האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

הבית הזוכה בתחרות הבתים לשנת ההיפוגריף 2024 הוא...

חוקי הפורום 

הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

סיקור שיפ | אמורי / Amory
פורסם ב: Oct 13 2017, 11:49 AM
צטט הודעה

We accept the love we think we deserve

פרטי משתמש
קבוצה: רייבנקלו
חרמשים: 103528
מגדר:female
משתמש מספר: 62024
חפצי המשתמש: צפה

*ספוילרים לכל זמן המסך שלהם.

אמורי - Amory
סיקור שיפ

User Posted Image User Posted Image

איימי ורורי הם דמויות בסדרה "דוקטור הו" (Doctor Who), שלה יצאה סדרת רשת אינטרנטית קצרצרה בשם "חיי פונד" (Pond Life) ובה חמישה פרקים, בהם כיכבו גם כן. לשיפ יש מספר שמות; ביניהם אמורי (Amory), ריימי (Ramy) והפונדס (The Ponds).

User Posted Image

תקציר הסדרה
גרסה חדשה ומצליחה לסדרת הקאלט הבריטית. הסדרה מתארת את מסעותיו של חייזר הרפתקן ומסתורי, דמוי-אדם מגזע אדוני הזמן, הידוע בשם "הדוקטור". הדוקטור מטייל עם מלווים במרחבי הזמן והחלל, בחללית שהיא גם מכונת זמן, הנקראת טארדיס (Time And Relative Dimensions In Space). הוא מטייל בכדור הארץ ובגלקסיות, בפלנטות ובכוכבים שונים, בתקופות זמן שונות - ונלחם בחוצנים מרושעים ופותר תעלומות. בין טיול אחד לשני הדוקטור ומלוויו גם מצילים את העולם, והרבה יותר מפעם אחת.
בשנת 2010 עלתה לשידור העונה החמישית, כאשר מאט סמית מגלם את הדוקטור האחד עשר ומלוויו החדשים הם איימי פונד המגולמת על ידי קארן גילאן ורורי ויליאמס המגולם על ידי ארתור דארוויל. בנוסף, הוחלף המפיק בפועל והכותב הראשי, ראסל טי דייוויס, שליווה את הסדרה החדשה מעונתה הראשונה, בסטיבן מופאט, שכתב בעבר מספר פרקים לסדרה ואף היה אחראי לסדרות אחרות. השחקנים שגילמו את המלווים המשיכו בתפקידם עד העונה השביעית.
///
הסדרה "חיי פונד" שמהווה מעין המשך, מתחילה כאשר הדוקטור (מאט סמית) נמצא בלב האקשן כתמיד. בסופו של יום הוא חוזר אל מלוויו (לשעבר) האהובים, איימי ורורי וויליאמס (שמשחקים קארן גילאן וארתור דרוויל, בהתאמה). בסדרה הקצרה ניתן לראות את מערכת היחסים ביניהם, את הקשיים, את היחס של הדוקטור אליהם לאחר שעזב ועוד.

User Posted Image

אמיליה ג'סיקה "איימי" פונד
אמיליה ג'סיקה "איימי" פונד הייתה מלווה של הדוקטור האחד עשר במשך כשתיים וחצי עונות. אמיליה הייתה חברתו הראשונה של הדוקטור בהתגלמותו האחת-עשרה והפנים הראשונות שראה. היא הייתה החברה ואחר כך אשתו של האח רורי ויליאמס, ואמה של מלודי פונד, שנודעה מאוחר יותר בשם ריבר סונג. איימי מתה בגיל שמונים ושבע בנקודת זמן כלשהי לפני 2012, לאחר שאפשרה למלאך בוכה לשלוח אותה בזמן, בתקווה להתאחד עם בעלה. היא נקברה ליד רורי בבית קברות בניו יורק.
היא נולדה לאוגוסטוס וטבת'ה פונד בסקוטלנד. שני הוריה נבלעו על ידי הסדק שבקיר חדרה והיא גדלה עם דודתה שרון בעיירה הקטנה לדוורת'. למרות שהיא חיה כל כך הרבה זמן באנגליה, היא מעולם לא איבדה את המבטא הסקוטי שלה.

היא פגשה לראשונה את הדוקטור כשהייתה בת שבע בלבד והביעה משאלה לסנטה. היא ביקשה שיבוא שוטר ויעזור לה עם הסדק המפחיד שבקיר שלה. הדוקטור צץ משום מקום עם הטארדיס ואיימי ביקשה ממנו לבחון את הסדק, שלאחר מכן מתברר שהוא קרע בזמן ובמרחב. על מנת לסגור את הקרע, הדוקטור פותח אותו לרמה המקסימלית, ובמהלך הפתיחה מתברר שברח לחדרה "אסיר אפס". לאחר מכן, הדוקטור נסע אך הבטיח לחזור בעוד כחמש דקות, אך בעקבות תקלה במנועי הטארדיס, הוא חזר רק אחרי כשתיים עשרה שנים. איימי ניצלה את ההזדמנות וארזה מזוודה קטנה וחזרה לגינה, מחכה להגעתו של הדוקטור. אמיליה נרדמה על המזוודה שלה בגינה באותו הלילה, כאשר לא חזר אליה. הדוקטור חזר שבועות או חודשים מאוחר יותר לפי ציר הזמן שלו, וסחב אותה למיטה. בעוד שהיא ממשיכה לישון, הדוקטור סיפר לה על "קופסת הקסמים" שהוא גנב, שהוא למען האמת רק השאיל אותה, ושתמיד התכוון להחזיר אותה; "גדולה וקטנה באותו הזמן, חדשה לגמרי ועתיקה, בצבע כחול הכי כחול אי פעם." הוא הוסיף שהיא תחלום על ההרפתקאות שהם לעולם לא יחוו ואמר לה שתאהב את רורי. איימי לא ראתה שוב את הדוקטור במשך כל הזמן, ולא הייתה מודעת למשנה צורות קרימינלי בשם אסיר אפס שהתחבא בביתה.
איימי הייתה הרפתקנית ופזיזה, בעלת שנינות ועקשנות מיוחדות. הייתה לה ילדות קשה בתור יתומה שגידלה דודתה. היא חשה שננטשה על ידי הדוקטור. היא הייתה פתוחה רק לעתים רחוקות עם רגשותיה ולעתים קרובות לא הביעה אמון באנשים והייתה מאוד חשדנית. איימי התבדחה על המורשת הסקוטית שלה בעיקר יחד עם הדוקטור ורורי, ואף עם עצמה.

- הסיקור המלא והמפורט יותר עליה כאן -

User Posted Image

רורי ארתור וויליאמס
רורי ארתור ויליאמס המגולם על ידי ארתור דארוויל היה אחד ממלוויו של הדוקטור ה-11 והופיע בעונות החמישית, השישית, והשביעית. הוא כונה לעתים גם כרורי פונד והיה בעלה של איימי (אמיליה) פונד, ואביה של מלודי פונד, שנודעה מאוחר יותר בשם ריבר סונג. הוא היה חבר ילדות של איימי וגדל בעיר לדוורת'.
במהלך עבודתו בבית החולים רויאל לדוורת' בשנת 2008, רורי הבחין בחולי תרדמת המשוטטים בכפר. כאשר ניסה להציג את התמונות בהן תיעד את המטופלים עם הנייד שלו לממונה עליו, הוא נצטווה לקחת פסק זמן, שכן האמינו שהינו הוזה. פגש את הדוקטור האחת-עשרה והופתע, שכן הוא אמתי ולא פרי דמיונה של חברתו. יחד עם איימי עזר לדוקטור להביס את אסיר אפס. לאחר האירועים הללו רורי התארס לאיימי והחל לחפש את "התיאוריות המדעיות האחרונות" כהכנה במקרה של מבקרים זרים נוספים ללדוורת'.
רורי היה צנוע, נאמן, מגונן ומעט סרקסטי לפעמים. הוא היה ביישן והיה ניתן להבחין בכך בפגישתו הראשונה עם הדוקטור. הבחור נחרד בקלות ונבהל מהכאוס סביב הדוקטור ואסיר אפס. למרות זאת, עדיין היה חכם מספיק כדי להבחין בשונה ולנצל את המציאות ולא להיות עיוור כלפיה. הוא גם עזר לאיימי לפנות את בית החולים לפני שאסיר אפס יכול היה להרוג אותם. נוסף על כך, הראה גם חמלה משמעותית ואמפתיה והדבר לפעמים העמיד אותו בסכנה.
בלילה שלפני חתונתם שבשנת 2010 - הפך לחברו של הד"ר האחד עשר, מבלי לדעת שאיימי עזבה עם הטארדיס ובילתה בה ימים ספורים הרחק מלדוורת'. רורי נדהם כאשר הדוקטור יצא במפתיע מתוך עוגה במסיבת הרווקים שלו, והיה מאוכזב לדעת שאיימי ניסתה לנשק אותו. הדוקטור לקח את בני הזוג אל "הפסקה רומנטית" בוונציה של שנת 1580 כמתנת חתונה. הדברים הסתבכו כתמיד, אך רורי הסכים להמשיך לטייל עם הדוקטור, לאחר שאיימי ביקשה ממנו. הם חלקו חדר בטארדיס, אשר הדוקטור ריהט עם מיטת קומתיים.
הדוקטור התעקש לקרוא לרורי בשם המשפחה "פונד", אם כי הבחור המדובר אמר לו בהתחלה שלא כך זה עובד - אך בשלב מסוים התרגל לכך. הזוג העביר את ליל הכלולות שלו על הטארדיס ואת ירח הדבש בכדור הארץ. בשנת 2012, רורי נשלח בחזרה בזמן אל לוס אנג'לס על ידי מלאך בוכה - ועד מהרה אשתו נשלחה גם כן, בכדי להיות אתו. הוא מת בגיל 82 מעט לפני אותה השנה. המצבה שלו, יחד עם זו של איימי, עמדה בבית קברות בניו יורק.

- הסיקור המלא והמפורט יותר עליו כאן -

User Posted Image

מערכת היחסים ביניהם

אמיליה ג'סיקה "איימי" פונד (מאוחר יותר גם וויליאמס) ורורי ארתור וויליאמס הם המלווים של הדוקטור בסדרה "דוקטור הו". איימי מגלמת דמות ראשית לאורך שתי עונות וקצת, ורורי לאורך כמעט יותר מעונה. הם מופיעים מהעונה החמישית ועד תחילת השביעית, ואיימי אף מופיעה כפלאשבק בספיישל הנערך לאחר מכן. מערכת היחסים שלהם קאנונית והם זוג עוד מההתחלה. בפרק הראשון של העונה החמישית הדוקטור מופיע כשאמיליה בת שבע בלבד. במהלך הפרק הוא עובר בזמנים ובמעבר הזמן הבא שלו היא כבר גדולה יותר ובמערכת יחסים טרייה (כנראה) עם רורי וויליאמס. רורי עצמו מצטרף גם כן, אך מת המון פעמים במהלך הסדרה ולכן הופעתו מצומצמת במעט. הם מאוד אוהבים אחד את השנייה ויש להם קשר חזק מאוד, כך שגם המוות לא מפריד ביניהם.
אני חושבת שהם צריכים להיות זוג, כמו עכשיו. כפי שכתבתי, יש להם מערכת יחסים חזקה ומרושתת והם לא מוותרים אחד על השנייה. רורי חיכה לאיימי כמעט אלפיים שנה, ואיימי וויתרה על רורי כדי שיהיו לו ילדים. שניהם עושים מאמצים כבירים אחד בשביל השנייה ובסוף הופעתם איימי אף חוזרת בזמן עבור רורי, ולא מתראה שנית עם הדוקטור המרופט שלה ועם בתה היחידה.

פאנארטים
User Posted Image

User Posted Image

User Posted Image

סרטונים

הילדות של איימי ורורי + כשאיימי מגלה שרורי אוהב אותה.

רורי מחכה לאיימי 1,894 שנים מחוץ לתיבת פנדורה.

כשהם עוזבים את התכנית.

חוות דעת
רורי הוא דמות מדהימה ורגישה והוא, יחד עם אמיליה, מהמלווים האהובים עליי. מלבד זאת שהוא מת בערך שבע פעמים (חלק מהמיתות היו שוליים, עד כדי כך), הוא דמות מצחיקה שמפלפלת את העלילה. בעת בה חיכיתי לעונה החמישית חשבתי שלא אוהב אותו ושהוא לא יהיה מתאים לקאסט ולעלילה, אבל טעיתי במאת האחוזים. כשהגעתי לסצנות אתו נדהמתי, כיוון שהוא משעשע ומקסים וכל מה שצריך עבור דמות מעולה. הוא לא גרי סו (הדמות המושלמת) או משהו בסגנון וידועים הפגמים שלו. דבר זה לא גורם לו להיות פחות ממה שהוא עכשיו, להפך, הפגמים שלו רק מחזקים אותו.
הוא דמות מטורפת ואני ממש שמחה שהביאו אותו ואת האופי שלו לידי ביטוי ושנתנו לו כזו במה. השחקן (ארתור דרוויל) מעולה והוא מעביר את האישיות של רורי בצורה נפלאה ומאיר את הסדרה באור אחר. אני לא מכירה מישהו או מישהי ששנאו את רורי, כי הוא פשוט בלתי ניתן לשנאה, כאילו היא מרחפת מעליו. הוא דמות חזקה ומשמעותית שתורמת המון לסדרה וממש התעצבתי כשהוא עזב.

User Posted Image

איימי מקסימה. השנינות, הציניות והחכמה שלה בולטות ומעשירות את העלילה והיא מהווה מוקש גדול בדרך של הדוקטור, אבל אחד כזה ששווה לדרוך עליו. אין לה שום עלילה מתוחכמת משל עצמה כרוז או קלרה, היא לא נועדה לדוקטור או משהו אלא לרורי והיא פשוט הייתה שם וחיכתה. היא מלאת אומץ וחריפות והסצנות בינה לבין רורי, או הדוקטור, משעשעות ואני ממש אוהבת לראות אותן. אין דמויות כמוה, זו ללא ספק הסיבה שבחרתי בה לכינוי שלי. היא ג'ינג'ית הסקוטית שלעולם לא נדלית ובכיתי עבורה וצחקתי בעקבותיה. בכל אופן, היא דמות נהדרת וחבל שלא ראו אותה יותר. מגיע לה סוף שמח יותר, אני אוהבת לדמיין שהיא פשוט עזבה והלכה לבלות עם רורי קצת, שהיה להם טוב יחד עד הסוף המר... חבל שככה זה נגמר, חבל שזו הייתה אבן המסע האחרונה שלה בסדרה. זה לא הופך אותה לדמות פחות טובה, להפך. אני מתגעגעת אליה. כשגיליתי על המיני סדרה שלה ושל ארתור דרוויל, "חיי פונד", ממש התרגשתי כי הם הזוג האהוב עליי בסדרה ככל הנראה. אני עדיין לא בטוחה אילו עוד זוגות אהבתי יותר אם היו, אבל אני יודעת שלאיימי ורורי יש כימיה נהדרת על המסך ובמציאות והייתי שמחה לראות אותם הרבה יותר. חבל לי שזה הסוף שנתנו להם (לפחות הם חיו אחר כך ומתו בשיבה טובה). קיוויתי שיישארו להם בעוד הדוקטור יאסוף אותם לפעמים, אולי יפרשו וזהו. היה לי קשה להמשיך את הסדרה בלעדיהם, מזל שהם לא הדמויות הטובות היחידות.
הם מתאימים בעיניי כיוון שיעשו הכל אחד למען השנייה. כשאני אומרת הכל אני מתכוונת לזה. רורי חיכה לאיימי כמעט אלפיים שנה בכוונה לתת לה להרגיש בנוח וכמה שיותר טוב. הוא היה יכול לעזוב עם הדוקטור ולקפוץ לתוך העתיד אבל נשאר עבורה. אפילו היו אגדות על הסנטוריון האחרון שחיכה לבחורה בתוך תיבת פנדורה כל כך הרבה זמן. איימי גם כן איננה חפה מאהבה. היא ידעה שרורי רוצה ילדים מגיל צעיר ולכן נפרדה ממנו, כדי שלא יתאכזב ויחיה חיים שהוא לא רוצה. הם חזרו להיות ביחד בסופו של דבר ואני שמחה על כך, מגיע לדמויות האלו כל כך הרבה. ההתפתחות שאני רואה בעתיד היא שאיימי ורורי יפגשו את הדוקטור או את ריבר בסופו של דבר, אני מקווה, ויקימו בית יפה בפרברים.

תמונות נוספות
User Posted Image
User Posted ImageUser Posted Image

--------------------

אלכס • רוק ומטאל • הנהלת הפורומים בדימוס • באפי • קפה וחתולים
"I'm in shock! Look, I've got a blanket!"

User Posted Image

כבר לא פעילה.

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
פורסם ב: Oct 28 2017, 23:07 PM
צטט הודעה

בוגר הוגוורטס

פרטי משתמש
קבוצה: מסדר מרלין
חרמשים: 133690
מגדר:female
משתמש מספר: 38229
חפצי המשתמש: צפה

כל הכבוד על הסיקור! כל סיקור שלך אני נהנית משפע המידע וההשקעה שאת משקיעה, וגם בסיקור זה ניתן לראות זאת. כתבת מידע מפורט על הסדרה, על כל דמות וכל מערכת היחסים שלהם, ושילבת את הסיקור בתמונות וסרטונים נפלאים.
נוסף ללינקייה :)

--------------------

הדס - הנהלת האתר ועוד הרבה תפקידים לשעבר
אין חתימה, תרקדו.

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
0 משתמשים צופים באשכול זה (0 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושא
הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

מממנים

ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
53 285 302 100

פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2024 - 2007