האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

הבית הזוכה בתחרות הבתים לשנת ההיפוגריף 2024 הוא...

קפיצה לעמוד (8) [1] 2 3 ... אחרון » קפיצה לעמוד V    ( עבור להודעה החדשה ביותר שלא קראת )
הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

דיון || כפייה חילונית
פורסם ב: May 22 2016, 15:40 PM
צטט הודעה

בלי גסויות.

פרטי משתמש
קבוצה: מסדר מרלין
חרמשים: 7349
מגדר:female
משתמש מספר: 51632
חפצי המשתמש: צפה

כפייה חילונית

אני רוצה לשתף אתכם בכתבה שקראתי השבוע בעיתון 'בשבע'. לקריאת העיתון המלא אתם מוזמנים ללחוץ כאן, הכתבה המלאה בעמוד 22.
אני אתמצת לכם בקיצור, כדי שלא תצטרכו לקרוא. הפקולטה למשפטים באוניברסיטה העברית עורכים נשף חגיגי ובו יש, כמובן, ריקודים.
בין הסטודנטים שלומדים באוניברסיטה יש גם סטודנטיות דתיות. אותן הסטודנטיות ביקשו מחיצה. שימו לב, הן לא ביקשו שהמחיצה תהיה באמצע האולם (כמו שבוודאי היו עושות אם זה היה האירוע שלהן) ותחצוץ בין כולם, הן ביקשו בסך הכל מחיצה בצד, כדי שגם הן יוכלו לרקוד וליהנות מהנשף.
הוחלט לערוך הצבעה, בה 211 התנגדו להצבת המחיצה מול 176 שהיו בעדה. היה חשש שחלק מהמרצים אף יחרימו את האירוע אם תהיה מחיצה.
ראיתי את הכתבה הזו ולא הייתה לי אף כותרת יותר מתאימה מזו. הסטודנטיות ביקשו בסך הכל לקיים את דתם, לרקוד בצד ליד מחיצה. אני לא רואה איך זה יכול להפריע ולפגוע בשאר האנשים או להרוס להם את האירוע.
מה דעתכם? האם באמת קיימת כפייה חילונית? מוזמנים לנמק את דעתכם בחופשיות.

--------------------
בגן העדן של ילדות
אשר היה פורח,
הייתי חלק מהנוף
היום אני אורח.

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
פורסם ב: May 22 2016, 15:51 PM
צטט הודעה

קוסם מתקדם

פרטי משתמש
קבוצה: רייבנקלו
חרמשים: 12401
משתמש מספר: 53328

אני מסכימה איתך לגמרי לגבי הכותרת.
בדיוק כמו שיש כפייה דתית, יש גם כפייה חילונית, וזו דוגמא מובהקת שלה.
אני לא מבינה מה הבעיה להציב מחיצה קטנה בצד, שלא מפריעה, בצד.
למה שחלק מהמרצים יחרימו את האירוע בגלל מחיצה קטנה?
ולחשוב שמודבר על האוניברסיטה העברית, ולא על הארוורד או משהו כזה.
מסכימה איתך לחלוטין.

כל הכבוד, נוסף ללינקייה

--------------------
"וְהָיָה בְּאַחֲרִית הַיָּמִים נָכוֹן יִהְיֶה הַר בֵּית ה' בְּרֹאשׁ הֶהָרִים וְנִשָּׂא מִגְּבָעוֹת וְנָהֲרוּ אֵלָיו כָּל הַגּוֹיִם. וְהָלְכוּ עַמִּים רַבִּים וְאָמְרוּ לְכוּ וְנַעֲלֶה אֶל הַר ה' אֶל בֵּית אֱלֹהֵי יַעֲקֹב, וְיֹרֵנוּ מִדְּרָכָיו וְנֵלְכָה בְּאֹרְחֹתָיו, כִּי מִצִּיּוֹן תֵּצֵא תוֹרָה וּדְבַר ה' מִירוּשָׁלִָם. וְשָׁפַט בֵּין הַגּוֹיִם וְהוֹכִיחַ לְעַמִּים רַבִּים, וְכִתְּתוּ חַרְבוֹתָם לְאִתִּים וַחֲנִיתוֹתֵיהֶם לְמַזְמֵרוֹת, לֹא יִשָּׂא גוֹי אֶל גּוֹי חֶרֶב וְלֹא יִלְמְדוּ עוֹד מִלְחָמָה."

מעכשיו אני משתדלת לאהוב אתכם, לא משנה מי אתם - שמאלנים, ימניים, חילונים, דתיים, חרדים, צמחונים, טבעונים, אוכלי בשר, הומופובים, סטרייטים, חברי הקהילה הגאה, נשים, גברים, פמיניסטים, שוביניסטים, ערסים או פרחות. כי כולנו עם אחד ♥

לא פה ב23-27.8

---------
פורסם ב: May 22 2016, 17:08 PM
צטט הודעה

עובד משרד הקסמים

פרטי משתמש
קבוצה: גריפינדור
חרמשים: 14973
משתמש מספר: 55954

אני חושבת שיש הרבה חילונים שמפחדים מאד מהשתלטות דתית. לכן השיטה היא להחרים ולהלחם, בכפייה. זאת אומרת שבמקרה כזה, מרצה שפוחד מהשתלטות דתית יחרים את האירוע. וכן זו כפייה, אבל היא מגיעה מפחד, אני רואה את זה בכל מיני הזדמנויות במקומות שונים והתבטאויות והתנהגות של אנשים שונים, וכך אני מפרשת את זה.

--------------------

Ashley

אשליי • 16 • בלונדינית • לונדונית • לסבית • לונה לאבגוד • הפלפאפית • אנימה • פנטזיה • כינור •

---------
פורסם ב: May 22 2016, 17:12 PM
צטט הודעה

Mischief Managed

פרטי משתמש
חרמשים: 5451
משתמש מספר: 43538

אני חושבת שאם אותן סטודנטיות רוצות שיהיה להן אזור קטן ונפרד, שאף אחד לא חייב להיכנס אליו - שיהנו. זה לא משפיע על אף אחד ולא מפריע לאף אחד. בתור אתאיסטית שמאוד מתנגדת לכפייה דתית, אני חושבת שזה סתם קטנוני ומוגזם לא לתת לסטודנטיות האלה פינה משלהן. למיטב הבנתי, הן לא ביקשו שכל הסטודנטים יופרדו לפי גברים-נשים, רק הן.

--------------------
עמית - 20 - מוזיקה - מנהלת פורום מוזיקה וא. עדכונים לשעבר - מבקרת לפעמים

User Posted Image

I solemnly swear that I am up to no good

---------
פורסם ב: May 24 2016, 14:26 PM
צטט הודעה

רק קצת דם לקינוח הדבש

פרטי משתמש
חרמשים: 102207
מגדר:
משתמש מספר: 37223

לדעתי ההחלטה הזאת לא הוגנת בשום צורה שהיא. למה לא צריך לתת להן? הן לא ביקשו להפריד את כולם לפי נשים-גברים, הן סה׳׳כ ביקשו מקום שבו הן יוכלו לרקוד ולהנות בלי להפר את הדת. זה לא הוגן לא לתת להן לעשות את זה. בעיקרון את המושג ״כפייה חילונית״ אני בקושי שומע.ת, אבל אני מסכיםה איתך - זה המצב פה. אין צורך להגיד להן שהן לא יכולות לקיים את המצוות שלהן רק בגלל שהרוב חילוני - הן לא ביקשו שכולם יפורדו לפי נשים-גברים.

--------------------

תֹּם, 20, את׌/ה׊א, לא ממש פה, הנה המדף שלי
g
User Posted Image

User Posted Image User Posted Image

---------
פורסם ב: May 27 2016, 16:10 PM
צטט הודעה

קוסם מצטיין

פרטי משתמש
קבוצה: הפלפאף
חרמשים: 16397
משתמש מספר: 54053

אני לגמרי מסכימה עם כולכם כאן. ההחלטה הזו לא הוגנת ומפלה.
השבוע קראתי את בשבע. לא הגיליון שאת מדברת עליו, זה שאחריו. למרבה הפלא, בעיתון נכתב שהסטודנטים שלא הסכימו לשים בצד מחיצה, רצו לדחות את האירוע בגלל צום הרמדאן שמתקיים באותו זמן. מטעמים לוגיסטיים בסופו של דבר האירוע לא נדחה.
תחשבו על זה רגע- כשיהודים רוצים רוצים רק לשים מחיצה קטנה בצד, לא יותר מזה, התשובה שלילית. אבל כשערבים מבקשים לדחות את האירוע- מנסים את מרב המאמצים ע"מ לעשות זאת.
אמרתי את זה כבר בדיון על החייל היורה בחברון, ואני אומר זאת גם כאן. אני מרגישה שיש במדינה שלנו יחס מפלה ליהודים. אני חושבת שאני לא צריכה להסביר למה. מי שבכל זאת עוד לא מבין, שיסתכל בדיון הארוך על החייל היורה ועל מה שכתבתי שם לתם.

--------------------

שחר - מנהלת פורום ספרים - טבעונית - אשמת הכוכבים - משחקי הרעב - אליסיה קארה - חסרת חיים - בפרישה

---------
פורסם ב: May 27 2016, 19:51 PM
צטט הודעה

Mischief Managed

פרטי משתמש

QUOTE (שחרולה @ May 27 2016, 04:42 PM)
אני לגמרי מסכימה עם כולכם כאן. ההחלטה הזו לא הוגנת ומפלה.
השבוע קראתי את בשבע. לא הגיליון שאת מדברת עליו, זה שאחריו. למרבה הפלא, בעיתון נכתב שהסטודנטים שלא הסכימו לשים בצד מחיצה, רצו לדחות את האירוע בגלל צום הרמדאן שמתקיים באותו זמן. מטעמים לוגיסטיים בסופו של דבר האירוע לא נדחה.
תחשבו על זה רגע- כשיהודים רוצים רוצים רק לשים מחיצה קטנה בצד, לא יותר מזה, התשובה שלילית. אבל כשערבים מבקשים לדחות את האירוע- מנסים את מרב המאמצים ע"מ לעשות זאת.
אמרתי את זה כבר בדיון על החייל היורה בחברון, ואני אומר זאת גם כאן. אני מרגישה שיש במדינה שלנו יחס מפלה ליהודים. אני חושבת שאני לא צריכה להסביר למה. מי שבכל זאת עוד לא מבין, שיסתכל בדיון הארוך על החייל היורה ועל מה שכתבתי שם לתם.

יחס מפלה ליהודים? האמירה הזו מראה שאת לחלוטין לא מודעת למצב במדינה ובוחרת לראות את הדברים איך שבא לך ולא כמו שהם באמת.
הדוגמה שנתת עם החייל והמחבל, למשל. החייל פעל באופן שגוי (מוזמנת לקרוא את התגובות היותר מפורטות שלי שם) ונענש, בדיוק כמו שצריך לקרות - אז איך זו אפליה כלפי יהודים? זה שהוא יהודי לא אומר שמגיע לו יחס של מלך, הוא פשוט אדם שווה זכויות כמו כולם. הוא עבר על החוק ולכן הוא נענש. איך זו אפליה?

--------------------

User Posted Image

---------
פורסם ב: May 28 2016, 13:23 PM
צטט הודעה

Who the fuck are Arctic Monkeys!?

פרטי משתמש
חרמשים: 63875
משתמש מספר: 50725

מסכימה עם נסי. קצת מצחיק לראות שאת חושבת שיש אפליה נגד יהודים, כש80% מהמדינה יהודים ואפילו יותר מזה.

מלבד זאת, בשתי המקרים ניסו להתאים לצרכים הדתיים ובשניהם זה לא הצליח. אני כן חושבת שזה לא בסדר שלא שמו מחיצה, כי הסטודנטיות לא ביקשו לשנות לכולם את המסיבה, אלא רק לשמור על הדת שלהן. אני לא שומעת את המושג כפייה חילונית הרבה אבל אני חוששת שזה המצב המקרה הזה.

אני לא חושבת שהיו צריכים לדחות את המסיבה, אלא אם יש כמות ניכרת של מוסלמים שלא יוכלו לחגוג בגלל הצום. אני כן חושבת שהיו צריכים לשים מחיצה, אבל בעניין החייל בחברון את לגמרי לא מבינה את המצב

זה שהוא בכלא לא קשור בשיט לזה שהוא יהודי, יש המון יהודים ולא יהודים בכלא בישראל. החייל עבר על החוק, וגם אם מבחינה מוסרית (לדעתך) למחבל המנוטרל מגיע למות, החייל לא יכול לקחת את המוסר והחוק לידיים ולהוציא אותו להורג על דעת עצמו. צה"ל זה צבא מאוד מסודר, אין פקודת פתיחה באש? לא פותחים באש. מעבר לזה שהוא הרג שלא לצורך (שימי לב, אמרתי הרג ולא רצח) הוא הפר חוק מפורש של צה"ל.

--------------------
הייתי פה פעם, עכשיו כבר לא

שלו - בלי י' - מבחוץ אני מגנוב אך מפנים אני עצוב - 17 - דולבת באיכות הסביבה - אומנות ומוזיקה - פאנק בצל ומודרן אנגסט 3> - כן אני יודעת לנגן קריפ - משחקי לוח! - פנימיסטית - גיטרה - צבעי מים - משחקי מחשב ותפקידים - רדיוהד, מרסדס בנד, דף צ'ונקי, איטליז, ארקטיק מאנקיז, פיקיסיז, אמנדה פאלמר, הדרזדן דולס, ביורק(!), קינג גיזרד - מה שבא ליד

Perfect.
You told me that it’s worth it
So, I gave my time, my finest years you’ve taken
I tried grasping your finger you gave me the middle one
Hey, I got my weapon, nice and polished
Dare you to mock me, so cocky
You know how to pet, the same time you threat
Don’t test my loyalty
But can you dance while you shoot?

---------
פורסם ב: May 28 2016, 21:23 PM
צטט הודעה

בלי גסויות.

פרטי משתמש

שחר, אני מאוכזבת שלקחת את הדיון למקום לא קשור בכלל. הדיון הוא לא על *יהודים*, אלא על *דתיים* - שני דברים שונים. לחייל שירה במחבל יש דיון משלו, את יכולה להגיב בו, ואת סתם מוציאה את העניין מהקשרו.

--------------------
בגן העדן של ילדות
אשר היה פורח,
הייתי חלק מהנוף
היום אני אורח.

---------
פורסם ב: May 29 2016, 22:52 PM
צטט הודעה

עובד משרד הקסמים

פרטי משתמש
קבוצה: גריפינדור
חרמשים: 14973
משתמש מספר: 55954

QUOTE (מאושרת @ May 28 2016, 09:55 PM)
שחר, אני מאוכזבת שלקחת את הדיון למקום לא קשור בכלל. הדיון הוא לא על *יהודים*, אלא על *דתיים* - שני דברים שונים. לחייל שירה במחבל יש דיון משלו, את יכולה להגיב בו, ואת סתם מוציאה את העניין מהקשרו.

ה בסדר, כולם הגיבו לעניין. פשוט רק העמידו את שחר על הטעות. היא חשבה לומר ששני המקרים האלו קשור איכשהו ליחס מפלה ליהודים, אבל זה לא כל כך קשור כמו שהגיבו כאן.
אבל בכל אופן כולם מסכימים שיש מין התנהגות של כפייה חילונית, זאת אמרת - אתה רוצה להיות חלק מהחברה שלנו ? תוותר על הדת שלך. גם אם לא לגמרי, אבל חלקית כן.

--------------------

Ashley

אשליי • 16 • בלונדינית • לונדונית • לסבית • לונה לאבגוד • הפלפאפית • אנימה • פנטזיה • כינור •

---------
פורסם ב: May 30 2016, 14:35 PM
צטט הודעה

רק קצת דם לקינוח הדבש

פרטי משתמש
מגדר:

QUOTE (לאבגוד לונה @ May 30 2016, 12:24 AM)
QUOTE (מאושרת @ May 28 2016, 09:55 PM)

ה בסדר, כולם הגיבו לעניין. פשוט רק העמידו את שחר על הטעות. היא חשבה לומר ששני המקרים האלו קשור איכשהו ליחס מפלה ליהודים, אבל זה לא כל כך קשור כמו שהגיבו כאן.
אבל בכל אופן כולם מסכימים שיש מין התנהגות של כפייה חילונית, זאת אמרת - אתה רוצה להיות חלק מהחברה שלנו ? תוותר על הדת שלך. גם אם לא לגמרי, אבל חלקית כן.

הכפייה החילונית הזאת מגיעה למצב של אשכרה "כפייה" במקרים נורא נדירים, כשכפייה דתית יש כמעט כל הזמן. אני לא מכחיש.ה שיש כפייה חילונית כי המקרה הזה הוא הוכחה ניצחת לכך, אבל כפייה דתית באה לידי ביטוי הרבה יותר פעמים מאשר כפייה חילונית.

--------------------

g
User Posted Image

---------
פורסם ב: May 30 2016, 16:25 PM
צטט הודעה

קוסם מתקדם

פרטי משתמש
חרמשים: 12401
משתמש מספר: 53328

אולי, ואולי פשוט נותנים הרבה יותר במה לכפייה הדתית

--------------------
"וְהָיָה בְּאַחֲרִית הַיָּמִים נָכוֹן יִהְיֶה הַר בֵּית ה' בְּרֹאשׁ הֶהָרִים וְנִשָּׂא מִגְּבָעוֹת וְנָהֲרוּ אֵלָיו כָּל הַגּוֹיִם. וְהָלְכוּ עַמִּים רַבִּים וְאָמְרוּ לְכוּ וְנַעֲלֶה אֶל הַר ה' אֶל בֵּית אֱלֹהֵי יַעֲקֹב, וְיֹרֵנוּ מִדְּרָכָיו וְנֵלְכָה בְּאֹרְחֹתָיו, כִּי מִצִּיּוֹן תֵּצֵא תוֹרָה וּדְבַר ה' מִירוּשָׁלִָם. וְשָׁפַט בֵּין הַגּוֹיִם וְהוֹכִיחַ לְעַמִּים רַבִּים, וְכִתְּתוּ חַרְבוֹתָם לְאִתִּים וַחֲנִיתוֹתֵיהֶם לְמַזְמֵרוֹת, לֹא יִשָּׂא גוֹי אֶל גּוֹי חֶרֶב וְלֹא יִלְמְדוּ עוֹד מִלְחָמָה."

מעכשיו אני משתדלת לאהוב אתכם, לא משנה מי אתם - שמאלנים, ימניים, חילונים, דתיים, חרדים, צמחונים, טבעונים, אוכלי בשר, הומופובים, סטרייטים, חברי הקהילה הגאה, נשים, גברים, פמיניסטים, שוביניסטים, ערסים או פרחות. כי כולנו עם אחד ♥

לא פה ב23-27.8

---------
פורסם ב: May 30 2016, 17:23 PM
צטט הודעה

רק קצת דם לקינוח הדבש

פרטי משתמש
מגדר:

QUOTE (True @ May 30 2016, 05:57 PM)

אני באופן אישי חוויתי הרבה יותר מקרים של כפייה דתית מאשר כפייה חילונית ושמעתי על הרבה מקרים כאלה (והונסטלי, כל פעם שיש מקרה של כפייה חילונית גם הדתיים עושים רעש - ובצדק, שלא תביני אותי לא נכון).

--------------------

g
User Posted Image

---------
פורסם ב: May 30 2016, 17:28 PM
צטט הודעה

Mischief Managed

פרטי משתמש

כפייה דתית, במקום מסויים, די מוגנת על ידי החוק במדינת ישראל ועל ידי המשפט "מדינה יהודית, תתמודד" (מוזמנים לקרוא על כך בדיון שפתחתי על המדינה היהודית). כמו שצויין פה קודם, לרוב כפייה חילונית מגיעה מתוך מקום של פחד מהשתלטות דתית. אני לגמרי מבינה את הפחד הזה - זה באמת ובתמים מפחיד בתור חילונית לראות איך לאט לאט המדינה והחברה הופכות ליותר קיצוניות מבחינה דתית, ואיך האפשרויות שלי לברוח מהמסורת שאני לא מעוניינת לקיים מצטמצמות. זו בדיוק הסיבה שהתגובה הראשונית של הרבה חילונים לבקשה כמו של הסטודנטיות תהיה רתיעה.
שלא תבינו אותי לא נכון, אני לא חושבת שזה היה נכון למנוע את הקמת המחיצה, אבל אני כן יכולה להבין את המניעים.
מה המניעים של כל מי שמקיים כפייה דתית? אין להם מה לפחד מזה שהחילונים ירדפו אותם, הרי במילא החברה מתקרבת לכיוון הדתי. המניע היחיד שאני רואה לכפייה דתית הוא אמונה שכולם אמורים להיות כמוך.

--------------------

User Posted Image

---------
פורסם ב: May 30 2016, 17:33 PM
צטט הודעה

בלי גסויות.

פרטי משתמש

QUOTE (Nico Di Angelo @ May 30 2016, 05:55 PM)
QUOTE (True @ May 30 2016, 05:57 PM)

אני באופן אישי חוויתי הרבה יותר מקרים של כפייה דתית מאשר כפייה חילונית ושמעתי על הרבה מקרים כאלה (והונסטלי, כל פעם שיש מקרה של כפייה חילונית גם הדתיים עושים רעש - ובצדק, שלא תביני אותי לא נכון).

ברור שאת חווית יותר כפייה דתית, כי את חילונייה - איך תחווי כפייה דתית?
יש אנשים שחווים כפייה חילונית יום-יום, וחבל שמפספסים אותם ורואים רק את הצד השני.

שלא תבינו אותי לא נכון, אני לא חושבת שזה היה נכון למנוע את הקמת המחיצה, אבל אני כן יכולה להבין את המניעים.
מה המניעים של כל מי שמקיים כפייה דתית? אין להם מה לפחד מזה שהחילונים ירדפו אותם, הרי במילא החברה מתקרבת לכיוון הדתי. המניע היחיד שאני רואה לכפייה דתית הוא אמונה שכולם אמורים להיות כמוך.

זה כאילו את מסוגלת לראות רק את הצד שלך. ברור שאת מסוגלת להבין את הצד החילוני כי את נמצאת בצד הזה, אבל ברור שיש גם לצד הדתי סיבות.
אם את רוצה לדעת, אז יש מצווה בתורה 'הוכח תוכיח את עמיתך' - אם רואים מישהו שעובר על עבירה כלשהיי מהתורה, צריך להעיר לו. יש גם מצווה של ושיננת לבנך, ועוד אלף ואחת מצוות שיכולות להסביר כפייה דתית. אני לא בעד זה, אבל גם לזה יש מלא נימוקים ודוגמאות ואי אפשר פשוט להתעלם מזה.
אני לא אוהבת שמצדיקים רק צד אחד. כפייה חילונית היא לא בסדר בדיוק כמו כפייה דתית.

--------------------
בגן העדן של ילדות
אשר היה פורח,
הייתי חלק מהנוף
היום אני אורח.

---------
0 משתמשים צופים באשכול זה (0 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושאקפיצה לעמוד (8) [1] 2 3 ... אחרון » קפיצה לעמוד V 
הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

מממנים

ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
35 195 210 10

פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2024 - 2007