האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

HPortal מאחל חג פסח שמח וכשר!

הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

דיון || הפרק הראשון, "יום ההולדת הגרוע ביותר בעולם"
פורסם ב: Jul 2 2018, 09:30 AM
צטט הודעה

Living with my eyes closed

פרטי משתמש
קבוצה: מעצב האתר
חרמשים: 10000
מגדר:female
משתמש מספר: 65051
חפצי המשתמש: צפה

פרק 1- יום ההולדת הגרוע בעולם

User Posted Image

"קוקורי-לוקו!" אמר הארי בקול תקיף. "הוקוס פוקוס... בילי בוקוס..."
"אאאמא!" יבב דאדלי, מועד וכושל בדרכו חזרה לכיוון הבית, "אאמא! הוא עושה את-יודעת-מה!"
הארי שילם ביוקר על רגע ההנאה שלו. כיוון שגם דאדלי וגם השיחים לא נפגעו בכלל, הדודה פטוניה ידעה שהארי לא באמת עשה קסם, אבל בכל זאת הוא נאלץ להתכופף כאשר היא כיוונה אל ראשו מחבת מלאה סבון כלים ועמדה להכות אותו. ואז, כעונש, היא הטילה עליו משימות והבטיחה לו שלא תיתן לו לאכול לפני שהוא יסיים את כולן."

בפרק הראשון של חדר הסודות אנו מתוודים למציאות של הארי לאחר שחזר משנה דיי פרועה בבית הספר לכישוף ולקוסמות - הדארסלים אפילו גרועים יותר ממה שהיו, וההנאה היחידה שלו, שגם עליה הוא משלם ביוקר בסופו של דבר, היא העובדה שהם לא יודעים שאסור לו לעשות קסמים מחוץ לבית הספר. כולנו יודעים שהדארסלים היו נגד קסם מההתחלה (אחרי הכל, הם ניסו לדכא את הארי במטרה שכוחות הקסם שלו יעלמו), ועכשיו כשהסוד נחשף והארי הלך ללמוד בהוגוורטס, היחס שלהם הופך לאפילו יותר גרוע.

אבל בואו נעצור רגע. בואו נתעלם רגע מהעובדה שעל קסם לא אמיתי פטוניה כמעט הכתה את הארי עם מחבת מלאה בסבון כלים והרעיבה אותו במשך שעות, ונתייחס לנושא הכללי. אומנם הדארסלים הם דוגמה דיי קיצונית, אבל מה אמר שהם היחידים? אני בטוחה שבכל החיבור הזה של המוגלגים והקוסמים יש כמה הורים שלא ממש בקטע של לשלוח את הילדים שלהם להוגוורטס, ואפילו הורים שחושבים כמו הדארסלים - שקסם הוא רע ומוזר וצריך להעלים אותו. מה עושים ילדים במצבים כאלה? מה למעשה עושה ילד שההורים המוגלגים שלו לא מוכנים לשלוח אותו להוגוורטס?

שאלות לדיון:

1) האם אתם חושבים שאפשריים מקרים בהם ההורים לא מקבלים את הקסם של הילדים? מה לדעתכם קורה כאשר הורה לא מוכן לשלוח את ילדו הקוסם להוגוורטס, או לממן לו את הלימודים?
2) מדוע לדעתכם זה קורה? האם זה בגלל הניתוק הגדול בין עולם המוגלגלים לבין עולם הקסמים? הרי, אי אפשר שיהיה חיבור, זה ברור לכולנו. איך יוצרים למעשה "גשר" בין שני העולמות בלי לפגוע באף צד?
3) ושאלה שפשוט חייבת לשאול - איפה הרשויות? מי מטפל בילדי קוסמים שמקבלים יחס רע מההורים המוגלגלים שלהם, או אפילו מילדי קוסמים שמקבלים יחס רע מההורים הקוסמים שלהם? על מי נופלת האחריות כאן?

מוזמנים להוסיף עוד שאלות ולפתח את הדיון כמה שתרצו! אל תשכחו, על תגובה מעל לשלוש שורות תקבלו 150 חרמשים!

--------------------
User Posted Image
User Posted Image
User Posted Image

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
פורסם ב: Jul 2 2018, 12:39 PM
צטט הודעה

אני ואתה נשנה את העולם!

פרטי משתמש
קבוצה: גריפינדור
חרמשים: 2052
משתמש מספר: 65434

1) האם אתם חושבים שאפשריים מקרים בהם ההורים לא מקבלים את הקסם של הילדים? מה לדעתכם קורה כאשר הורה לא מוכן לשלוח את ילדו הקוסם להוגוורטס, או לממן לו את הלימודים?
נראה לי ברור שישנם מקרים שבהם זה קורה. אחרי הכל, אני בעצמי, בתור מוגלגית, בטוח הייתי מתייחסת בחשדנות אל הדבר הזה שנקרא "קסם" ובגללו הייתי מן הסתם מתנהגת מוזר. אני לא חושבת שהייתי מנסה לדכא את זה, או לכלוא את הילדים שלי עד שהקסם ייצא מהם - כי הם הילדים שלי, אבל כן הייתי מתייחסת לזה בחשדנות מרובה.
לדעתי כאשר הורה לא מוכן לשלוח את ילדו הקוסם להוגוורטס, צוות הוגוורטס דואג שיילך לשם. הרי מסוכן לילד קוסם ללמוד בבית ספר רגיל, כיוון שהוא לא שולט עדיין בכוחותיו והוא עלול ליצור נזקים לטווח ארוך. אין ספק שילדים חייבים ללמוד בהוגוורטס כדי שיהיה עליהם פיקוח. אולי מישהו מצוות המורים מגיע ומשכנע את ההורים להסכים. יש להם מספיק דרכים נעימות לשכנע אותם (:
2) מדוע לדעתכם זה קורה? האם זה בגלל הניתוק הגדול בין עולם המוגלגלים לבין עולם הקסמים? הרי, אי אפשר שיהיה חיבור, זה ברור לכולנו. איך יוצרים למעשה "גשר" בין שני העולמות בלי לפגוע באף צד?
לדעתי זה קורה בגלל הנתק הגדול בין עולם הקוסמים לעולם המוגלגים. אי-אפשר לשנות דבר, כיוון שהמוגלגים עלולים להינזק אם הקסם יהיה שייך גם להם, כשאין להם את הכוחות והמסוגלות לשלוט בו. זה ברור לגמרי שהורים מוגלגים שמגלים פתאום שילדיהם שונים ומוזרים, יתייחסו לזה בצורה מוזרה.
הגשר שאפשר לדעתי ליצור, הוא טיפול ארוך טווח בהורים לילדים קוסמים, עוד מהרגע שהם נולדים (הרי משרד הקסמים יודע שילד שנולד הוא קוסם, הם עוקבים אחריהם...) וכך ישננו להם במשך כל החיים את העובדה שהם קוסמים ויספרו להם על עולם הקוסמים, עד שיתרצו לשלוח את הילדים להוגוורטס בשמחה.
3) ושאלה שפשוט חייבת לשאול - איפה הרשויות? מי מטפל בילדי קוסמים שמקבלים יחס רע מההורים המוגלגלים שלהם, או אפילו מילדי קוסמים שמקבלים יחס רע מההורים הקוסמים שלהם? על מי נופלת האחריות כאן?
לדעתי ברור שהאחריות נופלת על משרד הקסמים. יש להם כ"כ הרבה כח לשנות התייחסות של אנשים, אז הם חייבים להשתמש בו לטובתם של ילדים להורים מוגלגים. הרי לא ייתכן שיסבלו בשל דבר שאינו באשמתם והם לא יכולים לשלוט בו. זה ממש עינוי לילדים הקטנים (מספיק לקרוא את מה שנעשה להארי כדי להזדעזע...)
משרד הקסמים לא עשה מספיק במהלך הספרים לשנות את המצב של הארי אצל הדרסלים וחבל מאד. לדעתי יש צורך במחלקה מיוחדת לשם כך שתפקח על הנעשה בבתי מוגלגים שילדיהם קוסמים, ותדאג לרווחתם.

דיון מעולה (: ישר כח!

--------------------
אביטל (:

---------
פורסם ב: Jul 2 2018, 13:05 PM
צטט הודעה

קוסם בינוני

פרטי משתמש
קבוצה: רייבנקלו
חרמשים: 25138
משתמש מספר: 65564

לדעתי אם הילד רוצה וההורים לא אז כמו במקרה של הארי מכריחים את ההורים של ילדיהם ילך לשם
בנוגע למימון אולי הוגוורטס בעצמו ממן במקרים כאלה.

לדעתי זה קורה בגלל קינאה וניתוק בין העולמות,יוצרים גשר בעזרת זה שמראים למוגלגים שאולי קסם זה דבר טוב מכפי שחשבו ושאם הם רוצים הם יכולים גם הם לתרום לעולם הקסם...

לדעתי האחריות מוטלת על הוגוורטס אך אם הם לא עושים כלום הילד צריך לחיות אם זה ובכל שנה שיכריחו את ההורים להיפרד מהילד הקוסם.

--------------------
שירה ♫ ☀ שרלוק הוא ארנב ♫ מוזיקה זה החיים ☀ תשתתפו בהספרים כן? ♫ אוכל זה החיים ☀

User Posted Image

סוף חתימה!

---------
פורסם ב: Jul 3 2018, 19:02 PM
צטט הודעה

GeoGuessr <3

פרטי משתמש
חרמשים: 31925
מגדר:
משתמש מספר: 56992

לגמרי אפשרי שהורה לא יקבל את ילדו הקוסם. מקרים כאלה יכולים להיות מאוד נפוצים כשההורים מוגלגים בעוד הילד קוסם. במקרה שבו ההורים לא מסכימים לממן או לשלוח את ילדם להוגוורטס, הקסם שבילד יכול להתפרץ ולגרום למצבים מוזרים ולא נעימים להורים.

2) מדוע לדעתכם זה קורה? האם זה בגלל הניתוק הגדול בין עולם המוגלגים לבין עולם הקסמים? הרי, אי אפשר שיהיה חיבור, זה ברור לכולנו. איך יוצרים למעשה "גשר" בין שני העולמות בלי לפגוע באף צד?

לדעתי, זה קורה מכיוון ששני העולמות מנותקים אחד מהשני ואף אחד מהעולמות לא מוכן לקבל את השני. בשביל ליצור "גשר" בין שני העולמות, צריך לחשוף את עולם הקוסמים ולא להסתיר אותו מהאנשים הרגילים. המוגלגים לא מבינים את עולם הקסמים ותופסים אותו כדבר לא ידוע ואסור, ולכן יש לעשות מסע הסברה בציבור כדי להבהיר את העניין.

הרשות הסוציאלית הקסומה היא הרשות האחראית לילדים קוסמים. רשות זו הוקמה בשנת 1894 ומאז פועלת בשביל לעזור לילדים שהוריהם מתאכזרים אליהם. במקרה של הארי פוטר (תיק 55235) היה אסור לרשות להתערב, מכיוון שכל התערבות מצד הרשות הייתה פוגעת בהארי ובעולם הקוסמים כולו.

--------------------
User Posted Image

---------
פורסם ב: Jul 3 2018, 21:58 PM
צטט הודעה

קוסם מתקדם

פרטי משתמש
קבוצה: גריפינדור
חרמשים: 4490
משתמש מספר: 65469

1) אני חושבת שכמו במקרה של הארי והדרסלים, שלא קיבלו את הקסם שלו, יכולים להיות עוד הורים ומשפחות שזה יפחיד אותם עד כדי כך שהם יפחדו מהילד/ה שלהם ויתעללו בו/בה.
נראה לי שכאשר הורה לא מוכן לממן את לימודיו/ה של ילדו/ ילדתו הקוסם/מכשפה ולשלוח אותו/אותה להוגוורטס אז עושים את מה שעשו במקרה של הארי, שולחים מישהו שיסביר לילד/ה עצמו/עצמה וישאל אותו/אותה מה הוא/היא רוצה לעשות וידאגו לו/לה.

2)אני חושבת שהבעיה העיקרית היא פחד- פחד מעולם אחר חודש שלא ידעת עליו, עולם מוזר ושונה שאתה לא שייך אליו אבל הילד/ה שלך כן, מה שאומר שהדבר שחשוב לך יותר מכל ילדתך/ילדך שונה. שונה ממך, שונה מהעולם שלך, רחוק ממך, שונה.
אי אפשר לגשר בין שני העולמות בגלל הפחד, מחידושים, משונות, ממה שאחרים יחשבו עם הם ידעו שאת/ה בקשר עם עולם שונה משלהם.

3) כמו שכתבתי ב1) אני חושבת ומקווה, שעזרו להארי בבעיה שלו עם הדרסלים, לא רק בגלל שהוא היה מיוחד אלא בגלל שהוא נזקק לעזרה, וכך (אני מקווה) שיעזרו לעוד קוסמים/מכשפות שהמשפחה שלהם לא מקבלת את זה שהם קוסמים/מכשפות.
האחריות לעשות זאת נופלת על הוגוורטס, כמו שהם עזרו להארי להגיע לבית הספר ולהתחמק ממשפחתו שלא קיבלה אותו, אני מקווה שיעזרו גם לכל הקוסמים/מכשפות שצריכים/צריכות עזרה.

דיון מדהים ⁦( :

--------------------

מאיה - מוזיקה - כלבים - אוכל - סרטים - חורף - שנצ

User Posted Image

---------
פורסם ב: Jul 7 2018, 17:01 PM
צטט הודעה

קוסם סטודנט מעולה

פרטי משתמש
קבוצה: מסדר מרלין
חרמשים: 2147331362
מגדר:male
משתמש מספר: 2

לצערי יש מספיק הורים שלא מוכנים לקבל את זה שהילדים שלהם הם קוסמים או מכשפות וינסו למנוע מהילדים שלהם להשתמש בקסמים או לרכוש השכלה בהתאם אבל אי אפשר להוציא את הקסם מהילדים כי זה מי שהם וזה מה שהם הוא חלק בלתי נפרד מהם. במקרה של סירוב אז פונים לילד עצמו ומסבירים לו ואם יש התנגדות מאמין שיש שיטות שבהם מאלצים את המשפחה לשלוח את הילדים שלהם. ובוודאי יש מלגות לתלמידים שאין להם כסף כדי לממן.

יש כמה סיבות לשנאה/פחד משני הצדדים גם מצד המוגלגים וגם מצד הקוסמים שבמקום לעודד אהבה קבלת האחר ושיתוף פעולה מלבים את השנאה והאיבה בין הצדדים.
אנשים מפחדים ממה ששונה מהם ולא מוכר להם וקשה להם לקבל את השוני.

את משרד הקסמים זה כנראה לא מעניין ולכן לא שומעים מהם כלום. מבחינת הוגוורטס זה תלוי בצוות ההוראה וההנהלה כפי שדמבלדור התעניין בטום ששנא את חייו בעולם המוגלגי ככה הוא דאג להארי מול משפחתו המוגלגית בדרך פריווט 4.

--------------------
"...תזכרו שהבטחתם לא לבכות
כי השמיים גדולים
והדמעות קטנות,
תעצמו את העיניים כל גשם ראשון,
ותחשבו עליי..."

User Posted Image

(מיקי ביטון, 5.5.1987-9.10.2019)

---------
פורסם ב: Jul 8 2018, 07:18 AM
צטט הודעה

קוסם מתחיל

פרטי משתמש
חרמשים: 10709
מגדר:male
משתמש מספר: 64904

אולי בית הספר יממן לו את הלימודים, ויבוא מורה כלשהו לשכנע את ההורים. לדעתי זה הדבר הכי הגיוני, מכיוון שאם קוסם/ מכשפה לא לומדים לשלוט בכוחות שלהם זה יכול להיות מאוד מסוכן.

לדעתי זה קורה בגלל שמוגלגים מקנאים בקוסמים, אז אפשר לנסות להסביר למוגלגים למה לא רק קסמים ושיקויים שווים, וגם כל הטכנולוגיה שווה מאוד, ואפילו יותר.

3) ושאלה שפשוט חייבת לשאול - איפה הרשויות? מי מטפל בילדי קוסמים שמקבלים יחס רע מההורים המוגלגלים שלהם, או אפילו מילדי קוסמים שמקבלים יחס רע מההורים הקוסמים שלהם? על מי נופלת האחריות כאן? 3)
אני חושבת שבאמת צריך שיהיה דבר כזה במשרד הקסמים, מחלקה שתטפל בכל הדברים האלה, אבל מצד שני הקוסמים והמכשפות הצעירים לא יוכלו להודיע למשרד הקסמים, במקרה ששהורים מסרבים להודיע בעצמם.

--------------------
קריס ☯ 13 ☯ הצטרפתי בגיל עשר וקרינג' אחושרמוטה ☯ בואו סהכ אני אחלה
User Posted ImageUser Posted ImageUser Posted Image
הסוף.

---------
0 משתמשים צופים באשכול זה (0 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושא
הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

מממנים

ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
73 305 322 100

פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2024 - 2007