האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

הבית הזוכה בתחרות הבתים לשנת ההיפוגריף 2024 הוא...

נושא נעול פרסם נושא חדש פרסם סקר

• השפעת הסימס \ דיון •, הכנס הוירטואלי של הפורטל
פורסם ב: Dec 12 2017, 15:14 PM
צטט הודעה

בוגר הוגוורטס

פרטי משתמש
קבוצה: מסדר מרלין
חרמשים: 133690
מגדר:female
משתמש מספר: 38229
חפצי המשתמש: צפה

User Posted Image

הסימס, באנגלית The Sims, היא סדרת משחקי מחשב מצליחה. תפקידו של השחקן הוא לנהל את חייהן של דמויות וירטואליות המכונות "סימים", בסביבת חיים משתנה בהתאם למשחק ולהרחבות שנקנו על ידי השחקן. הוא מאפשר לשחקן שליטה מוחלטת בניהול כל תחומי החיים של הדמויות, בקביעת היעדים אליהן הן תשאפנה ובארגון סדר היום שלהן. המשחק הופץ לראשונה בארצות הברית בפברואר בשנת 2000 וזכה להצלחה. מאז למשחק יצאו עוד שלוש גרסאות, כשסימס 4 היא האחרונה כרגע:
  • סימס 2- יצא בשנת 2004. המשחק כלל ממשק תלת ממדי, ונוספו מרכיבים מציאותיים יותר לגלגל חייהם של הסימים - התבגרות והזדקנות. בנוסף ניתן לעצב כל פרט בפני הסים, לשנות צבע עיניים ושיער, לבחור תסרוקת, קעקועים, איפור, ולהתאים בנפרד חולצה למכנסיים.
  • סימס 3- יצא בשנת 2009, ובו התוספות העיקריות במשחק הן תכונת האינטליגנציה של הסימים ושינויים באופן יצירת הדמויות- בחירה חופשית של צבע העור, העיניים והשיער ומשקל הסימים. ניתן גם לערוך פרטים קטנים יותר. בנוסף, לכל סים מאפיינים ייחודיים, כגון העדפות של צבעים מסוימים, ארוחות מועדפות וסוגי מוזיקה מועדפים.
  • סימס 4- יצא בשנת 2014, ובו הרגשות הסימים נתונים להשפעה במספר דרכים, כמו מערכות יחסים, ריהוט, ועוד. מצב יצירת הסים חודש, וניתן לעצב באופן מדויק ולעצב את פניו וגופו באמצעות לחיצות על הסים עצמו, וכל הבגדים פותחים לשני המינים. כמו כן, הסימים כבר לא מחויבים להיות בעל ואישה כדי להקים משפחה וישנה אפשרות גם לזוג נשוי מאותו המין.
כפי שניתן לראות מהשינויים שעברה כל גרסה, הסימים מקבלים אישיות ותכונות מפורטות יותר. אי אפשר להתעלם מהעובדה שדמויות אלו מייצגות אנשים שונים, ועל זה אני רוצה לדון אתכם. הסימים הראשונים הם דמויות עם צבע עור בהיר וגוף רזה, ללא ספק דימוי גוף גזעני ומפלה. בהמשך נוספו האפשרויות למגוון צבעי עור, צבעי שיער, מבני גוף שונים, בגדים לכל המינים, נטיות הומוסקסואליות ועוד.

אך למה לקח להם כל כך הרבה זמן? הסימס הוא אחד מהמשחקים הפופולרים בשוק לילדים, ומן הסתם יש לו השפעה גדולה. כמשחק אף חינוכי, יש עליהם אחריות לחנך את הילדים להכיר ולכבד את השונים מהם, וזה משהו שקיים בין אם החברה רוצה את זה ובין אם לא. השינויים הקטנים הללו, יכלו לקרות עוד הרבה לפני; זה לא כל כך קשה לפתוח, למשל, את כל קטגוריות הלבוש לשני המינים. כמו כן עדיין חסרים ייצוגים למספר אוכלוסיות: איו סימים עם כיסא גלגלים, אין סימים טרנסג'נדרים ועוד.

1. עד כמה לדעתכם למשחק יש השפעה על קבלת האחר וחשיפה אל אנשים שונים בחברה? האם יש לו השפעה על עוד ערכים?
2. האם מגוון הסימים בגרסה האחרונה באמת מספק? אם כן- מדוע. אם לא אילו דברים הייתם מוסיפים ולמה?
3. איך עליכם השפיע המשחק בתור ילדים (במידה ושיחקתם) ואיך הוא משפיע עליכם עכשיו?
4. מה אתם מצפים מהגרסה הבאה בתחומים הללו?

על השתתפות בפאנל יקבל כל משתתף 6 כרטיסים.

--------------------

הדס - הנהלת האתר ועוד הרבה תפקידים לשעבר
אין חתימה, תרקדו.

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
פורסם ב: Dec 14 2017, 11:38 AM
צטט הודעה

קוסם מתקדם

פרטי משתמש
קבוצה: הפלפאף
חרמשים: 4032
משתמש מספר: 58761

1. עד כמה לדעתכם למשחק יש השפעה על קבלת האחר וחשיפה אל אנשים שונים בחברה? האם יש לו השפעה על עוד ערכים?
אני משחקת סימס ואני לא חושבת שיש לזה השפעה בכלל, כאילו אף פעם לא חשבתי על זה ככה ואני מניחה שילדים קטנים יותר ישימו לב בכלל

2. האם מגוון הסימים בגרסה האחרונה באמת מספק? אם כן- מדוע. אם לא אילו דברים הייתם מוסיפים ולמה?
אני דיי מסופקת, כי יש שם דברים מגניבים ככ לדוגמא אני יכולה להכניס בן להריון שזה לא דבר שקורה במציאות...
אה והתלבושות של הבנים שהן פשוט נוראיות

באמת עד הדיון לא ממש שמתי דגש על נטיות מיניות בסימס, אבל אני מניחה שאחרי הדיון זה יכול להשפיע עלי

הייתי רוצה שישנו את הקטע הזה של זה שלבנים הם יכולים להיות או שרירנים וזה או שחיפים ברמות וזה ממש מבאס שאין ממש מצב אמצע כזה של בן ממוצע.... אני גם לא מתה על העיניין שכדי שיצא ילד בדרך טיבעית הסימסים צריכים לעשות "ווהו" ואם ילדים קטנים משחקים בזה זה לא הדבר החינוכי ביותר

--------------------

---------
פורסם ב: Dec 14 2017, 13:41 PM
צטט הודעה

“you’re someone’s reason to smile”

פרטי משתמש
קבוצה: רייבנקלו
חרמשים: 22272
משתמש מספר: 58762

*מכיל תכנים מיניים, יסומנו בצהוב.

1. לדעתי לא נראה לי שיש לו השפעה על קבלת החברה, לא ראיתי עוד בסימס אפשרות של איש נכה או משהו כזה, אבל מצד שני אולי כשמשחקים במשחק אפשר להיכנס לראש של מי שבצד השני, אפשר ליצור אותו ולהבין לפעמים מזה מה הוא מרגיש ברגעים אלו ואחרים, למרות שאני חושבת שהסימס פשוט פעם אחת עושה שהדמות תהייה ככה בגלל ככה, ובפעם האחרת סתם בגלל משהו, וזה לא ממש לפי הערכים שבחרנו ביצירת הדמות.
2. לדעתי לא, יש רק תינוקות, ילדים ממש קטנים, ילדים מתבגרים, מבוגרים צעירים, מבוגרים וזקנים. כדי להפוך סימס למשחק שיכול לעזור לחברה לקבל את האחר, צריכים להוסיף גם את האפשרות של ליצור מישהו עם נכות כזו או אחרת, כי בסימס בינתיים יש רק אנשים שאין להם בעיות נכות כאלו ואחרות.
3. אני שיחקתי ועדיין משחקת בינתיים, הוא לא השפיע עליי, כי אני מתייחסת אליו פשוט כמשחק, וכך גם לדעתי ילדים אחרים מתייחסים אליו. הוא עדיין לא משפיע עליי... למרות שילדים קטנים יכולים לעשות זוג או זוג נשוי
לעשות אתם יודעים מה וזה ישפיע עליהם, מה שלא רציונלי.
4. שישפרו את הסימס. לדרך יותר טובה. וכשלמשל עושים לזוג לעשות אתם יודעים מה שתהייה אפשרות לעשות את זה כפי שזה עכשיו (כשרואים לבבות יוצאים מהמיטה ואת בני הזוג מתנועעים מתחת לשמיכה) ואפשרות של פשוט הם כותבים למטה מתחת לכל תמונת מצב של הסימס שהדמות נכנסה להיריון. אפשר גם אולי לעשות אפשרות שכשהילד לוחץ על האפשרות הזו, יישלח אי-מייל להורה שיהיה שם לחצן של לאפשר או לא לאפשר לילד לראות את זה או רק לראות שהיא נכנסה להיריון (הדמות), למרות שזה ממש לא בטוח כי הילדים יכולים להכניס את האי-מייל שלהם או פשו טלהשתמש באי-מייל של ההורים, וגם זה ממש מסובך כי ההורים כל הזמן יצטרכו להיכנס לאי-מייל שלהם כדי ללחוץ על האפשרויות, אבל אם הם בעבודה או בפגישה או משהו כזה... הייתי רוצה שימצאו לזה פתרון, כי לראות את הדברים האלו זה ממש לא מתאים לילדים קטנים.

--------------------
נעמה ♬ 16.5

כותבת ♬ !Sloths ♬ ראש בית רייבנקלו לשעבר ♬ Maddie and Kitty ♬ מ. חדר הנחיצות לשעבר

User Posted Image
מיאו זו מילה קטנה שמסכמת דברים גדולים

-מיאו!

---------
פורסם ב: Dec 14 2017, 15:06 PM
צטט הודעה

so long, and thanks for all the fish!

פרטי משתמש
קבוצה: גריפינדור
חרמשים: 17427
מגדר:
משתמש מספר: 50775

#טוב, אז אני האמת אף פעם לא שמעתי על המשחק. אם המשחק הוא אכן פופולרי כפי שכתוב, אז בהחלט שיש לו השפעה. במידה והילדים נחשפים רק לצדדים מסוימים של האוכלוסיה בתוך צורה שאמורה לדמות את החיים האימתיי זה יכול להשפיע עליהם לחשיבה שזה מה שחייב להיות כדי שיהיה לך חיים. המשחק יכול להשפיע גם על צורות התנהגות אצל הילדים. אם במשחק למשל הדמות מתקלחת פעמיים ביום, אז זה יכול לגרום גם לילד להתקלח פעמיים ביום.

#לא. אמנם הם בהחלט נראים שמתקרבים במהירות רבה אל הכיוון הנכון, אבל יש להם עוד דרך יחסית ארוכה. גם האנשים שחושבים שהם הכי פתוחים בעולם ומכירים בכל סוגי השונויות, לא מכירים אפילו קמצוץ מהן. המספר של מגוון הסוגים של אנשים שונים הוא כה גדול עד שגם בימינו עדיין לא מכירים ברובו. אני הייתי מוסיף את כל הדברים שכתבת בדיון וגם דברים כגון : ADHD, אוטיזם, פיגור שכלי, עיוורון, חירשות, אילמות ואפשר גם מחלות כגון איידס או סרטן.

#לא שיחקתי בו, אז....

#אני מצפה שלאור התקדמות העולם בתחומים גם המשחק ישתנה ויתח יותר אפשוריות מגוונות.

--------------------
אופיר

".you keep using that word. I don't think it means what you think it means"
סלית'רין גאה (אך גריפינדור באתר), נצנצים זה מלכלך, וחד הקרן רצח את הגבינה.
אם למישהו בא להוסיף טקסט לחתימה היבשה שלי, תשלחו לי בה"פ.

---------
1 משתמשים צופים באשכול זה (1 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושא
נושא נעול פרסם נושא חדש פרסם סקר

מממנים

ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
8236 21360 21315 21391

פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2024 - 2007