האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

HPortal מאחל חג פסח שמח וכשר!

נושא נעול פרסם נושא חדש פרסם סקר

סיקור שיפ | בלמורט
פורסם ב: May 17 2018, 03:58 AM
צטט הודעה

קוסם מתקדם

פרטי משתמש
קבוצה: גריפינדור
חרמשים: 179
מגדר:female
משתמש מספר: 64210
חפצי המשתמש: צפה

*כשאתם מצפים לכל סיקור שיפ שיש חוץ מהשיפ הזה

סיקור שיפ | בלמורט
User Posted Image
שם השיפ: בלמורט\bellamort
שמות חברי השיפ: בלטריקס לסטריינג', טום מארבולו (ונדרולו) רידל (הלורד וולדמורט)
שנות לידה: בלטריקס - 2 במאי 1951, וולדמורט - 31 בדצמבר 1926
האם הם קאנון: כן
מה המצב המשפחה שלהם: בלטריקס נשואה לרודולפוס לסטריינג'. וולדמורט לא נשוי. לא ברור אם בלטריקס ו-וולדמורט נישאו לבסוף, אך יש להם ילדה אחת - דלפיני רידל.

קצת על בלטריקס
User Posted Image
בלטריקס היא מבין האנטגוניסטיות המשניות בסדרת הספרים "הארי פוטר". הוריה הם ציגנוס ודרואלה בלק, טהורי דם. יש לה עוד שתי אחיות: אנדרומדה ונרקיסה. בלטריקס היא מבין אוכלי המוות החזקים והנאמנים ביותר, אם לה ה-. טוהר הדם מאוד חשוב לה. היא נחשבת למכשפה מוכשרת בקסמים אפלים.
לבלטריקס יש עיניים שחורות ושיער ארוך, כהה גם הוא. לאחר יציאתה מאזקבן היא נהפכה לבעלת פנים שלדיות.

קצת על וולדמורט
User Posted Image
וולדמורט הוא האנטגוניסט הראשי בסדרת הספרים "הארי פוטר". הוריו הם טום רידל ומרופי גונט, מכשפה ומוגל. הוא חצוי דם. הוא ילד יחיד. בספר השביעי מגלים שאימו השקתה את אביו בשיקוי אהבה, עד שהפסיקה, ואביו עזב אותה. בסופו של דבר היא מתה, משאירה את טום בבית היתומים... וולדמורט הוא מבין הקוסמים המוכשרים והאפלים ביותר שהיו בעולם הקסמים.
בתחילה וולדמורט נחשב ליפה תואר, עד שבשלב מסוים פניו הפכו לנחשיים ומזוויעים.

רקע

לא ידוע איך בלטריקס ו-ולדמורט נפגשו, אך זה קרה, כנראה, כשבלטריקס הצטרפה לאוכלי המוות.

בלטריקס היא מבין אוכלות המוות המטורפות ביותר של וולדמורט. במהלך כל הספרים ברור שכל דבר שהוא רק יאמר לה לעשות היא תעשה. היא ישבה בשבילו 14 שנים באזקבן, אחרי שמילאה את הוראותיו ועינתה את הזוג לונגבוטום. בספר השביעי, לאחר שמתגלה לה שהארי, רון והרמיוני פרצו לכספת שלה - מעניין אותה רק דבר אחד - אם הם גנבו את מה שוולדמורט הכניס לשמירה שם. זו דוגמה לכמה הנאמנות שלה מטורפת. מעבר לכך שהדעה הרווחת היא שבלטריקס מאוהבת בטירוף בוולדמורט (אהבה חד צדדית), יש לה גם כניעה ואובססיה חזקות אליו.

וולדמורט, מצידו, מעריך את בלטריקס ואת מה שהיא עושה ומוכנה לעשות למענו מאוד. וולדמורט כנראה לא אוהב אותה, בעיקר בגלל שבמשך כל הסדרה מזכירים שוב ושוב את זה שאין לו אהבה, והוא גם לא רוצה אחת, אך ישנם מקרים שבהם רואים שבלטריקס היא הדבר הקרוב ביותר לאהבה שיש לו - כמו, למשל, כשהיא מתה. ידוע שמוות של אנשים לא מאוד מפריע לוולדמורט, גם כאשר אלו אוכלי המוות, אבל כאשר בלטריקס מתה, מסופר שוולדמורט צרח. זה אחת מהפעמים היחידות בהן וולדמורט שיחרר איזשהו רגש שהוא לא שנאה או כעס.
ישנה גם העובדה שוולדמורט נתן לבלטריקס לשמור על הדבר הכי חשוב לו: אחד מהורקורוקסים שלו.
בלטריקס היא הדמות היחידה שוולדמורט מדבר אליה ברכות, וקורא לה בשם חיבה ("בלה").

בספר השמיני מגלים שלבלטריקס ולולדמורט יש בת משותפת: דלפיני רידל; מעריצים רבים מפקפקים בכך שהיא באמת הבת שלהם מסיבות שונות (מוזמנים לקרוא עוד בדיון הזה).

אנשים משפשפים אותם - כי ההערצה, הנאמנות והכניעה שיש לבלטריקס אל וולדמורט פשוט מטורפת.

דעה אישית
אני פשוט אומר שאם אלו לא היו וולדמורט ובלטריקס, עוד הייתי אוהבת את השיפ הזה.
טוב, לא עד כדי כך. אבל בכל מקרה - הרגש שיש לי אל השיפ הזה הוא הרגש שיש לי אל מספר דברים שונים; תבינו, יש משהו בנאמנות המשוגעת של בלטריקס אל וולדמורט שפשוט גורם לך להבין שיש בזה משהו. זאת אומרת - היא עיוורת לכל מה שקורה מסביבה חוץ ממנו. וזה בהחלט מעורר... הערכה. היא הייתה באזקבן 14 שנים, ולמרות שבאופן די ברור, אם כי עקיף, וולדמורט הכניס אותה לשם, היא נשארת נאמנה אליו ולא סולדת ממנו אפילו לשנייה. זאת אומרת, אני די בטוחה שלכל אוכל מוות יש איזשהו מניע ללמה הוא הצטרף לאוכלי המוות, אבל מבחינתי, די ברור שאין אפילו אחד שעושה את זה בגלל הערצה\אהבה\טירוף אל וולדמורט. בלטריקס פשוט מטורפת על וולדמורט, בכל מובן המילה. וזה הדבר שלפי דעתי עושה את השיפ הזה. לא שום דבר אחר.
אבל, מצד שני, השיפ הזה לא הגיוני לחלוטין, וזה שיש להם ילדה אפילו יותר. השיפ לא הגיוני בגלל שבמשך כל הסדרה ג'יי קיי רולינג חופרת לנו על כמה וולדמורט הוא ללא אהבה, ושאין לו אהבה, ושהנשק של הארי הוא אהבה... אז אין סיכוי שתהיה לו אהבה, ברור. גם את בלטריקס הוא לא אוהב. את אף אחד הוא לא אוהב.
בקיצור - השיפ הזה הוא שיפ מסובך ומוזר. אני עדיין לא בטוחה מה אני חושבת לגביו, האמת.

פאנטרטים:

User Posted Image

User Posted Image

User Posted Image

User Posted Image

User Posted Image

User Posted Image

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
פורסם ב: May 17 2018, 08:58 AM
צטט הודעה

אני ואתה נשנה את העולם!

פרטי משתמש
חרמשים: 2052
משתמש מספר: 65434

סיקור מקסים ומפורט מאד! בכל פעם אני מגלה ונזכרת למה אני אוהבת את הסיקורים שלך - הוא מעוצב יפה, הרחבת הרבה בחוות הדעת וברקע, שזה מעולה, ובאופן כללי הוא ברמה גבוהה מאד.
אהבתי לקרוא את חוות הדעת שלך. האמת שהשיפ הזה מכל השאר נראה לי הכי הכי לא הגיוני שיכול להיות בגלל שוולדמורט לא יכול לאהוב ולא יכול להיות שזה השתנה כי האופי שלו מפחד מזה ומתרחק מזה כמו מאש. בכל אופן, הסיקור יפהפה וזה לא סותר את העובדה שאני לא מתחברת לשיפ הזה...
מתווסף ללינקייה. אשמח לקרוא סיקורים נוספים שלך! (:

--------------------
אביטל (:

---------
פורסם ב: May 17 2018, 11:05 AM
צטט הודעה

Believers Never Die

פרטי משתמש
קבוצה: מנהלי פורומים
חרמשים: 182670
משתמש מספר: 30194

אומייגאד אומייגאד אומייגאד השיפ הכי אהוב עליי בפאנדום הזה *~* אני צורח הצילו SEND HELP

אוקיי קודם כל 2 דברים:
• השם שיפ שלהם זה בלמורט, ובאנגלית bellamort, לא בלהדמורט
• את לאורך כל הסיקור טועה בשם שלה, זה בלטריקס ולא בלטיקריס

הסיקור ממש יפה, אהבתי מאוד. ח"ח.

בלטריקס ורודולפוס תמיד היו נשואים, גם כשהם מתו בקרב הם עדיין היו נשואים באותם ימים. בלטריקס הייתה מאוהבת בוולדמורט אבל לא הייתה להם מערכת יחסים כלשהי.

לגבי הרקע:
• מה שאמרת על הכספת היה מדויק, כמו שכתבתי פה בנאום הכספת שלי. כתבת שהיא מאוהבת בו בטירוף, אבל היית צריכה להוסיף עוד. זה מעבר ללהיות מאוהבת בו, זאת גם כניעה, אובססיה, אהבה חד צדדית חזקה.
העובדה שוולדמורט סמך עליה עם הפחד הכי גדול שלו - המוות שלו, זאת נקודה חזקה. ועצם זה שהוא לא פחד לשים את ההורקרוקס שלו אצלה בכספת הראה גם את רמת הנאמנות שלה וגם עד כמה הוא סומך עליה ולא מפקפק בנאמנות שלה ובאהבה שלה אליו.

• וולדמורט לא יכול לאהוב, אומרים שזה מהתיאוריה שהוא נולד כתוצאה משיקוי אהבה. אבל זה לא מנע ממנו להעריך אותה. רואים לאורך כל הספרים שוולדמורט לא מעריך במיוחד אנשים, גם לא מהסביבה הקרובה שלו. בלטריקס היא בין הדמויות היחידות שוולדמורט קורא להן בשמות חיבה, או שהוא מדבר אליה בטון רך, הוא לא מאיים עליה כמו שקרה עם אוכלי מוות אחרים. אז שוב, הוא לא מסוגל לאהוב, אבל בלטריקס הייתה קרובה מאוד לשבור לו את כל החומות האלה, הוא ידע להעריך אותה ואת העבודה שלה כמו שאף אחד אחר לא העריך. וזאת נקודה טובה.

• כשהיא מתה זאת הייתה נקודת השיא מבחינתי.
כמו שמצוטט:
Molly's curse soared beneath Bellatrix's outstretched arm and hit her squarely in the chest, directly over her heart
Bellatrix's gloating smile froze, her eyes seemed to bulge: for the tiniest space of time she knew what had happened, and then she toppled, and the watching crowd roared, and Voldemort screamed
זה אחד מהפעמים היחידים שרואים שהוא מוציא מעצמו רגש כלשהו שהוא לא רק כעס ושנאה. יש צד פגיע. לדעתי לא רק המוות של עצמו היה החולשה שלו אלא גם בלטריקס. מוות של אחרים לא מעניין אותו, ואם הוא הראה חולשה כשבלטריקס מתה זה אומר הרבה.

אהבתי את החוות דעת שלך.
לדעתי הם אחד השיפים הכי טובים בפאנדום הזה, ואני אוהב אותם ממש ממש ממש. גם שתי הדמויות האהובות עליי (בלטריקס מקום 1 ו-וולדמורט מקום 2) וגם שתי דמויות שנויות במחלוקת כשזה מגיע לאהבה, ודווקא מהמקומות שהם באים מהם אפשר לראות ניצוצות קטנים של רגשות מאוד מאוד דחויים, אבל מי יודע, אולי אם הם היו ביחד הם היו יכולים להתגבר על כל זה. עובדה שבלטריקס גם בימים הכי סוערים של וולדמורט הצליחה להוציא ממנו תגובות עדינות ומעט רגשות ופגיעות.

עכשיו כמה גיפים לחזק את דעתי:

User Posted Image User Posted Image
כששאלו את רייף פיינס (וולדמורט) על מערכת היחסים בין וולדמורט לבלטריקס זאת הייתה התשובה שלו.
לדעתי היא הייתה מדוייקת ממש, וזה מסכם הרבה מהסיקור. זה גם מחזק יותר את הנאמנות של בלטריקס לוולדמורט.

User Posted Image
User Posted Image
פה רואים את הכניעה אליו. היא משפילה מבט ומורידה את הראש כשהוא אומר לה משהו או מסתכל עליה והיא מרגישה שהיא עשתה משהו לא טוב או נדחתה.

User Posted Image
תגידי לי, איפה הוא עוד היה נחמד ככה למישהו?
אם תסתכלי על לוציוס מאלפוי ואיך שוולדמורט לקח לו את השרביט, תראי שלא הייתה בו שום הערכה ושום חמימות קלה אליו.
אצל בלטריקס יש לו הערכה, וטון הדיבור שלו הרבה יותר רך ונעים כלפיה (רוב הזמן).

User Posted Image
לפעמים גם קורה שהוא מנותק לגמרי מכולם, גם ממנה. וזאת הפעם שהוא דחף אותה ממנו. אבל אם מתעמקים בסצנה הזאת, זה היה כשהיא הציעה לו עזרה והוא אמר שהוא לא צריך את העזרה שלה. זה ידוע שהוא חולה כוח ושבלטריקס יותר מידי מוכנה להקריב את עצמה למענו. אולי זה היה הדבר הנכון לעשות? להרחיק אותה ולעשות בעצמו את המשימה שלו? שלא יקרה לה כלום?

User Posted Image
תראי אותה, אהבת חיי המושלמת, איך היא מחייכת כשוולדמורט מופיע. זאת הייתה סצנה נהדרת בעיניי.

אוקיי אני לא רוצה לחפור יותר מידי כי יש לי מלא מה להגיד עליהם אז לסיכום בלמורט מדהימים ואני אוהב אותם הכי הכי בעולם ואני ממש שמח שסיקרת אותם את לא מבינה איך חיממת לי את הלב עכשיו. אני מקווה שלא נעלבת מכמה הערות שלי ושקצת ממה שכתבתי יוכל להעצים קצת את הסיקור. טוב אני צורח פה בלי הפסקה אני אלך להירגע תודה על הסיקור הזה אני חייב לך המון, את באמת לא מבינה איך סגרת לי טוב את השבוע (:
תודה תודה תודה! ♥

--------------------

User Posted Image

They say the captain goes down with the ship"
"?So when the world ends will God go down with it
Fall Out Boy —

---------
פורסם ב: May 17 2018, 11:55 AM
צטט הודעה

“you’re someone’s reason to smile”

פרטי משתמש
קבוצה: רייבנקלו
חרמשים: 22272
משתמש מספר: 58762

או.מיי.גאד!!!!!
אני מתה על השיפ הזההההה
קודם כל, סיקור מדהים, מלא פרטים, מושקע, רואים שאת פשוט חקרת את הנושא וכל כך לעומק. אהבתי מאוד את הפאנארטים שהוספת, זה מאוד מאוד הוסיף לי.
שאפו ענקי! D:

--------------------
נעמה ♬ 16.5

כותבת ♬ !Sloths ♬ ראש בית רייבנקלו לשעבר ♬ Maddie and Kitty ♬ מ. חדר הנחיצות לשעבר

User Posted Image
מיאו זו מילה קטנה שמסכמת דברים גדולים

-מיאו!

---------
פורסם ב: May 17 2018, 16:59 PM
צטט הודעה

קראנו לה נופית על שם הנוף

פרטי משתמש
חרמשים: 63935
משתמש מספר: 63549

ואוו, ואוו, וואוו, ואוו
זה בין השחפים האהובים עלי!
אין מה להגיד! סיקור אסתטי ויפה כמו כל השאר!
אין לי מה להוסיף חוץ ממה שכריס אמר
תמשיכי לסקר!

--------------------

!! SHE\HER ✦ SIVAN
be your wife like ♥︎ im in love with him ⇢ running out of time ##wish i were heather

---------
פורסם ב: Feb 14 2021, 12:25 PM
צטט הודעה

טרול
**

פרטי משתמש
קבוצה: רייבנקלו
חרמשים: 1525
מגדר:
משתמש מספר: 74886

ממש טוב

--------------------
חוכמה בלי גבולות היא אוצר לדורות

I love books

אני חכם אני ברבלינקו
אריאלIדתיIאלרג"הI12Iרבליינקו

לתרום לי חרמשים וספרים בבקשה

---------
1 משתמשים צופים באשכול זה (1 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושא
נושא נעול פרסם נושא חדש פרסם סקר

מממנים

ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
73 305 322 100

פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2024 - 2007