האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

HPortal מאחל חג פסח שמח וכשר!

הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

סיקור ספר|עלייתו של מספר 9
פורסם ב: Jul 2 2018, 22:49 PM
צטט הודעה

A Cat With A Hat In A Hat

פרטי משתמש
קבוצה: סלית'רין
חרמשים: 2595
מגדר:male
משתמש מספר: 62302
חפצי המשתמש: צפה

עלייתו של מספר 9
User Posted Image

שם הספר: עלייתו של מספר 9|The Rise of Nine
שם הסופר: פיטקוס לור|Pittacus Lore
שנת יציאה באנגלית: 2012
שנת הוצאה בעברית: 2013
גוף הוצאה באנגלית: HarperCollins
גוף הוצאה בעברית: כנרת
ארץ ושפת מקור: אנגלית אמריקאית
שם המתרגם: ארז אשרוב
ז'אנר: מדע בדיוני
סדרת ספרים: בני לוריאן, ספר שלישי

תקציר העלילה
גב הספר
הם מחפשים אותו, הם מחפשים את כולנו. אולי הפעם נמצא את האחרים לפניהם.
עד שפגשתי את ג'ון סמית, מספר ארבע, נלחמתי לבדי כדי להישאר בחיים. ביחד אנחנו חזקים יותר אבל בנפרד נוכל למצוא את האחרים מהר יותר. נסעתי לספרד לחפש את מספר שבע, ומצאתי גם את אלה, מספר עשר, שהיא צעירה מאיתנו וחסרת פחד. עכשיו אנחנו מחפשים את האחרים, אבל גם המוגדוריאנים מחפשים אותם.
הם תפסו את מספר אחד במלזיה. את מספר שתיים באנגליה ומספר שלוש בקניה. הם תפסו אותי בניו יורק והצלחתי לברוח. אני מספר שש. ואני חושדת שתשע וארבע גילו משהו שיעזור לנו להביס את סטרקוס רא. המוגדוריאנים רוצים להרוס את כדור הארץ. רק אנחנו יכולים לעצור אותם.

תקציר שלי
ג'ון סמית, מספר ארבע, התחבר למספר תשע לאחר שהוא וסאם גוד שחררו אותו מהכלא המוגדוריאני במעורה שלהם, ואיבדו שם את סאם. בזמן שהם מנסים למצוא דרך להביס את סטרקוס רא, המנהיג של המוגדוריאנים, ולמצוא את שאר הגארד, ארבע מנסה למצוא את סאם ושרה ולהציל אותם מהמוגדוראנים.
בנתיים, שש, מרינה, מספר שבע, ואלה, מספר עשר, נוסעות להודו למצוא עוד חבר גארד. הן מתחברות איתו ויוצאות לחפש גם את שאר הגארד ואת סטרקוס רא, בשביל להביס אותו אחת ולתמיד.
אפילו כשהגארד מתחברים ביחד, הקושי להביס את סטרקוס רא עדיין גדול והם צריכים להיות מוכנים לקרב הגדול שבו הם יחסלו את המוגדוראנים, או ימותו בקרב. הם צריכים להיות מוכנים אפילו לאבדות קשות.

דעה אישית
וואו. יש לי כל כך הרבה דברים להגיד על הספר הזה. דבר ראשון, הספר הזה הכניס אותי למחסום קריאה. אולי זה גם לא בהכרח באשמתו, אבל אני יכולה להגיד שהוא לא הצליח להוציא אותי מהמחסום הזה. זה לא אומר שזה ספר רע חס וחסיסה, פשוט אל תסמכו עליו שיוציא אתכם מהמחסום קריאה הנורא שאתם תקועים בו עכשיו.
העלילה הייתה די מדהימה, אבל אני לא רוצה לשקר ולהגיד שלא הצלחתי להוריד את הספר מהידיים (אהמ מחסום קריאה אהמ עשרים עמודים ביום במקרה הטוב). אני מסתכלת לאחור על ההתחלה ואני קולטת, וואו. כל זה קרה בספר אחד? זה הרבה יותר מדהים מהספר הראשון מהבחינה הזאת. משאר הבחינות? הם עדיפים בהחלט.
הדמויות החדשות היו מדהימות, מקסימות ווואו. והיה אפשר גם לזהות צדדים חדשים בדמויות הישנות מהספרים הקודמים, צדדים שלא שמתי לב אליהם בספרים הקודמים.
הכתיבה הייתה די מאוד ברורה, אבל לא הכי מושכת (אהמ מחסום קריאה אהמ). היה די מאוד קשה להבדיל מתי נקודת המבט של מרינה ומתי של שש בהתחלה, עד שמבינים את הסדר, ועד שאתה מבין את הסדר של איזו נקודת מבט מגיעה באיזה שלב, הכל מתערבב שוב. די עצוב אני חייבת להגיד.
אני מסתכלת על הספר הזה ואומרת לעצמי, וואו. זה באמת רק הספר השלישי מתוך שבעה? זה די מדהים, להגיד את האמת. אפילו לא הצלחתי להבחין שגארד אחד היה חסר.
בכל מקרה, שוב פעם לא מצאתי יותר מדי דברים להתלונן עליהם בספר הזה, בדיוק כמו הספר הקודם. סליחה שלא חפרתי כמו תמיד.
ספר מדהים.

שאר הספרים בסדרה
אני מספר ארבע|I am Number Four - ספר ראשון
כוחה של מספר שש|The Power of Six - ספר שני
המפלה של מספר 5|The Fall of Five - ספר רביעי
נקמתה של מספר 7|The Revenge of Seven - ספר חמישי
גורלה של מספר 10|The Fate of Ten - ספר שישי

--------------------
"Magic isn't just a performance art, it's also a way of thinking. Many things in this world seem simple at first glance but play host to all sorts of secrets if you look deeper."

my name is not Ian but ok
he/him
Danganronpa|League of Legends|OMORI|The Owl House|Project Sekai

User Posted Image

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
פורסם ב: Jul 8 2018, 23:30 PM
צטט הודעה

קודם קערה, אחר כך פומפייה, עכשיו סתם מסננת

פרטי משתמש
קבוצה: רייבנקלו
חרמשים: 11907
מגדר:female
משתמש מספר: 48343
חפצי המשתמש: צפה

וואו, כמה זמן לא קראתי את הסדרה של בני לוריאן. אני באמת צריכה לרענן את זה שוב, כי מאוד אהבתי את הסדרה בזמנו.
בגלל שאני בקושי זוכרת פרטים בקשר לעלילה, לא אוכל לומר הרבה על הספר עצמו- אבל כן אומר שסגנון הכתיבה של פיטקוס לור נחמד למדי ויש לו יכולת טובה (ברוב המקרים) לעורר בך מתח להמשך.
אני מזדהה איתך בקשר למחסום הקריאה, זה לא קרא לי בספר הזה אבל בספר אחר כן (מגנוס צ'ייס ליתר דיוק, האחרון). מקווה שתקראי ספרים מדהימים שיעבירו לך את המחסום בצ'יק! ^^

בקשר לסיקור- נהדר. נהניתי. אין לי הרבה מה להעיר. אולי בעצם כן: זה נראה שאת אחת שמשקיעה בסיקורים, לכן הייתי רוצה לראות ממך עוד פן משלך בסיקורים שאת עושה. לדוגמה, להוסיף ציטוטים (אם את כזו שאוהבת לאסוף ציטוטים) או תמונות, וכדומה. משהו שלך בתור מעריצה היית רוצה להוסיף. ^^ גם בלי וגם עם, הסיקור עצמו נהדר. אהבתי את חוות הדעת (כמו תמיד).
כל הכבוד ענק! (:

--------------------
Freedom

אוראל 20מוזיקה, כתיבה, ספרים ♥ מנהלת פורום ספרים וראש בית רייבנקלו לשעבר כבר הכרנו? D:

זקן סיני חכם אמר
所以你有谷歌翻譯。 我也是

בעלת נטייה להיות משועשעת בקלות

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
0 משתמשים צופים באשכול זה (0 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושא
הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

מממנים

ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
93 510 347 105

פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2024 - 2007