האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

HPortal מאחל חג פסח שמח וכשר!

הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

סיקור ספר|גלנדיליה
פורסם ב: Apr 28 2019, 20:55 PM
צטט הודעה

A Cat With A Hat In A Hat

פרטי משתמש
קבוצה: סלית'רין
חרמשים: 2549
מגדר:male
משתמש מספר: 62302
חפצי המשתמש: צפה

גלנדיליה
User Posted Image

שם הספר: גלנדיליה
שם הסופר: עמית בר נתן
שנת הוצאה: 2018
גוף הוצאה: ספרי ניב
ארץ ושפת מקור: עברית
ז'אנר: פנטזיה

תקציר העלילה
גב הספר
גילי לא ציפה לפגוש את אמו בשער בית הספר, עיניה מבשרות רע ושני כרטיסי טיסה בידיה.
במרוץ מסחרר נקלע גילי למפגש עם שלושה אורחים בלתי צפויים המטילים עליו משימה גורלית ומובלים אותו אל ממלכת גלנדיליה, הנתונה כבר כמה שנים תחת סכנותיו של טבע קטלני ומצויה בכאוס מוחלט. במהלך מסע קצבי, מסוכן ומהפנט, מקבל גילי תשובות לחידות בלתי פתורות בחייו.
אלו סודות טמונים בעברה של משפחת אביו המנוח?
מי ממתין לבואו כבר שש-עשרה שנים ארוכות?
האם יוכל להגן על שמו הטוב של גזע בני האדם, אשר מעולם לא הוטל בספק כה גדול?

תקציר שלי
גילי הוא ילד שגר בתל אביב ומעולם לא ציפה למשהו גדול יותר שיקרה בחייו מאשר התוודות אהבה מביכה. אך כאשר אמו מפתיעה אותו בטיסה אל משפחתו של אביו המנוח, כל חייו משתנים מקצה לקצה.
גילי מגלה על עולם חדש וקסום, שם חיים יצורים קסומים מכל מיני סוגים, כמו אלפים, פיות, גובלינים וגמדים, ועוד הרבה יותר. הוא זוכה לגלות על ממלכת גלנדיליה, ממלכה קסומה בה השמיים לבנים והעננים כחולים, שנמצאת באסון טבע כבר שנים רבות ותושביה מחכים למושיע, בן אדם שיגיע ויציל את הממלכה.
אבל לא מדובר יותר רק בקרינה שורפת שמאיימת על הממלכה. המושיע הקודם, בן האדם, ניצל את כוחו לרעה בממלכת גלנדיליה והחליט לכבוש את הכס בעזרת הטכנולוגיה שבידיו.
בזמן שהותו בגלנדיליה, גילי פוגש חברים חדשים, אהבות חדשות, חווה טרגדיות נוראיות ועובר הרפתקאות מסעירות.

דעה אישית
אנשים בעלי דעות קדומות על ספרים ישראלים (כמוני) שלא מסוגלים אפילו להניח את היד שלהם על ספר ששם הסופר שכתוב על הכריכה ישראלי ורוצים חוויה מתקנת מכל הספרים שהרסו לכם את זה? זה הספר בשבילכם!
במשך כל הקריאה של הספר שחכתי שזה ספר ישראלי, ורק כשהיה כתוב שם עברית, תל אביב או המסע לפולין נזכרתי 'הא, נכון, זה ישראלי.' הוא זרם לי כמו כל ספר אחר שקראתי עד עכשיו שלא היה ישראלי, ובאמת אני לא מבינה מאיפה באו לי הדעות הקדומות האלו לפני שקראתי את הספר. אנשים שהבעיה שלהם היא עם השמות, כמוני, יהנו מהספר הזה מאוד. שמות ממש לא ישראליים.
העלילה הייתה ממש מעניינת וסוחפת וכל פעם העלתה עוד ועוד שאלות נוספות. לא הנחתי את הספר מהיד כמעט אף פעם, וסיימתי אותו באיזה שלושה ימים, שזה יחסית מהר בשבילי. אני הייתי בטוחה שהעלילה תהיה צפויה ו'הא! הנה! עליתי עלייך אני יודעת מה עומד לקרות עכשיו!' ואז גיליתי שזה משהו שונה לגמרי ממה שחשבתי וזה רק גרם לי להתעניין יותר בהמשך של הספר.
הדמויות היו מדהימות, היה קל להתחבר אליהם ולהבין אותם ואת הבחירות שלהם. גם אהבתי את הפיתוח של היצורים הקסומים בספר. עולם חדש לגמרי של יצורים נפתח לפני. בחיים לא חשבתי על פיות בצורה הזאת, ועכשיו זה דווקא ממש מגניב.
הכתיבה הייתה ממש ממש טובה ונוחה להבנה ולא צריך להיות גאון בשביל להבין מה כתוב. למרות שקצת עצבן אותי כל הטעויות הדפסה שאורך העמוד לא היה אותו אורך תמיד (כל הזמן הייתה חסרה שורה או שניים בסוף של העמוד) וגם השגיאות מקלדת בתוכן עניינים ששמו את העמוד הלא נכון, זה עדיין היה מדהים בטירוף.
הספר הזה שבר לי את הלב כל כך וגרם לי לבכות כל כך שזה... טוב, עצוב. אני לא ציפיתי שהוא יגיע לכאלו מקומות אפלים כמו שאליהם הוא הגיע, וזה באמת היה מפתיע מאוד.
אני לא יודעת למה, אבל נראה לי שמי שאוהב את נרניה יאהב גם את זה (מי לא אוהב את נרניה?)

--------------------
"Magic isn't just a performance art, it's also a way of thinking. Many things in this world seem simple at first glance but play host to all sorts of secrets if you look deeper."

my name is not Ian but ok
he/him
Danganronpa|League of Legends|OMORI|The Owl House|Project Sekai

User Posted Image

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
פורסם ב: May 3 2019, 16:10 PM
צטט הודעה

מוגל

פרטי משתמש
קבוצה: קוסמים
חרמשים: 1001
מגדר:
משתמש מספר: 69988
חפצי המשתמש: צפה

היי, תודה רבה על הביקורת החמה! איזה כיף לקרוא.
האם אוכל לפרסם את הביקורת בעמודי הספר בפייסבוק?
בימים אלו עובד על ספר ההמשך, יש למה לחכות!
עמית בר נתן

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
1 משתמשים צופים באשכול זה (1 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושא
הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

מממנים

ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
73 305 322 100

פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2024 - 2007