האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

הבית הזוכה בתחרות הבתים לשנת ההיפוגריף 2024 הוא...

הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

סיקור משחק מחשב || מיקמק, הו, הנוסטלגיה
פורסם ב: Aug 16 2021, 14:33 PM
צטט הודעה

בילי קרמייקל היה שם

פרטי משתמש
קבוצה: מסדר מרלין
חרמשים: 230421
מגדר:male
משתמש מספר: 61386
חפצי המשתמש: צפה

סיקור משחק מחשב
מיקמק

User Posted Image

• פרטים •

שם המשחק: מיקמק (Mikmak)
שנות פעילות: 2009 - הווה
ז'אנר: עולם וירטואלי
מייסד: יניב חממי

• תיאור •

מיקמק הוא עולם וירטואלי מרובה משתתפים המכיל בו מגוון של חוויות שונות. עם ההרשמה (שלא עולה כסף) מוצג בפניך עולם וירטואלי עם גישה למקומות שונים (ביניהם הבית שלך שאותו אתה יכול לשדרג ולשפץ עם הזמן) בעזרת מפה, כאשר כל אזור מציג בפניך מנעד של מיני משחקים, חנויות ועוד אפשרויות שונות. ישנם סוגים שונים של משתמשים במשחק; סוגי המשתמשים מחולקים בעיקר על פי דרגות ועל פי מינוי. דרגה של משתמש נקבעת על פי כמות הנקודות שצבר מהישגים, אותם אפשר להשיג מהשלמת משימות שונות בעולם הוירטואלי. דרגה גבוהה יותר מאפשרת לך להגיע לחדרים אקסקלוסיביים לאותה דרגה. משתמש בעל מנוי הוא משתמש שרכש מנוי בכסף אמיתי. משתמשים מנויים מקבלים הטבות שונות במשחק, ביניהן כניסה לחדרים מיוחדים ורכישה של תלבושות מסוימות. מלבד המשתמשים הרגילים ישנם גם דמויות "מפורסמות" שמהוות חלק מהסיפור של מיקמק, ושולחות משתמשים למשימות. אותן דמויות אפשר לראות גם במשחקים מסוימים ואפילו בסדרה משלהן בה הם מככבים.
דבר נוסף שהוצג במסך בשנים מאוחרות יותר הוא שדרוגים. שדרוגים הם הם קבוצה של פריטים מיוחדים במחיר (וירטואלי) גבוה, שניתן לרכוש במשחק, וביניהם שדרוג חודשי מיוחד שעולה כסף אמיתי. השדרוגים הביאו איתם מקום לשלל סוגים של שעשעוני טריוויה נושאי פרסים שהפכו לחלק בלתי נפרד מאווירת המשחק.

• שליטה על הדמות •

את הדמות שלך ניתן להוליך ברחבי המפה עם מקש העכבר ברוב הפעמים, לא כולל סוגי המיני-משחקים, בהם יש לעיתים שימוש בחיצים בעכבר, במקש או בכפתורים שונים במקלדת.

• דעה אישית •

מיקמק זה בהחלט לא משחק שהכרתי לאחרונה. התחלתי לשחק בו בכיתה ב', ודי הוקסמתי ממנו אז. אז...
ממש לאחרונה החלטתי שאני רוצה לחזור כדי לברר כמה דברים. רציתי לראות אם זה טוב כמו שזכרתי, אם השינוי שנעשה בו (והיה הרבה שינוי) היה לטובה, ואם בכללי אצא מהחוויה בהרגשה טובה, או שאתהה לעצמי מדוע אי פעם אהבתי את המשחק.
אז זה מה שעשיתי - יצרתי משתמש חדש (בלי מספרים לשם שינוי, למרות הטרנד התמוה להצמיד אותו לכל כינוי במיקמק) והתחלתי לסייר במקומות, לבדוק את המשחקים ולנסות את המשימות. התוצאות היו... טוב, מאכזבות. אבל כדי שאני אי פעם אוכל לגמור לדבר על זה, מוטב שאחלק את הביקורת שלי לכמה נושאים כדי לאוכל להבהיר הכול כמו שצריך.

המשחקים

המשחקים זה אולי החלק הכי עיקרי במיקמק. בכל אזור שתגיע אליו תמצא לפחות שני משחקים שונים, והם אחת מהדרכים הלא רבות להשיג מטבעות במשחק. החלטתי ללכת על בטוח ולהתחיל עם המשחקים שחרשתי עליהם קודם, כדי לראות אם הם מהנים כמו שזכרתי. הרבה מהם היו בכלל לא רעים, עם ביצוע די מרשים של רעיונות קיימים, ולעיתים עם משחקים מקוריים שנראה שהוקדשה להם מחשבה. חלק מהמשחקים האלה אומנם היו קצרים מדי (כמו "איפה זה מסתתר") קלים להפליא (כמו "מילים באוויר") או סתמיים (כמו "יהלומים לוהטים"), אבל הם נחשבו צרות קטנות לעומת מה שחיכה לי בהמשך.
אחרי החוויה המספקת, החלטתי לעבור למשחקים המוכרים לי פחות. כמה מהם הפתיעו אותי לטובה, והציגו רעיונות די פשוטים אבל לא רעים, אך רובם פשוט איכזבו. מחיקויים של משחקים קיימים שהחסירו את כל הצדדים המעניינים מהמקור (כמו "מינימיק: הנקמה" ו"ראש בראש"), עד משחקים אינטואיטיביים ולא ברורים (כמו "משחקי חבורות").
אומנם אפשר למצוא משחקים מהנים ברחבי המפה אם יודעים איפה לחפש, אבל מההתרשמות הכוללת שלי אני לא מאוד ממליץ לגוון איתם יותר מדי.

כסף אמיתי

הייתי מחשיב את זה כבעיה כללית עם הרבה משחקים באותו ז'אנר (כגון "קלאב פינגווין ו"אקולוקו"), אבל נראה כאילו מיקמק לוקחים את זה רחוק יותר מהשאר. תוך שעה שלי במשחק כבר שמתי לב שיש הרבה תלות בכסף אמיתי. גם בלי שכל משתמש שני יזכיר לכולם כמה הוא צריך מנוי, אפשר גם לראות את זה לבד. ראיתי אזורים שלמים במיקמק שמבוססים על כלכלה של מיקביט (שנחשו מה, צריך לקנות בכסף אמיתי), שדרוגים שקונים בחנות של מיקמק, קטלוגים ומקומות שנועדו רק למנויים, ועוד הרבה דברים שנועדו לשדר דבר אחד - אנחנו רוצים את הכסף שלכם. אני יודע שחלק עיקרי מהרווח של חברות כאלה הוא מהסוג הזה, אבל כשזה מתחיל להידחף לנושא של כל שיחה בין שני משתמשים, משהו מהקסם הזה נאבד.

מערכת איטית

אחד הדברים הכי מתסכלים במיקמק, והבעיה הזאת עתיקה כמו המשחק, זה המערכת האיטית שמריצה את המשחק.
דבר שנשמע לי בהתחלה כעניין טכני שלא נוגע לאף אחד התחיל להתבהר לי מהרגע שהתחלתי לשחק בזה שוב. התנועה ברחבי המפה היא איטית ומגושמת, השרתים בקושי עומדים בפני עומס, דפי טעינה נתקעים, ומסתבר שאפשר להתנוון לנקודה ספציפית במפה, ואז לצאת לגמרי מהמשחק רק כדי שתוכל לגאול את עצמך. עם כל ההון שהחברה מרוויחה מילדים שלא קרובים לניהול נכון של הכרטיס האשראי של ההורים שלהם, זה מעלה את השאלה - למה הם לא מריצים את המשחק על מערכת טובה יותר?

סינון מילים אוטומטי

תקשורת בין משתמשים היא הלב של כל עולם וירטואלי. אחת הסיבות שמשחקים כאלה הומצאו היא כדי להנגיש לאנשים את הדרך לתקשר עם אחרים וליהנות איתם עם שלל חוויות, בלי לצאת מהבית. הסינון האוטומטי של מיקמק הורס את החוויה. אל תבינו ממני לא נכון! אני לא חושב שמיקמק עשו צעד לא חכם כשהם התקינו מערכת סינון למשחק שנועד לילדים תמימים, ועל הדרך גם משך לא מעט אנשים שנועדו לנצל את התמימות הזאת. אבל ברגע שיהיה לכם ניסיון עם הסינון הזה, אתם תבינו שמי שבנה את המערכת הזאת לא בדיוק טרח לוודא שכל המילים הבסיסיות ליצירת משפט תקין יהיה זמינות במערכת. אז כן, לדבר עם משתמשים אחרים הפך מבילוי לתסכול, בעוד אתה מנסה לפענח את החלופה האפשרית למילה לגיטימית שנחסמה לך.

ולסיכום

מיקמק זה משחק שבבירור לא חף מחסרונות. הרבה מהבחירות הלא נכונות של צוות הפיתוח במהלך השנים הובילו את המשחק לירידה תלולה מהמשחק שפעם זכרתי, שאומנם גם אז לא היה מושלם, אבל היו בו את החן שלו. לצערי לא הייתי ממליץ במיוחד על המשחק למי שלא מוכן לסבול את הבעיות שלו, וגם אם אפשר למצוא פה ושם נקודות של אור, המשחק ברובו כבר לא כמו שהוא היה פעם, או לפחות, לא כמו שהוא היה פעם בשבילי.

--------------------

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
פורסם ב: Aug 16 2021, 14:42 PM
צטט הודעה

קוסם מתחיל

פרטי משתמש
קבוצה: הפלפאף
חרמשים: 1647
משתמש מספר: 70503

אייייייייייייי
הזכרת לי את זה ואת קלאב פינגווין וכאלו
בקיצור זה ממש מושקע

--------------------
Crazy

---------
פורסם ב: Aug 16 2021, 15:20 PM
צטט הודעה

מוגל

פרטי משתמש
קבוצה: הפלפאף
חרמשים: 1500
מגדר:female
משתמש מספר: 72933

וואו כן לדעתי הבעיה הכי גדול במיקמק היא התקיעות שרגע אחד הכל סבבה ואז זה לא נותן לך להיכנס לחנות זה נורא מתסכל

--------------------

רק זורקת פה משהו
בי סקסואלית! בתקופת מרד הנעורים! צמחונית!
ילדת סנטר! אוהבת אנימה!
מה עוד אפשר לרצות בילדה אחת?
אה, גם כתבתי פאנפיק נחמד בשם שלוותה. אשמח שתכנסו
https://hportal.co.il/index.php?act=fanfict...3589&showchap=1[/I]

הפרופיל הזה מוקדש לוילואו, אני איתך תמיד.

---------
פורסם ב: Aug 17 2021, 17:42 PM
צטט הודעה

קוסם מתחיל

פרטי משתמש
קבוצה: מנהלי פורומים
חרמשים: 21761
משתמש מספר: 76102

אני לא יודעת עם אתה יודע אבל כמעט את כל השדרוגים בחנות אפשר להשיג חינם, כולל מנוי. כיאלו אי אפשר להשיג את הכל, אבל כן את הרוב ואם אתה מגיע לגיל מסוים במיקמק אתה מקבל מנוי תמידי. נראה לי איזה 3000 ימים או 3500

--------------------
יולי || 13 || מ. פורום ספרים

User Posted Image

---------
פורסם ב: Aug 17 2021, 18:05 PM
צטט הודעה

בילי קרמייקל היה שם

פרטי משתמש
קבוצה: מסדר מרלין
חרמשים: 230421
משתמש מספר: 61386

QUOTE (לאנוש @ Aug 17 2021, 17:57 PM)
אני לא יודעת עם אתה יודע אבל כמעט את כל השדרוגים בחנות אפשר להשיג חינם, כולל מנוי. כיאלו אי אפשר להשיג את הכל, אבל כן את הרוב ואם אתה מגיע לגיל מסוים במיקמק אתה מקבל מנוי תמידי. נראה לי איזה 3000 ימים או 3500

אה בהצלחה עם להשיג מיקמק מלפני 8 שנים.
וכן. אני יודע על העניין עם השדרוגים, אבל התייחסתי לשדרוג החודש בעיקר

--------------------

---------
פורסם ב: Aug 24 2021, 18:38 PM
צטט הודעה

מוגל

פרטי משתמש
קבוצה: גריפינדור
חרמשים: 0
מגדר:
משתמש מספר: 80789

מיקמק? איזה שפל!

---------
  פורסם ב: Aug 27 2021, 08:53 AM
צטט הודעה

בוגר הוגוורטס

פרטי משתמש
קבוצה: רייבנקלו
חרמשים: 7682
משתמש מספר: 77312

אני דווקא מאוד אוהבת מיקמק אבל בזמן האחרון הפסקתי לשחק והחלפתי את זה בפורטל:)

--------------------
קמה • היא/את • מוזיקה • הארטסטופר • וולפסטאר3>

".Oh, you're being gay. Good job, carry on"

User Posted Image

LOVE IS LOVE

“.Bury us, and mark our names above. Let us be free”

הייי זאת סופיייייי
קמההההה אני אוהבת אותך תמשיכי ל״קום״ כל בוקר מחדש

---------
1 משתמשים צופים באשכול זה (1 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושא
הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

מממנים

ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
53 285 302 100

פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2024 - 2007