האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

הבחירות לראשות הבתים לשנת הגובלין 24 נפתחו! פרטים נוספים בפורומי הבתים

דרושים פרופסורים, בטאים ומעצבים לשנה״ל הגובלין 2024!
טריוויה צ'אט

הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

סיקור || הנסיך חצוי הדם, סיקור הספר השישי סדרת ספרי הארי פוטר
פורסם ב: Dec 10 2017, 19:34 PM
צטט הודעה

so long, and thanks for all the fish!

פרטי משתמש
קבוצה: גריפינדור
חרמשים: 17427
מגדר:
משתמש מספר: 50775
חפצי המשתמש: צפה

[/U]****אמנם רשום בתיאור האשכול שהוא לא קשור להארי פוטר, אבל בדקתי בלינקייה ויש שם סיקורים של ספרי הארי פוטר.

הנסיך חצוי הדם

User Posted Image

שם הספר : הארי פוטר והנסיך חצוי הדם || harry potter and the half-blood prince
שם הסופר : ג'יי קיי רולינג || J.K Rowling
שנת הוצאה : 2005
גוף הוצאה : הוצאת בלומסברי (בארץ המקור) || הוצאת פרוזה (בישראל)
ארץ ושפת מקור : אנגליה, אנגלית
שם המתרגמת : גילי בר-הילל
ז'אנר : פנטסיה
סדרת ספרים : הארי פוטר : רשימת הספרים -
1. אבן החכמים
2. חדר הסודות
3. האסיר מאזקבן
4. גביע האש
5. מסדר עוף החול
6. הנסיך חצוי הדם
7. אוצרות המוות

תקצירים

תקציר מגב הספר : הארי , רון והרמיוני כבר "ילדים גדולים " . הם מתבגרים בני 16. בספרה השישי מצליחה ג'י . קי . רולינג לשמר את הקסם שעשה את הסידרה לנמכרת ביותר בכל הזמנים בעולם כולו . כצפוי , מחכות לנו כאן הפתעות , אבל גם אהבות ראשונות , אכזבות , ואפילו אובדן . המלחמה נגד ולדמורט איננה קלה . מסדר עוף החול כבר ספג אבדות . ויחד עם זאת...
כמו בכל מלחמה , החיים נמשכים . תלמידי השנה השישית לומדים להתעתק , התאומים לבית וויזלי מרחיבים את עסקיהם , ובני העשרה מתאהבים ומתאכזבים ורבים ומתפייסים . השיעורים לא קלים , אבל השנה זוכה הארי לעזרה בלתי צפויה מנסיך מסתורי , הנסיך חצוי - הדם ...
יחד עם דמבלדור , מורו הנערץ , יתחקה הארי אחר הנער שהפך בבגרותו ללורד וולדמורט הנורא . הוא ינסה להבין את סיפורו ולמצוא את נקודת החולשה שלו , כדי שבבוא היום יוכל לנצח אותו .
תקציר אישי : בספר השישי בסדרת הארי פוטר, הארי וחבריו לומדים את שנת הלימודים הקשה ביותר שלהם. הארי מתאהב, שובר לבבות, מתאהב שוב, וכל זה בזמן שחבריו גם הם מתמודדים עם גיל ההתבגרות, ועם קינאה ושנאה. בשנה הזאת האופל חוזר לעלייה מתמדת מאוחרי הקלעים. משימות אופל ניתנות לדמויות ראשיות, קללות נמצאות אצל האנשים הכי פחות צפויים, והמקום ה"בטוח ביותר בעולם" הופך לפחות ופחות בטוח. הארי מתמודד השנה גם עם היותו בשנת בגרויות. הם עובדים ללא הפסקה רק כדי להשאיר את הראש שלהם מעל המים, והארי עושה את זה בזמן שהוא קפטן של קבוצת הקווידיץ' של גריפינדור - שבה גם רון משתתף השנה. כמו כן, השנה הארי מקבל עזרה מספר שיקויים ישן שבו רשומות הערות של אדם הנקרא הנסיך חצוי הדם. הארי מקבל שיעורים פרטיים מדמבלדור שבהם הם משתמשים בהגיגית ומסתכלים על זכרונות הקשורים לעברו של טום רידל - במטרה להבין את סודו האפל מכולם, ולגבור עליו. בספר יש הרפתאות מרהיבות ומסוכנות, ואף אבידות נפש. בשיא הספר - אנו רואים את העלייה הסופית של האופל, וניצחונם מעל הטוב בקרב הזה, אך כמובן לא במלחמה כולה. ספויילרים : דמבלדור מת, ג'יני היא החברה של הארי, אוכלי המוות משתלטים על הוגוורטס (בערך), סנייפ הוא הנסיך חצוי הדם והורג את דמבלדור, ומאלפוי מצטרף לאוכלי המוות.
חוות דעת אישית

לפי דעתי הספר הוא מבין ההכי טובים בסדרה. הוא מותח ומדהים בכל צורה. הוא מרגש, ואף היחיד שגרם לי לבכות בזמן שקראתי אותו. הכתיבה המדהימה של רולינג שוב פעם מושכת אותנו פנימה בכל מעוזה הענקי אל תוך עולם ענקי, צבעוני, מסחרר וקסום. הספר מראה לנו את הצד האפל של העולם שלהם, שעד כה שמענו עליו רק בסיפורים ובדיבורים. הספר מתאים בעיקר לגילאים של 7 ומעלה, בגלל שיש שם קצת תיאורים שאו שיהיו לא מובנים לילדים קטנים, או מפחידים ולא מתאימים. רולינג מצליחה לחבר ביחד מחרוזת שעשויה מכל החרוזים הרצויים בסיפור : אהבה, מתח, פחד, תשוקה, רצון, שמחה, עצב וכעס. היא מרגשת ברמות נלהבות וחושפת סודות כל כך עמוקים ואפלים שאיש לא יעז לדרוך בהם. ספר מדהים!
אחר

עיבוד לסרט : מהספר יצרו סרט כמו גם מכל אחד מהספרים של הסדרה. הסרט גם הוא זכה להצלחה רבה ( $301,959,197 רווח) ונחשב לאחד מהסרטים הטובים בסדרה. הנה טריילר לסרט :
הטריילר

דמויות ראשיות : הארי, רון, הרמיוני, דמבלדור, סנייפ, דראקו, ג'יני, וולדמורט, בלטריקס לסטריינג'.
מספר עמודים : בגרסה העברית 587, באנגליה 607, בארה"ב 652.
פנארט :

User Posted Image

User Posted Image

User Posted Image

--------------------
אופיר

".you keep using that word. I don't think it means what you think it means"
סלית'רין גאה (אך גריפינדור באתר), נצנצים זה מלכלך, וחד הקרן רצח את הגבינה.
אם למישהו בא להוסיף טקסט לחתימה היבשה שלי, תשלחו לי בה"פ.

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
פורסם ב: Dec 10 2017, 20:26 PM
צטט הודעה

Living with my eyes closed

פרטי משתמש
קבוצה: הנהלת הפורומים
חרמשים: 453172829
מגדר:female
משתמש מספר: 65051

בכל הסדרה של הארי פוטר, זה בהחלט הספר שהייתי אומרת שהכי אהבתי. יש בו חלקים מצחיקים בטירוף (רומני ההתבגרות של הארי ורון) והסוף שלו השאיר אותי פעורת פה. למדנו בספר הזה כל כך הרבה דברים חדשים על וולדמורט וברגע שסיימתי אותו ממש נפעמתי מהתחכום של רולינג ועד כמה היה לה לחדש לנו. לגמרי בכיתי אחרי הספר הזה, וזה היה אחרי שסיימתי להתגבר על ההלם והמתח. אני חושבת שזה (בשונה מהחמישי שלדעתי תמיד יהיה סוג של פילר) היה ספר סופר חשוב, גילינו המון דברים שלא ידענו קודם ופשוט נדהמתי ועדיין נדהמת כל פעם שאני מסיימת לקרוא אותו.

אהבתי את הסיקור שלך אופיר, במיוחד את התקציר האישי, שלדעתי יותר טוב מהמקורי. אתה לגמרי צריך לסקור ספרים ותקצירים אתה טוב בזה.

--------------------
User Posted Image
User Posted Image
User Posted Image

---------
פורסם ב: Dec 11 2017, 09:23 AM
צטט הודעה

קוסם מצטיין

פרטי משתמש
קבוצה: הפלפאף
חרמשים: 16397
מגדר:female
משתמש מספר: 54053

האמת היא שכשאני חושבת על ספרים טובים מסדרת הארי פוטר בדרך כלל הנסיך חצוי הדם לא יקפוץ לי במקומות הראשונים, והרבה זמן כבר לא יצא לי לקרוא אותו. אבל הסיקור שלך הראה לי את הספר באור שונה ואני כבר ממש רוצה לקרוא אותו שוב, הוא נשמע טוב בהרבה ממה שזכרתי אותו. כל הכבוד! מתווסף ללינקייה happy.gif

--------------------

שחר - מנהלת פורום ספרים - טבעונית - אשמת הכוכבים - משחקי הרעב - אליסיה קארה - חסרת חיים - בפרישה

---------
1 משתמשים צופים באשכול זה (1 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושא
הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

מממנים

ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
8164 18908 18995 19399

פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2024 - 2007