האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

הבחירות לראשות הבתים לשנת הגובלין 24 נפתחו! פרטים נוספים בפורומי הבתים

דרושים פרופסורים, בטאים ומעצבים לשנה״ל הגובלין 2024!

נושא נעול פרסם נושא חדש פרסם סקר

הבחורה על הרכבת || סיקור ספר
פורסם ב: Aug 9 2018, 18:45 PM
צטט הודעה

stuck in her daydream

פרטי משתמש
קבוצה: גריפינדור
חרמשים: 6378
מגדר:female
משתמש מספר: 48507
חפצי המשתמש: צפה

הבחורה על הרכבת
סיקור ספר
User Posted Image

תעודת זהות
🚂שם הספר: הבחורה על הרכבת \\ The Girl On The Train
🚂שם הסופר: פולה הוקינס \\ Paula Hawkins
🚂תאריך הוצאה בארץ: אפריל 2015
🚂גוף הוצאה בארץ: כתר
🚂תאריך הוצאה בחו"ל: ינואר 2015
🚂גוף הוצאה בחו"ל: Riverhead Books
🚂ארץ ושפת המקור: אנגלית, בריטניה
🚂תרגום לעברית: הדסה הנדלר
🚂ז'אנר: מתח פסיכולוגי
🚂מס' עמודים: 312 בעברית, 395 באנגלית

תקצירים
🚂תקציר מגב הספר
כל יום רייצ'ל נוסעת ברכבת ללונדון. כל יום באותו מסלול. את שגרת חייה האפורה מפר רק זוג אחד, שעל פני ביתו היא חולפת מדי בוקר. ג'ס וג'ייסון, כך היא קוראת להם, ומפנטזת על החיים המושלמים שהם ודאי מנהלים. ג'ס וג'ייסון המאוהבים, הצעירים והיפים מסמלים את כל מה שרייצ'ל איבדה ואת כל מה היא מנסה לשכוח.
עד שיום אחד רייצ'ל רואה את ג'ס מנשקת גבר זר. ולמחרת ג'ס נעלמת.
בניגוד לכל היגיון ובעיקשות הגובלת באובססיה, רייצ'ל מחליטה לחקור את היעלמותה של ג'ס ולהתחקות אחר עקבותיה של אישה שהיא אפילו לא מכירה.
אבל יש דברים שאנחנו לא יודעים על רייצ'ל. יש לה עבר שהיא מנסה להדחיק, ובזכרון שלה יש יותר מדי חורים.

🚂תקציר שלי
את הסיפור מספרות 3 נשים:
ר'ייצל - אישתו לשעבר של טום, שעזב אותה בשביל אישה אחרת. היא מתעבת את עבודתה, חיה על חשבונה של שותפתה לדירה קאתי, ומאז הגירושים רייצ'ל הזניחה את עצמה - היא החלה לשתות והיא מרגישה שהיא כבר לא נחשקת כמו שהייתה. היא עדיין לא מסוגלת להתגבר על טום, ובשביל להעסיק את עצמה ולהפוך את חיה האפורים למעניינים יותר - היא מתעסקת בזוג שגר ליד הבית בו בעבר חיה עם טום, אותם היא מכנה ג'ס וג'ייסון. היא מוסיפה להם פרטים מדימיונה ומתעסקת בחייהם בשביל לפצות על החיים עם טום שאיבדה.
אך יום אחד רייצ'ל רואה מהרכבת את ג'ס מתנשקת עם גבר זר, והיא נעלמת יום לאחר מכן. ריי'צל נחושה לגלות מה קרה לה.
אנה - אנה היא אישתו החדשה של טום. היא מתוארת כאישה יפה ומעט מתנשאת. בהתחלה העובדה שטום העדיף אותה על רייצ'ל מוסיפה לאגו שלה, אך בסופו של דבר ההודעות הטורדניות שרייצ'ל משאירה לו כשהיא משתכרת מתחילות להציק לה.
מייגן - מייגן היא אותה האישה שרייצ'ל מתארת כג'ס, ואנחנו מגלים מהר מאוד שהחיים המושלמים שרייצ'ל דמיינה לזוג בכלל לא מושלמים כפי שהיא מפנטזת.

חוות דעת
אתחיל עם דעתי על ר'ייצל - בהתחלה, היא פשוט דחתה אותי. במקום להתגבר על טום היא הורסת את חיה, שותה באופן מופרז, מאמינה לכל שקר שטום מספר לה, מלאה ברגשות עצמיים. ההפך מדמות נשית חזקה. היא לא עושה דבר בשביל להשתקם וממשיכה להזיק לעצמה ולאחרים. היה לי קשה להתחבר לסיפור, שרייצ'ל מתארת מאוד "אפור" - חסר מרגש, אבל לאט לאט הסתגלתי לסגנון הכתיבה, והמעבר בין הדמויות והסיפורים בהחלט עזר.
נורא עניין אותי לראות את החיים השונים של הנשים המספרות את הסיפור: אנה, רייצ'ל ומייגן. כל אחת חיה חיים שונים כל כך, ולכל אחת יש בעיות משלה, אפילו למייגן שרייצ'ל מתארת ככל-כך מושלמת.

המתח בעקבות ההיעלמות של מייגן מתגבר ממש עד סוף הספר, ככל שאנחנו מגלים יותר פרטים ושלושת הסיפורים השונים מתחילים להשתלב ויותר פרטים מתגלים. בסה"כ הוא כתוב מעניין ומותח - ויותר מזה, מציאותי. חייבת לציין שלפעמים הוא נמרח קצת יותר מידי ובחלק מהפרקים הייתי מעדיפה שהיו פחות תיאורים ארוכים ולא עניינים. בדרך כלל אני מתה על תיאורים ארוכים אבל בספר הזה ספציפית אני מרגישה שזה קצת הרס והוריד את המתח. אבל בסה"כ הוא ספר נחמד וכן הייתי ממליצה עליו, למרות שכנראה הייתי מדרגת אותו לגילאי 12+ (שפה, אלימות...)

עיבוד קולנועי
הספר עובד לסרט בעל אותו שם בשנת 2016, בכיכובן של אמילי בלאנט, רבקה פרגוסון והיילי בנט.
טריילר:

--------------------

User Posted ImageUser Posted Image
User Posted ImageUser Posted Image

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
פורסם ב: Aug 10 2018, 08:43 AM
צטט הודעה

Living with my eyes closed

פרטי משתמש
קבוצה: הנהלת הפורומים
חרמשים: 453172829
מגדר:female
משתמש מספר: 65051
חפצי המשתמש: צפה

טוב, אף על פי שהספר הזה כבר סוקר (אהמ, אהמ), תמיד כיף לראות שאנשים רבים נהנו ממנו. אני מסכימה עם כל מה שאמרת בעצם. הדמות של רייצ'ל היא אחת הדמויות הדכאוניות בספר, ושמחתי לגלות בחוות הדעת שהיא הצליחה בין היתר להרתיח אותך משום שהיא הרבה פעמים פשוט סירבה לקחת את עצמה בידיים. זה קורה להרבה אנשים עם התמכרויות ודכאונות כך שהסיטואציה עצמה היא מציאותית להפחיד.

הפרטים שנתת על הספר הם מלאים וטובים, וכפי שאמרתי גם חוות הדעת שנתת מעולה. צרפי את הספר לאשכול התגמולים כדי שנוכל לתגמל אותך עליו. ללינקייה אין צורך להוסיף משום שהוא כב נמצא שם. כל הכבוד (רק בפעם הבאה הייתי ממליצה לערוך חיפוש קצר כדי להימנע מסיקורים כפולים). מחכה לראות את הסיקורים הבאים שלך.

ננעל.

--------------------
User Posted Image
User Posted Image
User Posted Image

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
0 משתמשים צופים באשכול זה (0 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושא
נושא נעול פרסם נושא חדש פרסם סקר

מממנים

ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
8199 19068 19025 19409

פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2024 - 2007