האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

HPortal מאחל חג פסח שמח וכשר!

הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

סיקור ספר|כוחה של מספר שש
פורסם ב: Jun 25 2018, 10:50 AM
צטט הודעה

A Cat With A Hat In A Hat

פרטי משתמש
קבוצה: סלית'רין
חרמשים: 2548
מגדר:male
משתמש מספר: 62302
חפצי המשתמש: צפה

כוחה של מספר שש
User Posted Image

שם הספר: כוחה של מספר שש|The Power of Six
שם הסופר: פיטקוס לור|Pittacus Lore
שנת יציאה באנגלית: 2011
שנת יציאה בעברית: 2012
גוף הוצאה באנגלית: HarperCollins
גוף הוצאה בעברית: כנרת
ארץ ושפת מקור: אנגלית אמריקאית
שם המתרגם: ארז אשרוב
ז'אנר: מדע בידיוני
סדרת ספרים: בני לוריאן, ספר שני.

תקציר העלילה
גב הספר
הם מאתרים אותנו. הם מתקרבים. הם יודעים על התליונים, הם יודעים על המורשות שלנו, הם יודעים שלעולם לא נהיה בטוחים. אנחנו צריכים למצוא זה את זה, אנחנו צריכים להתאחד.
אנחנו מתחבאים, נמנעים מקשר זה עם זה. אבל המורשות שלנו מתפתחות ובקרוב נהיה מוכנים לקרב. האם ג'ון סמית הוא מספר ארבע, האם הוא הסימן שחיכיתי לו? ואיך אמצא את חמש ואת שש? האם אחת מהן היא הנערה בעלת השיער השחור כעורב ועיני הסערה שמופיעה בחלומתי? הנערה שכוחותיה הם מעבר לכל מה שיכולתי לתאר, הנערה החזקה שיכולה לאחד את כולנו?
תשעה מאיתנו הגיעו לכאן. נותרו שישה. האם הזמן שינה אותנו - האם כולנו עדיין מאמינים במשימה? הם ניסו לתפוס את מספר ארבע באוהיו, אבל לא הצליחו. אני מספר שבע. אחת מהשישה שנותרו בחיים. ואני מוכנה להילחם.

תקציר שלי
מרינה, מספר שבע, גרה רוב זמנה בכדור הארץ בבית יתומות בסנטה תרזה. הספאן שלה החלה להאמין בדברי הקודש, והפסיקה להגן עליה כמו שהייתה צריכה או לאמן אותה. מרינה צריכה לאמן את עצמה, אבל אין לה יכולת לפתוח את השידה שלה.
בנתיים, ג'ון, מספר ארבע, שש וסאם גוד חיים בבריחה מהמשטרה ומהמוגדוריאנים. הם צריכים להסתתר ולשמור על פרופיל נמוך, בזמן שהם מתאמנים ומתכננים איך להחזיר את השידה של שש.
כשסמל מוזר מופיע על הערים בסנטה תרזה, הם נאלצים להתאחד בשביל לנצח את המוגדוריאנים, אבל בכל זאת יצטרכו לחוות אבידות רציניות.

דעה אישית
הגיע הזמן עכשיו לדעה האישית החופרת והמפורסמת על הספר המקסים הזה D:
הספר הזה היה ממש מותח, ואני לא הצלחתי להפסיק לקרוא אותו וגמרתי אותו באיזה... יומיים כשלפי קצב הקריאה הנורמלי שלי הייתי אמורה לגמור אותו בשלושה (כן זה לא כזה הרבה). יש שם כל כך הרבה אקשן ועניין שציפיתי לו בספר הראשון ולא היה, למרות שהוא גם היה טוב D:
הדמויות היו מקסימות. בספר הראשון שקראתי אותו כולם אמרו לי שתשע מקסים ותשע מדהים ותשע הכי טוב, ואני הייתי כזה: "אה. אין מצב שיש מישהו יותר מדהים מארבע." ועכשיו קראתי את הספר הזה ואני לא מאמינה שתשע באמת יהיה מדהים יותר משבע. אוקיי זה סתם היה עכשיו.
הדמויות היו בנויות טוב והרקע שלהן היה מדהים ממש. אני אהבתי את זה שגם הדמויות הכי צדדיות לא היו יותר מדי שטוחות. למרות שלדעתי עשו את שש קצת יותר מדי... מרי-סו. וזה די ממש חבל לדעתי, אבל מתגברים.
הכתיבה הייתה טובה, למרות שבהתחלה של הספר היה ממש מבלבל המעבר בין שבע לארבע. אבל זה לא חשוב. הכתיבה גם הייתה ככ טובה וככ זורמת שלא שמתי לב שזה בכלל כתוב בזמן הווה, ואני פשוט שונאת לקרוא ספרים בזמן הווה. זה הכי מציק לי. אבל אני באמצע הספר פתאום קלטתי והייתי כזה: "אה. איך לא שמת לב לזה קודם?" והמשכתי בלי בעיות ג:
בקיצר זה ספר ממש טוב ואני באמת חיפשתי דרכים עכשיו שבהן הוא לא טוב כי זה הדבר היחיד שאני כותבת בדעות שלי, אבל ני בקושי מצאתי ואני לא מאמינה שבאמת הצלחתי למלא את הסעיף הזה עכשיו.

שאר הספרים בסדרה
אני מספר ארבע|I an Number Four - ספר ראשון
עלייתו של מספר 9|The Rise of Nine - ספר שלישי
המפלה של מספר 5|The Fall of Five - ספר רביעי
נקמתה של מספר 7|The Revenge of Sevem - ספר חמישי
גורלה של מספר 10|The Fate of Ten - ספר שישי

--------------------
"Magic isn't just a performance art, it's also a way of thinking. Many things in this world seem simple at first glance but play host to all sorts of secrets if you look deeper."

my name is not Ian but ok
he/him
Danganronpa|League of Legends|OMORI|The Owl House|Project Sekai

User Posted Image

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
פורסם ב: Jun 25 2018, 12:22 PM
צטט הודעה

We accept the love we think we deserve

פרטי משתמש
קבוצה: רייבנקלו
חרמשים: 103528
מגדר:female
משתמש מספר: 62024

סיקור מקסים. פירטת בדיוק על מה שצריך וחוות הדעת שלך נהדרת. למרות זאת, הייתי שמחה לראות פרטים נוספים. בכל אופן, הסיקור יתווסף ללינקייה, כל הכבוד happy.gif

--------------------

אלכס • רוק ומטאל • הנהלת הפורומים בדימוס • באפי • קפה וחתולים
"I'm in shock! Look, I've got a blanket!"

User Posted Image

כבר לא פעילה.

---------
פורסם ב: Jan 6 2019, 20:23 PM
צטט הודעה

סוהרסן

פרטי משתמש
קבוצה: סלית'רין
חרמשים: 2523
מגדר:female
משתמש מספר: 68063

אני לא מאוד אוהבת את תשע

--------------------
“To lack feeling is to be dead, but to act on every feeling is to be a child.”

---------
פורסם ב: Jan 27 2019, 12:43 PM
צטט הודעה

מוגל

פרטי משתמש
קבוצה: קוסמים
חרמשים: 1001
מגדר:
משתמש מספר: 69357

נראה מעניין
לא שמעתי את הספרים האלה אף פעם
תודה על הסקירה

---------
0 משתמשים צופים באשכול זה (0 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושא
הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

מממנים

ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
73 305 322 100

פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2024 - 2007