האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

HPortal מאחל חג פסח שמח וכשר!

חוקי הפורום 

הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

חיים || אנונימית, עוד קטע אובדני ללא פאנדום. בהצלחה ^^
פורסם ב: Jun 13 2018, 18:09 PM
צטט הודעה

מוגל

פרטי משתמש
קבוצה: הפלפאף
חרמשים: 6610
מגדר:female
משתמש מספר: 61141
חפצי המשתמש: צפה

חיים? מה זה חיים?
חיים זה רק השם לכל מה שבן אדם עובר בכל הזמן שהוא חי.
חי? ממש לא.
לכל אחד יש חלק בתוכו שמת.
וכל עוד אתה תמשיך להתנהג כאילו לא לא קרה בינינו כלום, גם אני וגם אתה נמשיך למות מבפנים עד שלבסוף נמות מבחוץ.
אז תשים לב אליי.
אני לא עוד פרט מיותר בחייך.
אני בן האדם הראשון שאתה היית כל החיים שלו.
בן האדם הראשון שחשב שאתה אמיתי והגון.
בן האדם שהקריב את חיו בשבילך.
בשביל שאיזה חרא איש יחייה חיים שלווים.
ולא באמת רציתי את זה.
אז תפסיק להתנהג ככה.
אני עדיין בחייך.
ואני אהיה שם.
עד יום מותך.
הממ, מעניין.
מוות? מה זה מוות?
מוות זה לא סוף. זו התחלה.
כשאתה חי, אתה אוהב.
כשאתה מת, אתה שונא.
זה מסביר למה אני כל כך שונאת אותך.

--------------------
אם לא שמתם לב, פרשתי

User Posted Image

| Reign | Sabrina | Sherlok | Lucifer | Friends | Moonlight Kingdom | Tom Holland | Ariana Grande | Melanie Martinez | Marvel Movies | D.C & Netflix | Harry Potter |

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
פורסם ב: Jun 18 2018, 09:02 AM
צטט הודעה

בוגר הוגוורטס

פרטי משתמש
קבוצה: מסדר מרלין
חרמשים: 62488
מגדר:female
משתמש מספר: 55840
חפצי המשתמש: צפה

*שימי לב שעברת על חוק התיוג:
8. חוק התיוג. כותרת היצירה צריכה להכיל את שם היצירה ושם הכותב/ת, עם סימן מפריד כלשהו ביניהם. לדוגמא, "טעם  של קיץ || תם", "טעם של קיץ - תם" וכו'. במידה והיצירה היא לא קטע או שיר, יש לציין בתת הכותרת את סוג היצירה - לדוגמא "זרעים של מסטיק || תם" ובתת הכותרת: "סונגסטורי". כותרות שלא ייכתבו כמו שצריך ייערכו. במידה של עבירה חוזרת על החוק, המשתמש/ת ת/יקבל אזהרה.

תיקנתי לך הפעם, אך קראי שוב את חוקי הפורום לפני שאת ממשיכה לפרסם ושימי לב להבא ^^

ועכשיו לקטע:
קודם כל, זה קטע מאוד מעניין. הצגת בצורה טובה את ההשקפה שלך (או לא שלך, אלא של הדמות בקטע) לגבי משמעות החיים והמוות.
באופן כללי אני מאוד אוהבת קטעים שעוסקים בנושאים פילוסופיים, כך שבהחלט ניהניתי מהקריאה.
יש לי רק כמה הערות קטנות, בעיקר תחביריות:
וכל עוד אתה תמשיך להתנהג כאילו לא לא קרה בינינו כלום, גם אני וגם אתה נמשיך למות מבפנים עד שגם נמות מבחוץ.

ה'אתה' הראשון הרגיש לי קצת מיותר. אם את רוצה אותו שם לשם הדגשה זו כמובן בחירה שלך, אבל אני אישית חושבת שהוא טיפה מסרבל את הניסוח.
חוץ מזה, אני חושבת שאת החלק האחרון של המשפט - 'עד שגם נמות מבחוץ' - כדאי לך להפריד משאר המשפט ולהפוך אותו למשפט בפני עצמו. בנוסף, אני ממליצה לך לשנות את המיקום של ה'גם' ולהוסיף 'לבסוף' - 'עד שלבסוף נמות גם מבחוץ.'
אז, תשים לב אליי.

השתמשת כאן ב'אז' בתוך מילית שמציינת זמן או במשמעות של 'אם כן'? כי אם התכוונת למשמעות השנייה, הפסיק מיותר.
אם התכוונת למשמעות הראשונה, אני חושבת שאולי כדאי לך לעשות אנטר אחרי השורה הזאת - כי השורה שאחריה לא בדיוק קשורה, ונוצר מעבר טיפה חד מדי.
הבן אדם שהקריב את חיו בשבילך.

אני ממליצה לך להוסיף במשפט הזה את המילה 'היחיד', רק כדי ליצור הדגשה. אגב, חסרה לך י' אחת במילה 'חייו'.
חוץ מזה, די בטוחה שאמורים לכתוב 'בן האדם' ולא 'הבן אדם'. בגלל שהקטע הוא רצף מחשבות של דמות אני מניחה שכן הגיוני לכתוב את זה ככה - כי אולי ככה הדמות הייתה אומרת את הצירוף המיודע - אבל בכל אופן רציתי לציין, כדי שתוכלי לתקן אם תרצי.
הממ, מעניין.
מוות? מה זה מוות?

מאוד אהבתי שבחרת להכניס כאן את ההרהור הזה ואת השאלות, הדברים האלו מאוד מאוד הוסיפו לקטע לדעתי. בנוסף, אהבתי את ה"ניגוד" בין השאלות כאן לשאלות בתחילת הקטע - בהתחלה שאלת על החיים, ואז גם על המוות.
מוות זה לא סוף. זאת התחלה.

עכשיו אני סתם קטנונית, אבל אני חושבת ש'זו' ישמע קצת יותר טוב מ'זאת'.
הסיום של הקטע מצוין לדעתי. הוא מציג בצורה ברורה את ההשקפה של הדמות ואת המסקנה שהיא הגיעה אליה בעקבות כל המחשבות שלה על הנושא, והוא נותן לקטע את רוב המשמעות שלו. אני לא יודעת אם עשית את זה בכוונה, אבל זה נראה כאילו כל הקטע נבנה במטרה להגיע לתובנה שבסוף - ואני אישית מאוד אהבתי את זה.
בקיצור, זה באמת קטע מאוד נחמד ומעניין. הוא עורר בי סקרנות, ובמהלך הקריאה התעוררו בי הרבה שאלות כמו - מה סוג הקשר בין הדמות לבין האדם שהיא מדברת עליו? למה היא נאלצה להקריב את החיים שלה בשבילו בניגוד לרצונה? ולמה היא חשבה שהוא אמיתי והגון, ופתאום הוא התחיל להפנות לה גב?
מצטערת אם פגעתי, ומחכה לקרוא עוד קטעים מעניינים שלך. מצפה גם לקטעים שמחים ואופטימיים יותר, אבל נושאי הכתיבה שלך הם כמובן בחירה שלך בלבד.

--------------------
קימ/ליליקה
(אבל תקראו לי לילי כי רק ליצור ויצור מותר לקרוא לי ככה)
User Posted Image
טוב, אז הכינוי והחתימה שלי מוקדשים לשתי היצורים האהובים עליי בעולם - דלפי והגר - ואני אוהבת אותן מאוד מאוד (כן, אני מודעת לעובדה שהתחביר לוקה בחסר, אבל יצורות נשמע לי מוזר :( עמכן הסליחה) 3>
והייתי שמה גיף של Uniraccoon אבל אני לא מוצאת אחד מספיק יפה.
וגם אוררו חלק מהיצורים האהובים עליי והיא אחות קטנה קסומה ואני אוהבת אותה ואתם אוהבים אותה גם וזו לא הייתה שאלה 3>

לילו מתה עלי, זה לא נתון לויכוח, היא פשוט מתה עלי
אתם יכולים גם, אתם יכולים לא, אבל היא כן
אני אחת מאלף היצורים שלה, אבל אחת מ5 האחים שלה(או שלוש, אלא אם אתם לא מחשיבים את המקוריים. חחחח זה נשמע מוזר)
אופס אני בורחת💕

User Posted Image

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
0 משתמשים צופים באשכול זה (0 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושא
הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

מממנים

ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
73 305 322 100

פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2024 - 2007