים שכבר מזמן שכחו איך הם הרגישו כשהם היו צעירים קובעים לנו את החיים על פי איך שיהיה להם טוב יותר.
זה לא יכול להמשך ככה!

--------------------
החלפתי משתמש
המשתמש החדש שלי הוא מים אדירים

---------
פורסם ב: Mar 15 2019, 23:39 PM
צטט הודעה

פרטי משתמש

QUOTE (Pure Blood Prince @ Feb 17 2019, 12:47 AM)
QUOTE (זאבה בודדה @ Feb 15 2019, 10:03 PM)

זה לא משנה, ברגע שמסיימים תיכון כל חוויה שאת מקבלת בשירות למדינה או עבודה קבועה זה משהו שמעצב את תחילת החיים שלך באופן דיי קריטי. זה מאוד ביג דיל. רק אחרי 18 צריך לתת זכות הצבעה. אני מאמין שאם 18 זה גיל החוקיות ואי אפשר לעשות דברים קטנים כמו לקנות סיגריות ואלכוהול ולהיכנס למועדונים לפני 18, אז ככה גם לא לתת זכויות הצבעה לקטינים. בגיל 18 מגיעים לגל של סיום גיל ההתבגרות שנמשך עד גיל 21 ואלה 3 שנים קריטיות שכל דבר שאת עוברת בהם הופך להיות חוויה מחנכת בחיים. זאת התקופה שצריך לתת לצעירים את האופציה להצביע. לא אכפת לי אם יעלו את זה לאחרי 18, זאת ממש לא הדאגה שלי, אבל לפני גיל 18 זה מאוד מפחיד. יש המון דברים חשובים בדרך שילכו לאיבוד אם נעשה את זה. אני מאמין שלפי הדרך שצעירים עוברים פה במדינה, הדבר הכי נכון לעשות בשבילם ובשביל המדינה על מנת לקבל החלטות נכונות, מאופקות, בוגרות ויעילות זה לא להוריד את גיל ההצבעה. מי שלא עבר את גיל 18 ואת השנה-שנתיים שאחריו לא יבין על מה אני מדבר, אבל בסופו של דבר הוא יגיע לגיל הזה ויבין את נקודת המבט שלי.

מצד שני תמיד אפשר לומר ש"יש המון דברים חשובים בדרך שילכו לאיבוד" אם לא נעשה את זה. נערים מתחת לגיל 18, חושבים יותר על החינוך, כי בסופו של דבר זאת המסגרת בה הם נמצאים. אולי אם הם יקבלו זכות הצבעה יהיה שינוי בתחום?

לדעתי צריך להוריד את גיל ההצבעה, אנחנו לא יכולים לאפשר גילנות וכאשר לפלח גיל מסוים לא נותנים להצביע אוטומתית יתחשבו בו פחות.
מערכת החינוך לא יכולה לפעול בלי נציגים של הילדים והתוצאות נוראיות.
אנשים שכבר מזמן שכחו איך הם הרגישו כשהם היו צעירים קובעים לנו את החיים על פי איך שיהיה להם טוב יותר.
זה לא יכול להמשך ככה! 

לגבי מערכת החינוך- היא פועלת עם נציגים של תלמידים, קיימת מועצת התלמידים והנוער הארצית שיש לה כוח חזק באופן יחסי. היא השביתה לא מעט את הלימודים כשהייתי בתיכון כדי לקדם אינטרסים של כלל התלמידים והיא מתערבת במידת הצורך במקרים ספציפיים ופרטיים בבתי הספר.
כמו כן, יש לרוב המפלגות "מפלגת צעירים", הזדמנות של בני נוער לקחת חלק מהמפלגה ולהשפיע אף על פי שאין להם עדיין זכות הצבעה.

--------------------

---------
פורסם ב: Mar 16 2019, 11:24 AM
צטט הודעה

קוסם מתקדם

פרטי משתמש
קבוצה: סלית'רין
חרמשים: 19356
משתמש מספר: 69611

אני דווקא מסכימה עם כריס. יש סיבה שגיל ההצבעה הוא 18, בגלל שבגיל 18 בני נוער עוזבים את בית הספר ונכנסים למערכת צבאית / עושים שירות לאומי ורק אז הם באמת פנויים לראות ולפתח דעות ולעצב את עצמם. נערים בני 16, 17, שהולכים לבגרויות לא באמת מבינים מה חשוב באמת. מישהו שהרגע סיים בית ספר ונכנס לצה"ל ובהחלט מתחיל לבנות את עצמו ואת האדם שהוא הופך להיות - כי גיל 16 ו - 17 זה לא גיל שאתה בונה את עצמך - אז אתה באמת יכול לבחור כי אז אתה מתחיל לראות מה באמת חשוב. יש לי מלא אנשים שאני מכירה שכבר בצה"ל (מן הסתם) והם אומרים שהצבא שינה אותם מקצה לקצה. ד"א, הצבא הוא בכלל לא "חממה" כמו שמישהי פה טענה. בפעם הראשונה בחיים שלך את צריכה להתמודד לבד, עם הכנסת את עצמך לבעיה זה את לבד וזה גם מבגר.
יש סיבה שגיל ההצבעה הוא 18. אני לא חושבת שילדים בני 16 ו - 17 באמת בשלים להצביע. הם לא. בסופו של יום, הם ילדים.
גם ילדים בני 18 הם ילדים, אבל עם אחריות מסיומת. ברגע שאנשים עוזבים את בית הספר כל העולם שלהם משתנה וכל תפיסת החיים שלהם משתנה והם עצמם משתנים ומתחילים לפתח את עצמם ואת האנשים שהם רוצים להיות.
אין צורך להוריד את גיל ההצבעה. יש סיבה שגיל ההצבעה הוא 18 כמו שמגייסים מגיל 18. בגלל שנותנים לילדים האלה אחריות מסויימת. ילד בן 17 או 16 לא ידע מה לעשות עם זה, במיוחד כי הדעות שלהם כל הזמן משתנות והם לרוב לא מבוגרים מספיק ולא מבינים את ההשלכות של מה שהם יבחרו בו.
אני גם לא חושבת שצריך להעלות אותו לגיל 21. שוב, יש סיבה שגיל ההצבעה הוא גיל 18 כי בגיל 18 אחרי בית ספר אנשים מתחילים לראות דברים אחרת.

---------
פורסם ב: Mar 18 2019, 15:41 PM
צטט הודעה

סקיב
*

פרטי משתמש
חרמשים: 808
מגדר:
משתמש מספר: 69627

QUOTE (האריפוטר3333 @ Mar 16 2019, 11:56 AM)
אני דווקא מסכימה עם כריס. יש סיבה שגיל ההצבעה הוא 18, בגלל שבגיל 18 בני נוער עוזבים את בית הספר ונכנסים למערכת צבאית / עושים שירות לאומי ורק אז הם באמת פנויים לראות ולפתח דעות ולעצב את עצמם. נערים בני 16, 17, שהולכים לבגרויות לא באמת מבינים מה חשוב באמת. מישהו שהרגע סיים בית ספר ונכנס לצה"ל ובהחלט מתחיל לבנות את עצמו ואת האדם שהוא הופך להיות - כי גיל 16 ו - 17 זה לא גיל שאתה בונה את עצמך - אז אתה באמת יכול לבחור כי אז אתה מתחיל לראות מה באמת חשוב. יש לי מלא אנשים שאני מכירה שכבר בצה"ל (מן הסתם) והם אומרים שהצבא שינה אותם מקצה לקצה. ד"א, הצבא הוא בכלל לא "חממה" כמו שמישהי פה טענה. בפעם הראשונה בחיים שלך את צריכה להתמודד לבד, עם הכנסת את עצמך לבעיה זה את לבד וזה גם מבגר.
יש סיבה שגיל ההצבעה הוא 18. אני לא חושבת שילדים בני 16 ו - 17 באמת בשלים להצביע. הם לא. בסופו של יום, הם ילדים.
גם ילדים בני 18 הם ילדים, אבל עם אחריות מסיומת. ברגע שאנשים עוזבים את בית הספר כל העולם שלהם משתנה וכל תפיסת החיים שלהם משתנה והם עצמם משתנים ומתחילים לפתח את עצמם ואת האנשים שהם רוצים להיות.
אין צורך להוריד את גיל ההצבעה. יש סיבה שגיל ההצבעה הוא 18 כמו שמגייסים מגיל 18. בגלל שנותנים לילדים האלה אחריות מסויימת. ילד בן 17 או 16 לא ידע מה לעשות עם זה, במיוחד כי הדעות שלהם כל הזמן משתנות והם לרוב לא מבוגרים מספיק ולא מבינים את ההשלכות של מה שהם יבחרו בו.
אני גם לא חושבת שצריך להעלות אותו לגיל 21. שוב, יש סיבה שגיל ההצבעה הוא גיל 18 כי בגיל 18 אחרי בית ספר אנשים מתחילים לראות דברים אחרת.

דווקא בצבא אנשים פנויים לפתח את עצמם?!
בצבא אתה יותר עסוק מאשר בתיכון.
בגילאי העשרה אתה בונה את עצמך יותר מכל זמן אחר בחיים!!!
אני לא מבין מה הקשר בין להתמודד לבד לבין זכות הצבעה אבל גם אם יש קשר את יודעת עם כמה דברים נער בגילאי העשרה מתמודד לבד?! בצבא אתה במסגרת שעוזרת לך להניח את הראש בצד ופשוט לפעול, אך בנערות אתה עם מסגרת לימודים הרבה פחות נוקשה מהצבא ובכך גם יותר מאפשרת התרחשות של קונפליקטים פנימיים.
בגילאי 16-17 אתה כבר לא ילד, אתה נער, וכמו שהמחויבות שלך כלפי המדינה עולה, כך גם הזכות שלך!

--------------------
"כידוע, יש מספר אינסופי של עולמות, פשוט מפני שיש מרחב אינסופי שהם יכולים להימצא בו. אבל לא כל אחד מהם מיושב, ולפיכך חייב להיות מספר סופי של עולמות מיושבים. כל מספר סופי שיחולק באינסוף יהיה קרוב ללא-כלום במידה כזו שההבדל ממש לא משנה, ולכן אפשר לומר כי האוכלוסייה הממוצעת של כל כוכבי הלכת בייקום היא אפס. מכאן נובע כי אוכלוסיית הייקום כולו היא גם כן אפס, וכי אותם אנשים שאולי תפגשו מפעם לפעם הם מוצרי הדמיון החולני ותו לא."

דאגלס אדאמס, המסעדה שבסוף היקום

"ריאליזם קסום הוא פנטזיה אשר כתובה בספרדית"

ג'ין וולף

---------
פורסם ב: Apr 23 2019, 18:55 PM
צטט הודעה

אני ואתה נשנה את העולם!

פרטי משתמש
קבוצה: גריפינדור
חרמשים: 2052
משתמש מספר: 65434

דיון מעניין (: האמת שהשאלה הזו העסיקה אותי די הרבה בתקופה האחרונה... בתור בת 17, הרגשתי ש"פספסתי" את ההזדמנות להצביע, בחודשים ספורים בלבד. אמנם זו מדינת ישראל, ואי אפשר לדעת תוך כמה זמן שוב ייערכו בחירות, אולם אני הרגשתי החמצה. ההחמצה נבעה מתחושה אמיתית של חוסר יכולת להביע את העמדה המוצקה והברורה שלי, שנבנתה לאורך 17 שנים ומשקפת את כל מה שאני מאמינה בו.

כבר זמן רב שאני פעילה בארגונים שונים, התנדבתי במטה בחירות מסויים (לא משנה עכשיו איזה), ובהחלט ניתן לומר שהפוליטיקה מעניינת אותי. הרצון שלי לבחור היה משמעותי וחזק מאד. נוער נוטה לחשוב מחוץ לקופסא, אידיאליסט, עם הורמונים ש"משתוללים", כל זה גורם לנו להשפיע ולפעול במלוא המרץ, שלעיתים רב יותר מהמבוגרים. אני מכירה חוץ ממני עוד נוער רב שמתעסק בפוליטיקה, מתנדב במטי בחירות, ועוד.

בהתאם למה שכתבתי, אני חושבת שצריך להוריד את גיל ההצבעה לגיל 17, כפי שהורד בבחירות לרשויות המקומיות, כיוון שגיל 17 של היום זה גיל 18 של עוד כמה חודשים, בדיוק כשהממשלה החדשה תיכנס לתוקפה. הם אלה שנושפע מיידית, כ"חוקיים", מהמדיניות וההחלטות של הממשלה החדשה. לכן ראוי והגיוני, לדעתי, שבני ה17 יזכו לבחור את נציגיה.
ולשאלה האם בגיל כזה ניתן לדעת מה להצביע, ובכן - לדעתי, בהחלט. אמנם יש צורך לדעתי בחשיפה מבוקרת ואובייקטיבית לבני הנוער בתיכונים, והבאת נציגים מכלל המפלגות השונות, אולם אם הם בוגרים מספיק להצביע לרשויות המקומיות, אין סיבה שאת הממשלה, שחולשת על תחומי חיים רבים יותר של האדם, לא תינתן להם הזכות לבחור.

--------------------
אביטל (:

---------
פורסם ב: Apr 23 2019, 21:56 PM
צטט הודעה

מוגל

פרטי משתמש
חרמשים: 1067
משתמש מספר: 69937

אני בעד להוריד את גיל ההצבעה ל-16
סיבות:
1)שש עשרה זה הגיל בו אתה נהפך לאזרח רשמי במדינת ישראל, ולכן לדעתי זהו הגיל שבו ניתן להשפיע.
2) להמון אנשים יש דעה מוצקת כבר בגיל קטן וכדי גם לשמוע את קול הנוער, אני חושבת שגיל 16 יביע את הקול של הנוער בצורה הטובה ביותר.

בקיצור-

לדעתי צריך להוריד את גיל ההצבעה.

--------------------
נועה
שמונה עשרה
מתה על עלובי החיים
מתה על לונה לאבגוד

---------
פורסם ב: Aug 20 2019, 14:05 PM
צטט הודעה

קוסם מתחיל

פרטי משתמש
קבוצה: גריפינדור
חרמשים: 3861
משתמש מספר: 70376

לדעתי גיל שבע-עשרה זה הגיל המתאים להצביע. בגיל הזה כבר יש לך שיקול-דעת ובגיל הזה אתה יכול לעשות רישיון נהיגה.

--------------------
היי|טליה| בת 12|נולדתי בשביל לישון|במבה נוגט זה מגעיל|קרמבו זה חלומי|יובל דיין מדהימה| תסגדו לג'וני דפ| מוזיקה זה החיים| ליצנים זה מפחיד|תינוקות זה קסם|מרשמלו שרוף זה טעים|מתמטיקה זה סבל|ביי

---------
0 משתמשים צופים באשכול זה (0 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושאקפיצה לעמוד (2) [1] 2 
הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

מממנים

ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
8236 21360 21315 21391

פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2024 - 2007