האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

הבית הזוכה בתחרות הבתים לשנת ההיפוגריף 2024 הוא...

נושא נעול פרסם נושא חדש פרסם סקר

• קינגסמן: השירות לאלימות \ דיון •, הכנס הוירטואלי של הפורטל
פורסם ב: Nov 20 2017, 20:45 PM
צטט הודעה

בוגר הוגוורטס

פרטי משתמש
קבוצה: מסדר מרלין
חרמשים: 133690
מגדר:female
משתמש מספר: 38229
חפצי המשתמש: צפה

*הדיון מויעד לבני 14+ ומכיל תכני אלימות. כמו כן, הוא כולל ספויילרים לסרטי קינגסמן.

User Posted Image

לפני פחות מחודשיים יצא הסרט "קינסגמן: מעל הזהב", שהוא המשך לסרט "קינגסמן: השירות החשאי". בתור מעריצה של הסרט הייתי מאושרת ממש והלכתי לראות את הסרט ביום הבכורה של הסרט (שהיה בראש השנה, לא תאמינו כמה היה ריק שם). הסרט השני המשיך את הסרט הראשון וכמו קודמו היה מצחיק, מרתק ומותח אף על פי שהוא היה המשך קצת מאולץ לדעתי (אבל מה לא עושים כדי שקולין פירת' יהיה בסרט שלכם). אך דבר אחד הפריע לי- וזו האלימות בסרטים האלו. היוצרים לא חסכו באלימות עוד מהסרט הראשון, אך בסרט השני הצליחו להפתיע אותנו, וכמה פעמים בסרט החזקתי לאבא שלי את היד.

בסרט הראשון איברים נכרתים בלי הבחנה. לגאזל, משרתתו הנאמנה ועוזרתו האישית והבכירה של ולנטיין, רגליים תותבות מברזל קשיח אשר מתוכם נשלפים להבים חדים ומשוננים, מה שמאפשר לה לחתוך בקלות את כל האנשים הנקרים בדרכה לשניים, והיא לא מהססת להשתמש בכוח הזה. בסרט השני להמשיך לחתוך אנשים זה משעמם, לא? אז למה שלא נטחן אותם במטחנת בשר? זה בדיוק מה שקורה בסרט השני, לפופי אדמס, ראש ארגון הפשע "מעגל הזהב", יש מטחנת בשר בה היא טוחנת אנשים כדי להרוג אותם, ולעתים נותנת לאחרים לאכול את הבשר. יותר מבחיל מאנשים חצויים לשניים, לא? ולקינוח המוות של מרלין (אני עדיין בוכה עליו), בו הוא התפוצץ לחתיכות לאחר שעמד על מוקש, ועד שזה קרה מתחו אותנו ממש (אולי יחזירו אותו בסרט הבא, שיהיה ארגון שיכול לאסוף חתיכות של אנשים ולהחזיר אותם שלמים. אני לא מאבדת תקווה...).

כמובן ש"קינגסמן" הם לא היחידים שלא בוחלים באלימות, אך אלו הסרטים הכי אלימים שראיתי עד כה. אני בטוחה שיש עוד מגוון של סרטים כאלו. דוגמה נוספת היא הסרט "דדפול", שגם הוא לא חוסך בכריתת איברים, ראשים מעופפים, אנשים משופדים וגופות מעוכות. האיברים של דדפול נכרתים וצומחים מחדש, והוא אף לא מוותר על משחק קטן עם ראש כרות. דוגמה נוספת היא "להרוג את ביל" של הבמאי קוונטין טרנטינו, וגם שאר הסרטים הקודמים שביים:"ספרות זולה", "כלבי אשמורת" ו"ג'קי בראון". סרטיו מתאפיינים באלימות קיצונית וגרפית ובהומור שחור. קיימות עוד מספר דוגמאות נוספות, כגון "עיר החטאים", "שבעה צעדים" וסרטי "ג'ון וויק" (ראיתי פחות מ-30 שניות מהסרט השני וזה הספיק לי אחרי שתקעו למישהו עיפרון באוזן).

1. לדעתכם יש גבול לאלימות שמראים בסרטים? אם כן- מה הגבול? אם לא- מדוע?
2. האם אלימות היא דבר שהכרחי בסרטים? אתם מעדיפים יותר לצפות בסרטים שכוללים אלימות או בכאלו שלא?
3. מה מושך אנשים אחרים לצפות בסרטים אלימים? למה דווקא בהם על פני סרטים אחרים?
4. האם לדעתכם לאלימות בסרטים יש השפעה על אופי הצופה בהם? אם כן, איזו השפעה? אם לא, מדוע?

על השתתפות בפאנל יקבל כל משתתף 6 כרטיסים.

--------------------

הדס - הנהלת האתר ועוד הרבה תפקידים לשעבר
אין חתימה, תרקדו.

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
פורסם ב: Nov 21 2017, 11:05 AM
צטט הודעה

קוסם סטודנט מעולה

פרטי משתמש
קבוצה: גריפינדור
חרמשים: 67732
מגדר:
משתמש מספר: 35920

1. לדעתי לא צריך להיות גבול, כל במאי צריך לתת לדימיון שלו לסוע איו אם יתחילו להגביל במאים באלימות זה ידרדר מהר מאוד גם לכל דבר אחר, בסופו של דבר לא יציגו ל נשיקות ולא כאפת צחוק. במאי ותסריטאי עובד על פי הדימיון שלו ומה שיש לו בראש, הגבלה כזו יכולה גם לגרום לסרטים להיות פחות טובים, כמו שש ספרים אלימים כך גם יש סרטים לדעתי אין צורך להגביל. בגלל זה תמיד מציגים בטריילר אלימות, אתה לא נכנס לסרט ותהיה מופתע שתהיה אלימות, זה יהיה כתוב בכל מקום וכנראה גם תהיה הגבלת גיל.
2. יש סרטים שזה הכרחי ויש שלא. האמת שאני חושבת על זה אין כמעט סרטים (לא כולל סרטי ילדים) ללא אלימות, אלימות לאו דווקא במידה רבה אבל עדין דרך כלל יש משהו. אני גם לא אכנס לאלימות מילולית שילדים לומדים יפה מאוד לקלל מסרטים. ל אין בעיה עם לימות, שזה סרט אקשן קשה שלא תהיה אלימות, בסרטי קומדיה לא חייבת להיות אלימוץ גם לא כזו שמגיעה בצחוק. בקיצור לי אין בעיה עם אלימות בסרטים.
3. אני חושבת שמה שמושך אנשים זה ההתרגשות, בסרטים אלימים בסצנות אלימות קורים בדרך כלל המון דברים בבת אחת ואולי יש כאלו שחושבים שזה מרגש ריבוי הדברים. ולמה על פני סרטים אחרים? אני לא יודעת לענות על זה
4. יש השפעה, על אדם מבוגר פחות אבל על ילד כן. ניקח לדוגמה פה כן את האלימות המילולית ילדים לומדים לקלל מסרטים וכן גם ללכת מכות. אז כן יש כאלו שלומדים מזה וכאלו שלא.

--------------------
ליל

supercorp will rise

User Posted Image

“Supergirl may have saved me but, Kara Danvers, you are my hero”

Lena Luthor

---------
פורסם ב: Nov 21 2017, 11:35 AM
צטט הודעה

Don't lose your HEAD

פרטי משתמש
חרמשים: 99157
משתמש מספר: 61427

האלימות בסרטים די מןגזמת לפעמים, סרט או לא, דמיון או מציאות זה עדין משהו שאנשים רואים בין אם הוא לא אמיתי ובין אם כן. זה יכול הלגיע למצב שאנשים ישתגעו או יקחו רעיונות מין הסרטים האלו, ודברים כאלו כבר קרו. אני חושבת שאלימות זה כן נחמד כאילו בסרטים, אבל יש באמת גבול. האלימות נותנת עיניין גם רצח פה ושם אבל באמת שיש גבול, לילדים ומבוגרים. אנשים מעדיפים סרטי אלימות מכיוון והם נותנים יותר אקשן ועניין לסרטים, כי לדבר אפשק הרבה אבל שהם באמת עושים משהו בעיקר צורה אלימה זה ימשוך אנשים כי יש אקשן וכ'ו..אבל באמת שיש גבול..
כבר הזכרתי שלאלימות בסרטים מביאה דוגמא לצופים בה. וגורמים להם לפעמים לרצות להיות כמו בסרטים.

--------------------

אורטל
- דברים בשפע לשעבר - ביוש -

User Posted Image
לפעמים כשאת חוטפת סטירה, הפנס בעין מאיר לך את הדרך

---------
פורסם ב: Nov 21 2017, 15:59 PM
צטט הודעה

חיים לפני מוות. כוח לפני חולשה. מסע לפני יעד.

פרטי משתמש
חרמשים: 107133
מגדר:
משתמש מספר: 62638

האלימות בסרטים רבים היא מוגזמת, ממש כמו שאמרת. אבל לכל אדם יש זכות לבחור אם הוא רוצה לראות אלימות כזאת או לא, בנוסף מתריעים על כך לפני הסרט (הגבלות גיל). אני חושב שבכל זאת יש גבול לאלימות ומטחנות בשר זה קצת מוגזם מידי ואכזרי. כמובן שאלימות לא הכרחית בסרטים אבל היא תוספת שרבים אוהבים. כמו שאנשים נהנים לראות חדירה לחיים פרטיים של אחר וכמו שיש כאלה שאוהבים לראות מין יש כאלה שאוהבים לראות אלימות. למה? אין לי מושג, אולי זה גורם לריגוש מסויים.
לגבי השפעה על הצופה, תמיד אומרים שילדים אלימים מושפעים מסדרות וסרטים. לדעתי זה לא כל כך נכון למרות שכן יש כאלה שמושפעים. כל אדם נורמלי גם אם הוא נהנה לראות אלימות לא יבוא לאדם אחר ויכרות לא את הראש סתם למרות שזה מופיע בסרט. נכון, יש אנשים שמושפעים מזה אבל זה לא כולם. האנשים האלה מתלהבים מאלימות ומתחילים לבצע אותה בעצמם, כי ככה הופיע בסרט.

--------------------
אורי Ori

Life before death, strength before weakness, journey before destination
I will protect those who cannot protect themselves
I will protect even those I hate so long as it is right
I accept that there will be those I cannot protect

---------
פורסם ב: Nov 21 2017, 18:11 PM
צטט הודעה

?Aren't Ordinary People Adorable

פרטי משתמש
חרמשים: 36649
משתמש מספר: 48604

זו כנראה תהיה תגובה נורא קצרה כי יש לי דעה מאוד מצומצמת בעניין. אני מתנצלת מראש שזה כנראה לא יחדש שום דבר, אבל היי, זכות כל אחד לתת את דעתו.
אז ככה, אלימות בסרטים מדורגת, בדיוק כמו שפה בוטה וטכנים מיניים. ישנם סרטים שאין בהם בכלל אלימות או טכנים מיניים ונחשבים לR בגלל שכמה מהדמויות מקללות הרבה, וזה קורה לכל שאר הכיוונים של דירוג.
אם סרט הוא במקורו אלים (לדוגמה, סרט אקשן או סרט מתח), סביר להניח שהאלימות בו תהיה מפורטת מאוד אם הדירוג הוא כזה גבוה. עוד לא יצא לי לראות את קינגסמן: מעגל הזהב, אבל יצא לי לראות סרטים כמו ספליט לדוגמה, שמדורג R בעיקר בגלל העובדה שהוא אוכל את הבנות מול מצלמה באמצע הסרט.
אני לא חושבת שצריך להגביל אלימות בסרטים, אני חושבת שצריך לשים יותר לב איך אנשים מודיעים על האלימות בסרטים שלהם. במידה ומישהו לא ראה את הטריילר, יש מצב הוא לא מודע לכמות האלימות שעלולה להיות בסרט, ואולי מה שאפשר לעשות זה שמוכרי כרטיסים ואתרי אינטרנט של סינמה סיטי וכאלה יתנו אזהרה של "רק לידיעתך, זה סרט אלים, מכאן האחריות היא עליך", משהו שכן כתוב וכן נאמר, פשוט הרבה אנשים לא שמים לב.
אנשים אוהבים סרטים אלימים לא בגלל אלימות אלא בגלל שרוב הסרטים האלימים הם סרטי פעולה, וסרטי פעולה זזים מהר ומשאירים אותך עומד על קצות האצבעות (אפשר להגיד את זה ככה בעברית? אני לא יודעת. הכוונה היא שהם משאירים אותך במתח). סרטי מסתורין ובלשים הם בדיוק כמו סרטי פעולה מבחינה זו, פשוט הם בדרך כלל זזים לאט יותר, וזה לפעמים "מרדים".
הכרח לאלימות הוא תלוי בסוג הסרט -בפעולה זה בדרך כלל מוציא את הסרט מהשגרה שלו, גם בסרטי מדב וכאלה. בסרט רומנטי אני לא חושבת שזה יתאים אלא אם זה סרט פרודיה או שזה סרט שמדבר על אלימות שבתוכה יש רומנטיקה (בנושאים של מלחמה או אלימות במשפחה לדוגמה). אני כן מעדיפה סרטים פחות אלימים, אבל אין לי בעיה עם זה כל עוד זה לא יותר מדי גרפי.
ולשאלה האחרונה שלך - כל דבר משפיע על אנשים, בין אם זה מישהו שאומר "You had me at hello" מה שמעלה את הציפיות הרומנטיות שלנו ובין אם אנחנו רואים סצנת יריות.
בתכלס, גם ללכת ברחוב ולראות מישהו רנדומלי עם ג'ינס קרעים יכול להשפיע על אופי הצופה.

אוקיי זה לא היה כזה קצר.
אחלה דיון

--------------------

| | suz aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
User Posted Image User Posted Image

...If I Might Interject

---------
פורסם ב: Nov 22 2017, 12:20 PM
צטט הודעה

Living with my eyes closed

פרטי משתמש
קבוצה: מעצב האתר
חרמשים: 10000
משתמש מספר: 65051

כשבוחרים להיות קהל יעד של סרט, או לייצר סרט, זה הכל שאלה של למי הסרט בוחר לפנות.

אלימות בסרטים יכולה לצאת מגבול הטעם הטוב, אבל אם לוקחים מראש את העובדה שהסרט הוא בעל ז'אנר מסוים ופונה לקהל יעד מעל לגיל מסוים או העדפה ספציפית, אז אין עם זה בעיה. הסרט "זה" בקולנוע, של קינג, סחוט באלימות ודם וכל סוג של אימה שאפשר לחשוב עליה, אבל בהתחשב בעובדה שהוא מראש מגדיר את עצמו כסרט מפחיד או שלא מיועד לילדים, אז אי אפשר להתלונן שהוא מוגזם.

להגיד שסרטים מהסוג הזה צריכים להיות מוגבלים מבחינת סצינות הדם והאלימות שבהם זה באיזשהו מקום להגביל את חופש היצירה של היוצר, ובטח במקרים בהם צריכים להיות נאמנים ליצירת מקור שמבוססת על ספר, או על אירועים אמיתיים (אי אפשר לצפות מסרטי שואה שלא יציגו אלימות, נכון?)

הבעיה לדעתי היא במקום בו סרט שמיועד להיות לילדים מציג תכנים של אלימות, גם אם זו אלימות סמויה. אני זוכרת שלקחתי את בת דודה שלי הקטנה לראות את "הדרקון הראשון שלי" באנגלית, לראשונה בקולנוע, ויש שם קטע שאבא של היקאפ דוחף ומפיל אותו על הרצפה. בחלק הזה אבא שלי בת דודה שלי הקטנה התרגז, ואמר שהסצנה הזאת מיותרת לחלוטין, זה היה קטע אלים שאין לו כל קשר למהלך הסרט עצמו. אם הוא היה צועק על הילד זה היה יוצר אותו אפקט. אז במקרה הזה כן, אפשר היה להימנע מאלימות משום שהיא לא הייתה כחלק מהקו העלילתי של הסרט. במקרים האלה אין צורך בקטעים אלימים מיותרים.

האם לסרטים אלימים יש השפעה? אני מניחה שכן, למדיה בכללי ולכל מה שאנחנו רואים יש השפעה על התרבות שלנו. אבל עצם העובדה שאני רואה את יום שישי ה-13 לא יהפוך אותי לרוצחת שיוצאת לשחוט אנשים במחנות קיץ. אני חושבת שמי שמועד להיות אלים בגלל סרטים אלימים הם אנשים שגם ככה לא יציבים במיוחד, ושמקבלים איזשהו טריגר מסרטים אלימים. לאנשים רגילים זה לא כל כך נפוץ.

--------------------
User Posted Image
User Posted Image
User Posted Image

---------
פורסם ב: Nov 22 2017, 22:18 PM
צטט הודעה

so long, and thanks for all the fish!

פרטי משתמש
קבוצה: גריפינדור
חרמשים: 17427
מגדר:
משתמש מספר: 50775

1. לדעתכם יש גבול לאלימות שמראים בסרטים? אם כן- מה הגבול? אם לא- מדוע?
2. האם אלימות היא דבר שהכרחי בסרטים? אתם מעדיפים יותר לצפות בסרטים שכוללים אלימות או בכאלו שלא?
3. מה מושך אנשים אחרים לצפות בסרטים אלימים? למה דווקא בהם על פני סרטים אחרים?
4. האם לדעתכם לאלימות בסרטים יש השפעה על אופי הצופה בהם? אם כן, איזו השפעה? אם לא, מדוע?

תשובות :

1. לדעתי כן, אבל לא בטוח שצריך להיות גבול. אני לא אוהב שיש יותר מדי אלימות. לדעתי הגבול הוא התעניינות מדוקדקת במעשי אלימות, היא נראת לי כמו פורנוגרפיה ולדעתי מעודדת אלימות
2. אני מעדיף לראות סרטים שבהם אין אלימות, אבל אם הסרט רוצה לתאר תמונה של מציאות מסוימת אז אלימות היא חלק הכרחי.
3. יש גישה שאומרת שזה נותן פורקן לרגשות אלימים של הצופה.
4. אני חושב שאם רואים כל הזמן המון אלימות זה מכנה את הרגישות.

--------------------
אופיר

".you keep using that word. I don't think it means what you think it means"
סלית'רין גאה (אך גריפינדור באתר), נצנצים זה מלכלך, וחד הקרן רצח את הגבינה.
אם למישהו בא להוסיף טקסט לחתימה היבשה שלי, תשלחו לי בה"פ.

---------
פורסם ב: Nov 24 2017, 16:47 PM
צטט הודעה

“you’re someone’s reason to smile”

פרטי משתמש
קבוצה: רייבנקלו
חרמשים: 22272
משתמש מספר: 58762

1. לדעתי הגבול שבאלימות שבסרטים הם לפי הגבלת הגיל שיש לסרט, למרות שלפעמים לא מקפידים על זה. למשל, הגבלת גיל של 18 ומעלה, יהיו רציחות, דם, מוות, מכות, קללות, ואולי אפילו תכנים כחולים. רק כי הם עשו הגבלה של גיל גדולה.
2. אני חושבת שאלימות קשורה לז'אנר הסרט, ולעלילת הסרט, כי אם זה סרט פנטזיה של ילדים קטנים, האלימות ממש לא הכרחית. לא הגיוני שילדים יחוו ויראו אלימות, זה יכול לפגוע בהם, גם אם הם לא שמים לב לזה בעצמם. אני לא אוהבת לצפות בסרטים אלימים, כי אני יותר בקטע של פנטזיה וקסם, אני לא אוהבת אלימות, ברוב הסרטים שבהם יש אלימות הם לרוב סרטי מתח או סרטי אימה, ואני לא אוהבת אותם, הז'אנרים האלו מפחידים אותי, תזכרו, אני רק בת 12 סך הכל...
3. המשיכה של אנשים לסרטים אלימים זה לדעתי החברה, כדי להראות לחברים שלהם "אתם רואים? אני הצלחתי לראות את הסרט!!" וזה לא ממש לפי רצונות שלהם, אלא רק כדי להרשים את החברים שלהם, למרות שגם יש אנשים שאוהבים אלימות, כי זה מעניין ומותח וזה הכי מה שהם אוהבים.
4. לדעתי רק לפי הגיל. אם ילדים קטנים צופים בסרטי אלימות, כן, זה יכול להשפיע עליהם כי הם רוצים להיות כמו הדמות בסרט, אז בבית הספר הם עושים לאחרים את האלימות שעשתה הדמות בסרט רק כדי להיות הוא, או שבכללי הם הופכים להיות אנשים יותר אלימים, כי הם חושבים "טוב, הדמות בסרט עשתה את זה, לא עשו לה כלום, אז גם לי מותר! וגם לי לא יעשו כלום!" ומכיוון שהם ילדים קטנים הם לא יבינו שזה רק סרט, ושהחוקים בסרטים לא כוללים גם את החוקים במציאות, ושמה שמראים בסרטים כמעט אף פעם לא נכון לגבי המציאות.

--------------------
נעמה ♬ 16.5

כותבת ♬ !Sloths ♬ ראש בית רייבנקלו לשעבר ♬ Maddie and Kitty ♬ מ. חדר הנחיצות לשעבר

User Posted Image
מיאו זו מילה קטנה שמסכמת דברים גדולים

-מיאו!

---------
0 משתמשים צופים באשכול זה (0 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושא
נושא נעול פרסם נושא חדש פרסם סקר

מממנים

ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
35 195 210 10

פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2024 - 2007