האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

המבחנים המסכמים - כל הפרטים

הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

דיון || תאונות עם גמלים בנגב
פורסם ב: Jan 26 2018, 01:46 AM
צטט הודעה

אני ואתה נשנה את העולם!

פרטי משתמש
קבוצה: גריפינדור
חרמשים: 2052
מגדר:female
משתמש מספר: 65434
חפצי המשתמש: צפה

User Posted Image
גמל חד דבשתי - באדיבות ויקיפדיה.

דיון || תאונות עם גמלים בנגב

הדיון שלי עוסק בתופעה של חיות בר כבדות ובעיקר גמלים, שמסתובבים חופשי בכבישי הנגב וגורמים ח"ו לתאונות חמורות.

אז אתן עדכון מצב קטן למי שלא שמע.
בשבוע שעבר הייתה תאונה קטלנית בין גמל ל-2 רכבים. אחד שבו היו חיילים שנפצעו קל ואחד שבו נסעה משפחה תמימה ממצפה רמון, בלי לדעת שהיום הזה ישנה להם את החיים.
אחד מן הילדים במשפחה - ליאל אלמקייס ז"ל, ילד בן 13 בסך הכל - נהרג בתאונה. אמו פצועה קשה והאב והילדים הנוספים במצב בינוני.

לפני כ-3 שנים, אירעה בכבישי הנגב תאונה חמורה נוספת ובה נהרג דוד כהן ז"ל, מהישוב רתמים. וגם בה - כן, היה מעורב גמל.

בעשור האחרון נהרגו 20 בני אדם בכבישי הנגב כתוצאה מהתנגשות עם חיות בר כבדות. 20 לוויות, 20 משפחות שנהרסו - זה מטורף!
וכל זה למה? סתם. פשוט סתם.
לא חבל על המוות הסתמי הזה?

הבעיה הגדולה בכבישי הנגב היא שהם חשוכים בלילות. אין הרבה מנורות בצד הדרך ולעיתים כשרואים משהו חשוד - זה כבר מאוחר מידי.

בעיה נוספת היא הגמלים המשוחררים. ישנם בדואים שנחשבים לרוצחים מועדים. זאת אומרת שהבהמות שלהם כבר 3 פעמים היו מעורבות בתאונה חמורה כזו. ובתאונות כאלה - כמעט תמיד ל"ע הגמל "מנצח".

וכאן באה השאלה הגדולה - מה אנחנו יכולים לעשות כדי שזה לא יקרה?

אז כאן אתם נכנסים לתמונה. תושבי הנגב דורשים תאורה מוגברת בכבישים, חקיקת חוקים שיעזרו למנוע תופעה זו, הצמדת שבב אלקטרוני לכל גמל...

אם כל אחד מאיתנו יחשוב מה הוא יכול לעשות למען זה - לפרסם ברשתות החברתיות, לעשות על זה עבודות, כתבות וכו' נוכל לשנות! זה הכח שלנו בתור נוער לעזור לשנות את התמונה!

האם אתם חושבים שהמטרה הזו מספיק מוצדקת כדי להילחם עליה? האם אתם מוכנים להירתם למלחמה הזו? האם יש לכם רעיונות כיצד לקדם את העניין?

די לקטל בכבישים! מוכרחים להיגמל - זה כבר מסוכן מידי!

--------------------
אביטל (:

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
פורסם ב: Jan 26 2018, 13:18 PM
צטט הודעה

שר הקסמים

פרטי משתמש
קבוצה: הפלפאף
חרמשים: 11302
משתמש מספר: 64271

אפשר לפרסם בווטצפ
אינסגרם וכו..
וכך זה יגיע לאנשים הנכונים

--------------------
ᥴꫝꪖꪜⅈ

My girl3>

User Posted Image User Posted Image
וויתרתי על הציטוטים, מודה. ניסיתי, באמת שניסיתי, אבל הפורטל החליט להיות ביצ', אז הנה מחווה עלובה במקום. אניוואי מגיעים לי את כל הטוסטים שבעולם עם אוראו כי נלחמתי בחתימה שלך, שמלאה בבאגים, ולך מגיעים את כל הטוסטים שבעולם עם אוראו ודבש כי את סובלת אותי. או שלא. אני לא מתכוונת לשאול. אניוואי2 הנה חתימה כושלת שמעידה על אהבתי אלייך - עזה אבל כושלת. וולפ אני הייתי אני וכושלת. בביי

---------
פורסם ב: Jan 27 2018, 15:34 PM
צטט הודעה

Living with my eyes closed

פרטי משתמש
קבוצה: הנהלת הפורומים
חרמשים: 453172829
משתמש מספר: 65051

א' כל, דיון מעולה! כל הכבוד.

אהמ, לעניין עצמו. כן, אפשר לשים תאורה בכבישים ולהוריד את המהירות המותרת על פי חוק, ואפשר לשים מחסומי גמלים ולהכביר אכיפה, אבל זה מזכיר לי את אותם אנשי הכפר שטענו שהגשר שמעביר את תלמידי בית הספר מצדו האחד של הנהר לצד השני רעוע ולא טוב. מיד מצאו פיתרון מעולה- סמוך לגשר הם בנו בית חולים.

אז לא צריך לבנות בית חולים אלא לתקן את הגשר. צריך לתת קנסות מטורפים ולהכניס לכלא את אותם בדואים שהגמלים שלהם גרמו לתאונות. כי במקרה הטוב מדובר ברשלנות ועצימת עיניים ובמקרה הרע זה רצח שלא יחפשו בו אשמים באמת כי היי, אף אחד לא באמת רוצה לגרום לתאונה.

גם צריך למעלה בממשלה אנשים שזה באמת יהיה אכפת להם, כמו שר התחבורה, שר לפיתוח הנגב והגליל שיתאם תשתיות לעניין, שר לאיכות הסביבה והממונה על מפגעים סביבתיים. כל עוד אין מישהו שהוא בעל משרה שזה מעניין אותו, זה לא יזוז. לכן צריך לא רק להכתבת בווטסאפ, כי זה לא האדם הפשוט שבאמת יכול להזיז משהו, הם אלו השרים והפקידים בממשלה שצריך להציק להם.

--------------------
User Posted Image
User Posted Image
User Posted Image

---------
פורסם ב: Jan 27 2018, 21:53 PM
צטט הודעה

אני ואתה נשנה את העולם!

פרטי משתמש
קבוצה: גריפינדור
חרמשים: 2052
משתמש מספר: 65434

אני מסכימה איתך ליאן, שברור שהחשוב ביותר זה לפנות לגורמים הגבוהים. אבל זה תפקיד של תושבי הנגב.
השאלה מה אנחנו יכולים לעשות כדי לעזור למנוע. דעת הקהל חשובה. אם יהיה הד גדול מהקהל אז זה יעשה רושם חזק יותר.
אני מעלה את זה מכיוון שלי זה חשוב ואני חושבת שכדאי לדבר על זה כמה שיותר ולהעלטת את המודעות.

--------------------
אביטל (:

---------
0 משתמשים צופים באשכול זה (0 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושא
הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

מממנים

ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
8199 19092 19396 19819

פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2024 - 2007