האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

הבית הזוכה בתחרות הבתים לשנת ההיפוגריף 2024 הוא...

חוקי הפורום 

הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

טראומה / מאיה
פורסם ב: Dec 24 2018, 11:16 AM
צטט הודעה

GeoGuessr <3

פרטי משתמש
קבוצה: רייבנקלו
חרמשים: 31925
מגדר:
משתמש מספר: 56992
חפצי המשתמש: צפה

הייתי אז ילד קטן, לא ידעתי מה לעשות. סך הכל ילד בן חמש. לא היה לי טוב אצל הורי. זה לא שהם עשו לי משהו, פשוט הם היו מעצבנים אותי. כל פעם שראיתי אחד מהם התעצבנתי. לא ידעתי למה. היום אני יודע למה. מתברר שכשהייתי בן שנה ראיתי אותם מרביצים לגור חתולים, ומאז יש לי טראומה.

אני יודעת שזה קצר וקצת מוזר, אשמח לת''בים!

--------------------
User Posted Image

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
פורסם ב: Jan 2 2019, 13:29 PM
צטט הודעה

קוסם סטודנט מעולה

פרטי משתמש
קבוצה: מסדר מרלין
חרמשים: 2147331362
מגדר:male
משתמש מספר: 2

אהבתי מאוד את הרעיון של הסיפור אבל יצא קצת מבולגן יותר מדי והעלילה רצה מנושא אחד לנושא השני בלי התמקדות וקצת גורם לסחרחורת.

אפשר היה להוסיף עוד תיאורים על התחושות של הדמות כשהיא רואה את אחד ההורים או שניהם להתמקד ברגשות שהדמות חשה כמו עצבים ותחושות נוספות.

--------------------
"...תזכרו שהבטחתם לא לבכות
כי השמיים גדולים
והדמעות קטנות,
תעצמו את העיניים כל גשם ראשון,
ותחשבו עליי..."

User Posted Image

(מיקי ביטון, 5.5.1987-9.10.2019)

---------
פורסם ב: Jan 2 2019, 14:24 PM
צטט הודעה

GeoGuessr <3

פרטי משתמש
קבוצה: רייבנקלו
חרמשים: 31925
מגדר:
משתמש מספר: 56992

יאפ אני יודעת, אבל זה היה לאתגר, והייתי צריכה לעשות את זה בפחות מ69 מילים.

בכל מקרה, ממש תודה על התגובה.

--------------------
User Posted Image

---------
פורסם ב: Jan 15 2019, 13:46 PM
צטט הודעה

בוגר הוגוורטס

פרטי משתמש
קבוצה: מסדר מרלין
חרמשים: 62488
מגדר:female
משתמש מספר: 55840

קטעון קצר וחמוד (חמוד מבחינת צורת הכתיבה, הנושא לא פשוט). הסוף, למרות שהוא הגיע מאוד מהר, בהחלט הפתיע אותי. לא ציפיתי לזה.
בדרך כלל אני כן מעירה על מחסור בתיאורים בקטעים כאלה, ואני חושבת שכן אפשר לתאר גם במעט מילים, אבל אני כן חושבת שזה נחמד לפעמים לכתוב קטע קצר כזה עם סיום מפתיע שמציג רק את העלילה כפי שהיא - בעיקר כשאני יודעת שזה היה לאתגר שדורש קטע מאוד קצר. אז כל הכבוד על העמידה באתגר, בהחלט הצלחת להעביר את הרעיון שלך בצורה ברורה במעט מאוד מילים.
מה שכן, בגלל שהקטע מכיל רק את העלילה כפי שהיא ובלי תיאורים נוספים, הניסוח של המשפטים בו מאוד חשוב - כי אחרי הכל, הקטע בנוי ממספר משפטים בודדים, כך שחשוב אפילו יותר מבדרך כלל לדייק בניסוח ולבחור את המילים המתאימות.
בחלק מהמקומות עשית את זה בצורה מצוינת, אבל כן יש מספר משפטים שבחירת במילים בהם הפריעה לי:
זה לא שהם עשו לי משהו, פשוט הם היו מעצבנים אותי.

החלק השני של המשפט, 'פשוט הם היו מעצבנים אותי', כתוב במשלב מאוד נמוך ביחס לשאר הקטע. אמנם הקטע מספר על ילד קטן, אבל לפי המשפט הראשון הוא מדבר על העבר כאשר הוא כבר יותר גדול - ולכן אין סיבה למשלב לשוני מאוד נמוך (בעיקר כשבמשפטים אחרים השתמשת במשלב יותר גבוה, כמו 'הורי'). אם הרעיון הוא שהוא עדיין ילד קטן כשהוא מספר על העבר, אני חושבת שכדאי שתוסיפי איזה משפט שמרמז על הגיל שלו או אומר אותו ותשני את הכל למשלב נמוך יותר - אבל לפי הקטע נראה שהוא מבוגר יותר כשהוא מספר לנו על ההתרחשות, ולי אישית זה גם מרגיש יותר הגיוני. בקיצור, ממליצה לך לשנות קצת את הניסוח של המשפט ולכתוב אותו במשלב לשוני קצת יותר גבוה - לא צריך ממש גבוה, אבל משלב לשוני בינוני כזה כמו זה שנהוג בשפת היום יום.
כל פעם שראיתי אחד מהם התעצבנתי. לא ידעתי למה.

ממליצה לך לחבר את שני המשפטים ולכתוב: 'כל פעם שראיתי אחד מהם התעצבנתי, בלי להבין אפילו למה', אבל זו כמובן בחירה שלך.
היום אני יודע למה.

ממליצה לך לרדת שורה לפני השורה הזו כדי להדגיש אותה ואת המשמעות שלה (ושל הסיום באופן כללי).
בקיצור, כפי שציינתי קודם לכן, בהחלט צלחת את האתגר. מצטערת אם פגעתי ומחכה לעוד קטעים שלך, גם קטעים ארוכים יותר. מצפה גם לראות את ההשתתפות שלך בחלק השני של האתגר, שייפתח בקיץ.

--------------------
קימ/ליליקה
(אבל תקראו לי לילי כי רק ליצור ויצור מותר לקרוא לי ככה)
User Posted Image
טוב, אז הכינוי והחתימה שלי מוקדשים לשתי היצורים האהובים עליי בעולם - דלפי והגר - ואני אוהבת אותן מאוד מאוד (כן, אני מודעת לעובדה שהתחביר לוקה בחסר, אבל יצורות נשמע לי מוזר :( עמכן הסליחה) 3>
והייתי שמה גיף של Uniraccoon אבל אני לא מוצאת אחד מספיק יפה.
וגם אוררו חלק מהיצורים האהובים עליי והיא אחות קטנה קסומה ואני אוהבת אותה ואתם אוהבים אותה גם וזו לא הייתה שאלה 3>

לילו מתה עלי, זה לא נתון לויכוח, היא פשוט מתה עלי
אתם יכולים גם, אתם יכולים לא, אבל היא כן
אני אחת מאלף היצורים שלה, אבל אחת מ5 האחים שלה(או שלוש, אלא אם אתם לא מחשיבים את המקוריים. חחחח זה נשמע מוזר)
אופס אני בורחת💕

User Posted Image

---------
0 משתמשים צופים באשכול זה (0 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושא
הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

מממנים

ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
0 0 200 0

פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2024 - 2007