האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

HPortal מאחל חג פסח שמח וכשר!
טריוויה צ'אט

קפיצה לעמוד (8) « ראשון ... 3 4 [5] 6 7 ... אחרון » קפיצה לעמוד V    ( עבור להודעה החדשה ביותר שלא קראת )
הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

דיון || כפייה חילונית
פורסם ב: Aug 7 2016, 00:52 AM
צטט הודעה

קוסם מצטיין

פרטי משתמש
קבוצה: הפלפאף
חרמשים: 15340
מגדר:male
משתמש מספר: 13362
חפצי המשתמש: צפה

כבר כתבתי שבעיני לא אמורים לחסום אפשרויות. אבל אני חושב על זה מחדש.

כבר כתבתי שא"א לשאול ^^
סתם. נראלי שיש דברים שהם יותר מדי לא "פוליטיקלי קורקט" מכדי לכותבם בפורטל בפומבי. או שאני פשוט לא יודע לנסח אותם נכון. אז אולי אי-פעם בפרטי, או בדיון באיזה פורום סגור או משהו, כשיהיה לי אישור רשמי להסביר את עצמי עד הסוף, והמשתתפים והצופים יידעו מראש שאני לא בן אדם חשוך ומסוגר, אלא שיש מחשבה מאחורי הדעה שלי, גם אם הם אינם מבינים אותה או מזדהים איתה.

להכריח להיות חלק מהעם? לא דיברתי על להכריח. אתה לא רוצה להיות יהודי?
לדאוג לכלל זה למצוא דרך שכולם יהיו מרוצים. בדגש על כולם.
מסכים שעם קצת רצון וכו'. אבל לא מספיק רצון. צריך שיח, שיח של הקשבה. של הבנה שבאמת יש מחשבה מאחורי הצד השני, ויש לו רצונות, ואמונות. וגבולות. ועוד.

--------------------
אלידע ♦ 23 ♦ חייל קרבי משוחרר ♦ הישיבה הגבוהה "אור עציון" ♦ ישל"צניק, בזמנו

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
פורסם ב: Aug 7 2016, 08:44 AM
צטט הודעה

רק קצת דם לקינוח הדבש

פרטי משתמש
קבוצה: מסדר מרלין
חרמשים: 102207
מגדר:
משתמש מספר: 37223

תראה, אנשים בפורום הזה הם לא ילדים קטנים או משהו. אתה יכול להביע את הדעה שלך בכיף, כל עוד אתה לא פוגע באף אחד במהלך הבעת הדעה ולא מתבטא בצורה בוטה.

אני יהודי.ה רק בגלל שככה נולדתי. אין לי שום קשר לדת הזאת, מה גם שהעובדה שאני יהודי.ה ככל הנראה לא תעזור לי במיוחד אם אני אחליט לעבור לגור בחו׳׳ל מתישהו. אם היו נותנים לי לבחור? לא אכפת לי לא להיות יהודי.ה, האמת שזה גם יקל לי על החיים אם אני אחליט לעבור לחו׳׳ל.
לא, לדאוג לכלל זה למצוא דרך שהכלל יהיה מרוצה. לדאוג לכלל זה בדיוק מה שעושים במדינה הזאת - דואגים לכלל, אבל לפרט לא. הפרט הוא מי שנדפק כל הזמן, בזמן שהכלל ממשיך להסתדר. הנה, אני אקח דוגמא שלא קשורה לדת כדי להסביר את זה - מחירי הדיור. דואגים לכלל - אנשים שיש להם כסף - כדי שיהיו להם דירות, אבל לפרט - אנשים עם קצת פחות כסף - לא דואגים.
צריך שיח, אבל בשביל שיהיה שיח צריך רצון. וכשצד אחד לא רוצה לדבר, אי אפשר לפתח שיחה, נכון?

--------------------

תֹּם, 20, את׌/ה׊א, לא ממש פה, הנה המדף שלי
g
User Posted Image

User Posted Image User Posted Image

---------
פורסם ב: Aug 7 2016, 14:54 PM
צטט הודעה

קוסם מצטיין

פרטי משתמש

אני יודע, פשוט יש כאן אנשים שייפגעו מהדעה שלי אם יקראו אותה. וגם, קשה מאוד לשקול כל מילה ברמת הדיוק של פורום כללי, כשהנושא הוא "לדעתי לדבר הזה אין מקום במדינה". כשאתה נותן מקום ולגיטימציה, זה יותר קל. כשאתה בא לשלול, אעפ"י שיש לך סיבות רציניות - צריך לדייק בהן מאוד. זה קשה. לא רוצה לקחת עליי את המטלה הזו ע"ג הפורום הכללי.

א. לא דיברתי על דת. דיברתי על עם.
ב. ברור שאין לך אפשרות לבחור איך תיוולד. לא מעניין אותי מה היית בוחר אילו היתה לך אפשרות, וזה גם לא רלוונטי, כי זה לא יכול לקרות, ואני מדבר על המציאות. אני מדבר על המציאות הנוכחית, שנולדת יהודי.
ג. אתה יכול בהתנסחות שלך להתנסח איך שאתה רוצה. אני, כשכתבתי "לדאוג לכלל", התכוונתי למה שהסברתי. שהכלל כולו, מהכלל הכי כללי עד לפרטים הקטנים ביותר, יתנהל בצורה שהכי טובה עבורו.
ד. מי מהצדדים לא רוצה לדבר? אתה לא רוצה לדבר?

--------------------

---------
פורסם ב: Aug 8 2016, 11:06 AM
צטט הודעה

רק קצת דם לקינוח הדבש

פרטי משתמש
קבוצה: מסדר מרלין
חרמשים: 102207
מגדר:
משתמש מספר: 37223

א. כמעט תמיד הם באים ביחד, אני לא חושב.ת שיש הרבה מקרים שמדברים על להיות יהודי בלי שיהיה לזה קשר לדת.
ב. במציאות הנוכחית? למדתי להסתדר. זה לא בדיוק מקל לי על החיים.
ג. אז מה שהסברת זה לא כל כך ״לדאוג לכלל״. זה יותר לדאוג לכולם.
ד. אני? אני אשמח מאוד לדבר כדי שהחיים של כולם יהיו יותר קלים. הבעיה היא הצד השני שלא מוכן - טוב להם בסיטואציה הקיימת, שבה להם נוח.

--------------------

תֹּם, 20, את׌/ה׊א, לא ממש פה, הנה המדף שלי
g
User Posted Image

User Posted Image User Posted Image

---------
פורסם ב: Aug 8 2016, 13:56 PM
צטט הודעה

קוסם מתקדם

פרטי משתמש
קבוצה: רייבנקלו
חרמשים: 12401
מגדר:female
משתמש מספר: 53328

שאלה קטנה- תם, כל עוד את.ה לא שומר.ת את הדת, במה עצם היותך יהודי.ה מפריע לך?

--------------------
"וְהָיָה בְּאַחֲרִית הַיָּמִים נָכוֹן יִהְיֶה הַר בֵּית ה' בְּרֹאשׁ הֶהָרִים וְנִשָּׂא מִגְּבָעוֹת וְנָהֲרוּ אֵלָיו כָּל הַגּוֹיִם. וְהָלְכוּ עַמִּים רַבִּים וְאָמְרוּ לְכוּ וְנַעֲלֶה אֶל הַר ה' אֶל בֵּית אֱלֹהֵי יַעֲקֹב, וְיֹרֵנוּ מִדְּרָכָיו וְנֵלְכָה בְּאֹרְחֹתָיו, כִּי מִצִּיּוֹן תֵּצֵא תוֹרָה וּדְבַר ה' מִירוּשָׁלִָם. וְשָׁפַט בֵּין הַגּוֹיִם וְהוֹכִיחַ לְעַמִּים רַבִּים, וְכִתְּתוּ חַרְבוֹתָם לְאִתִּים וַחֲנִיתוֹתֵיהֶם לְמַזְמֵרוֹת, לֹא יִשָּׂא גוֹי אֶל גּוֹי חֶרֶב וְלֹא יִלְמְדוּ עוֹד מִלְחָמָה."

מעכשיו אני משתדלת לאהוב אתכם, לא משנה מי אתם - שמאלנים, ימניים, חילונים, דתיים, חרדים, צמחונים, טבעונים, אוכלי בשר, הומופובים, סטרייטים, חברי הקהילה הגאה, נשים, גברים, פמיניסטים, שוביניסטים, ערסים או פרחות. כי כולנו עם אחד ♥

לא פה ב23-27.8

---------
פורסם ב: Aug 8 2016, 17:33 PM
צטט הודעה

סוהרסן

פרטי משתמש
חרמשים: 24594
משתמש מספר: 52805

אני מסכימה עם דעתך שזו כפייה חילונית.
על אף שאני לא אדם דתי, ולא מסכימה עם דעותיהן הדתיות של הנשים האלה, אני מסכימה באופן מלא עם הבקשה שלהן. הן לא ביקשו שום דבר רע- בסך הכל מחיצה בצד שלא תפריע לשאר החוגגים, שתאפשר להן לקיים את אמונתן ותוך כדי כך לא תפגע בזכות האחרים לקיים את אמונתם.
לפי דעתי זו בקשה לגיטימית שתאפשר להן להנות במסיבה כמו כולם, ואני לא מבינה מדוע לא אישרו להן לשים מחיצה. למה זה הפריע לכל אלה שהצביעו נגד? הדבר לא פוגע בהם, לפחות על פי ראות עיניי, ואני חושבת שהיה ראוי לו היו מתחשבים בדעות השונות שקיימות בין הסטודנטים.
אחרי הכל, הן לא ביקשו מחיצה באמצע הרחבה, השמעת שירים מסוימים או קוד לבוש דתי בכניסה- דברים שהיו, לפי דעתי, כפייה דתית במידה מסויימת- הן ביקשו משהו שלא יפריע לשאר, ויהיה טוב בשבילן.
~וזהו :)

--------------------
איילה ~♦~ בת 16 ~♦~ תולעת ספרים ~♦~ צופיפניקית בדם ~♦~ פולניה בנשמה

גיריות או לא להיות!

User Posted Image
"כי אם בגולגולתו אמצא טוב לב ואורך רוח, אודיע כי להפלפאף הוא מועמד בטוח!"

קרדיט לשובל (hello it's me) שעיצבה את הסמל המקסים של החתימה!

די ♥ לשנאה ♥ בין ♥ הבתים ♥

---------
פורסם ב: Aug 8 2016, 20:27 PM
צטט הודעה

קוסם מצטיין

פרטי משתמש

תם, אני אכן חושב שקישור עמוק אל העם מוביל לבסוף אל המסורת שלו; אבל זה דיון אחר לגמרי, זה לא קשור. הרי לא דיברנו סתם באוויר, דיברנו על האנשים שמאכלסים את המדינה. התייחסתי אלינו כעם, כי זה מה שאנחנו, אנחנו עם יהודי אחד, בין הדתיים ובין אלה שלא. כולנו. ואמרתי, שאכפת לי על העם כולו. אני לא דואג רק לעצמי ש"אחיה ואתן לחיות", אלא אכפת לי על כולם. שכולם יחיו בצורה הכי טובה והכי שלמה.
ומכיוון שכך, זה מצריך שיתופיות.

צר לי מאוד לשמוע שכ"כ קשה לך עם עצמך ורק "למדת להסתדר עם זה". אשמח מאוד אם אוכל לעזור במשהו.

אני אדון אותך לכף זכות, שאתה פשוט לא מכיר, ולכן אמרת כך. או שפגשת את האנשים הלא נכונים. טוב שעכשיו אתה יכול לראות מישהו שרוצה לדבר מ"הצד השני", ככה תדע שמה שאתה אומר הוא פשוט לא נכון.
בהחלט רוצים לדבר.
ואני לא חושב שלמישהו "נוח מהמצב". לא "לנו" יותר מאשר לכם. אין מה לעשות, יש מחלוקות, יש ציפיות שונות, ובסופו של דבר כולנו צריכים לחיות את המציאות המורכבת של מדינת ישראל בשנת ה'תשע"ו - וכולנו צריכים לחיות אותה יחד. לאף-אחד לא קל.
אם רק נחשוב ש"להם הכי קל והכי טוב ולכן נוח להם לכפות עלי דברים כי הם בעמדת כוח", קשה לי לראות איך זה יקדם אותנו.
אדרבה, צריכים לפתוח אוזן, לנסות לדבר, ליצור שיח.

--------------------

---------
פורסם ב: Jul 29 2018, 00:52 AM
צטט הודעה

סקיב
*

פרטי משתמש
חרמשים: 455
מגדר:
משתמש מספר: 67720

QUOTE (Nico di Angelo @ Jul 28 2016, 07:10 AM)

המוטו שלי לחיים הוא "חיה ותן לחיות". עד לפני שנה זה גם מה שהיה תלוי על הקיר בכניסה לבית שלנו - חיה ותן לחיות, כבוד ואופטימיות הם הערכים שגדלתי עליהם. לכל אחד יש זכות לעשות מה שהוא רוצה, אבל לא לבוא ולהגיד גם לי לעשות את זה. רוצה ללבוש כיפה? בכיף. רוצה ללבוש כיפה סרוגה? גם בכיף. רוצה לשבת בבית ולא לעבוד כל היום ורק ללמוד תורה? בכיף, אבל תמצא דרך להסתדר לבד. אני הכי בעד שכל אחד ילבש איזה כיפה שהוא רוצה, אבל שפשוט לא ישים אותה עליי.
(אגב, לא אכפת לי כל כך מהפניות. זכר, נקבה, מעורב, נקודות - הכל הולך)
המדינה שלנו מתקרבת יותר לדת ובזה היא חוסמת את האפשרויות לחילונים, אתאיסטים ובעלי דתות אחרות. וכן, אנחנו מעלים בשיעורי היסטוריה לרוב את עניין המוסריות (בעיקר כשלמדנו על החינוך של האבירים בימי הביניים - מומלץ לנסות להעלות את זה, זה גרם לדיון מהמם בכיתה). מה גם שלפי מה שהמורה שלנו אמרה לנו בתחילת השנה, שיעורי תנך הם לא רק כדי ללמוד תנך - הם גם כדי לדון בתנך.
לדתיים וחרדים יש מספיק אפשרויות במדינה הזאת. אגב, חלק מכספי המסים שההורים שלי משלמים גם בא כדי לממן את מי שיושבים בבית ולומדים תורה כל היום. הכסף שההורים שלי עובדים מאוד קשה בשבילו, אתה יכול להיות בטוח בזה.
אני לא ככ הבנתי אותך. אני לא בעד שום כפייה, אם זה לא הובן נכון - אני בעד שכל אחד יבחר את אורח החיים שלו ויחיה חיים בריאים ומאושרים לפי האמונות שלו, בין אם יש כאלה ובין אם אין. אבל כשהחיים שלי מתקרבים למשהו שאין לי שום קשר אליו (כגון דת), אני לא ארגיש בנוח. זה כמו שחרדים לא ירגישו בנוח שבאים ועושים להם הרצאה על פמיניזם.
היה צריך לאשר לבנות האלה את המחיצה ואמרתי את זה כמה פעמים בדיון הזה. זה לא הוגן כלפיהן וזה לא הוגן מצד האוניברסיטה לא לאשר את זה.

(שוב, אני מהטלפון וכנראה יש טייפוז)

א. ובכן אז גם לפי דעתך יש כפייה חילונית והיא לא בסדר
ב. את/ה כמה פעמים מדבר/ת על זה ש"אולצת" להיות יהודי/ה למרות שאת/ה לא מאמין בזה.
איך בדיוק "אולצת" אתה חייב לגור פה?! המדינה נבנתה ע"י ולמען אנשים שמתייחסים לעצמם כיהודים וחשובה להם אדמת הקודש. אם את/ה לא קשור לזה-לך/י
ג. יהדות היא לא איזה כיפה אתה לובש אלא דבר עמוק של חיבור בין כל היהודים ולכן כואב לדתיים לראות חילונים עושים עברות והם ישתדלו לגרום להם לחזור בתשובה
ד. את/ה בא/ה מתוך הנחה שלא קשורה לדיון שחרדים רק לוקחים כסף מהמדינה.
נכון, יש ביניהם כאלה אבל גם בין החילונים יש מעלימי מס

נ"ב אפשר את הכתובת של המורה להיסתוריה? אני פשוט חייב מורה כזה

--------------------
החלפתי משתמש
המשתמש החדש שלי הוא מים אדירים

---------
פורסם ב: Oct 26 2018, 19:40 PM
צטט הודעה

מוגל

פרטי משתמש
קבוצה: גריפינדור
חרמשים: 1684
משתמש מספר: 54164

כמובן שיש כפייה חילונית, לדוגמא כל האיגודים החילוניים האלה שיוצרים הסתה כנגד הדת.
הפורום החילוני לדוגמא.

--------------------
"אם אומץ לב ותושייה אמצא אצלו במוח, אודיע חיש: את זה האיש, לגריפינדור לשלוח"

גריפינדור - כי האריה הוא מלך [החיות]!

גריפינדור - כי חייב ליהיות מישהו שיבעט בגברת נוריס.

גריפינדור - כי מישהו חייב לנצח את כולם.

גריפינדור - כי רק האישה השמנה שלנו יכולה לפוצץ את החלון של חדר המועדון בעזרת צרחת - קול - גבוה - ומטריד...

גריפינדור - כי קווידיץ' הוא השם השני שלי!

גריפינדור - כי אנחנו הכי אמיצים!

גריפינדור - כי אנחנו עוזרים לחברים!

גריפינדור - כי אנחנו הכי שווים!

גריפינדור - כי אנחנו הכי טובים!

גריפינדור - כי הארי הוא שלנו!

גריפינדור - כי גם המנהל אוהב אותנו!

גריפינדור זו גאווה, גריפינדור זה אהבה, גריפינדור זה ה - בית בה"א הידיעה.
בגריפינדור למדו: הארי וג'יני, רון ושאר הוויזלים, סיריוס ורמוס, לילי וג'יימס, נוויל והרמיוני!

אה, וגם, אסור לשכוח, כי לגריפינדור יש הכי הרבה כוח,
יצירתיות שופעת, טוב לב ואומץ, כי כאן אין שום קומץ.

כי רק גריפינדור יכולים:
לנצח בקווידיץ' את האחרים,
לצאת להרפתקאות ולהמון מסעות
ולהיות הכי אמיצים בעולם!

אחרי הכל גריפינדור הם אריות ואריה יש רק אחד!

אם גם את/ה גריפינדורי/ת אנא ממך העתק/י את זה לחתימתך לצורך גיבוי הגריפינדורים בפורטל!

---------
  פורסם ב: Nov 7 2018, 17:36 PM
צטט הודעה

סקיב
*

פרטי משתמש
חרמשים: 455
מגדר:
משתמש מספר: 67720

QUOTE (Kid A @ May 28 2016, 01:55 PM)
מסכימה עם נסי. קצת מצחיק לראות שאת חושבת שיש אפליה נגד יהודים, כש80% מהמדינה יהודים ואפילו יותר מזה.

מלבד זאת, בשתי המקרים ניסו להתאים לצרכים הדתיים ובשניהם זה לא הצליח. אני כן חושבת שזה לא בסדר שלא שמו מחיצה, כי הסטודנטיות לא ביקשו לשנות לכולם את המסיבה, אלא רק לשמור על הדת שלהן. אני לא שומעת את המושג כפייה חילונית הרבה אבל אני חוששת שזה המצב המקרה הזה.

אני לא חושבת שהיו צריכים לדחות את המסיבה, אלא אם יש כמות ניכרת של מוסלמים שלא יוכלו לחגוג בגלל הצום. אני כן חושבת שהיו צריכים לשים מחיצה, אבל בעניין החייל בחברון את לגמרי לא מבינה את המצב

זה שהוא בכלא לא קשור בשיט לזה שהוא יהודי, יש המון יהודים ולא יהודים בכלא בישראל. החייל עבר על החוק, וגם אם מבחינה מוסרית (לדעתך) למחבל המנוטרל מגיע למות, החייל לא יכול לקחת את המוסר והחוק לידיים ולהוציא אותו להורג על דעת עצמו. צה"ל זה צבא מאוד מסודר, אין פקודת פתיחה באש? לא פותחים באש. מעבר לזה שהוא הרג שלא לצורך (שימי לב, אמרתי הרג ולא רצח) הוא הפר חוק מפורש של צה"ל.

ההבדל הגדול בין המקרים הוא סיבת ההתנגדות.
במקרה של המחיצה זה היה מטעמים אנטי דתיים בלבד לעומת זאת במקרה של דחיית הטקס זה היה מטעמים לוגיסטיים בלבד
ובקשר לתחילת דבריך: מה הקשר? אני גם לא חושב שיש אפליה נגד יהודים אך הטענה שלך לא קשורה. יש גם רוב של גברים בעולם ועדיין יש מקומות שמעלים גברים בתירוץ של "אפליה מתקנת"
אני אכן מרגיש שהופיעה היא לא כפייה דתית אלא אפליה כלפי דת ספציפית והאמת שזה תקדים. אנחנו המדינה היחידה שהבעיה שלה זה עם דת אחת ספציפית ויותר מזה עם הדת הלאומית

כל מה שאמרת פה הגיוני לגמרי, אבל מה לעשות שבבית ספר חילוני סיפור המפץ הגדול בכלל לא נלמד. מה לעשות שבשייורי תנ"ך בחטיבה ומעלה מלמדים אותנו (ואני מצטט.ת מהמחברת שלי) "סיפור התנ"ך נועד לבשר כי אלוהים שולט בעולם ובכל איתני הטבע, ומי שלא מקיים את מצוותיו ייענש." מה לעשות שאי אפשר להתחתן בחתונה שהיא לא דתית. מה לעשות שעסקים שנפתחים בשבת מקבלים על זה קנס

מה שכתבת במחברת היה הסבר חילוני ללמה כתבו את התנ"ך. זה לא היה שום כפייה דתית. smile.gif

לא קראתי את כל הדיון (אולי התגובה תערך), אבל מה שצד את עיני זה התגובות החוזרות ונשנות לגבי סוג בית הספר (חילוני או דתי). אצטט כאן לדוגמה משפט מהעמוד הקודם: "צריך לחנך לנער על פי דרכו, או במקרה הזה, על פי בית הספר- אם זה בית ספר דתי, יותר להתרכז בדת, ואם זה חילוני, פחות.".
אני רוצה לחזור רגע לנושא המקורי ולהביע דעה- האוניברסיטה המדוברת, היא (כנראה) מוסד חילוני לכל דבר. ויותר מכך- האנשים שלומדים בו, לומדים בו לגמרי מבחירה. לפני שאדם בוחר מוסד כלשהו הוא מוודא שהמקום מתאים לו. דתיים לומדים במקומות שיש בהם גם חילונים כי כך הם רוצים. אז דתיים ודתיות שבחרו כך, הם/ן ידעו מראש שאף אחד לא מבטיח להם/ן מחיצה. נכון, הן יכולות לבקש, אבל הן צריכות לדעת שככה זה. רוצות מחיצה? יש אלפי מוסדות דתיים. בחרתם מקום חילוני? ברוכים הבאים, זה המחיר שתשלמו. זה חלק מהשיקול, ואני ממש לא חושבת שהמושג "כפייה חילונית" מתאים כאן בכלל.

ואם כבר מדברים על כפיות, ללא ספק יש הרבה יותר כפייה דתית מאשר כפייה חילונית.

זה מוסד אקדמי. הוא מיועד לדתיים וחילונים כאחד. ( יותר מזה, דתיים צריכים לעבור הרבה בירוק ראיה בשביל להקים מוסד אקדמי דתי) המוסד לא חילוני ולא לאפשר בקשה פשוטה כמו מחיצה זה לגמרי כפייה. בנוגע להמשך דבריך, זה לא נכון, פשוט דתיים פחות מפונקים וכל עוד מאפשרים להם דברים בסיסים הם לא יתלוננו

--------------------
החלפתי משתמש
המשתמש החדש שלי הוא מים אדירים

---------
  פורסם ב: Nov 15 2019, 01:07 AM
צטט הודעה

קוסם מתקדם

פרטי משתמש
חרמשים: 1129
משתמש מספר: 70912

ברור שקיימת כפייה חילונית
אם מחרימים אירוע התרמה לאירגון שכולם משתמשים בו גם דתיים וגם חילונים
רק בגלל שאין בו זמרות זה!! כפייה חילונית
אם כל פעם שאדם דתי נוסע באוטובוס או הולך לגינה עם הילדים שלו הוא סופג השמצות וקללות ויריקות
וסיפורים שלמים על איך בתקשורת אמרו שהדתיםם בגללם....
זה! כפייה חילונית
כל עם ישראל אחים!!!!!!!!!!!!!!!
די לסכסוכים!!!!!!!!!!

--------------------
כדור הארץ הוא הגיהנום של כוכב אחר.

אני הייתי מירי, אתם הייתם אתם.

---------
פורסם ב: Dec 14 2019, 23:12 PM
צטט הודעה

סקיב
*

פרטי משתמש
חרמשים: 1226
מגדר:
משתמש מספר: 70185

אני חושבת שזה לגמרי צודק.
צריך לכבד את כולם, ולהתחשב באחרים.
זה לא היה באמת מפריע אם היו עושים להן מחיצה, הן סל הכל רוצות להנות בדרך שלהן.
אם ככה מתנהגים, אחר כך אומרים כפייה דתית על כמה עמודים של מסורת?!
אנחנו בני אדם, וכולנו עם אחד.
אני חושבת שאם זה היה משהו אחר, לדוגמא משהו לחינוך מיוחד או רחבה נפרדת למורים, היו מסכימים.
צריך באמת להתחשב בכולם, בלי דעות קדומות.

תודה da4c2d5e.gif

--------------------
User Posted Image

aniel | 13 תאמין בעצמך, ה' שומר עליך
אז... יש לי חתימה שקטה, קטנה. בלי יותר מידי צבעים או דברים, כמעט כמוני. אם אתם צריכים עזרה, בקשה או סתם לקשקש, אתם מוזמנים להכיר אותי⁦❤️⁩ גם כתבתי פאנפיק, אתם מוזמנים לקרוא (גמור, 42 פרקים): עיניים ירוקות יש גם פאנפיק המשך (גמור, 43 פרקים): צלקת ברק

חמישה צעדים לחיים מאושרים:
1. לקרוא.
2. לקרוא.
3. לקרוא.
4. לקרוא.
5. לקרוא.

יום בלי חיוך הוא יום מבוזבז😃 אז תנו חיוך, אנשים! עכשיו!
אל תתנו למוגלגים לדכא אתכם!✨

"אני קוסם, לא בבון עם מקל! "

---------
פורסם ב: Dec 18 2019, 00:42 AM
צטט הודעה

קוסם מתקדם

פרטי משתמש
חרמשים: 1129
משתמש מספר: 70912

תכל'ס אם זה היה הפרדה לצורך אחר, לאו דווקא דתי.
כמו שבכנסת מחולקים אופוזיציה וקואליציה-גם זה הפרדה.
אולי אני יחרים דיון בכנסת כיוון שלא נאמו בו חברות כנסת- בנות, וזה לא משנה אם הן רצו לנאום או לא.

--------------------
כדור הארץ הוא הגיהנום של כוכב אחר.

אני הייתי מירי, אתם הייתם אתם.

---------
פורסם ב: Dec 26 2019, 03:48 AM
צטט הודעה

טרול
**

פרטי משתמש
חרמשים: 15613
משתמש מספר: 11174

אני לא מסכים עם העניין שיש כפייה חילונית , כאשר יש שילוב של תרבויות אנשים צריכים לכבד זה את זה , בעיקר ובעיקר במקומות ציבוריים , לא טוב לכם אל תהיו שם.
יש חופי מוגדרים לדתיים ולחילוניים ועוד' דוגמאות

--------------------
"מלך יכול להזיז אדם , האב יכול לדרוש מבנו , אך האדם יכול להניע גם את עצמו , ורק אז האדם מתחיל את משחקו האמיתי. זכור, אם ישחקו בך, נשמתך היא באחריותך בלבד , גם אם יריביך יהיו מלכים או אנשים במעמד גבוה משלך.
כשה תעמוד מול ה' , לא תוכל להגיד "עשיתי את רצון האחרים" או "שהמעשה הנכון לא נראה נוח באותו הרגע" , זה לא יעזור , זכור זאת לנצח."

[ALIGN=center]

---------
פורסם ב: Dec 26 2019, 17:12 PM
צטט הודעה

Believers Never Die

פרטי משתמש
קבוצה: מנהלי פורומים
חרמשים: 182674
משתמש מספר: 30194

QUOTE (LeafOfLive @ Dec 26 2019, 04:14)
אני לא מסכים עם העניין שיש כפייה חילונית , כאשר יש שילוב של תרבויות אנשים צריכים לכבד זה את זה , בעיקר ובעיקר במקומות ציבוריים , לא טוב לכם אל תהיו שם.
יש חופי מוגדרים לדתיים ולחילוניים ועוד' דוגמאות

בטח שיש כפייה חילונית. אם כך אז למה לחילונים כואב שיש אירועים בהפרדה לציבור הדתי-חרדי? אין שם ערבוב של תרבויות ואלה אירועים שמוגדרים רק לאוכלוסייה הדתית+ ועדיין החילונים צועקים על הדרה ופועלים לסגור לנו את האירועים שלנו וקוראים לנו שוביניסטים. היו כמה מקרים כאלה בזמן האחרון. אם החילונים לא מתחשבים באורח החיים הדתי ובסוגיות המסויימות שהוא מעלה זאת בעיה, אפשר לא להסכים, אבל לא לעשות את כל מה שהחילונים עושים לנו היום. שנאת דתיים הפכה להיות טרנד בחסות בג"ץ. אז עד שהחילונים יתמודדו כמו אנשים בוגרים עם המציאות- שלא יטיפו לנו מוסר. כשיפסיקו להתייחס לכולנו כאילו אנחנו אויב האנושות ואנשים כל כך מפלצתיים אז נחשוב עליכם.

--------------------

User Posted Image

They say the captain goes down with the ship"
"?So when the world ends will God go down with it
Fall Out Boy —

---------
0 משתמשים צופים באשכול זה (0 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושאקפיצה לעמוד (8) « ראשון ... 3 4 [5] 6 7 ... אחרון » קפיצה לעמוד V 
הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

מממנים

ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
73 305 322 100

פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2024 - 2007