האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

המבחנים המסכמים - כל הפרטים

הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

סיקור ספר|נקמתה של מספר 7
פורסם ב: Jul 10 2018, 21:02 PM
צטט הודעה

A Cat With A Hat In A Hat

פרטי משתמש
קבוצה: סלית'רין
חרמשים: 2389
מגדר:male
משתמש מספר: 62302
חפצי המשתמש: צפה

נקמתה של מספר 7
User Posted Image

שם הספר: נקמתה של מספר 7|The Revenge of Seven
שם הסופר: פיטקוס לור|Pittacus Lore
שנת הוצאה באנגלית: 2014
שנת הוצאה בעברית: 2015
גוף הוצאה באנגלית: HarperCollins
גוף הוצאה בעברית: כנרת
ארץ ושפת מקור: אנגלית אמריקאית
שם המתרגם: ארז אשרוב
ז'אנר: מדע בדיוני
סדרת ספרים: בני לוריאן, ספר חמישי

תקציר העלילה
גב הספר
הנורא מכול היה אמור להיות מאחורינו. התאחדנו אחרי עשר שנים שבהן כל אחד שרד לבדו. גילינו את האמת על העבר שלנו. התאמנו והתחזקנו מיום ליום. אפילו היינו מאושרים...
לא ציפינו שמוגדוריאנים יסיתו אחד מאיתנו נגדנו. ועכשיו מספר שמונה עבד לעד. הייתי עושה הכל כדי להחזיר אותו, אבל זה בלתי אפשרי. נותרה לנו ברירה אחת - להשמיד את אלה שרודפים אחרינו, עד האחרון. כל חיי הסתתרתי מפניהם, והם לקחו ממני הכול. עכשיו זה נגמר. הקרבות עוברים למגרש שלהם. ולי סוף-סוף יש כוח להשיב מלחמה.
הם תפסו את מספר אחת במלזיה, את מספר שתיים באנגליה, את מספר שלוש בקניה ואת מספר שמונה בפלורידה. הם הרגו את כולם. אני מספר שבע. ואני מבטיחה לכם שהם ישלמו על זה.

תקציר שלי
לאחר שברחו משיקגו, ג'ון, סאם, שרה ומלקולם התחברו אל אדאם המוגדוריאני והתחילו לעבוד על מבצעים בשביל להחליש את המוגדוריאנים ולהביס את סטרקוס רא. הם גם מחפשים דרכים להזהיר את בני האדם מהמוגדוריאנים.
בינתיים, בפלורידה, שש, מרינה ותשע עדיין מתאוששים מהקרב שלהם עם חמש ומהמוות של שמונה, ומנסים למצוא דרך חזרה אל השאר. בדרך הם גם מנסים למצוא דרכים להחליש את הצבא המוגדוריאני.
ובאותו הזמן, בחלל, אלה שנחטפה על ידי סטרקוס רא צריכה לנסות לברוח מספינת החלל בשביל להגיע אל שאר הגארד שבכדור הארץ והלמשיך במלחמה. אבל סטרקוס רא מציע לאלה משהו שהיא לא יכולה להשיג לבד, והיא צריכה לבחור בין שני הדברים.

דעה אישית
יש לי כל כך הרבה להגיד על הספר הזה.
דבר ראשון, לדעתי זה הספר הכי טוב בכל הסדרה. כאילו לגמרי. הוא היה הכי מותח, הכי מלא אקשן והכי מרגש שקראתי בנתיים ונשאר לי רק עוד שני ספרים.
העלילה הייתה מעניינת כל הזמן, ודווקא עכשיו לא נאלצתי להתמודד עם מחסומי קריאה כמו תמיד. זה פשוט נהדר. ארני גם לא הורדתי את הספר מהיד פשוט. מההתחלה ועד הסוף זה היה טוב ממש.
הדמויות היו בנויות טוב, ואני ממש אהבתי את אדאם כי לדעתי יש לו את אחד הסיפורים הכי טובים בספר, סיפור שקצת יותר מסביר את מה שהוא עושה ואת הדמות בכללי. בתכלס הכי התלהבתי מאדאם, אבל גם כל השאר היו טובים. למרות שממש לא אהבתי את השינוי שעשו במרינה, והיא הייתה הדמות האהובה עליי. ואני מבינה רגש נקמה וכזה, אבל זה עדיין הפריע לי.
הכתיבה הייתה אחלה כמו תמיד. נקודות המבט מבלבלות כמו תמיד. רק הפריע לי שהעלימו מהספר שתי נקודות מבט. אני התרגלתי שיש כמה נקודות מבט קבועות ופשוט מוסיפים עליהן עוד נקודות מבט, אז זה היה פשוט ממש מבלבל לקרוא עכשיו ככה את הספר בלי הנקודות מבט שאני רגילה אליהן. למרות שזה עדיין היה טוב, כל נקודת מבט מתמצתת חלק אחר בסיפור, שלא תמיד נקשר עם האחר אז זה קל יותר להבין בסך הכל, פשוט יותר מבלבל בהתחלה להבין מי זה.
בקיצר, ספר מדהים לדעתי.

שאר הספרים בסדרה
אני מספר ארבע|I am Number Four - ספר ראשון
כוחה של מספר שש|The Power of Six - ספר שני
עלייתו של מספר 9|The Rise of Nine - ספר שלישי
המפלה של מספר 5|The Fall of Five - ספר רביעי
גורלה של מספר 10|The Fate of Ten - ספר שישי

--------------------
"You know... maybe you're right, Flap. Even If I'm not who I'm supposed to be, I like who I am right now."

my name is not Ian but ok
he/him
Danganronpa|League of Legends|OMORI|The Owl House|Project Sekai

User Posted Image

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
פורסם ב: Aug 7 2018, 13:51 PM
צטט הודעה

We accept the love we think we deserve

פרטי משתמש
קבוצה: רייבנקלו
חרמשים: 103528
מגדר:female
משתמש מספר: 62024
חפצי המשתמש: צפה

סיקור מקסים ומפורט. הספר עצמו גם כן נשמע מעניין, אני שוקלת להתחיל את הסדרה. מתווסף ללינקייה כמובן happy.gif

--------------------

אלכס • רוק ומטאל • הנהלת הפורומים בדימוס • באפי • קפה וחתולים
"I'm in shock! Look, I've got a blanket!"

User Posted Image

כבר לא פעילה.

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
0 משתמשים צופים באשכול זה (0 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושא
הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

מממנים

ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
8199 19092 19396 19819

פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2024 - 2007