האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

HPortal מאחל חג פסח שמח וכשר!

נושא נעול פרסם נושא חדש פרסם סקר

מאסטר שף- הכול בגלל אוכל|| פעילות
פורסם ב: Feb 8 2018, 10:17 AM
צטט הודעה

טרול
**

פרטי משתמש
קבוצה: גריפינדור
חרמשים: 10365
מגדר:female
משתמש מספר: 57530
חפצי המשתמש: צפה

תודה ענקית לליאן - {Cherry On Top}, ולנעם - {Happy Death Day}!! בלעדיכם הפעילות הייתה אפילו לא חצי מושלמת ממה שהיא עכשיו!!
User Posted Image

"נהנית מההצגה?" שאלה אמא.
"כן," עניתי בחיוך.
"ומה המסקנה שלך ממנה?" המשיכה לשאול, קולה נונשלנטי.
"אם אוליבר טוויסט לא היה מבקש מנת דייסה נוספת בבית היתומים, כל הסיפור לא היה מתרחש! זה הכל בגלל האוכל!" אמרתי, מרוצה מעצמי.

אני זוכרת את הפעם הראשונה שישבתי יחד עם בן דודי הטבח לראות את אחד מפרקי השיא של "מאסטר שף". בזמן שהדודן המעודן שלי התמקד במתכונים, אני העדפתי להתמקד במתמודדים שבישלו אותם. תמיד ריתקו אותי הסיפורים של המתמודדים - אחד מהם סיפר כי את המרק למד להכין מבית אמא ומישהו אחר סיפר שהעוגות שאפה הוציאו אותו מדיכאון. מאחורי כל מתכון עמד סיפור רב מימדים, כל דבר מאכל היה בו כדי לשנות את חיי המתמודדים באופן כזה או אחר, אופן שישפיע על הצורה בה הם רואים את הדברים.
חוץ מהזיכרון הזה, זיכרון נוסף עולה בי. זיכרון ילדות. באחד מהחופשים, אמא שלי ואני ביקרנו בתאטרון הבימה כדי לראות את ההצגה "אוליבר טוויסט". מאז שראינו את ההצגה חוזר אלי אותו חלום, בו אוליבר מפחד, מתבייש, ולא מעז לבקש מנת דייסה נוספת. בחלום שלי אוליבר גדל והתבגר, עד שביום מן הימים התקבל לעבודה (בעל שכר זעום) אצל אחד מהאדונים המכובדים שלקחו את בית היתומים תחת חסותם. באחד מהבקרים, אוליבר גנב לחם כדי לנסות להשביע את רעבונו, ונתפס על ידי המעביד שדאג שייכלא בגין גניבה. בכלא הוא פוגש את אשתו לעתיד, שגם היא נשלחה לכלא על ידי אדונה באשמת רשלנות. השניים בורחים וחיים ביחד במערה ליד החוף, שמחים ומאושרים (אני יודעת, חלום מפותח לילדה בת 5, כמו החלום על המפלצת מתחת למיטה!).

סיפור יפה, אבל מה את רוצה להגיד בו בכלל?
תהיתם אי פעם מה היה קורה, אם למשל קטניס (ממשחקי הרעב) לא הייתה לוקחת את הלחם השרוף שפיטה השליך לעברה, אז כשהיו בני אחת עשרה? האם קטניס הייתה מרגישה חובה להציל את שותפה למחוז? האם היא בכלל הייתה שורדת את החורף הקר?
בדומה למתמודדי מאסטר שף, הרבה מהדמויות בספרים האהובים עלינו גילו עולם חדש, תכונות שלא ידעו עליהן קודם, הרפתקאות שלא העזו לחלום עליהן - והכל בזכות דבר מאכל. כמו קטניס עם הלחם, אוליבר עם הדייסה, וקלייר עם היין, נתקלנו ברבים אחרים בין הדפים שבזכות מזון או שתייה הצליחו לצאת מחייהם הקשים וצרות היומיום - ולהציל את העולם.

צודקת. אבל מה עלינו לעשות?
בפעילות שלפניכם עליכם לחשוב על סיטואציה דומה. נסו לחשוב על דמות מספר מוכר לכם, שחייה השתנו בזכות מאכל מסוים, וספרו לנו מה לדעתכם היה קורה אם מאכל זה היה נעדר מן הסיפור. האם זה היה משנה משהו?
באיזה אופן המאכל השפיע על העלילה, ומה היה קורה אם הדמות המסוימת לא הייתה מקבלת אותו לידיה?
על הפעילות מעוררת התיאבון הזו, תקבלו לא פחות מ-200 חרמשים נוצצים ו5 נקודות בית. מהרו למלא את הטופס, משום שיש לכם שבוע בדיוק להשלים אותה.

CODE
[b][color=DarkOrange]שם + כינוי:[/color][/b]
[b][color=Chocolate]דמות + ספר:[/color][/b]
[b][color=DarkOrange]האוכל אשר השפיע לדעתכם על העלילה:[/color][/b]
[b][color=Chocolate]מה היה קורה אם אוכל זה לא היה ניתן\נגנב:[/color][/b]
[b][color=DarkOrange]הערות\ תגובות\ נדבות:[/color][/b]

--------------------
אריאלה~17~ספרים~כלבים~פאנגרל לנצח!

תמיד במרחק ינשוף!

",תכנס לעולם הקטן שלך יותר, כדי לראות אם החד- קרן הזיז משהוא"
User Posted Image
" מי אנחנו?"

"פאנגרלס!"
"ומה אנו עושות?"
"קוראות!"
"ומה זה עשה אותנו?"
"לא יציבות נפשית!"
"והאם נפסיק?"
"אף פעם!"

הפאנפיק סולאנג'לו המהמם שלי!

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
פורסם ב: Feb 8 2018, 12:31 PM
צטט הודעה

Living with my eyes closed

פרטי משתמש
קבוצה: מעצב האתר
חרמשים: 10000
משתמש מספר: 65051

שם + כינוי: ליאן, Cherry On Top
דמות + ספר: ז'אן ולז'אן, עלובי החיים.
האוכל אשר השפיע לדעתכם על העלילה: כיכר לחם.
מה היה קורה אם אוכל זה לא היה ניתן\נגנב: ז'אן ולז'אן נשלח לכלא משום שגנב כיכר לחם כדי להאכיל את אחותו וילדיה הרעבים. אם הוא לא היה גונב, הוא לא היה נשלח לכלא. כל זה לא היה מביא אותו להפוך לראש עיר (כתוצאה מהפגש עם הכומר לאחר שחרורו), הוא היה נשאר עני מרוד, לא היה פוגש בפאנטין ומאמץ את קוזט, ובסופו של דבר שום דבר מהספר לא היה קורה.
הערות\ תגובות\ נדבות: נכון פעילות מגניבה? *קריצה*

--------------------
User Posted Image
User Posted Image
User Posted Image

---------
פורסם ב: Feb 18 2018, 16:41 PM
צטט הודעה

קונדסאית

פרטי משתמש
חרמשים: 0
משתמש מספר: 62287

שם + כינוי: שחר + ש.א.ב123
דמות + ספר: שרה, המבוך
האוכל אשר השפיע לדעתכם על העלילה: אפרסק
מה היה קורה אם אוכל זה לא היה ניתן\נגנב: אם הוגל לא היה נותן לשרה את האפרסק היא לעולם לא הייתה מתחילה את המבוך מחדש ושוכחת את אחיה החורג.
[b]הערות\ תגובות\ נדבות:[/b

--------------------

שחר
User Posted Image
יש יומרו שאני כזו רגועה ושקטה אך שבפנים ישנו אריה המחכה לפרוץ החוצה לרוב הוא אינו מצליח אך לפעמים... אין לי שליטה עליו והוא יוצא מפחיד וזועם

הייהיי לחתימה של שחר!
מי שלא יודע מי אני סיוון והחלטתי לפרוץ לשחר!
אז שחר היא ילדה מקסימה שהכרתי בחה"נ! קבוצה ככ נפלאה!
שחר ילדה מאוד מקורית! אני רואה את זה בפעילות שהיא משתתפת ופותחת
אין לי יותר דבר להגיד שהיא קסומהמה! ורק גיפ קטן ואת קאט
ביי לחתימה!
שמחתי להתארח

---------
פורסם ב: Feb 26 2018, 08:31 AM
צטט הודעה

טרול
**

פרטי משתמש
חרמשים: 10365
משתמש מספר: 57530

אפשר לנעול

--------------------
אריאלה~17~ספרים~כלבים~פאנגרל לנצח!

תמיד במרחק ינשוף!

",תכנס לעולם הקטן שלך יותר, כדי לראות אם החד- קרן הזיז משהוא"
User Posted Image
" מי אנחנו?"

"פאנגרלס!"
"ומה אנו עושות?"
"קוראות!"
"ומה זה עשה אותנו?"
"לא יציבות נפשית!"
"והאם נפסיק?"
"אף פעם!"

הפאנפיק סולאנג'לו המהמם שלי!

---------
0 משתמשים צופים באשכול זה (0 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושא
נושא נעול פרסם נושא חדש פרסם סקר

מממנים

ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
93 510 347 100

פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2024 - 2007