האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

HPortal מאחל חג פסח שמח וכשר!
טריוויה צ'אט

נושא נעול פרסם נושא חדש פרסם סקר

סקיבים בחברת הקוסמים||דיון, נכתב במסגרת "שר קסמים ראשון":)
פורסם ב: May 25 2018, 12:21 PM
צטט הודעה

יש לי אהבה, והיא תנצח...

פרטי משתמש
קבוצה: רייבנקלו
חרמשים: 16020
מגדר:female
משתמש מספר: 59704
חפצי המשתמש: צפה

סקיבים בחברת הקוסמים ומעמדם
דיון

סקיב [Squib] הוא אדם מחוסר כוחות קסם שנולד לקוסם ומכשפה. מאחר שסקיבים אינם קוסמים אך אינם בדיוק מוגלגים הם לא מצליחים להשתלב באף אחד משני העולמות.
-תודה לויקפדיה

כפי שרובנו יודעים בהארי פוטר מוזכרים רק שני סקיבים, ארגוס פילץ', שרת בית הספר,ו ארבלה פיג שכנה של משפחת דרסלי ששמרה על הארי לפעמים.
מעמדם של הסקיבים בעולם הקסמים נמוך בהחלט ויש קוסמים שטוענים שמעמדם נמוך יותר מאשר קוסמים שהוריהם מוגלגים.
עוד ציטוט שמוכיח את מעמדם המחריד של הסקיבים בעולם הקסמים הוא ציטוט השיחה בין שר הקסמים קורנליוס פאדג' לבין ארבלה פיג בשימוע של הארי פוטר:

"מכשפה בוינגנג תחתית? אין לנו רישום של עוד קוסמים שם למעט הארי פוטר."
"מכיוון שאני סקיבית, אדוני."

בציטוט הפחות או יותר מדיוק הזה אנו רואים את היחס המזלזל לסקיבים בכך שהם במעמד של מוגל לפי משרד הקסמים גם כשהוא לא בשליטתו של וולדמורט.
כפי שראינו בציטוט של ויקפדיה מכיוון שסקיבים אינם קוסמים אך גם אינם מוגלגים הם אינם יכולים להשתלב בעולמות הללו. בסדרה ידוע רק על סקיב אחד שהצליח להשתלב בעולם הקסמים שזהו ארגוס פילץ' שרת הגוורטס שלפי דבריו של רון וויזלי בספר השני, בפעם שמתגלה זהותו של פילץ' כסקיב, שהוא רע לתלמידים רק מכיוון שהוא מקנא בהם.
הדיון יעסוק במעמד של הסקיבים וכמובן הנה לכם שאלות מנחות:

1. האם לדעתכם זהו צעד נבון ומוסרי להציב את הסקיבים כמקום האחרון בשרשרת הקוסמים יחד עם המוגלגים? מדוע?
2. האם לדעתכם מגיע לסקיבים להשתלב העולם הקוסמים או שאולי בעולמם של המוגלגים? פרטו.
3. האם לדעתכם מגיע לסקיבים היכר ורישום במשרד הקסמים? מדוע?
דיון פורה ונעים:)!

--------------------
!It's me! the good advice cupcake

קוראים לי אסנת ואני אוהבת את קאפייי||ניהלתי את דיבורים שנה עכשיו אני דימוס||אני אוהבת במבהה
User Posted Image

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
פורסם ב: May 25 2018, 12:49 PM
צטט הודעה

So tell my friends that I'll be over here

פרטי משתמש
קבוצה: גריפינדור
חרמשים: 9443
מגדר:male
משתמש מספר: 58753

דיון מעולה על נושא מהמם. את התשובות לשאלות אערוך אחר כך, דיון מעולה. מתווסף ללינקייה!
תשובות על השאלות:
1. כמובן שלא. לדעתי, סקיבים צריכים לקבל יותר מותרות ויחס וכבוד מהקוסמים, כי:
1) הם כמו שגרירים משני העולומות, תמיד קשורים לא משנה מה.
2) בם לא זכו לקבל מותרות קסם כמו הוגוורטס ושרביט, זה ממש לא מגיע להם לחיות בעצב ובעולב כמו גברת פיג או פילץ' (אם כמה שאני שונא את האיש הזה)
3) זה שהם לא נולדו עם דם קסום לא אומר שהם אמורים להיות מנודים מהחברה, הם אמורים להיות במרכזה - וזה בדיוק מה שגזענות הדם עושה לסקיבים - מדכאת אותם כדי שיעזבו את עולם הקוסמים בשקט. וזה מגעיל.
2. לדעתי, בשניהם. כמו שאמרתי, לדעתי סקיבים הם השגרירים של שני העולמות - ולבחור זה לא ממש טוב - כי אז הגישור היחיד בן קוסם למוגל ייעלם מהחברה ><
3. ברור שכן! משפחה קסומה נרשמה ורק אחד לא כי הוא סקיב? נורא! מזעזע! פויה! זו פשוט גזענות דם לשמה, זה לא הוגן - כל מישהו שאמור או שיש לו דם קוסמים (והוא קוסם) חייב להירשם! חרפה.
עוד פעם, דיון נהדר! כל הכבוד :)

--------------------

ראיין/תומר || הוא/אתה || מנהל הקלחת הרותחת & ראש בית גריפינדור בדימוס || פרשתי

איש אשכולות של ממש

---------
פורסם ב: May 27 2018, 16:00 PM
צטט הודעה

יש לי אהבה, והיא תנצח...

פרטי משתמש
חרמשים: 16020
משתמש מספר: 59704

למעשה אני לא יותר מדי מסכימה איתך. סקיבים לא צריכים לקבל יותר זכויות מקוסמים מכיוון שתכלס כולם שווים אותו דבר.
ויאי תודה:)

--------------------
!It's me! the good advice cupcake

קוראים לי אסנת ואני אוהבת את קאפייי||ניהלתי את דיבורים שנה עכשיו אני דימוס||אני אוהבת במבהה
User Posted Image

---------
פורסם ב: May 27 2018, 16:19 PM
צטט הודעה

So tell my friends that I'll be over here

פרטי משתמש
חרמשים: 9443
משתמש מספר: 58753

:)
לדעתי דווקא כן מגיע להם. תחשבי על זה, סקיבים נדירים כל כך וקרועים כל כך בין שני העולמות - הם חייבים לבחור צד, וכל צד לא יעשה טוב לצד השני. לדעתי סקיבים צריך לבחור לאן הם רוצים ללכת - אבל אם ילכו למקום של קסמים למה שלא יקבלו זכויות? הם לא סתם מוגלגים, הם סקיבים שנשללו מהם הזכויות של הקוסמים והכוחות שלהם - לא רק שזו גם בושה למשפחה של הקוסמים, אלא זו בושה כללית. לגדול בצורה כה חריגה, לדעת שהיית אמור להיות קוסם, אבל לא ופלוס מתאכזרים אלייך? האם זה הוגן? האם לא מגיע להם יותר ממה שהיו אמורים לקבל? האם אין להם חור בלב שהם לא זכו להיות בעולם הקסם בתור קוסמים או מכשפות?

--------------------

ראיין/תומר || הוא/אתה || מנהל הקלחת הרותחת & ראש בית גריפינדור בדימוס || פרשתי

איש אשכולות של ממש

---------
פורסם ב: May 27 2018, 16:56 PM
צטט הודעה

סקיב
*

פרטי משתמש
חרמשים: 2694
מגדר:
משתמש מספר: 67930

1. צריך להעמיד אותם יחד על הקוסמים (לדעתי צריך לעמיד מוגלגים סקיבים וקוסמים ביחד) בגלל ש
א. להם ממלא קשה יותר לראות את המשפחה מכשפים והם לא יכולים למה להרוס להם עוד?
ב. הרי כולם שווים לא?
2. אני חושב שהם לא אמורים להשתלב באף אחד מהם אלה להיות הבניים לא אנשים שאין להם מקום גם שם וגם שם אלה כאנשים השייכים לשניי העולמות
3. האם לדעתכם מגיע לסקיבים היכר ורישום במשרד הקסמים? מדוע? כמובן תחשבו על ההרגשה שכל המשפחה שלך נרשמת ואתה לא?

--------------------
יש רק שני דברים נצחיים העולם והטמטום האנושי אני עדיין לא בטוח לגבי הראשון

---------
פורסם ב: Jun 6 2018, 16:12 PM
צטט הודעה

GeoGuessr <3

פרטי משתמש
חרמשים: 31925
מגדר:
משתמש מספר: 56992

1. האם לדעתכם זהו צעד נבון ומוסרי להציב את הסקיבים כמקום האחרון בשרשרת הקוסמים יחד עם המוגלגים? מדוע?

כפי שאמרתי למטה ואני אגגיד גם עכשיו, לפי דעתי מגיע לסקיבים כל מה שיש לקוסמים ולמכשפות.

2. האם לדעתכם מגיע לסקיבים להשתלב העולם הקוסמים או שאולי בעולמם של המוגלגים? פרטו.

לדעתי לסקיבים מגיע גם להיות קוסמים ומכשפות. לפי דעתי אפשר לשים את כל הסקיבים בבית החולים ושם לקחת מאנשים מאוד חזקים שמתו קצת דם ואז הסקיבים יהפכו גם הם לקוסמים ולמכשפות...

לפי דעתי כן. אין שום סיבה שבעולם שהסקיבים לא יהיו רשומים. ויש סיבה למה שהם כן יהיו רשומים, לדוגמא, זה לא הוגן שלא ידעו שגם בהם יש קסם אבל טיפה פחות מאשר בקוסמים ומכשפות רגילים.

--------------------
User Posted Image

---------
פורסם ב: Jun 7 2018, 02:13 AM
צטט הודעה

קוסם מתקדם

פרטי משתמש
חרמשים: 179
משתמש מספר: 64210

כמו שאמרו לפני - כל הכבוד על הדיון! ח"ח! דיון מעניין ומקסים:)

לא, ברור שלא! זה לא יפה ונכון לשים אותם בתור קוסמים סוג ג' או אפילו ד'. אם הם בוחרים לגור בעולם הקוסמים (בשאלה הבאה אני ארחיב על זה), מגיע להם יחס שווה ומתחשב, בעיקר במצבם הלא נעים. אם הם בוחרים להיות חלק מעולם הקוסמים, אז הם חלק ממנו לכל דבר ועניין. זה שמזלזלים בהם וחושבים שהם נחותים יותר זה נוראי בעיני.

זו לא דעה מאוד פופולארית, אבל אם אני הייתי סקיבית הייתי כנראה מנסה להשתלב בעולם המוגלגים. וזה לא בגלל היחס הנוראי והסלידה שהם - לרוב - מקבלים מהקוסמים. אלא בגלל שאני לא חושבת שזה המקום הנכון בשבילהם לחיות בו. כי תכלס? הם מוגלגים. אומנם מוגלגים שיודעים על כך שקיים עולם קוסמים וכולי - אבל מוגלגים. ההגדרה ל"מוגל" היא: "כינוי של אנשים שלא ניחנו בכוחות קסם". לסקיבים אין כוחות קסם. זה אומר שהם סוג של מוגלגים. וכן, להורים שלהם יש כוחות קסם וכל זה, אבל זה לא אומר שהם קוסמים או שזורם בהם דם קסום. אני לא חושבת שיש דבר כזה בכלל "דם קסום", אבל זה כבר דיון אחר.
ובכלל, אני חושבת שסקיבים בעולם הקוסמים, ברוב המקרים, הורסים רק לעצמם. קחו לדוגמה את פילץ': בגלל הרצון העז שלו להיות חלק, אפילו קטן, מעולם הקוסמים - הוא פשוט נהיה... פילץ'. בן אדם מריר וכועס, שנהיה כזה בעיקר בגלל שכל יום הוא רואה מול העיניים שלו את מה ש"נגזל" ממנו. וכן, גם בגלל גזענות דם וכולי, אבל גם בגלל זה.
אבל, למרות כל שאר הדברים שכתבתי, זה תמיד אינדיבידואלי - כמו הרבה דברים אחרים. יש כאלו שטוב להם יותר ככה ויש כאלו שככה. מה שכתבתי למעלה זו דעתי, וזה מה שכנראה הייתי עושה בעצמי אם הייתי סקיבית.

כן. בהחלט. גם אם הם לא בקשר לעולם הקוסמים באופן רציף ויומיומי, הם כן יודעים ובעלי קשר כלשהו אליו, בין אם הם נושאי שרביט ויכולים לעשות קסמים או לא. הם חלק מעולם הקסם, וצריך לנהוג כלפיהם בדיוק כמו שמתנהגים אל כל קוסם אחר.

אגב, אני מסכימה איתך, אסנת, שהם לא צריכים לקבל יותר מידי זכויות יתר. זאת אומרת, כן חייבים לתת להם כבוד, התחשבות והבנה - אולי אפילו יותר מאשר קוסמים רגילים - אבל לא יותר זכויות והטבות מאשר קוסמים מהשורה. שיוון. (ונכון שזאת שאלה מעט מוזרה, אבל מה זאת אומרת בכלל "זכויות"? מה, קצבאות "נכות" או משהו כזה?).

---------
פורסם ב: Jul 18 2018, 08:51 AM
צטט הודעה

קוסם מתחיל

פרטי משתמש
חרמשים: 10709
משתמש מספר: 64904

ברור שלא. הם אמורים לקבל זכויות שוות גם אם אין להם כוחות קסם, כי הם נחשפו לזה ומגיע להם גם.
אני חושבת שהם יכולים לבחור איפה להשתלב, ולפי דעתי עדיף להם בעולם המוגלגים, כי לחיות בעולם הקוסמים ולראות כל יום קסם (או כל דבר אחר), שאתה רוצה אבל הוא לא שלך זה נורא לדעתי.
אם הם בוחרים לחיות בעולם הקוסמים - אז כמובן, אם לא - צריך לחשוב על זה, ולבדוק אם הסקיב ייצור קשר עם עולם הקוסמים ואם כן אז הוא צריך רישום.

--------------------
קריס ☯ 13 ☯ הצטרפתי בגיל עשר וקרינג' אחושרמוטה ☯ בואו סהכ אני אחלה
User Posted ImageUser Posted ImageUser Posted Image
הסוף.

---------
פורסם ב: Jul 28 2018, 21:10 PM
צטט הודעה

סוהרסן

פרטי משתמש
חרמשים: 12597
מגדר:
משתמש מספר: 64296

.1. האם לדעתכם זהו צעד נבון ומוסרי להציב את הסקיבים כמקום האחרון בשרשרת הקוסמים יחד עם המוגלגים? מדוע?
לפי דעתי, זה לא הוגן שהם יוצבו במקום האחרון יחד עם מוגלגים. אבל מצד שני, אין להם כוחות קסם. אני חושבת שאפשר גם לייצר חפצים קסומים שיוכלו לעזור להם לקיים אורח חיים רגיל כמעט (יחסית לקוסמים ומכשפות), כדי לעזור להם. אבל אם הם רוצים להתנתק מחברת הקוסמים, אז בתכל'ס, אין להם כוחות קסם והם חיים עם מוגלגים, אז כאילו... אני חושבת שכבר מגיל צעיר צריך ללמד אותם שהם יכולים לחיות גם כך וגם כך ולא לשפוט אותם על מי שהם, כי בתכל'ס, ההתנהגות של פילץ' כנראה נובעת מהרגשת נידוי מתמשכת כל חייו. החברה גרמה לו להרגיש פחות שווה, ולכן הוא מריר כל כך. אז אם מההתחלה לא ייתנו להם להרגיש שהם לא שווים, אז הבעיה הזאת לא תיווצר מלכתחילה.
שוב, כמו כמעט כל האנשנושים כאן למעלה, זאת בחירה אישית. צריך ללמד אותם שהם יכולים לחיות בשני העולמות, ועדיין יקבלו אותם ויאהבו אותם, ובכל מקרה יעזרו להם להשתלב בכל מקום שירצו. למעשה, משרד הקסמים יכול להקים מחלקה של סקיבים, גם כדי לתת להם הזדמנות להשתלב בעולם הקוסמים, והם יוכלו לשמש כמתווכים שיעזרו לקוסמים ללמוד על המוגלגים ולהמציא דרכים חדשות לא לחשוף את עולם הקוסמים. באופן אישי, אני תמיד חשבתי שהסקיבים מוערכים לא נכון ושיש להם המון מה לתרום אם רק ניתן להם הזדמנות.
אני לגמרי חושבת שמגיע להם רישום במשרד. לא רק שהם נולדו במשפחות קוסמים מלכתחילה, ומגיע להם שיוויון, אני חושבת שזה יועיל גם למשרד הקסמים עצמו אם הוא יוכל לדעת איפה גרים סקיבים, בין אם הם בחרו להשתלב בעולם המוגלגים או לא. ומצד שני, הסקיבים יוכלו לפנות למשרד בעתי מצוקה ולקבל סיוע.
קיצקץ- אני חושבת שלסקיבים יש פוטנציאל מבוזבז שאפשר לנצל :)
יום נחמד לכולם! 3>

--------------------
13 ¤כמעט צמחונית ¤ פסנתר¤ TWENTY ØNE PILØTS ¤ nirvana כותב ¤ בלי טלוויזיה ¤ קרמבואיסטית גאה ¤
פרשתי? פרשתי.

---------
פורסם ב: Jul 1 2020, 04:02 AM
צטט הודעה

סקיב
*

פרטי משתמש
חרמשים: 2865
משתמש מספר: 72710

אם העולם שלנו היה גלוי למוגלגים, גם הייתם אומרים שמגיע להם להרשם, כי "למה שהם יהיו סוג ב'"? אני לא אוכל מוות, אבל זה פשוט לא קשור, זה כמו שבריטי ירצה להרשם אצל האמריקאים כי "הם האומה הכי גדולה וגם אני רוצה", זה פשוט לא קשור. הסקיבים הם מוגלגים לכל דבר, חוץ מזה שהם מכירים אותנו. אין שום סיבה להגדיר אותם קוסמים. הם יכולים לחיות איתנו, ואין שום סיבה שלא, אבל מסתבר שהם לא ירצו כי הם ירגישו נחותים. גם אם ננסה לא לתת להם את התחושה הזאת, טכנית הם לא יכולים לעשות קסמים. (ולא נראה לי שיעזור להעביר דם של קוסם לסקיב, אם זה היה עוזר, היינו עושים את זה לכל המוגלגים, כי חבל שהם לא יהיו קוסמים)

---------
פורסם ב: Jul 5 2020, 19:00 PM
צטט הודעה

חיים לפני מוות. כוח לפני חולשה. מסע לפני יעד.

פרטי משתמש
קבוצה: מסדר מרלין
חרמשים: 107133
מגדר:
משתמש מספר: 62638

שלום, זרע שמשון וברוך הבא ל-HPortal - פורטל הארי פוטר הישראלי!
התגובה שלך היא הקפצה. כלומר, היא תגובה באשכול שבו לא הגיבו יותר משלושה שבועות. אני שמח לראות שהדיון מעניין אותך, אבל שים לב לא להקפיץ להבא. מכיוון שאתה חדש, לא אתן לך אזהרה אך להבא עליך לקרוא את חוקי הפורום ואת החוקים הגלובאליים בכדי להימנע מאי נעימות שכזו בעתיד.
שתהיה לך המשך גלישה מהנה וקסומה!
HPortal - פורטל הארי פוטר הישראלי.
ננעל happy.gif

--------------------
אורי Ori

Life before death, strength before weakness, journey before destination
I will protect those who cannot protect themselves
I will protect even those I hate so long as it is right
I accept that there will be those I cannot protect

---------
0 משתמשים צופים באשכול זה (0 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושא
נושא נעול פרסם נושא חדש פרסם סקר

מממנים

ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
93 510 347 100

פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2024 - 2007