האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

הבית הזוכה בתחרות הבתים לשנת ההיפוגריף 2024 הוא...

נושא נעול פרסם נושא חדש פרסם סקר

• את\ה בן או בת? \ דיון •, הכנס הוירטואלי של הפורטל
פורסם ב: Dec 5 2017, 19:00 PM
צטט הודעה

בוגר הוגוורטס

פרטי משתמש
קבוצה: מסדר מרלין
חרמשים: 133690
מגדר:female
משתמש מספר: 38229
חפצי המשתמש: צפה

User Posted Image

הרעיון בסדרה בו בת מתחפשת לבן כדי להשיג משהו, להיות בלהקת בנים, להיות בחברת בנים וכדומה לא חדש כלל. מגוון סדרות וסרטים עושים שימוש ברעיון. סדרת ילדים ישראלית שיצאה לאחרונה, "או בוי", בה עלמה בן טוב מתחפשת לבן ונרשמת לאודישנים של להקת Oboy כדי לעזור למשפחתה לצאת מחוב כספי, ואז היא מתחילה לחיות חיים כפולים. כדי להיראות גבר מן השורה היא לובשת בגדים גבריים, שמה פאה קצרה ומדביקה שפם.

סדרה נוספת שמשתמשת ברעיון מגיעה אלינו מיפן הרחוקה והיא נקראת "Hana Kimi". אשייה מיזוקי רוצה לעזור לאיזומי סונו, ספורטאי מצטיין שהיא מעריצה, לחזור להתאמן וכדי להתקרב אליו היא טסה מארה"ב ליפן ומתחפשת לבן (הסיבה הזויה, אני יודעת, אבל זו קומדיה יפנית והם מגזימים כמה שהם יכולים). היא נכנסת בתור זכר לתיכון בו לומד איזומי, וכדי להיראות גבר מן השורה היא גוזרת את השיער שלה, לובשת את מדי בית הספר הגבריים ומשתמשת בביינדר כדי להשטיח את החזה שלה.

גם הסדרה "הלהקה" עוסקת בנושא והיא מגיעה אלינו מקוריאה. מי ניו העדינה והמפוזרת עומדת להיות נזירה, אך שלוות חייה מופרת כשמגיע למנזר מנהל להקת הבנים הכי מפורסמת בקוריאה ומבקש ממנה להתחזות לאחיה התאום, מי נאם, בתור הזמר הראשי בלהקה, עד לשובו מטיפול רפואי בארה"ב. היא מסכימה, מתחפשת לבן ותופסת את מקום אחיה בלהקה. כיאה לסדרה מהמזרח הרחוק, גם היא עושה מעשה קיצוני וגוזרת את השיער שלה (לא תפסה שם הפאה משום מה...) וכמו השאר לובשת בגדים גבריים ומשטיחה את החזה שלה.

למה אני משתפת אתכם בסדרות הללו? מפני שעלו לי כמה שאלות מהצפייה בהן. הסדרות מראות לנו שבנות יכולות לעשות הכל, גם אם אלו תפקידים גבריים. ב-"Hana Kimi", למשל, מיזוקי מצליחה בפעילויות ספורטיביות שמיועדות לגברים ומוכיחה שיש לה כושר מעולה יותר מהרבה בנים. המסר מאד חיובי, אבל יש לי איתו בעיה- למה דווקא להתחפש לבן? האם מישהי שנולדה כאישה לא יכולה להרגיש גבר? מי אמר שהמראה של גבר חייב להיות שיער קצר, בגדים רחבים וחזה שטוח? בסדרות האלו, כדי שיאמינו לאותן בנות שהן גבר, הן צריכות להתחפש ולהסוות את עצמן. זה יוצר תפיסה מוטעה שבה כל בני אותו המין נכנסים תחת אותה תבנית וכמובן שאין שום דבר באמצע.

1. מה דעתכם על התופעה שבה בנות מתחפשות לבנים בסדרות\סרטים כדי להשיג משהו?
2. מה המסר שמועבר לקוראים לדעתכם? האם הוא חיובי או שלילי?
3. צפיתם בסדרה שכוללת את הרעיון? אם כן, האם נהניתם ממה ומה חשבתם עליה?

על השתתפות בפאנל יקבל כל משתתף 5 כרטיסים.

--------------------

הדס - הנהלת האתר ועוד הרבה תפקידים לשעבר
אין חתימה, תרקדו.

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
פורסם ב: Dec 5 2017, 19:10 PM
צטט הודעה

Don't lose your HEAD

פרטי משתמש
חרמשים: 99157
משתמש מספר: 61427

אני חושבת שזה שטותית. כלומר אני בת, ומצליחה להשיג כמעט ואת כול הדברים שאני רוצה/צריכה. אני מתאמצת, משקיעה ומצליחה. אז למה הן צריכות להתחפש לבנים? אני באמת חושבת שזה שטותי. כאילו הן לא מעריכות את עצמן כבנות. כאילו אנחנו, הבנות. לא שוות הרבה, לא יכולות להיות מצטיינות בספורט, לשיר בלהקות וכ'ו.. שלילי בהחלט. כלומר זה גורם לבנות(לדעתי) לחשוב שבנים יותר טובים. כלומר, הבנות האלו משנות את הזהות שלהן ומתחפשות לבנים בשביל מטרות שונות. אם הן רוצות לעשות משהו למה הן לא עושות אותו בלי להתחפש לבן? למה הן חייבות להסתיר את זהותם כנשים. מה רע בזה? כול אישה יכולה להיות ספורטאית מצטיינת, זמרת, או לא יודעת מה. אומנם הנשים שונות במראה חיצוני, בכוח ולרוב גם באופי מהגברים. אבל זה לא אומר שאנחנו הבנות לא יכולות לעשות דברים שאתם הבנים עושים. כן, ראיתי ממש מעט כמה פרקים את הסדרה Oboy. דבר ראשון, כאשר עלמה בן טוב התחפשה לבן וניגשה לאודישנים כבר אז לא אהבתי את הרעיון. כלומר, אם כול הכבוד והרצון שלה לעזור למשפחת בעניין הכלכלי. אבל, להתחפש לבן? מה רע להראות לציבור שאת יודעת לשיר גם כבת? ללכת לסוכן או משהו. אבל להתחפש לבן? הרעיון באמת זעזע אותי מעט. ואני אגיד את האמת, זאת אחת הסיבות שבאמת לא המשכתי לראות את הסדרה. ועוד כמה שוליות יותר.
נתקלתי בכמה סדרות קוריאניות על הנושא, ואפילו לא התחלתי לראות אותן. פשוט לא היה לי את החשק לעשות את זה.

--------------------

אורטל
- דברים בשפע לשעבר - ביוש -

User Posted Image
לפעמים כשאת חוטפת סטירה, הפנס בעין מאיר לך את הדרך

---------
פורסם ב: Dec 5 2017, 19:23 PM
צטט הודעה

חיים לפני מוות. כוח לפני חולשה. מסע לפני יעד.

פרטי משתמש
חרמשים: 107133
מגדר:
משתמש מספר: 62638

וואו, אהבתי את הדיון. דיון מעניין ביותר.
ראיתי את "או בוי" אבל לא את הסדרות האחרות שהזכרת כאן, בכל זאת, יפן וקוריאה. הרעיון של ההתחפשות וההתחזות לבן הוא רעיון מעניין יחסית וכמובן שיכול לגרום לעלילה סבוכה ומוצלחת. למרות זאת הוא קצת טיפשי ומשעמם, כי לנו ברור מההתחלה שהבן הזה הוא בעצם בת. בנוסף, הסיבות שבגללן הבנות מתחזות לבן הן מעט טיפשיות ורק מראות שיש דברים ומקומות שרק גברים יכולים להגיע אליהם ובנות לא יכולות. המסר שמועבר כאן הוא מעורב, מצד אחד מוכיח שבנות יכולות לעשות הרבה דברים אבל מהצד השני מראה שרק גברים יכולים בכלל להגיע למקומות מסוימים וזה עצוב מאוד.

--------------------
אורי Ori

Life before death, strength before weakness, journey before destination
I will protect those who cannot protect themselves
I will protect even those I hate so long as it is right
I accept that there will be those I cannot protect

---------
פורסם ב: Dec 5 2017, 20:07 PM
צטט הודעה

so long, and thanks for all the fish!

פרטי משתמש
קבוצה: גריפינדור
חרמשים: 17427
מגדר:
משתמש מספר: 50775

1. מה דעתכם על התופעה שבה בנות מתחפשות לבנים בסדרות\סרטים כדי להשיג משהו?

#אני ממש לא מסכים עם התופעה. התופעה רק פותחת דלת רחבה לגזענות ושוויניסטיות. אין שום סיבה שבת לא תוכל להשיג את מבוקשה, בטח שזה לא מתאים לסדרות לילדים, שכבר במילא חיים לתוך תרבות סטריאוטיפית וגזענית. מלבד זאת, איך יכול להיות שבאותה נימה הם מחליטים את המאפיינים של גבר? אני מכיר מלא גברים עם חזה גדול, לי יש שיער ארוך, ויש לי כמה ידידות עם שפם.

#קודם כל תיקון קטן, רשום בשאלה קוראים, ובדיון מדובר על סדרות. המסר שמועבר הוא בהחלט שלילי, וממש לא מתאים לקהל של ילדים. המסר אומר שאישה לא תוכל לבצע את המטרות שלה אם היא מכירה בכך שהיא אישה. בשפה פשוטה יותר :"אני לא יכולה, כי אנשים חושבים שאני אישה". באיזה עולם זה מסר טוב??? איך כשסרט כמו היפה והחיה אומר : יופי = טוב בסצנה שהחיה הופכת לנסיך הוא מבוקר, אך כשסדרה אומרת לצופים שלה בפנים : אתן לא יכולות אם אנשים יודעים שאתם בנות זה עובר בלי ביקורת? הדבר הזה רק מעלה את הפחד של נערות מהסביבה, אף על פי שהפחד כבר היה גבוהה קודם, בגלל הזווית של החברה. בשיעור מגדר בבית ספר שלנו, היה לנו שיעור שבו התחלקנו ל2 קבוצות : תינוקת בן, לתינוקות בת. כל קבוצה רשמה על דף מה לדעתה התינוק/ת הכי ירצו ליום הולדת, ומה הוא/היא ירצו לעבוד בו. 99% ממה שהקבוצה של הבת רשמה (שאגב רוב מה שהיה רשום שם, נרשם על ידי בנות) היו דברים כמו : בובה, צעצוע של נסיכות, כתר ורוד... הקבוצה של הבנים מצד שני, רשמה : כדורגל, מכוניות, כלי נגינה וספורט. בעולם שבו אפילו הבנות בעצמן משוכנעות שהן אמורות לא לעשות דברים "גבריים", איך בדיוק עוזרת סדרה שמוכיחה שרק אם תתחפשי לגבר תצליחי?

#בחיים לא ראיתי סדרה כזו, ואין בי שום כוונה לעשות כך.

--------------------
אופיר

".you keep using that word. I don't think it means what you think it means"
סלית'רין גאה (אך גריפינדור באתר), נצנצים זה מלכלך, וחד הקרן רצח את הגבינה.
אם למישהו בא להוסיף טקסט לחתימה היבשה שלי, תשלחו לי בה"פ.

---------
פורסם ב: Dec 5 2017, 20:09 PM
צטט הודעה

“you’re someone’s reason to smile”

פרטי משתמש
קבוצה: רייבנקלו
חרמשים: 22272
משתמש מספר: 58762

1. זה ממש בסדר, כל עוד זה לסדרה. אם זה משפיע על הבנות בצורה אחרת זה כבר לא בסדר. אני חושבת שרק מבוגרות צריכות לעשות את זה, כי אז הן יכולות להשתלט על עצמן, ואז זה לא ישפיע בצורה אחרת.
2. זה לדעתי מביא מסר של "תהיו מה שבא לכם" אבל מצד שני זה גם מעביר מסר שאנשים אולי יבינו אותו כ "תתחזו כדי להשיג" כלומר, יש סיכוי, לא בטוח, אולי, שאנשים יחשבו שהם יכולים להתחזות מתי שבא להם כדי להשיג דברים שהם רוצים, וזה לא רצוי לדעתי
3. אני לא קראתי או ראיתי סרט/ספר כזה, אבל שמעתי על הסדרה Oboy שזו בת שמתחזה לבן כדי להיכנס ללהקה. אני חושבת שלא צריכים לעשות על זה סדרת טלוויזיה, כי זה רק יותר ריאליסטי ואמיתי וגורם למה שכתבתי קודם.

--------------------
נעמה ♬ 16.5

כותבת ♬ !Sloths ♬ ראש בית רייבנקלו לשעבר ♬ Maddie and Kitty ♬ מ. חדר הנחיצות לשעבר

User Posted Image
מיאו זו מילה קטנה שמסכמת דברים גדולים

-מיאו!

---------
פורסם ב: Dec 5 2017, 20:41 PM
צטט הודעה

קוסם מתקדם

פרטי משתמש
קבוצה: הפלפאף
חרמשים: 4032
משתמש מספר: 58761

מה דעתכם על התופעה שבה בנות מתחפשות לבנים בסדרות\סרטים כדי להשיג משהו?

בכללי אני נגד כי זה מראה שיש זכויות יותר לגברים מה שלא נכון בכלל.... אבל בסדרה אובוי (ראיתי אותה עד שהיא הפסיקה) זאת להקת בנים, לא היו מקבלים לשם בת לא כי אין לה זכויות אלא כי זאת להקת בנים....

אפשר להגיד ששלילי כי בתכלס אם בת צריכה להתחפש להן כי היא בת אז זה דיי שלילי

אני אהבתי את אובוי אבל בעיקר כי חיכיתי שהבת תתגלה ושבעים יראו שגם בנות יכולות להיות בדיוק כמו בנים... והן יכולות

--------------------

---------
פורסם ב: Dec 5 2017, 22:02 PM
צטט הודעה

רק קצת דם לקינוח הדבש

פרטי משתמש
חרמשים: 102207
מגדר:
משתמש מספר: 37223

באופן כללי הרעיון הזה אמור להציג את הקונספט של "גם נשים יכולות" אבל כל מה שהוא עושה זה א. להיות טרנספובי (מדבר על הסדרות שמציגות את זה כמשהו מצחיק) ב. להיצמד לסטריאוטיפים על מגדר מסויים וג. להניא נשים מלעשות דברים מסויימים כי החברה מכתיבה לנו שרק גברים יכולים לעשות את זה עד כדי כך שאישה לא תקום ותילחם על הזכות שלה לעשות משהו מסויים אלא תתחפש לגבר כדי שנוכל לראות שרק אישה מחופשת לגבר תוכל לעשות את הדבר הזה.
זה לא שהסדרות האלה באות בכוונה רעה (חוץ מהאלה הטרנספוביות באופן מכוון שצוחקות על זה, למרות שאני חושב שגם הם לא מתכוונים להעליב אלא סתם חסרי מודעות), אני חושב שזה להפך - הם רוצים להציג כוח נשי ולהראות לנו שגם נשים יכולות, אבל זה יוצא להם נורא סטריאוטיפי ובדיוק ההפך מכל מה שהם רוצים להעביר. הופתעתי שלא נתת את מולאן בדוגמאות בהתחלה אבל בעצם בסוף כולם מגלים שהיא אישה והקיסר (!!!) מודה לה אז זה שונה כשאני חושב על זה לעומק.
באופן כללי אני חושב שהיוצרים באים בכוונות טובות ורוצים לדבר על כוח נשי, אבל זה יוצא להם בדיוק הפוך. הדרך הכי טובה לדבר על כוח נשי היא להציג נשים שחזקות גם בלי שהן יצטרכו להתאים את עצמן לכל דבר אחר, החל מלהעמיד פנים שהן גבר וכלה בלהתלבש בצורה מסויימת כדי להתאים לנורמה חברתית. וקיימות סדרות כאלה וקיימים סרטים כאלה (משחקי הרעב מישהו?), נראה לי שכדאי שהיוצרים יקחו מהן השראה ולא מהקונספט של אישה מתחפשת לגבר.
אם גבר היה מתחפש לאישה כדי להתקרב למישהי, היינו מיד צועקים על זה וטוענים שקיימת פה בעיה. זה לא שונה עם נשים.

--------------------

תֹּם, 20, את׌/ה׊א, לא ממש פה, הנה המדף שלי
g
User Posted Image

User Posted Image User Posted Image

---------
פורסם ב: Dec 7 2017, 09:42 AM
צטט הודעה

קוסם מצטיין

פרטי משתמש
קבוצה: הפלפאף
חרמשים: 16397
משתמש מספר: 54053

אני פחות מתחברת לרעיון של סרטים\סדרות בהם בת מתחפשת לבן כדי להשיג מטרה כלשהי, כמו שכמעט כולם אמרו פה לפני זה נועד להראות לנו שגם נשים יכולות אבל בעצם משיג את המטרה ההפוכה, זה מלמד אותנו שבשביל להצליח לעשות את הדברים האלה את צריכה להתאים את עצמך לנורמות של החברה ולהיות "גברית" יותר, להשתמש בתחפושות וכ'ו. זה לא כל כך מפריע לי כשזה קורה בסרטים\סדרות, הבעיה האמיתית היא כשזה קורה בעולם האמיתי. יש מין סטריאוטיפ כזה על בנות שהן לא יכולות לעשות דברים מסויימים, ועצוב לי שיש בנות שצריכות להתחפש\להמציא תירוצים בשביל לעשות את הדברים האלה.

--------------------

שחר - מנהלת פורום ספרים - טבעונית - אשמת הכוכבים - משחקי הרעב - אליסיה קארה - חסרת חיים - בפרישה

---------
פורסם ב: Dec 11 2017, 13:29 PM
צטט הודעה

Living with my eyes closed

פרטי משתמש
קבוצה: מעצב האתר
חרמשים: 10000
משתמש מספר: 65051

אהבתי את הדיון ממש. איך רק עכשיו שמתי לב אליו?

אני גם חושבת שזה די טיפשי שבנות מתחפשות לבנים בשביל להשיג דברים. אני חושבת שאנחנו חיים במצב שבו כל בת יכולה לעשות כמעט כל דבר שהיא תשים לעצמה למטרה, ואין בכלל צורך לנסות להתחפש לבן בשביל זה. אנחנו חיים בדור שבו אנחנו יכולות להגיד מה שעולה על דעתנו ושיש קונצנזוס לעניין של שוויון זכויות בין המינים. אז אני באמת לא מבינה בשביל מה זה טוב? אם המערכת שאליה את מנסה להתקבל אליה לא מקבלת אותך בגלל שאתה ילדה אז הבעיה בהם ולא בך.

אני חושבת שדברים כאלה יוצרים בלבול מיני, בלבול ערכי, וכל מיני ערכים שאנחנו לא רוצים לעודד כמו סקסיזם ושוביניזם. כל סדרה שיכולה או עלולה להכניס מסרים כאלה בגלל שהיא מעודדת במודע או לא במודע את העניין לדעתי לא צריכה להיות משודרת.

--------------------
User Posted Image
User Posted Image
User Posted Image

---------
פורסם ב: Dec 15 2017, 17:48 PM
צטט הודעה

מכשף בקסמהדרין

פרטי משתמש
חרמשים: 3622
משתמש מספר: 49706

אוקיי, אמנם הדעה שלי לא תתקבל כאן לדעתי, אבל אני אשתף אותה בכל מקרה.
אני חושבת שחלקיכם מגזימים עם התגובה שלכם לסדרות כאלה.

הרעיון בסדרה בו בת מתחפשת לבן כדי להשיג משהו, להיות בלהקת בנים, להיות בחברת בנים וכדומה לא חדש כלל. מגוון סדרות וסרטים עושים שימוש ברעיון. סדרת ילדים ישראלית שיצאה לאחרונה, "או בוי", בה עלמה בן טוב מתחפשת לבן ונרשמת לאודישנים של להקת Oboy כדי לעזור למשפחתה לצאת מחוב כספי, ואז היא מתחילה לחיות חיים כפולים. כדי להיראות גבר מן השורה היא לובשת בגדים גבריים, שמה פאה קצרה ומדביקה שפם.

בואו נדבר על אובוי, סדרה שראיתי ממנה רק מעט, לדמות הראשית היו בעיות כלכליות. הבעיה כאן היא לא שוויון הזדמנויות מגדרי, אלא שוויון הזדמנויות כלכלי. היא הייתה צריכה את הכסף מהלהקה כדי לתחזק את המשפחה שלה. היא הגיעה ממעמד סוציו אקונומי נמוך ללא הרבה הזדמנויות להגשים את עצמה, אין לה כסף לכלי נגינה או ללכת ללמוד מוזיקה, אז כן, היא תתחפש לגבר ותלך לאודישן כי זה קרש הקפיצה שהיא הייתה צריכה לעתיד יותר מזהיר מבחינה כלכלית.
אז יצא שזו להקת בנים כדי לפלפל ולסבך את העלילה, והיא בחרה להתחפש לגבר. זה לא אומר שגברים הם "יותר טובים" בהכרח או שיש להם יותר זכויות - אלא מדגיש את המצוקה הכלכלית של הדמות הראשית, שהייתה כל כך חזקה עד שלא הייתה לה ברירה אחרת אלא להתחפש לגבר.

סדרה נוספת שמשתמשת ברעיון מגיעה אלינו מיפן הרחוקה והיא נקראת "Hana Kimi". אשייה מיזוקי רוצה לעזור לאיזומי סונו, ספורטאי מצטיין שהיא מעריצה, לחזור להתאמן וכדי להתקרב אליו היא טסה מארה"ב ליפן ומתחפשת לבן (הסיבה הזויה, אני יודעת, אבל זו קומדיה יפנית והם מגזימים כמה שהם יכולים). היא נכנסת בתור זכר לתיכון בו לומד איזומי, וכדי להיראות גבר מן השורה היא גוזרת את השיער שלה, לובשת את מדי בית הספר הגבריים ומשתמשת בביינדר כדי להשטיח את החזה שלה.

הסדרה הזו היא סדרה קומית. כלומר, הדמות הראשית לוקחת החלטות מאוד לא הגיוניות (לטוס מארה"ב ליפן ולעבור בית ספר רק בשביל הספורטאי הזה שהיא מעריצה? זה מוגזם ביותר) ונראה שהיא לא בשפיות. הסדרה הזו ממש לא משקפת מראה של המציאות, אף נערה לא הייתה עושה כזה דבר במציאות - ומכאן האקט הקומי. לכן זה די ברור לדעתי שהסדרה לא מגיעה ממקום מחובר למציאות ולא מביאה ביקורת, ואמורה לשמש למטרות בידור בלבד, ובתכלס - זה נשמע רעיון מצחיק. חוץ מזה, אני מבינה שהספורטאי לומד באקדמיה לגברים בלבד, ולכן היא התחפשה לבן. זה לא שהיא בחרה להתחפש לבנים כי הם יותר חזקים או טובים, אלא כי היא פשוט רצתה להתקבל לבית הספר, אז לדעתי זו לא דוגמה לסדרה שנותנת לגיטימציה לשוביניזם.

גם הסדרה "הלהקה" עוסקת בנושא והיא מגיעה אלינו מקוריאה. מי ניו העדינה והמפוזרת עומדת להיות נזירה, אך שלוות חייה מופרת כשמגיע למנזר מנהל להקת הבנים הכי מפורסמת בקוריאה ומבקש ממנה להתחזות לאחיה התאום, מי נאם, בתור הזמר הראשי בלהקה, עד לשובו מטיפול רפואי בארה"ב. היא מסכימה, מתחפשת לבן ותופסת את מקום אחיה בלהקה. כיאה לסדרה מהמזרח הרחוק, גם היא עושה מעשה קיצוני וגוזרת את השיער שלה (לא תפסה שם הפאה משום מה...) וכמו השאר לובשת בגדים גבריים ומשטיחה את החזה שלה.

גם כאן זו לא סדרה שנותנת לגיטימציה לשוביניזם - זה לא שמי ניו הזאת עושה את זה כדי להגשים את עצמה, היא עושה את זה כטובה למנהל הלהקה כי היא דומה לאחיה התאום.
הדיון מדבר על בנות שמתחפשות לבנים כדי להגשים את החלום שלהן או להשיג מטרה מסויימת מרצונן החופשי, והרעיון של הסדרה לא קשור למהות של הדיון, מפני שהדמות הראשית עושה את זה כטובה ולא כדרך להשיג את המטרות שלה. היא בכלל רוצה להיות נזירה. אז לא הבנתי מה הקשר.

לדעתי ערבבת כאן המון דברים ביחד והשמטת כל מיני דוגמאות אחרות (יש לה ביצים ומולאן לדוגמה) כדי להוכיח את הטענה שלך שהסדרות האלה למעשה מעודדות דעות שוביניסטיות, כשלמעשה הן לא.
בסהכ הסדרות האלה הן סדרות נוער והן למטרת בידור בלבד, בחלקן יש מסר חבוי ובחלקן לא, חלקן יותר מחוברות למציאות וחלקן לא. הן כן מציגות פערים מגדריים וחוסר שוויון הזדמנויות, אבל לא מעודדות אותם.
הסדרות באות להציג סיפורים שקורים ברקע של אקדמיה לבנים/להקת בנים/ וכו', אבל הן לא מעודדות את ההפרדה המגדרית, ובטח לא גזענות או טרנספוביה כמו שאמרו כאן בחלק מהתגובות - איך לעזאזל הגעתם למילים האלה בהקשר הזה?
אתם מגיבים מאוד בהגזמה ואני לא אוהבת את זה.

עכשיו אני אתחיל להגיב לדברים שכתבתם.
אופיר קרקרוף:
איך יכול להיות שבאותה נימה הם מחליטים את המאפיינים של גבר? אני מכיר מלא גברים עם חזה גדול, לי יש שיער ארוך, ויש לי כמה ידידות עם שפם.

המאפיינים שהזכרת הם מאפיינים ביולוגיים! אף אחד לא החליט על המאפיינים האלה כמאפיינים של גבר - הם פשוט מאפיינים של גבר נקודה!!!
מתי ראית גבר (שהוא לא אינטרסקס) שמגדל שדיים גדולים טבעיים עם בלוטות חלב שמתפקדים כמו אצל נשים? אף פעם. זה נכון שגם לגברים יש בלוטות חלב אבל הן לא מתפתחות מעבר לשלב הראשוני מכיוון שהפרוטוטייפ של בלוטות חלב ופטמות מתפתח לפני שמין העובר נקבע בוודאות. לכן שדיים שגדלים עקב גדילה של בלוטות חלב הם איבר מין נשי ואין על זה ויכוח. החזה יכול לגדול אצל גברים מעודף שומן או להיראות גדול בגלל מבנה גוף מסויים, אבל אין כאן השוואה לחזה נשי.

אגב, לכל הנשים יש שיער פנים, כולל שפם וזקן ואפילו שיער על הצוואר. פשוט יש בנות שהשיער אצליהן יותר כהה ובולט ויש בנות שזה יותר בהיר אצלן אז לא שמים לב. התכונה של שיער פנים מזוהה יותר עם גברים מפני שאצל גברים פשוט יש רמה מסויימת של הורמונים גבריים שמסייעת לשיער הזה לגדול הלאה לשפם וזקן גדולים וארוכים בדיוק כמו שיער שצומח על הראש. אצל בנות ללא אבנורמליות בהורמונים הגדילה נעצרת באיזשהו שלב.

גם שיער ארוך הוא כבר לא מאפיין נשי כל כך - אתה יכול לראות היום הרבה נשים חזקות ומצליחות שמחליטות ללכת עם שיער קצר ואפילו עם קרחת, ומצד שני גברים שמחליטים להאריך את השיער. אנשים כבר פחות מסתכלים על אורך השיער כמאפיין מגדרי.

Magnus Chase:
הרעיון של ההתחפשות וההתחזות לבן הוא רעיון מעניין יחסית וכמובן שיכול לגרום לעלילה סבוכה ומוצלחת. למרות זאת הוא קצת טיפשי ומשעמם, כי לנו ברור מההתחלה שהבן הזה הוא בעצם בת.

אני מסכימה איתך לחלוטין, אבל בואי אני אתן לך שיעור קטן בקולנוע וטלוויזיה (שלמדתי מג'יין הבתולה אבל בסדר זה די מדויק): איך יוצרים אלמנט מתח?
את צריכה לקחת פרט מסויים ששמור בסוד, לתת לצופים להיות מודעים אליו אבל לא לדמויות האחרות בסדרה או רק לחלק מהדמויות, ואז הצופים מחכים לאורך כל הסדרה לרגע החשיפה של הסוד תוך כדי שהעניינים סביבו מסתבכים. זה בדיוק הקסם בסדרות על חיים כפולים, ולא בהכרח כשאתה מתחפש למישהו מהמגדר השני. קחי לדוגמה את האנה מונטנה - אותו עיקרון, לא?
לכן הרעיון הוא לא טיפשי ואלמנט המתח נהדר ברעיונות מהסוג הזה, אבל אחרי ככ הרבה גרסאות לאותה העלילה זה כבר נהיה נדוש.

בנוסף, הסיבות שבגללן הבנות מתחזות לבן הן מעט טיפשיות ורק מראות שיש דברים ומקומות שרק גברים יכולים להגיע אליהם ובנות לא יכולות.

נכון, אבל ההבדל בין היום לימי קדם הוא שהיום אמנם יש כמו פעם מקומות שרק גברים יכולים להגיע אליהם, ומצד שני יש מקומות המיועדים לנשים בלבד. פעם זה לא היה ככה וכאן ההבדל והצמצום של שוויון ההזדמנויות. זו אמנם אפלייה מתקנת אבל זה יותר ממה שלנשים היו אז.

Emma Bloom -
בכללי אני נגד כי זה מראה שיש זכויות יותר לגברים מה שלא נכון בכלל.... אבל בסדרה אובוי (ראיתי אותה עד שהיא הפסיקה) זאת להקת בנים, לא היו מקבלים לשם בת לא כי אין לה זכויות אלא כי זאת להקת בנים....

כמו שאמרתי קודם, זה לא קשור לשוויון זכויות בכלל. זכויות האדם נכונות גם לגברים וגם לנשים בהכרח, בחיים לא קרה מצב מאז שזכויות האדם של האו"ם התפרסמו שלגברים במדינה דמוקרטית היו יותר זכויות מלנשים. הזכויות של גברים ונשים שוות בבסיסן. זה קשור יותר לשאיפה לשוויון הזדמנויות. ונכון, זו להקת בנים, ולכן היא הייתה צריכה להתחפש. זה היה קרש הקפיצה היחיד שהיא קיבלה מכיוון שהיו לה בעיות פיננסיות.

Nico Di Angelo -
אם גבר היה מתחפש לאישה כדי להתקרב למישהי, היינו מיד צועקים על זה וטוענים שקיימת פה בעיה. זה לא שונה עם נשים.

אני נורא מסכימה עם המשפט הזה, אבל זה לדיון אחר שעונה על השאלה של למה בעצם בסדרות כאלה נשים הן אלה שמתחפשות לגברים ולא להפך. זה דיון מעניין כשלעצמו לטעמי.

Okay -
הבעיה האמיתית היא כשזה קורה בעולם האמיתי. יש מין סטריאוטיפ כזה על בנות שהן לא יכולות לעשות דברים מסויימים, ועצוב לי שיש בנות שצריכות להתחפש\להמציא תירוצים בשביל לעשות את הדברים האלה.

סמנתה -
אני גם חושבת שזה די טיפשי שבנות מתחפשות לבנים בשביל להשיג דברים. אני חושבת שאנחנו חיים במצב שבו כל בת יכולה לעשות כמעט כל דבר שהיא תשים לעצמה למטרה, ואין בכלל צורך לנסות להתחפש לבן בשביל זה. אנחנו חיים בדור שבו אנחנו יכולות להגיד מה שעולה על דעתנו ושיש קונצנזוס לעניין של שוויון זכויות בין המינים. אז אני באמת לא מבינה בשביל מה זה טוב? אם המערכת שאליה את מנסה להתקבל אליה לא מקבלת אותך בגלל שאתה ילדה אז הבעיה בהם ולא בך.

איך הסקתן שדברים כאלה קורים גם במציאות? אלה סדרות. פיקציה. בדיה. אתן מנסות לבקר החלטות של דמות מסויימת, שכתבו לה את התסריט המסויים הזה כדי להשיג צופים ורייטינג. זה הכל.
אני לא חושבת שבנות באמת מתחפשות לבנים במציאות כדי להשיג את המטרות שלהן.
חוץ מזה, אולי במדינה שאתן חיות זה יש קונצנזוס של שוויון בין המינים, אבל זה משפט שגוי מבסיסו, כי כזה דבר לא קיים באף מדינה. שוויון זכויות כמובן קיים כי כי זכויות האדם שוות לכל המינים, אבל שוויון הזדמנויות בחיים לא יקרה. והקונצנזוס הזה שדיברת עליו אפילו לא הגיע לחלקים מסויימים של הגלובוס.

--------------------
נועם // 21 // לפעמים מתחברת
User Posted Image

"אין כל טעם לצאת מן הדעת כדי לנסות להימנע מלצאת מדעתך. אפשר פשוט לוותר ולשמור את השפיות למועד מאוחר יותר."

---------
0 משתמשים צופים באשכול זה (0 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושא
נושא נעול פרסם נושא חדש פרסם סקר

מממנים

ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
35 195 210 10

פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2024 - 2007