האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

הבחירות לראשות הבתים לשנת הגובלין 24 נפתחו! פרטים נוספים בפורומי הבתים

דרושים פרופסורים, בטאים ומעצבים לשנה״ל הגובלין 2024!

הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

ריק ריירדן והקהילה הגאה\\ דיון
פורסם ב: Jan 16 2018, 09:46 AM
צטט הודעה

טרול
**

פרטי משתמש
קבוצה: גריפינדור
חרמשים: 10365
מגדר:female
משתמש מספר: 57530
חפצי המשתמש: צפה

[align=Center]ריק ריירדן והקהילה הגאה
דיון:

שלום לכם אנשושים! אם קראתם את הספרים של ריק ריירדן {טרול ריק, דוד ריק} אתם יודעים כמה הוא מנסה לשלב את כול הקהילות. יש לו את
אלכס: טרנסג'נדרית ופלואידית מגדרית.
ניקו: גיי,
סמירה: מוסלמית
טי ג'י: היה חיל, בן עבדים ושחור....

זה לא שאני מנסה להיות גזענית, אבל אם לא חושבים שזה מוזר? אני מבינה שריק מנסה להגיע לכול הקהלים בו זמנית אבל למה כול כך מאוחר? תחשבו על זה, היה לו את הדמות של ניקו כבר הרבה זמן {מהספר 3 בסדרה הראשונה} והוא חיכה המון זמן עד שהוא הוציא אותו מהארון. אבל למה בעיתוי הזה? אחרי שכול הדמויות הראשיות מצאו בן\בת זוג {רובם אחד אם השני} .
גורמים שלדעתי אפשריים:
1} ריק ניסה למצוא לניקו משהוא שכבר קיים בסדרות והוא בדיוק ההפך ממנו. {וויל: בן אפולו, מרפא..}
2}ריק נכנע למוסכמות חברתיות. אחרי שג'יי קיי רולינג החריזה שדמבלדור היה גי, ריק ריירדן היה צריך לצאת אם הכרזה דומה.
3} רק כדי ליצור עד שיפ מושלם {אני יודעת, נכון}

אבל אחרי ההצלחה של הסולאנג'לו הוא הוציא את הסדרה "מגנס צ'ייס" המבוסס על מיתולוגיה נורדית אשר הייתה אהובה עליו בילדותו אחרי שקרא את שר הטבעות. ידוע לנו שהאלים הנורדים היו קצת מבחילים {לקשור את לוקי במערה שהדברים היחידים שמארחים לו לחברה זו אשתו נחש שיורק לו חומצה על הפרצוף לנצח, והמערכות הפנימיות של הבנים שלו שחושלו בברזל ושהפכו לאזיקים שלו. דברים כאלה} אבל הם דבר אחד הנורדים לא היו, בעד שוויון חברתי. אבל במגנס צ'ייס ריק מכניס לנו דמויות שבזמנם של הוויקינגים היו שנויות במחלוקת.
סמירה: מוסלמית הדוקה שמאמינה רק באל אחד {אללה}
אלכס: טרנסג'נדרית פלואידית מגדרית {שחצי נולד קורה לה "אגיר" :לא גברי. קללה גדולה מאוד בעולם הנורדי, שרק מחזק את התענה שלי}
הארת'סטון: אלף חריש, שיא הבושה בעולם הנורדי. כי חירש, לפי המתולוגיה הוא אדם שאינו מסוגל לעקוב אחרי הוראות.
בליצן: הוא בדיחה מהלכת בעולם הנורדי. נולד מתוך "רומן" בין פרייה לאבא שלו שהכין את אחד השרשראות של פרייה בתמורה ל"זמן ביחד"וכך נולד בליצן. הוא גמד שאוהב אופנה {לא נראה לי שהנורדים אי פעם שמעו על אופנה} והיה לו קשה להתקבל כגמד אמיתי.

שאלות לדיון:
1} למה ריק הכניס את הסולאנג'לו רק אחרי שכול שאר הדמויות מצאו זוג {חוץ מריינה}? כלומר בשלב כל כך מאוחר?
2} למה לדעתכם ריק כתב ספר עם המון דמויות שהיו שנויות מחלוקת בעבר? כגון, חירש, מוסלמייה וכדומה.
3}למה באותה שנה שבה ג'יי קיי רולינג יצאה אם ההכרזה שדמבלדור הוא גיי ריק ריירדן כתב את הספר "קללת הטיטאן" שבו מוצג ניקו לראשונה? האם לדעתכם יש קשר?
4} האם לדעתכם מה שריק עשה הוא טוב? להכניס הרבה דמויות לא מקובלות? האם הייתם שמחים לעוד דמויות כאלה?

כמובן שאלה רק שאלות מנחות, אתם מוזמנים להוסיף כל דבר אחר שקשור לנושא [/align]

--------------------
אריאלה~17~ספרים~כלבים~פאנגרל לנצח!

תמיד במרחק ינשוף!

",תכנס לעולם הקטן שלך יותר, כדי לראות אם החד- קרן הזיז משהוא"
User Posted Image
" מי אנחנו?"

"פאנגרלס!"
"ומה אנו עושות?"
"קוראות!"
"ומה זה עשה אותנו?"
"לא יציבות נפשית!"
"והאם נפסיק?"
"אף פעם!"

הפאנפיק סולאנג'לו המהמם שלי!

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
פורסם ב: Jan 16 2018, 12:32 PM
צטט הודעה

מוגל

פרטי משתמש
קבוצה: קוסמים
חרמשים: 1409
מגדר:
משתמש מספר: 65476

1} למה ריק הכניס את הסולאנג'לו רק אחרי שכול שאר הדמויות מצאו זוג {חוץ מריינה}? כלומר בשלב כל כך מאוחר? תזכרי שבנוסף לכך שהוא רצה להכניס את הקהילה הגאה לתוך פרסי ג'קסון, הוא גם היה צריך לדאוג לספר שלו - בסופו של דבר, הוא לא יכל לדחוף את זה סתם באמצע לתוך מקום לא קשור. חוץ מזה, עובדה אפילו יותר חשובה - ניקו היה כל כך קטן! כלומר, אמנם היה לו קראש על פרסי בגיל 11, אבל אי אפשר באמת לצפות שהוא ימצא קשר רציני בגיל 11! אפשר לשאול אותו דבר על פרסי ואנבת' - למה הם לא נהיו זוג כבר בגנב הברק? גם, כמו שאמרתי מקודם, כדי שהספר לא ירוץ וישמור על כיוון הגיוני כלשהו, וגם בגלל שהם היו ממש ממש צעירים. אני מסכימה עם הזמן שבו הוא הכניס את סולאנג'לו כמו גם עם הזמן שבו הוא הכניס את פרסבת' או כל שאר הזוגות (רק לגבי פרייזל אני קצת מסוייגת, אבל זה לא הנושא). אה, אגב, לגבי ריינה, יש רמיזות עליה ועל תאליה. לא קאנון (עדיין), אבל אני מקווה לזה :)
2} למה לדעתכם ריק כתב ספר עם המון דמויות שהיו שנויות מחלוקת בעבר? כגון, חירש, מוסלמייה וכדומה. אני לא יודעת מה הסיבה המדויקת לזה כי אני לא האחת שכתבה את כל הספרים (לצערי), אבל אני חושבת שזה כדי להגיע לכולם. אנשים שבאים מהקהילה הלהט"בית (כמוני) יכולים מאוד להזדהות עם אלכס, או עם ניקו, או עם ויל או כל דמות להט"בית אחרת (וכמובן שגם עם שאר הדמויות). וככה לגבי גם שאר הדברים. לדעתי זה מוסיף לספרים וגורם ליותר קוראים להתחבר לסיפור.
3}למה באותה שנה שבה ג'יי קיי רולינג יצאה אם ההכרזה שדמבלדור הוא גיי ריק ריירדן כתב את הספר "קללת הטיטאן" שבו מוצג ניקו לראשונה? האם לדעתכם יש קשר? חחח אני ממש לא חושבת שיש קשר, ריק ריירדן הוציא ספר שנה אחרי שנה. גנב הברק ב-2005, ים המפלצות ב-2006, אז קללת הטיטאן יצאה ב-2007. אני ממש לא חושבת שזה קשור, כי גם אחר כך הספרים המשיכו לצאת שנה אחרי שנה (הקרב על המבוך ב-2008 וכו').
4} האם לדעתכם מה שריק עשה הוא טוב? להכניס הרבה דמויות לא מקובלות? האם הייתם שמחים לעוד דמויות כאלה? אני לא חושבת שהאמירה "לא מקובלות" מתאימה כאן, אבל אני חושבת שזה מאוד טוב ואני מאוד אשמח לעוד דמויות כאלו, כי אלו הדמויות שהכי קל לי להזדהות איתן (לרוב) - לדעתי בהרבה מהן יש יותר מאפיינים אנושיים.

דיון נחמד P:

--------------------
Bianca 28/1 Books Nico di Angelo Will Solace

---------
פורסם ב: Jan 16 2018, 14:50 PM
צטט הודעה

רק קצת דם לקינוח הדבש

פרטי משתמש
קבוצה: מסדר מרלין
חרמשים: 102207
מגדר:
משתמש מספר: 37223

1} למה ריק הכניס את הסולאנג'לו רק אחרי שכול שאר הדמויות מצאו זוג {חוץ מריינה}? כלומר בשלב כל כך מאוחר? בעיקרון יש המון הסברים לזה. יכול להיות שעוד מההתחלה ריק החליט שהוא רוצהש יהיה גיוון בספרים שלו, אבל בואי נודה באמת, ספרים שמתחילים עם ייצוג כל כך מוצלח לא יצליחו כמו ספרים אחרים כי הביקורות השליליות ירמסו אותם. ריק התחיל בדברים הפשוטים, עם סדרה על פרסי, בן, לבן, הטרוסיס, כו׳. כל שאר הדמויות היו פחות או יותר ככה, עם מישהי אחת לטינית לדעתי בסדרה הראשונה וזהו. הוא נהיה נורא פופולרי, וברגע שאתה כבר סופר נורא פופולרי הרבה יותר קל לך להכניס מידע חדש של אהוב על כלל האוכלוסיה, כי כל מי שכן אוהב את הספר כבר אוהב אותו ולא מושפע משום ביקורת שלילית. אז הוא התחיל עם עוד ייצוג בגיבורי האולימפוס - ליאו הלטיני, פייפר שהיא native american, הייזל כהת העור, פרנק האסיאתי ועוד כמה דמויות רקע שכאלה. אהבו אותם, אז הוא לקח עם זה עוד צעד קדימה והוציא את ניקו מהארון. למה הוא עשה את זה רק אחרי שלכולם היו בני זוג? אל תשכחי שניקו קטן מפרסי בכמה שנים טובות, הכרנו אותו מאוחר יותר ובמחינת עלילה זה היה פשוט לא קאנוני לגלות את המידע הזה לפני. אחרי זה, הוא המשיך עם אפולו, דמות ראשית ביסקסואלית (שבאמת, חוץ ממנו יש לדעתי שתי דמויות ביסקסואליות שאני מכיר מסדרות וספרים פופולאריים), זוג חד מיני ראשון ועוד מלא ייצוג עם דמויות רקע. בספר השני של גורלו של אפולו הוא הכניס את הדבר היחיד שתכלס היה חסר לו, שזה לסביות, שאהבו אחת את השנייה עד כדי כך שהן ויתרו על חיי נצח כציידות ארטמיס כדי לחיות ביחד (שזה הדבר הכי חמוד ששמעתי אי פעם לדעתי). עכשיו, הוא כבר נורא פופולרי ותכלס אין מישהו שאוהב לקרוא שלא שמע עליו, אז למה לא להכניס עוד ייצוג במגנוס צ׳ייס עכשיו? סאם מוסלמית, אלכס פלואידית (שמעתי על דמות טרנס אחד בסדרה אחת לא כל כך פופולרית, אז ג׳נדרפלואידית? וואו), בליצ כהה עור (אמנם הוא גמד וזה נורמלי לגמדים, אבל עדיין), הארת׳ חירש (הונסטלי אני לא חושב שיצא לי לשמוע על עוד דמות חירשת אי פעם), טי ג׳יי אהובי האחד והיחיד בן של שפחה משוחררת וגם כהה עור, אלה דברים שאנחנו בחיים לא חשבנו עליהם בתוך ספר והוא מצליח לעשות את זה. דרך אגב, בספר השלישי של מגנוס צ׳ייס, יש לנו דמות ראשית פאנסקסואל. מישהו שמע על ייצוג של פאנסקסואלים במדיה??? לא, כי הוא פשוט לא קיים. כאילו, יש פה משהו ממש מטורף, כי הוא הצליח לנצל את ההצלחה שלו מבחינת להכניס ייצוג בספרים שלו עד רמה כזאת שזה פשוט כבר מאפיין של הכתיבה שלו וזה בכלל לא נשמע מוזר או שונה בצורה כלשהי. קצת נסחפתי עם השאלה הזאת אבל כאילו רק רוצה לציין את הגאונות מאחורי מה שהוא עשה
2} למה לדעתכם ריק כתב ספר עם המון דמויות שהיו שנויות מחלוקת בעבר? כגון, חירש, מוסלמייה וכדומה. אומרים מוסלמית, דרך אגב. תראי, יכול להיות שהוא פשוט רצה להכניס ייצוג לכתיבה שלו. זה דבר כל כך חשוב שכל בנאדם שהוא לא חלק ממיעוט מסויים בכלל לא מבין את המשמעות שלו. יש מצב שריק פשוט רצה להכניס בכתיבה שלו ייצוג של אוכלוסייות שונות שפשוט אין להן שום אזכור במדיה (ואם יש, זה כעלבון או בדיחה). פחות מדבר על ניקו כרגע כי כן יש ייצוג של גייז, אבל מעבר לזה יש מעט מאוד או אין בכלל. הוא כותב דמויות שלא מתאימות לסטריאוטיפים כדי שזה יחלחל למוח של הקוראים שלו, כי סטריאוטיפים לא מגדירים אף אחד. והוא מצליח להכניס את זה לראש של כל כך הרבה אנשים שלא משנה מה כל האנטיז יעשו ימשיכו לקרוא את מה שהוא כותב.
3}למה באותה שנה שבה ג'יי קיי רולינג יצאה אם ההכרזה שדמבלדור הוא גיי ריק ריירדן כתב את הספר "קללת הטיטאן" שבו מוצג ניקו לראשונה? האם לדעתכם יש קשר? קשה לי להאמין שיש קשר ישיר, כי כשבנאדם יושב לכתוב סדרה אז יש לו את כולה בראש, גם אם זה לא הכי לפרטי פרטים. ניקו הוא דמות מאוד חשובה בפרסי ג׳קסון ויש מצב שכריק ישב לכתוב את קללת הטיטאן ושמע שרולינג אומרת שדמבלדור גיי, הוא חשב שהוא יוכל להכניס עוד רובד לדמות של ניקו. מה שכן, בדרך כלל מאוד קשה להמציא לדמות נטייה מינית בלי לקשר אותה לקו העלילה שלה (זאת אומרת, אם הנטייה המינית היא לא הטרו).
4} האם לדעתכם מה שריק עשה הוא טוב? להכניס הרבה דמויות לא מקובלות? האם הייתם שמחים לעוד דמויות כאלה? ברור, להכניס ייצוג בכתיבה זה דבר ממש טוב. אמנם העלילות של ריק די חוזרות על עצמן (אני אוהב אותך ריק אבל בחייאת מגנוס צ׳ייס זה אחד לאחד משפחת קיין רק עם אלים אחרים ועלילה טיפה שונה) אבל הדמויות שלו תמיד מפתיעות ומעניינות וכתובות בצורה ממש טובה. פלוס, דמויות מגוונות מוסיפות הרבה טעם לסיפור. סדרה על גברים לבנים הטרוסיסים שמנסים להציל את העולם כבר יש, אבל כשנוספות דמויות ממגזרים שונים, דתות שונות, מגדרים שונים ונטיות מיניות שונות נוסף עוד עניין לסיפור, לפחות לדעתי. כמובן, זה לא שספר עם ייצוג הוא אוטומטית מעניין יותר מכל ספר שאין בו ייצוג, אבל יש לו פוטנציאל להיות טוב בהרבה מספרים אחרים.

אגב, ביאנקה, לגבי תאליה וריינה - הלב שלי שייך אליהן אבל תאליה ציידת, ומהספר השני של גורלו של אפולו אנחנו יודעים שהחוק של ״בלי רומן עם גברים״ תקף גם לנשים, ככה שאין כל כך סיכוי שהשיפ יהיה קאנון אלא אם כן תאליה תעזוב את הציידות מה שכנראה לא יקרה

--------------------

תֹּם, 20, את׌/ה׊א, לא ממש פה, הנה המדף שלי
g
User Posted Image

User Posted Image User Posted Image

---------
פורסם ב: Jan 16 2018, 15:08 PM
צטט הודעה

A Cat With A Hat In A Hat

פרטי משתמש
קבוצה: סלית'רין
חרמשים: 2388
מגדר:male
משתמש מספר: 62302

למה ניקו יצא מהארון דווקא בבית האדס? זה בגלל שאחד, הוא היה עוד די צעיר לפני, בבית האדס הוא היה בן 14, וגם בגלל שתחשבי על איזה מפחיד זה יכול להיות לצאת מהארון בתקופה הזאת, ואז תחשבי על זה שניקו נולד בתקופה יותר מפחידה, שבה רצחו כל אדם שחרג מהנורמות החברתיות-גיי, טרנסג׳נדר, שחור, וואטאבר.
אני חושבת שריק הוסיף את כל הדמויות האלו, מהקהילה הגאה, מסולמים, אלף חירש ושחורים, בשביל או לגוון את הספרים שלו למגוון רחב יותר של קוראים שיצליחו להתחבר לדמויות, או כי פשוט זה ממש נחמד להעלות את המודעות למשהו מתוך ספר.
לא נראה לי שיש קשר בין ההצהרה של רולינג לדמות של ניקו או ליציאה שלו מהארון. זה שבמקרה זה קרה באותה שנה, לא אומר שזה קשור.
וברור שהייתי שמחה. הייתי שמחה בכללי להכיר הרבה דמויות חדשות, לא בגלל שהן יוצאות מהנורמות החברתיות.

--------------------
"You know... maybe you're right, Flap. Even If I'm not who I'm supposed to be, I like who I am right now."

my name is not Ian but ok
he/him
Danganronpa|League of Legends|OMORI|The Owl House|Project Sekai

User Posted Image

---------
פורסם ב: Jan 18 2018, 19:51 PM
צטט הודעה

.You can't KILL me. There'll be paperwork

פרטי משתמש
קבוצה: רייבנקלו
חרמשים: 1690
מגדר:male
משתמש מספר: 59134

1} למה ריק הכניס את הסולאנג'לו רק אחרי שכול שאר הדמויות מצאו זוג {חוץ מריינה}? כלומר בשלב כל כך מאוחר?
לדעתי כאן האנסטרטגיה של הטרול ריק הייתה ממש טובה. הוא גרם לפרסבת' להפוך לקאנון. ואז לג'ספר, פרייזל וקליאו. הוא גרם לנו לאהוב את הזוגות שנימצאות בספר ממש גדולה ולקוות שיהיו עוד. וככה שכולנו התאהבנו בכל קאנון שיש בספר (רובנו לפחות,) הוא הכניס את סולאנג'לו. בום. כולנו אהבנו אותם. בנוסף לזה, יש מצב שהוא עשה את זה בסוף כדי שכולנו נכיר יותר את ניקו ושהוא יתחבב עלינו. וכשדמות נהית אהובה (איך לא?) חייבים למצוא לו בן/בת זוג, כי אז זה גורם לממש ממש הרבה תיסכול (ליי לפחות).
(או שכל הקטע הזה לא נכון בכלל והוא עשה את זה סתם.)

2} למה לדעתכם ריק כתב ספר עם המון דמויות שהיו שנויות מחלוקת בעבר? כגון, חירש, מוסלמייה וכדומה.
אני חושבת שהוא עשה את זה בגלל שא) הוא רצה שנכיר עוד סוגים של אנשים. הוא מעביר מן מסר כזה שגם להיות איש שמסווג כ"שונה" זה בסדר והגיוני, ובחר לשלב את זה בתוך משהו שהרבה ילדים אובים ושזה יראה להם נורמלי. אין עוד ספרים שידברו בפתיחות כזאת על סוגים נוספים של אנשים. (לדוגמא, בהארי פוטר ובני הנפילים אנחנו יודעים שיש ש זוג גייז. וזהו. בכל שאר הספרים אין אפילו רמיזות לדבר כזה.) ב) הכמות הרבה של האנשים שהם שונים כביכול, נמצאית בכמות רבה שם, וזה דומה יותר למציאות מאשר טירה ענקית שבו אין אחד שלא שייך לקהילה, או ספר שהגיבור בו שחור, או מישהו עם מוגבלות אחרת. זה פשוט לא הגיוני שיש ככ הרבה ספרים עם ככ הרבה אנשים ואין מישהו שהוא קצת שונה מהשאר.

3}למה באותה שנה שבה ג'יי קיי רולינג יצאה אם ההכרזה שדמבלדור הוא גיי ריק ריירדן כתב את הספר "קללת הטיטאן" שבו מוצג ניקו לראשונה? האם לדעתכם יש קשר?
אחרי שאתה אומר את זה, אני חושבת שיש סיכוי. אולי מזה שרולינג הפיצה את השמועה, ריירדן "נזכר" בקהילה וחשב שזה יהיה נחמד אם יכניס אחד כזה לספר שלו. באותו ספר שפגשנו את ניקו, פגשנו גם את אפולו, שהוא בי, ואת ציידות ארטמיס, שיש מצב שחלקן א-רומנטיות או ליט- רומנטיות. אני חושבת שבעצם בספר הזה הוא הכניס בעצם הרבה אנשים שקשורים לקהילה הגאה, אבל לא בהכרח זה בגלל רונילג. אולי הוא הכניס את ניקו וחשב על העובדה שהואא גיי רק לאחר כמה ספרים.

4} האם לדעתכם מה שריק עשה הוא טוב? להכניס הרבה דמויות לא מקובלות? האם הייתם שמחים לעוד דמויות כאלה?
יאפ. העובדה שהוא הכניס אותם הגביר את המודעות לקהילה בהרבה. אנשים מתרגלים לקהילה בזכות זה (כמו שקרה לי). אנשים שחורים בספרים לא ניראה פתאום כל כך "וואו". בזכות זה הכרתי את המושג קוויר. (ידעתי עליהם קודם, אבל את השם עצמו לא.) אנשים מודעים לפאנסקסואלים ל-א-רומנטים ולביסקסואלים הרבה יותר ממה שהיה קודם. העובדה שיש אנשים שהם לא מקובלים בחברה ומכניסים אותם לספר מסקרן ומעניין הרבה אנשים. בו בזמן זה ניראה כאתגר לכתוב ספרים כאלה.

אני רק רוצה לציין שהסיקור טוב מאוד ושזה נושא שלדעתי מאוד חשוב בספרים שלו~

--------------------
ריין ~ 18 כבר ~ איי דונואו

User Posted Image

“You want to change the world, Shallan. That’s well and good. But be careful. The world predates you. She has seniority.”

User Posted Image

---------
פורסם ב: Feb 1 2018, 18:34 PM
צטט הודעה

קוסם מתקדם

פרטי משתמש
קבוצה: גריפינדור
חרמשים: 179
משתמש מספר: 64210

אני יענה רק על השאלה הראשונה והאחרונה

1} למה ריק הכניס את הסולאנג'לו רק אחרי שכול שאר הדמויות מצאו זוג {חוץ מריינה} כלומר בשלב כל כך מאוחר?
זה שאלה שממש קל לענות עליה. ניקו בספר החמישי (בסדרה הראשונה) היה סך הכל בן 12! לא הגיל האידיאלי למצוא בו בן/בת זוג. קל וחומר להחליט על המגדר / הנטייה שלך ! אז הגיוני שריק חיכה עד שהוא יגיע לגיל המתאים בשביל לזווג אותו (בגורלו של אפולו, כשניקו היה בן 15-16 ).
4 } האם לדעתכם מה שריק עשה הוא טוב? להכניס הרבה דמויות לא מקובלות? האם הייתם שמחים לעוד דמויות כאלה ?
1.כן. בדיוק כמו שמי שכתבה לפני אמרה,זה בהחלט מעלה את המודעות לקהילה.
2.בגלל סקלת הדמויות הרכבה, לאנשים הרבה יותר קל להזדהות עם ספריו, גם אם הם לא בהכרך מהקהילה. כי בסופו של דבר זה העולם שלנו. יש בוא סוגים רבים של אנשים. (מי שטס פעם לארצות הברית מבין יותר טוב על מה אני מדברת.)

נושא נהדר לדיון! כל הכבוד!

---------
פורסם ב: Feb 10 2018, 16:02 PM
צטט הודעה

קוסם מתקדם

פרטי משתמש
קבוצה: הפלפאף
חרמשים: 2651
מגדר:
משתמש מספר: 56002

1} למה ריק הכניס את הסולאנג'לו רק אחרי שכול שאר הדמויות מצאו זוג {חוץ מריינה}? כלומר בשלב כל כך מאוחר? קודם כל ניק והיה עדיין קטן ולא יכול להיות במערכת יחסים רצינית. חוץ מזה, זה היה משבש את העלילה של הסדרה (עם כל העניין עם פרסי). ועוד משהו שחייבים להודות בו- אם ריק היה מתחיל את הסדרה עם דמויות כאלה הוא לא היה מצליח כ"כ כמו שהוא כי הוא היה מקבל ביקורות לא טובות. אבל אחרי שהוא ראה שהסדרה הצליחה היה לו הרבה יותר קל להכניס דמויות כאלה כי הוא ידע שיש לו כבר מספיק אנשים שיקראו את זה ושהספר יצליח.
2} למה לדעתכם ריק כתב ספר עם המון דמויות שהיו שנויות מחלוקת בעבר? כגון, חירש, מוסלמייה וכדומה. כדי לעורר מודעות לאנשים שונים ושזה בסדר לא להיות לפי הסטריאוטיפים שמכתיבים לנו. ובאמת שאין הרבה מודעות לזה (אני לא ראיתי שום אזכור במדיה על דמות עם מגדר אחר ממה שהיא נולדה איתה) וגם דברים שיש אליהם מודעות זה לא באמת מחלחל וגורם לך להבין. ודרך ספר זה גורם להבין בצורה טובה ולהתחבר לדמות. ולמה אהבתי כ"כ את הדמויות בספרים של ריק? כי הן ממש שונות אחת מהשנייה ומייצגות כל מיני סוגי אנשים. את הדמויות שכביכול "שונות" אני הכי אהבתי כי באמת הזדהיתי איתן.
3}למה באותה שנה שבה ג'יי קיי רולינג יצאה אם ההכרזה שדמבלדור הוא גיי ריק ריירדן כתב את הספר "קללת הטיטאן" שבו מוצג ניקו לראשונה? האם לדעתכם יש קשר? לא חושבת שיש קשר, או לפחות לא קשר ישיר. כאתה כותב ספר אתה יודע טוב מאוד על הדמויות שלך ומי הן בדיוק גם אם לא סיפרת הכל אז אני חושבת שהוא כבר ידע את זה.
4} האם לדעתכם מה שריק עשה הוא טוב? להכניס הרבה דמויות לא מקובלות? האם הייתם שמחים לעוד דמויות כאלה? לא נראה לי נכון להגדיר את זה כ"לא מקובלות" אבל כן, אהבתי את הרעיון להכניס דמויות מנוגדות לסטריאוטיפים. זה מעורר מודעות והדמויות הרבה יותר מגוונות ומעניינות ושוב, הכי אהבתי אותן והתחברתי אליהם כי הן באמת קשורות למציאות וזה לא מרגיש כמו סתם דמות מומצאת.

--------------------
אלכס

אלכסיי,אלכסון, אלכסנדר, אלכסוס, אלכסוש, אלכסוסון או מה שתרצו

18|קולנועיסט מתנשא|חתולים|תפירה|מוזיקה גותית|אין לי באמת אישיות

קשור מדי לכאן בשביל לעזוב

---------
פורסם ב: Mar 3 2018, 12:02 PM
צטט הודעה

מוגל

פרטי משתמש
חרמשים: 766
מגדר:
משתמש מספר: 63450

ריק ריירדן גרוע

--------------------
דראקו_סנייפ_גק ספארו_וויל טרנר

---------
פורסם ב: Apr 19 2018, 14:59 PM
צטט הודעה

מוגל

פרטי משתמש
קבוצה: סלית'רין
חרמשים: 2915
משתמש מספר: 59323

כמו שכולם אמרו, ניקו היה ממש (כאילו, ממש) קטן כשריק הכניס אותו לסדרה.. אני לא אומר שזה מונע ממנו להיות במערת יחסים, פשוט כשאתה צעיר קשה יותר לקבל את עצמך ולאפשר לעצמך לחיות בדרך שלך ובכללי לצאת מהארון (מי כמוני יודע..)
לדעתי ריק ניסה להכניס קהלים שונים לתוך סדרת ספרים אחת בשביל שאנשים שהם לא מהנורמה ייקראו את הספרים שלו ויאהבו אותם יותר.
לא. ריק לא נתן לקוראים שלו רמזים לגבי נטייתו המינית של ניקו עד שארוס הוציא אותו מהארון בכוח.. (לפחות לא רמז שאני ראיתי..) ולדעתי הוא היה נותן.. או לפחות מציג את וויל.
ברור שכן. זה נחמד שלשם שינוי מישהו מזכיר קהילות שונות ולא סתם שוכחים אותם או מתעלמים מה. (כן, אני מתייחס גם לג'יי קיי רולינג.. שיש לה רק דמות אחת מקהילה אחרת בכל שמונת הספרים שלה.. ואפילו אי אפשר לדעת את זה מהספרים.. היא פשוט ניסתה לפתוח את הארי פוטר לקהלים שהם לא הנורמה אחרי שכתבה את הספרים...) אז... כן.. נחמד.

--------------------
זאבים בנשמה

מוות||13||טבע||מוזיקה||ים||סולאנג'לו

User Posted Image

מי לא אוהב את ניקו?

---------
פורסם ב: Apr 19 2018, 20:33 PM
צטט הודעה

There's a starman waiting in the sky

פרטי משתמש
חרמשים: 364
מגדר:
משתמש מספר: 51251

ניקו היה יחסית צעיר מכדי להתחיל מערכת יחסים, וגם הגיע בשלב מאוחר יותר של הספרים (אני מדברת על הסדרה פרסי גק'סון) וגם הוא היה צריך להבין למה הוא נמשך, כי הוא באמת היה צעיר.

אולי כדי להעלות מודעות , או כי מניסיון זה מעניין לכתוב דמויות שונות ומיוחדות. זה גם מוסיף עומק שונה לספרים שלו.

לדעתי זה בכלל לא קשור...

מאוד, אנחנו צריכים להיפתח יותר לכל הסוגים בחברה.

--------------------
Light/להב 💛 18 💛 David Bowie 💛 Memento Mori 💛 1989 TV OUT!!!!
💛 כותב קצת 💛 מגמת קולנוע ;)

User Posted Image User Posted Image User Posted Image

"Shee, you guys are so unhip it's a wonder your bums don't fall off"

Zaphod Beeblebrox~

---------
פורסם ב: May 4 2018, 08:48 AM
צטט הודעה

סקיב
*

פרטי משתמש
חרמשים: 455
מגדר:
משתמש מספר: 67720

אני לא אענה על 1 כי כולם ענו אותו הדבר
למה לדעתכם ריק כתב ספר עם המון דמויות שהיו שנויות מחלוקת בעבר? כגון, חירש, מוסלמייה וכדומה.
חנפנות
למה באותה שנה שבה ג'יי קיי רולינג יצאה אם ההכרזה שדמבלדור הוא גיי ריק ריירדן כתב את הספר "קללת הטיטאן" שבו מוצג ניקו לראשונה? האם לדעתכם יש קשר? כן ברגע שהמתחרים שלו התחילו להתחנף לקהילה הגאה הוא התחיל לבנות גם התחנפות
האם לדעתכם מה שריק עשה הוא טוב? להכניס הרבה דמויות לא מקובלות? האם הייתם שמחים לעוד דמויות כאלה?
תלוי מה את מגדירה לא מקובלות כי להט"ב הסופרים דוחפים בכוח לספרים וזה לא כיף אבל חירש מוסלמית וכדומה הם דווקא בסדר

--------------------
החלפתי משתמש
המשתמש החדש שלי הוא מים אדירים

---------
פורסם ב: May 27 2018, 09:15 AM
צטט הודעה

סקיב
*

פרטי משתמש
קבוצה: רייבנקלו
חרמשים: 2694
מגדר:
משתמש מספר: 67930

1}למה ריק הכניס את הסולאנג'לו רק אחרי שכול שאר הדמויות מצאו זוג {חוץ מריינה}? כלומר בשלב כל כך מאוחר?
נראה לי שניקו היה צריך זמן להתגבר אל פרסי ולהתוודות בפני מישהו (ג'ייסון). ומערכת יחסים אמיתית לא באה בחשבון שכל מה שאתה עושה אלו קפיצות צללים
נראה לי שריק הגאון ידע שחשוב להכניס אל כולם ולא ללכת רק לפי "המושלם" של התקופה כמו טולקין
נראה לי שריק חשב על הרעיון מהתחלה אבל שג'יי קיי רולינג הוציאה הכרזה הוא "הוציא" את הדמות
כמובן חשוב לערב את כולם ולא להידבק לנורמות

--------------------
יש רק שני דברים נצחיים העולם והטמטום האנושי אני עדיין לא בטוח לגבי הראשון

---------
0 משתמשים צופים באשכול זה (0 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושא
הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

מממנים

ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
8164 18908 18995 19399

פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2024 - 2007