האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

המבחנים המסכמים - כל הפרטים

נושא נעול פרסם נושא חדש פרסם סקר

מדריך || בחירת שם לדמות
פורסם ב: Aug 19 2016, 15:42 PM
צטט הודעה

בלי גסויות.

פרטי משתמש
קבוצה: מסדר מרלין
חרמשים: 7349
מגדר:female
משתמש מספר: 51632
חפצי המשתמש: צפה

מדריך לבחירת שם לדמות

שם הדמויות הוא אחד הדברים החשובים ביותר. כשאנחנו כותבים קטע, אנחנו רוצים שיתחברו אל הדמויות ויאהבו אותם ועל כן השם שלהם חייב להיות טוב.

על שם הדמות להתאים למקום מגוריה. אם הדמות נולדה באמריקה, סביר להניח שלא יתנו לה שולה. שם דמות אמריקאי יכניס את הקוראים לתוך האווירה ויהיה אמין יותר בתוך הקטע.
על שם הדמות להיות מתאימה לתקופה. נניח שהדמות נולדה בישראל - אך באיזו תקופה? אם אכתוב קטע על ימי הביניים, מה הסיכוי שתהיה שם דמות בשם עמית או שקד? עליכם להתייחס לתקופה שבה נכתב הקטע ולבדוק אילו שמות היו נפוצים באותה תקופה. תוכלו להיעזר בהורים או באתרי אינטרנט רבים.
על שם הדמות להתאים לאופי שלה. אם הדמות היא קשוחה, צינית ועצבנית, השם 'יעלה' ודאי לא יתאים לה. עליכם להתייחס לתכונותיה הבולטות של הדמות ולהתאים את השם להתנהגותה. אם אתם מכירים את השם טליה כשם של בנות חכמות ומתנשאות, בחרו אותו לדמות שכזו. הקוראים צריכים להתחבר לדמות ולהאמין שהיא אמיתית ובשביל שזה יקרה עליכם להתייחס למציאות ולהקביל אליה.
על שם הדמות להתאים לעלילה. אם הדמויות חיות על כוכב בחלל החיצון, ודאי לא יקראו להם בשמות מודרניים ומוכרים. אם הדמויות נולדו בעולם שבו הכל עשוי מפלסטלינה, אולי השמות שלהם יהיו מיוחדים יותר. בנוסף, שמות הדמויות צריכות להתקשר זו לזו. אם בחרתי לקרוא לדמות אחת בשם מודרני אני לא אקרא לדמות אחרת בשם עתיק ומיושן, אלא אם כן אציין בקטע את הסיבה (לדוגמא: היא קרויה על שם סבה).
לאחר שבחרתם את שם הדמות באופן סופי, חשבו שוב אם השם מתאים לה ורק לאחר שעניתם על התשובה בחיוב, פרסמו את הקטע.

--------------------
בגן העדן של ילדות
אשר היה פורח,
הייתי חלק מהנוף
היום אני אורח.

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
פורסם ב: Jun 20 2017, 14:26 PM
צטט הודעה

מוגל

פרטי משתמש
קבוצה: גריפינדור
חרמשים: 368
מגדר:
משתמש מספר: 59685

תודה רבההההההההההההההההההההההההההההההההה

---------
פורסם ב: Jul 22 2017, 12:31 PM
צטט הודעה

בוגר הוגוורטס

פרטי משתמש
קבוצה: מסדר מרלין
חרמשים: 62488
מגדר:female
משתמש מספר: 55840

QUOTE (ajr123 @ Jun 20 2017, 03:58 PM)
תודה רבההההההההההההההההההההההההההההההההה

היי ajr123! אני שמחה שהמדריך עזר לך, אך לצערי התגובה שלך היא הקפצה (תגובה באשכול שעברו מעל לשלושה שבועות מאז התגובה האחרונה בו), ובנוסף נחשבת לספאם. קרא.י שוב את ההסבר על הפורום ואת החוקים הגלובליים לפני שאת.ה ממשיכ.ה להגיב בפורומים. שימ.י לב להבא והמשך גלישה נעימה, ננעל.

--------------------
קימ/ליליקה
(אבל תקראו לי לילי כי רק ליצור ויצור מותר לקרוא לי ככה)
User Posted Image
טוב, אז הכינוי והחתימה שלי מוקדשים לשתי היצורים האהובים עליי בעולם - דלפי והגר - ואני אוהבת אותן מאוד מאוד (כן, אני מודעת לעובדה שהתחביר לוקה בחסר, אבל יצורות נשמע לי מוזר :( עמכן הסליחה) 3>
והייתי שמה גיף של Uniraccoon אבל אני לא מוצאת אחד מספיק יפה.
וגם אוררו חלק מהיצורים האהובים עליי והיא אחות קטנה קסומה ואני אוהבת אותה ואתם אוהבים אותה גם וזו לא הייתה שאלה 3>

לילו מתה עלי, זה לא נתון לויכוח, היא פשוט מתה עלי
אתם יכולים גם, אתם יכולים לא, אבל היא כן
אני אחת מאלף היצורים שלה, אבל אחת מ5 האחים שלה(או שלוש, אלא אם אתם לא מחשיבים את המקוריים. חחחח זה נשמע מוזר)
אופס אני בורחת💕

User Posted Image

---------
0 משתמשים צופים באשכול זה (0 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושא
נושא נעול פרסם נושא חדש פרסם סקר

מממנים

ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
8199 19092 19396 19819

פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2024 - 2007