האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

HPortal מאחל חג פסח שמח וכשר!

הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

אקורדיון || סיקור כלי נגינה
פורסם ב: Oct 7 2018, 11:54 AM
צטט הודעה

קוסם מצטיין

פרטי משתמש
קבוצה: גריפינדור
חרמשים: 0
מגדר:
משתמש מספר: 56040
חפצי המשתמש: צפה

אקורדיון || סיקור כלי נגינה

User Posted Image

שם כלי הנגינה: אקורדיון (בעברית: מפוחון)
קבוצת כלי הנגינה: כלי מפוח, כלי מקלדת
תיאור צורתו של הכלי בכלליות: בצד אחד של האקורדיון יש מקלדת שדומה לזו של הפסנתר, ומהצד השני יש כפתורים מסויימים. אפשר לקרב ולהרחיק את שני הצדדים של האקורדיון, כמו שאתם רואים בתמונה שלמעלה.
כלים נוספים במשפחת כלי הנגינה של הכלי: בנדונאון, עוגב

מידע כללי

בשנת 1829 רשם קיריל דמיאן, שנולד בטרנסילבניה, פטנט על האקורדיון הראשון בווינה, אפילו שמצאו כלי-נגינה דומה בברלין לפני זה. בימינו מייצרים אקורדיונים לרוב באירופה. נגני אקורדיונים מנגנים מוזיקה קלאסית ומוזיקת ג'אז קלה, ולפעמים גם מוזיקה אתנית. ישנם הרבה מלחינים מפורסמים שכתבו יצירות לאקורדיון, ביניהם פיוטר איליץ' צ'ייקובסקי, פאול הינדמית, קורט וייל ועוד רבים אחרים.
בישראל מנגנים באקורדיון במוזיקה עממית, להקות (כגון להקות צבאיות) ועוד. יש אקורדיונים בגדלים שונים. חלקם גדולים יותר וחלקם קטנים.
בבולגריה מנגנים גם-כן מוזיקה עממית על אקורדיון, שבהן האקורדיון מלווה זמרים, בדרך-כלל.
האקורדיונים היותר יקרים תמיד מיוצרים בעבודת יד, ויש להם צליל באיכות טובה הרבה יותר אפילו מהאקורדיונים הטובים ביותר שיוצרו על-ידי מכונות.

אחר

קישורים לסירטונים בהם רואים את כלי הנגינה בפעולה:

נגנים מפורסמים על כלי נגינה זה:

- מוגנס אלגארד
- רישאר גליאנו
- לודוביק בייאר
- גרבסיו מרקוסיניורי
- רומרו בנאטאלי
- ג'יאני קוסצ'יה
- הווארד סוונדסרוד

חוות דעת אישית

מצד אחד, אני אוהב את הצליל של האקורדיון, וכלי הנגינה הזה הוא נחמד. אך מצד שני, אני לא תמיד אוהב את המוזיקה שמנגנים בו. כלומר, אם זה קטע רק לאקורדיון, אני משער שהוא יהיה נחמד ויפה, אך אם זה לאקורדיון ומקהלה או משהו כזה זה קצת מוגזם. ניגנתי פעם באקורדיון קטן, שהוא בעצם סוג של אקורדיון צעצוע אבל הוא מנגן דווקא יפה. זה נחמד, אבל אני לא חושב שאני ארצה אי-פעם להיות נגן אקורדיון.
לפעמים הצלילים שלו קצת צורמים (לדעתי), ואני מעדיף לשמוע מוזיקה לכינור או לפסנתר, למשל, למרות שאני אוהב לפעמים להקשיב למוזיקת אקורדיון. זו מוזיקה קצת מוזרה, לפי דעתי.
אני גם לא ממש מכיר הרבה סוגים של מוזיקה כזאת, ואני מתאר לעצמי שיש מאות מנגינות ויצירות שלא שמעתי, כך שאני לא יכול באמת לדעת אם אני אוהב או לא אוהב, אך לפי מה ששמעתי, הוא נחמד, אבל זהו.
בדרך-כלל אני לא מקשיב למוזיקת אקורדיון. אולי מדי-פעם אני שומע יצירה קטנה או משהו כזה, אך לא יותר. בקיצור, האקורדיון הוא כלי נגינה נחמד לפעמים, ולפעמים לא. תלוי מה מנגנים בו, כמובן ( כמו בכל כלי נגינה אחר).

תמונות נוספות:

User Posted Image

User Posted Image

User Posted Image

User Posted Image

--------------------

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
פורסם ב: Oct 7 2018, 13:07 PM
צטט הודעה

Eat Your Salad

פרטי משתמש
קבוצה: סלית'רין
חרמשים: 543582
מגדר:female
משתמש מספר: 41708

כל הכבוד על הסיקור! אמנם לא כתבת הרבה מידע, אבל לסיקור כלי נגינה זה מספיק
כבר מוסיף ללינקייה

--------------------

הגר החיה >>>>>> הגר המתה

---------
פורסם ב: Oct 7 2018, 16:20 PM
צטט הודעה

GeoGuessr <3

פרטי משתמש
קבוצה: רייבנקלו
חרמשים: 31925
מגדר:
משתמש מספר: 56992

קודם כל, כל הכבוד על הסיקור. הוא מפורט, מושקע וארוך. לא כל כך הבנתי. אתה אוהב אקורדיון או לא? כי לפעמים כתבת שאלה אוהב לפעמים לא.
אני חא מסכימה איתך על כל שלאקורדיון יש צליל צורם. לדעתי לאקורדיון יש צליל מאוד יפה ובכלל לא צורם, אבל כמובן שזאת רק דעתי, ולכל אחד יש דעה משלו. אני הייתי מוסיפה אולי עוד סרטון או שניים, כדי שיהיה קל להבין אם הוא צורם או לא, או איך הוא נשמע ולא רק ממקום אחד, אלא משניים או שלושה.

--------------------
User Posted Image

---------
0 משתמשים צופים באשכול זה (0 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושא
הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

מממנים

ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
73 305 322 100

פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2024 - 2007