האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

HPortal מאחל חג פסח שמח וכשר!

הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

תאוריה \ האהבה של לילי לא הגנה על הארי
פורסם ב: Nov 3 2017, 19:35 PM
צטט הודעה

so long, and thanks for all the fish!

פרטי משתמש
קבוצה: גריפינדור
חרמשים: 17427
מגדר:
משתמש מספר: 50775
חפצי המשתמש: צפה

הארי האדון על המוות

User Posted Image

על התאוריה הזו חשבתי לגמרי לבדי, ולמען האמת אני חייב לציין שאם חושבים על זה, באמת חושבים על זה, זוהי לא תאוריה אלא עובדה נכונה (לפחות לפי דעתי). התאוריה אומרת שהסיבה שהארי לא מת כשוולדמורט הרג אותו בהארי פוטר ואוצרות המוות, לא היתה בגלל האהבה של לילי, כפי שג'יי קיי רולינג טוענת, אלה בגלל שהוא היה האדון על המוות. התאוריה מתבססת בעיקר על אוצרות המוות, והמידע שיש לנו על הורקרוקסים.

התאוריה מתחילה בסיפור על שלושת האחים ואוצרות המוות. כפי שאנו לומדים מהסיפור, האדם שבבעלותו נמצאים שלושת אוצרות המוות (שרביט הבכור, אבן האוב וגלימת העילמות), הופך להיות אדון על המוות. אנחנו לא מקבלים על זה הרבה מידע אך מבינים שהגדרת התפקיד אומרת בין השאר להיות מסוגל לא למות, ובגלל זה גרינדלווד רצה להיות האדון על המוות, כדי להיות בן אלמוות. בואו נעבור על הסיפור של כל אחד מהאוצרות:
1. שרביט הבכור:
השרביט ניתן לאח הבכור, אנטיאוכוס פברל. לאחר רציחתו של האח וגניבת השרביט, השרביט עבר מבעלות לבעלות אינספור פעמים, והשאיר מאוחריו שובל של גופות ודם. לבסוף הגיע השרביט אל יצרן השרביטים גרגורוביץ' שממנו נגנב השרביט ע"י גרינדלווד. בדו קרב שנמשך 3 שעות בין אלבוס דמבלדור לגלרט גרינדלווד, אלבוס זכה בשרביט. בשנת 1996 דראקו מאלפוי פרק את דמבלדור משרביטו במגדל האסטרונומיה, וב1997 הארי פוטר פרק את מאלפוי מנשקו באחוזת מאלפוי. השרביט היה של הארי עד סוף חייו.
2. אבן האוב
האבן התחילה אצל האח השני, קדמוס פברל. לאחר מותו היא עברה בירושה ע"פ הסדר הבא :
שושלת פברל מצד קדמוס, ושושלתו של סלית'רין התאחדו בלידתו של מארבולו גונט, שירש את האבן באי ידיעה, מוחבאת בתוך טבעת. בשנתו השישית, טום רידל הלך לעיירה שבה התגורר גונט, וגם אבו וסביו, משפחת רידל. הוא רצח את משפחת רידל בעזרת השרביט של מורפין גונט, בנו של מארבולו. הוא שינה את הזיכרון של מורפין, שהלך לאזקאבן. הוא יצא משם עם הטבעת ובה האבן, שאותה הפך להורקרוקס, ע"י שימוש ברצח אביו. את האבן הוא השיב לבקתה במהלך עלייתו לכוח, ובין שנת 1992 לשנת 1996 אלבוס דמבלדור הגיע לבקתה, מצא את הטבעת והשמיד את ההורקרוקס. הוא נתן את האבן להארי ב1997 מוחבאת בתוך הסניץ' הראשון שתפס. הוא החביא את האבן ביער והיא הייתה שלו עד מותו.
3. גלימת ההיעלמות
הגלימה התחילה אצל איגנוטוס פברל, האח הקטן. היא עברה בירושה כך :
אדון פברל --> איילנטי פברל --> אדון פוטר --> הנרי פוטר --> פלימונט פוטר --> ג'יימס פוטר --> הארי פוטר.
הגלימה הייתה שלו רוב חייו אך הוא הוריש אותה לבנו כאשר התחיל ללמוד בהוגוורטס.

אז אנחנו יכולים לראות שבזמן של ה"רצח" של הארי באוצרות המוות, הוא היה האדון על המוות.
במידה והעובדה שהיה אדון על המוות לא שיכנעה אתכם שהוא בן-אלמוות, פה נכנס המידע שיש לנו על הורקרוקסים.
אנחנו יודעים שהארי הוא הורקרוקס. אנחנו גם יודעים שכדי להרוס הורקרוקס חייבים להרוס את מה שמכיל אותו. זה אומר, שבכדי שההורקרוקס יהרס, (כפי שקרה) הארי היה צריך למות, ולא היה יכול להישמר ע"י האהבה של לילי, שמונעת ממנו למות. מה שמעלה את השאלה איך הוא עדיין חי? אז לפי התאוריה העובדה שהוא האדון על המוות מנעה ממנו למות.

אחרי שעליתי על התאוריה הזו, גיליתי שאני לא היחיד, ומצאתי מלא דוגמאות לסרטונים שמסקרים את התאוריה, כמו האחד הזה (שימו לב : הסרטון באנגלית): video || אומנם בסרטון הוא אומר שהתיאוריה הזו לא נכונה, אני חושב שהוא טועה בגלל הסיבה שנתתי קודם עם ההורקרוקס. חוץ מזה, אם מה שמנע ממנו למות היה האהבה של לילי, זה היה אמור לעבוד כמו שזה עבד שהוא היה בן שנה, ולגרום לקללה לחזור אחורה. לפי הסרטון, הסיבה ש"אהבה של לילי הגנה על הארי" היתה שדמבלדור אמר לו את זה אחרי שהוא מת, אבל למה שנקשיב למר "אני-יודע-את-התשובה-האמיתית-אבל-בוחר-לא-לשתף-אותה-עם-אף-אחד"? שלא לדבר על זה שהארי הרגע מת, מה שהופך את הדמבלדור שהוא ראה, להיות רק חלק מהתת מודע שלו, מה שאומר שדמבלדור האמיתי אולי היה אומר משהו אחר.

הדעה האישית שלי :

אני חושב שהתיאוריה הזו לא רק מתאימה, אלא גם מאוד מאוד נכונה, לאור העובדות שאין מה להגיד נגדה (או לפחות שאני יכול לחשוב עליו). היא מסבירה את הסיבה שבגללה הארי לא מת באוצרות המוות, וגם את הסיפור של אוצרות המוות מההתחלה עד הסוף. תכתבו בתגובות מה אתם חושבים על התיאוריה, אף על פי שנראה לי שרבים מכם בוודאי חשבו לפני שהם קראו את זה שזאת הסיבה שהארי לא מת. אם מישהוא רוצה לפנות אליי אישית ולא לפרסם את התגובה שלו בפומבי זה שם המשתמש שלי : "אופיר קרקרוף", אני רק במרחק ינשוף.

--------------------
אופיר

".you keep using that word. I don't think it means what you think it means"
סלית'רין גאה (אך גריפינדור באתר), נצנצים זה מלכלך, וחד הקרן רצח את הגבינה.
אם למישהו בא להוסיף טקסט לחתימה היבשה שלי, תשלחו לי בה"פ.

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
פורסם ב: Nov 4 2017, 16:23 PM
צטט הודעה

בוגר הוגוורטס

פרטי משתמש
קבוצה: מסדר מרלין
חרמשים: 133690
מגדר:female
משתמש מספר: 38229

היי אופיר קרקרוף וכל הכבוד על סיקור התיאוריה! אך לצערי הסיקור שלך לא עומד בחוק התיוג:
2. יש לתייג את האשכולות שנפתחים בפורום. דהיינו, יש לציין בכותרת האשכול את סוג האשכול (סיקור, דיון, פרסום וכד'), ולהפריד בין התיוג לנושא האשכול בעזרת אחד מהסימנים הבאים: ||, |, //, /, -, ~. לדוגמה: דיון || סיריוס בלק- פושע או סנדק נאמן?

מחוקי הפורום
כרגע תיקנתי לך, אך שים לב להבא כשאתה פותח אשכול :)

--------------------

הדס - הנהלת האתר ועוד הרבה תפקידים לשעבר
אין חתימה, תרקדו.

---------
פורסם ב: Nov 8 2017, 17:27 PM
צטט הודעה

מוגל

פרטי משתמש
חרמשים: 219
מגדר:
משתמש מספר: 64956

תיאוריה מעניינת da4c2d5e.gif fadeba25z.gif

---------
פורסם ב: Nov 12 2017, 20:26 PM
צטט הודעה

מוגל

פרטי משתמש
חרמשים: 3750
מגדר:
משתמש מספר: 64477

אני דווקא חושב שזה לא כל כך נכון הארי היה הורקרוקס ופשוט רק חלקיק הנשמה של וולדמורט "מתה".

---------
פורסם ב: Nov 21 2017, 23:11 PM
צטט הודעה

פרטי משתמש
מגדר:

אני דווקא חושב שזה לא כל כך נכון הארי היה הורקרוקס ופשוט רק חלקיק הנשמה של וולדמורט "מתה".

זה לא נכון, מכיוון שאנחנו יודעים שבשביל להרוס ההורקרוקסים צריך להשמיד את הכלי שבתוכו הוא נמצא. מכיוון שההורקרוקס היה בתוך הארי,. ארי הוא הכלי, אז הארי צריך למות בשביל שההורקרוקס יושמד

--------------------
אופיר

---------
פורסם ב: Nov 23 2017, 11:33 AM
צטט הודעה

Living with my eyes closed

פרטי משתמש
קבוצה: מעצב האתר
חרמשים: 10000
מגדר:female
משתמש מספר: 65051

זו תיאוריה מרתקת, אבל מסובכת. כי המוות עצמו בעצם נתן לו את גלימת ההיעלמות שלו, כך שיש פה בעצם איזשהו ויכוח של ביצה ותרנגולת, כי אם המוות עצמו יוצר גלימת היעלמות, איך הוא יוצר אותה כך שהיא יותר חזקה ממנו ומאפשרת לאחרים "האח הצעיר" בעצם לברוח ממנה?

זה כמו השאלה אם אלוהים יכול לברוא אבן שהוא לא יכול להרים.

אישית אני חושבת שזה בכל זאת קשור לקסם של לילי.

--------------------
User Posted Image
User Posted Image
User Posted Image

---------
  פורסם ב: Nov 24 2017, 10:01 AM
צטט הודעה

מוגל

פרטי משתמש
קבוצה: רייבנקלו
חרמשים: 189
מגדר:
משתמש מספר: 65056

זו סך הכל תאוריה מצוינת, רק שהבעיה בה היא שנאמר אחר כך ש"אדון על המוות" לא אומר "חסר יכולת למות" אלא (בציטוט:) "אתה באמת אדון על המוות, כי האדון האמיתי לא מחפש לברוח מהמוות. הוא מקבל את מותו, ומבין שבעולם החיים יש דברים גרועים בהרבה מאשר המוות." זה מרמז שלהיות אדון על המוות לא אומר לא למות. זה לא מחייב, אבל ראוי לציון.

--------------------
"החיים הם לא קערה של ספגטי" (מ.ע.ד, גדול הפילוסופים בכל הזמנים)
☺☺☺☺

חנונית, אופקיסטית, וחסרת חיים גאה!!!!

"נורמלי זה איכסה! לא רוצה!!"
"חמודי, אבל זה בריא! יש בזה המון ברזל! הנה, קח-"
"לא רוצה נורמלייי"
"אתה חייב"
חמש דקות לאחר מכן...
דם זה ממש טעים!!

רק החכמים יודעים שאין צורך לבשר על שלמות מובנת מאליה

[/color]טבח בסכין מטבח[/B][/color]

---------
פורסם ב: Nov 25 2017, 11:44 AM
צטט הודעה

פרטי משתמש
מגדר:

זו תיאוריה מרתקת, אבל מסובכת. כי המוות עצמו בעצם נתן לו את גלימת ההיעלמות שלו, כך שיש פה בעצם איזשהו ויכוח של ביצה ותרנגולת, כי אם המוות עצמו יוצר גלימת היעלמות, איך הוא יוצר אותה כך שהיא יותר חזקה ממנו ומאפשרת לאחרים "האח הצעיר" בעצם לברוח ממנה?

זה כמו השאלה אם אלוהים יכול לברוא אבן שהוא לא יכול להרים.

אישית אני חושבת שזה בכל זאת קשור לקסם של לילי.

בקשר לסיפור של גלימת היעלמות, לפי דמבלדור, ה"מוות" בסיפור זה אך ורק המצאה של סיפור הילדים, ובמציאות, לדעתו, "זה יותר סביר שהאחים פברל היו פשוט מאוד מוכשרים בצורת הקסם ויתרו את החפצים בעצמם".

--------------------
אופיר

---------
פורסם ב: Sep 1 2022, 18:13 PM
צטט הודעה

מוגל

פרטי משתמש
קבוצה: הפלפאף
חרמשים: 3279
מגדר:male
משתמש מספר: 84204

לא חשבתי על זה

---------
0 משתמשים צופים באשכול זה (0 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושא
הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

מממנים

ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
93 510 347 105

פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2024 - 2007