האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

HPortal מאחל חג פסח שמח וכשר!

נושא נעול פרסם נושא חדש פרסם סקר

• טכנולוגיה ובני אדם-אהבה הרסנית? \ דיון •, הכנס הוירטואלי של הפורטל
פורסם ב: Dec 6 2017, 20:50 PM
צטט הודעה

חיים לפני מוות. כוח לפני חולשה. מסע לפני יעד.

פרטי משתמש
קבוצה: מסדר מרלין
חרמשים: 107133
מגדר:
משתמש מספר: 62638
חפצי המשתמש: צפה

*הדס אישרה
טכנולוגיה ובני האדם-אהבה הרסנית?
דיון

מכירים את הטענה שבני נוער כל הזמן משתמשים בטכנולוגיה? שהם מכורים?
אותי זה לפעמים מעצבן, אבל חייבים להודות שיש בטענה הזאת אמת. לאחרונה קראתי כתבה שסיפרה על משהו הזוי: בשנת 2008 כאשר הומצא הטלפון החכם לאדם הממוצע היו 4 שעות פנאי ביום, מתוכם הוא הקדיש זמן מועט לשימוש במסכים ובטלפונים. היום לאדם הממוצע גם 4 שעות פנויות ביום אבל מתוכם שלוש שעות וארבעים דקות מוקדשות למסכים ולטלפונים. כלומר עשרים דקות לקריאה, אכילה, בילוי עם חברים וכדומה.

גם אנחנו, כלומר ה"חנונים" משתמשים שעות רבות ביום במסכים. אם זה הפורטל שבו אחנו עכשיו, אם זה צפיה בסדרות וסרטים ואם זה משחק במשחקים שונים. אז נכון, האינטרנט והטכנולוגיה מציעים הצעות מפתות ביותר, אבל בסופו של דבר, הטכנולגיה שולטת בנו.

מה היה קורה אם הייתה הפסקת חשמל בכל העולם? כל המערכות היו מושבתות, בתי החולים היו נסגרים ואנשים רבים היו מתים מקור, מרעב וגם מחוסר טיפול בבית החולים. אומנם בזכות הטכנולוגיה יש לנו עולם טוב מאוד אבל אנחנו תלויים בה, ברגע שהיא קורסת גם אנחנו נקרוס.

1. האם אתם חושבים שהטכנולוגיה שולטת בנו?
2. כמה שעות ביום מוקדשות אצלכם למסכים ולטכנולוגיה? בינינו, אצלי זה הרבה.
3. מה אפשר לעשות בנושא? איך משנים את מערכת היחסים הזאת עם הטכנולוגיה?

על ההשתתפות בפאנל תקבלו 4 כרטיסים.

--------------------
אורי Ori

Life before death, strength before weakness, journey before destination
I will protect those who cannot protect themselves
I will protect even those I hate so long as it is right
I accept that there will be those I cannot protect

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
פורסם ב: Dec 6 2017, 23:05 PM
צטט הודעה

שר הקסמים

פרטי משתמש
קבוצה: הפלפאף
חרמשים: 11302
מגדר:female
משתמש מספר: 64271

1:ברור שיש לטכנולוגיה סוג של שליטה רעה עלינו אבל בכול זאת....
2:אצלי בערך בעול זמן פנוי אבל זה לא שאין לי חיים כן? פשוט בכול זמן שאני בלי חברים וכזה.
3:צריך לקרוא יותר ספרים ויותר לעשות פעילויות עם המשפחה
ביי ביי da4c2d5e.gif 423523.gif s17.gif

--------------------
ᥴꫝꪖꪜⅈ

My girl3>

User Posted Image User Posted Image
וויתרתי על הציטוטים, מודה. ניסיתי, באמת שניסיתי, אבל הפורטל החליט להיות ביצ', אז הנה מחווה עלובה במקום. אניוואי מגיעים לי את כל הטוסטים שבעולם עם אוראו כי נלחמתי בחתימה שלך, שמלאה בבאגים, ולך מגיעים את כל הטוסטים שבעולם עם אוראו ודבש כי את סובלת אותי. או שלא. אני לא מתכוונת לשאול. אניוואי2 הנה חתימה כושלת שמעידה על אהבתי אלייך - עזה אבל כושלת. וולפ אני הייתי אני וכושלת. בביי

---------
פורסם ב: Dec 7 2017, 10:11 AM
צטט הודעה

קוסם מצטיין

פרטי משתמש
קבוצה: הפלפאף
חרמשים: 16397
משתמש מספר: 54053

1. האם אתם חושבים שהטכנולוגיה שולטת בנו?
אני לא חושבת שהטכנולוגיה שולטת בנו במובן המילולי, זו התמכרות - ולכן יש מכורים יותר ומכורים פחות, אבל אין אדם שהטכנולוגיה ""שולטת"" בו. אני מכירה הרבה אנשים שנמצאים חצי מהיום במסך ועצוב לי מאוד עליהם, אבל באף אחד מהם הטכנולוגיה לא ""שולטת"". לדעתי, כמובן.
2. כמה שעות ביום מוקדשות אצלכם למסכים ולטכנולוגיה? בינינו, אצלי זה הרבה.
וול, אני לא נמצאת הרבה זמן מול המחשב והטלפון - אני חושבת שהסיבה העיקרית לזה היא שהיה לי ווצאפ בגיל יחסית מאוחר (סוף כיתה ז') שבו כבר ידעתי לשלוט בעצמי. אני מאמינה שבאמת יש הבדלים בין מי שמקבל טלפון בכיתה ב'-ג' למי שמקבל בחטיבה, שזה גיל שבו יש לך יותר שליטה עצמית והבנה שזה יכול להיות מסוכן. לדעתי אני מקדישה ביום מקסימום שעה וחצי למסכים, אבל בדרך כלל זה אפילו פחות - שעה עד שלושת רבע שעה לדעתי.
3. מה אפשר לעשות בנושא? איך משנים את מערכת היחסים הזאת עם הטכנולוגיה?
אין לי איזה פיתרון קסם איך להוציא לגמרי את הטכנולוגיה מהחיים שלנו, אבל מי שרוצה להיות פחות בטלפון אני ממליצה להוריד אפליקציות של הגבלת זמן - אני ממליצה במיוחד על time limit שהיא חינמית ונוחה לשימוש. בנוסף, תפרשו מהקבוצות של הכיתה וכל החרטות האלה, כי מתי לאחרונה היה שם משהו שבאמת הייתם צריכים? אפשר להסתדר מצויין בלעדיהם (מניסיון אישי) והן סתם מבזבזות זמן.

--------------------

שחר - מנהלת פורום ספרים - טבעונית - אשמת הכוכבים - משחקי הרעב - אליסיה קארה - חסרת חיים - בפרישה

---------
פורסם ב: Dec 7 2017, 20:33 PM
צטט הודעה

קוסם מתקדם

פרטי משתמש
קבוצה: רייבנקלו
חרמשים: 64372
משתמש מספר: 61126

האם אני חושבת שהטכנולוגיה שולטת בנו?
הטכנולוגיה תמיד תהיה מסביבינו, בין אם זה טלפונים או האוטובוס או המקרר במטבח (זה הכי ממכר!), תמיד תהיה טכנולוגיה. בגלל שהטכנולוגיה מפותחת, ויש לה כל כך הרבה מה להציע, קל יותר להתמכר אליה, וכשאתה מכור למשהו אתה לא שולט בעצמך, מניסיון(היית תקופה שהייתי מכורה קשה לשוקולד, הייתי נכנסת לחנות והייתי קונה טונות של שוקולד, ותאמינו לי, אם הייתי יכולה הייתי קונה פחות:)). אבל טכנולוגיה זה לא רק דבר רע. יש המון דברים מדהימים בטלפון, שרק צריך לדעת איך להשתמש בהם כמו שצריך (מוזיקה, ווטסאפ, מצלמה, אימייל ועוד...)
כמה שעות ביום מוקדשות אצלי למסכים ולטכנולוגיה?
האמת שלי זאת לא חוכמה (אין לי טלוויזה, יש לי נוקיה שנעול לפחות חצי מהיום בארון טלפונים מעצבן, ויש לי איזו תוכנת מעקב במחשב שאומרת לא א שלי כל דבר שאני נכנסת אליו מהמחשב, ואני לא אוהבת כשעוקבים אחרי...), אבל אני מניחה שבמצטבר זה אולי שעה וחצי? (הטלפון שלי, הפורטל והטלפון של אמא שלי) וגם את זה אני מנסה להפחית (אם שמתם לב, אני מתחברת לפה פחות מפעם). בשאר הזמן אני משתמשת בטכנולוגיות אחרות (בעיקר במקרר, אבל גם בדברים אחרים:)).
מה אפשר לעשות בנושא? איך משנים את מערכת היחסים הזאת עם הטכנולוגיה?
קודם כל, אפליקציות חסימה (או אולי זה בכלל סינון? אני לא זוכרת). אני זוכרת שקראתי פעם באיזה מגזין המלצה על איזו אפליקציה (תסלחו לי, אני לא זוכרת את השם שלה כרגע) שמקציבה לך זמן בטלפון (למשל, מותר לך עד 30 כניסות לווטסאפ או חצי שעה (במצטבר) ביום, ואחרי שעברת את הזמן הזה אתה לא יכול להיכנס עד היום הבא). שמעתי פעם המלצה להעביר אפליקציות ש׳קשה׳ יותר לצאת מהם למסך השני (לא הראשי, ככה שתתקלו בהן פחות). אפשר לנסות לא להכניס את הטלפון לחדר, ולהשאיר אותו במקום פחות בולט. עוד דרך היא פשוט למלא את הזמן בדברים אחרים: חוגים, סניף, חברים, יצירות (אוריגמייייי), בישולים, קריאה, ללמוד למבחנים ואפילו להשאיר את השיעורי בית לבית ולא לגמור אותם בכיתה! אפשר לפתח כל מיני תחביבים מגניבים ולגלות דברים שלא ידעת על עצמך או לא ידעת בכלל.
בכללי יש הרבה דברים שעוזרים לנו להתנתק. לא לתמיד, אבל כן לצמצם את הזמן שאנחנו מבלים עם המסכים שלנו.

--------------------
רעות
דתיה❤ ❤ ❤כותבת כשיש לי מצב״רלעצלנים שבינינו

תקפצו לפה, תכתבו את הכינוי שלי, תכתבו מספר רנדומאלי ותלחצו ׳שלח׳

"נשמה, גלי לי איך, עשיני כלי לשליחותך, לו רק יכולתי ושמעתי את קולך"

יש הרבה דברים שאני לא: אני לא צמחונית, אני לא שמאלנית, ב״ה אני לא בדיכאון ואני לא אוהבת לרקוד היפ הופ. אבל יש המון דברים שאני כן, והגיע הזמן להתמקד במה שאני במקום במה שאני לא.
כבר לא ממש פה..

---------
פורסם ב: Dec 11 2017, 13:41 PM
צטט הודעה

Living with my eyes closed

פרטי משתמש
קבוצה: מעצב האתר
חרמשים: 10000
משתמש מספר: 65051

האם הטכנולוגיה שולטת בנו?

כן ולא. זאת אומרת, הטכנולוגיה היא תוצר של ההתקדמות וההתפתחות האנושית. היא סביבנו בכל מקום, אי אפשר להתעלם ממנה. כל דבר שאנחנו עושים ביום יום קשור בטכנולוגיה, החל מהתכתבות פשוטה, דיבור בטלפון, נסיעה ברכב וכו'. הטכנולוגיה היא סוג של צריכה, שכמו כל סוג של צריכה- יש לנו אפשרות לצרוך אותה או להתמכר אליה, או שניהם. הטכנולוגיה היא דבר חיובי, וכל עוד אנחנו בגדר ה-USE, זאת אומרת, השימוש, אז אנחנו תחת "שליטה". אפשר לומר ברגע שזה מגיע להתמכרות, לabUSE, אז הטכנולוגיה "שולטת" בנו. קל יותר להבין את זה ולהסתכל על זה בצורה השנייה כשלוקחים בחשבון את המכשיר הסלולרי לדוגמא. פעם בשנות ה90 הסלולרי שימש לשני דברים עיקריים. להגיד לאמא שחזרתי בשלום מבית הספר, ולשחק סנייק.

היום זה אחרת לגמרי עם כל האפליקציות והטכנולוגיות שהושתלו על המכשיר. היום יש אפליקציה להכל, כך שלא צריך לזוז מהכיסא ועם החברים מתכתבים דרך הפייסבוק. אז כן, אפשר לומר שזה סוג של שליטה בנו, אבל שוב, אנחנו יכולים לבחור אם להשתעבד לזה או לא.

כמה שעות ביום מוקדשים אצלי למסכים ולטכנולוגיה?

אוך, נו, זה לא חוכמה, אני עובדת ולומדת, ככה שכל יום כמעט אצלי הוא מול מסכים. זו שאלה מכשילה. אבל כן, אני טיפוס של טכנולוגיה, מה לעשות.

מה אפשר לעשות בנושא? איך משנים את מערכת היחסים הזאת עם הטכנולוגיה?

אם יש צורך בשימוש במסכים ביום יום אז אי אפשר להפחית את זה, מה שאפשר לעשות זה במקרים שאין כל כך צורך אמיתי להתמכר לפאלפון, למחשב או לפיססבוק, אפשר פשוט לצאת לנשום אוויר או לדבר עם חברים- זה לא פשע.

--------------------
User Posted Image
User Posted Image
User Posted Image

---------
פורסם ב: Dec 14 2017, 15:44 PM
צטט הודעה

so long, and thanks for all the fish!

פרטי משתמש
קבוצה: גריפינדור
חרמשים: 17427
מגדר:
משתמש מספר: 50775

1. לטכנולוגיה בהחלט יש השפעה רבה עלינו. כל החיים שלנו בנויים עליה, והטכנולוגיה בייתה אותנו. ההגדרה לביות היא שאובייקט א' הופך את עצמו למשהו שאוביקט ב' חייב כדי לשרוד, וכך הוא מביית את אוביקט ב'. זה בדיוק מה שקרה לנו עם הטכנולוגיה. ההשפעה שלה מורגשת בכל מקום, וגם האנשים שכותבים כתבות על כמה מכורים בני הנוער הם, גם הם לא שונים. הם חושבים את עצמם טובים הרבה יותר מאיתנו, המכורים, אבל הם מקדישים כל דקה בחיים שלהם לזה, ובלי זה הם ימותו. נראה את המבוגרים יומיים בלי מסכים. הם מענישים אותי ככה לפעמים, אז בוא נראה איך הם מצליחים. התשובה היא : גרוע. הם חייבים את זה. זה כמו סם שכולנו התמכרנו אליו.
2. אני מקדיש ביום כ7 שעות למחשב, ושעתיים לטלפון...
3. מה שצריך לעשות זה כמו מה שעושים בגמילה. צריך להפסיק לאט לאט בהדרגה, ומעל הכל חייבים ליצור לנו משאבים שמסוגלים לתמוך בנו בלי טכנולוגיה ( בלתי - אפשרי. ההגדרה לטכנולוגיה היא תהליך המצאה של משהו שעוזר לנו... גם עיפרון זה טכנולוגיה, וכל דבר שנמציא בשביל לעזור לנו הוא טכנולוגי)

--------------------
אופיר

".you keep using that word. I don't think it means what you think it means"
סלית'רין גאה (אך גריפינדור באתר), נצנצים זה מלכלך, וחד הקרן רצח את הגבינה.
אם למישהו בא להוסיף טקסט לחתימה היבשה שלי, תשלחו לי בה"פ.

---------
0 משתמשים צופים באשכול זה (0 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושא
נושא נעול פרסם נושא חדש פרסם סקר

מממנים

ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
93 510 347 105

פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2024 - 2007