האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

HPortal מאחל חג פסח שמח וכשר!

הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

אשכול מידע | בסיליסק
פורסם ב: May 24 2018, 00:27 AM
צטט הודעה

קוסם מתקדם

פרטי משתמש
קבוצה: גריפינדור
חרמשים: 179
מגדר:female
משתמש מספר: 64210
חפצי המשתמש: צפה

בסיליסק
אשכול מידע
User Posted Image

הבסיליסק הוא יצור פלא דמוי נחש, ואורכו יכול להגיע עד לעשרים מטרים. הוא בין חיות הפלא המסוכנות ביותר שיש.

מראה:
הבסיליסק נראה כמו נחש ארוך ועבה. אורכו יכול להגיע עד עשרים מטרים. צבע עיניו הוא ירוק כהה, ועיניו צהובות. לבסיליסק ניבים מלאי ארס קטלני. בדרך כלל לזכר הבסיליסק יש פלומת ארגמן על ראשו. עורו דמוי השיריון נישל ממנו כאשר הוא גדל.
במיתולוגיות מוגלגיות שונות הוא לפעמים מתואר גם בתור לטאה ענקית, תרנגול בגובה שלושה מטרים עם שיני נחש או כדרקון משנה צורה.

יכולות קסם:
לבסיליסק יש יכולות קסם קטלניות.
>הבטה באופן ישיר על עיניו תגרור מוות באופן מידי. הבטה באופן לא ישיר (כמו בהסתכלות דרך מראה או השתקפות במים) תגרום לאיבון.
<ארס הבסיליסק הוא אחד מהחומרים הכי חזקים וקטלניים שיש, והתרופה היחידה אליו היא דמעות עוף חול. ארס הבסיליסק הוא גם בין הדרכים היחידות להשמדת הורקורוקסים.
>עורו חסין ללחשים.
<במיתולוגיות מוגלגיות שונות, הבסיליסק גם יכול לנשוף אש, או יכול לגרום למוות מידי בעת קריאתו.

לידה ומוות:
את השיטה להרבעת בסיליסק גילה הרפו המבחיל, ביוון העתיקה - אך בימי הביינים נאסר להרבות בסיליסקים.
הבסיליסק נולד מביצת תרנגולת שדגרה עליה קרפדה.

את הבסיליסק קשה להרוג, בעיקר בגלל ראייתו הקטלנית, גודלו ושיני הארס שלו. אך כן יש משהו שיכול לנטרל אותו, והוא קריאת התרנגול - שקטלנית בשבילו.

הופעות בסדרה:
הבסיליסק מופיע רק בספר השני. ישנו רק בסיליסק אחד שמופיע בסדרה.
במהלך הסדרה הבסיליסק תוקף כמה וכמה אנשים, בינהם: מיסיס נוריס, החתולה של פילץ', שרת הוגוורטס, קולין קריווי, הרמיוני גריינג'ר, ג'סטין פינץ' פלצ'לי, ניק כמעט-בלי-ראש ועוד. באותן התקפות הבסיליסק רק מאבן אותם.
הארי במשך כמעט כל הספר שומע את הבסיליסק מלחשש מקירות הוגוורטס.

רק בסוף הספר השני הבסיליסקט מתואר לנו, כשהארי יורד לחדר הסודות - בעיקר בגלל שאף אחד לא באמת ראה אותו עד אז (חוץ ממירטל המייללת).

שליטה על הבסיליסק:
על הבסיליסק אפשר לשלוט רק בדרך אחת: ידיעת לחששנית.
אבל שליטה בבסיליסק שמופיע בסדרה צריכה להיות מותנת גם על ידי זה שהשולט יהיה צאצא של סלאזר סלית'רין.
בגלל אי היכולת של רוב הקוסמים לדבר לחששנית, רבים מקוסמי האופל שכן רצו לגדל בו נימנעו מכך.
השולטת על הבסיליסק בספר השני היא ג'יני וויזלי, שנשלטת על ידי זיכרון של טום רידל (הלורד וולדמורט) - היורש של סלית'רין. הזיכרון נמצא בתוך יומנו הישן של רידל - שהוא גם ההורקורוקס שלו - ובסוף הספר הארי משמיד אותו על ידי נעיצת שן בסיליסק ביומן.

גילויו של הבסיליסק בחדר הסודות:
את הבסיליסק גילתה הרמיוני, ומיד לאחר מכן הותקפה. היא השאירה פתק ובוא כתוב על הבסיליסק, והארי ורון, באחד מביקוריהם במרפאה לאחר שאובנה, מוצאים אותו.
בשנותיו של וולדמורט, לאחר שהוא פותח את חדר הסודות והורג את מירטל המייללת, שלמדה בהווגוורטס ביחד איתו, הוא מפליל את האגריד (שלמד גם הוא שם באותה תקופה) על כך שהוא בעל החיה הרוצחת: הרגוג - עכביש הענק (אקרמנטולה).

פרטים נוספים:
>הבסיליסק שבסדרה הרג רק אדם אחד - מירטל המייללת.
<הבסיליסק גר מתחת להוגוורטס, ב"חדר הסודות", ויוצא לתקוף דרך הצנרת (שדרכה הארי גם שומע אותו מלחשש).
>רוב האנשים חושבים שהארי הוא היורש של סלית'רין, והוא האחד ששולט במפלצת (עד לסוף הספר לא יודעים מהי).
<בסוף הספר השני הארי הורג את הבסיליסק בעזרתו של פוקס עוף החול והחרב של גריפינדור.
>בספר השביעי רון והרמיוני הולכים אל חדר הסודות, ומשם לוקחים
> דירוגו של הבסיליסק במשרד הקסמים הוא XXXXX

תמונות, גיפים ועוד:

User Posted Image

User Posted Image

User Posted Image

User Posted Image

User Posted Image

וזהו!
ת"ב יהיו נחמדות^^

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
פורסם ב: May 24 2018, 00:30 AM
צטט הודעה

שר הקסמים

פרטי משתמש
קבוצה: הפלפאף
חרמשים: 11302
מגדר:female
משתמש מספר: 64271

אשכול מידע נהדר
הוא מפורט וממש אסטטי
מאוד נהנתי לקרוא, פשוט תמשיכי בזה
את ממש טובה.

--------------------
ᥴꫝꪖꪜⅈ

My girl3>

User Posted Image User Posted Image
וויתרתי על הציטוטים, מודה. ניסיתי, באמת שניסיתי, אבל הפורטל החליט להיות ביצ', אז הנה מחווה עלובה במקום. אניוואי מגיעים לי את כל הטוסטים שבעולם עם אוראו כי נלחמתי בחתימה שלך, שמלאה בבאגים, ולך מגיעים את כל הטוסטים שבעולם עם אוראו ודבש כי את סובלת אותי. או שלא. אני לא מתכוונת לשאול. אניוואי2 הנה חתימה כושלת שמעידה על אהבתי אלייך - עזה אבל כושלת. וולפ אני הייתי אני וכושלת. בביי

---------
פורסם ב: May 24 2018, 06:04 AM
צטט הודעה

So tell my friends that I'll be over here

פרטי משתמש
קבוצה: גריפינדור
חרמשים: 9443
מגדר:male
משתמש מספר: 58753

כל הכבוד לך על אשכול המידע! הוא מפורט ברובו, אסטתי לרוב, מנוסח טוב ומסודר.
לעומת שאר אשכולות המידע שלך, זה מאוד הפריע לי. מצאתי באשכול המידע יותר טעויות לשוניות, דקדוק וניקוד מבדרך כלל. בנוסף, שכחת גם הרבה חלקים שלדעתי לפחות הכרחיים, וחלק מהחלקים שהוספת החסירו מידע ו/או נקטעו (אם יורשה לי לומר)- עליהם אפרט לך בפרטי אם תרצי.
חוץ מזה, כל הכבוד! האשכול יפהפה ויתווסף ללינקייה happy.gif

--------------------

ראיין/תומר || הוא/אתה || מנהל הקלחת הרותחת & ראש בית גריפינדור בדימוס || פרשתי

איש אשכולות של ממש

---------
0 משתמשים צופים באשכול זה (0 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושא
הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

מממנים

ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
93 510 347 100

פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2024 - 2007