האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

המבחנים המסכמים - כל הפרטים

הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

נעלי בלט|| סיקור
פורסם ב: Dec 6 2017, 17:09 PM
צטט הודעה

קראנו לה נופית על שם הנוף

פרטי משתמש
קבוצה: גריפינדור
חרמשים: 63935
מגדר:female
משתמש מספר: 63549
חפצי המשתמש: צפה

נעלי בלט|| סיקור

User Posted Image

"פאולין, פטרובה ופוזי פוסיל הן אחיות מאומצות הגדלות בלונדון.
כשמשפחתן נקלעת למצוקה כלכלית צץ במוחן של הבנות רעיון גאוני:
הן יירשמו לבית ספר למשחק וריקוד, וכך יוכלו להתפרסם ולהרוויח כסף!
פאולין אוהבת את בית הספר, וחולמת להיות שחקנית.
פטרובה שונאת אותו – הדבר היחיד שהיא רוצה לעשות הוא ללמוד על מכוניות, מטוסים ומנועים.
ופוזי מאושרת – היא נולדה להיות רקדנית גדולה, ובית הספר הוא המקום המושלם בשבילה."

נעלי בלט|| תעודת זהות

שם הספר בעברית: "נעלי בלט"

שם הספר באנגלית: "Ballet Shoes"

שם הכותב: "נואל סטריטפילד"

שם המאייר: "יפעת נחשון"

שם הסרט: "Ballet Shoes"

[
עלילת הספר

*כולל ספוילרים
** הספוילרים כתובים בצהוב

פאולין, פטרובה ופוזי הם יתומות מאמצות שגרות אצל דג"מ (דוד גדול מת"יו) ואצל סילביה וננה. דג"מ נסע לטיול שאורכו אמור להיות חמש שנים. בזמן זה סילביה וננה מקבלות כסף מדג"מ למשך חמש שנים וממשיכות לגדל את פאולין פטרובה ופוזי. שפאולין הגדולה נשלחת לבית ספר ואחריה פטרובה. הכסף של דג"מ מתחיל להיגמר ופאולין ופטרובה לא יכולות להמשיך ללכת לבית ספר מכוון שרוב הכסף, הולך לאוכל ובגדים. סילביה וננה מלמדות אותם בבית.
סליביה וננה מחליטות לשפץ את החדרים הפנויים ולקבל דיירים שישכירו את החדרים. החדרים הושכרו על ידי גברת ואדון סימפסון, נערה בשם תיאו דין, דוקטור ג'יקס ודוקטור סמית'.
פאולין, פטרובה ופוזי נשלחות ללמוד בחינם באקדמיה למחול ואומניות הבמה של גברת מאדם פידוליה. עם תיאו שכבר למדה שם. דוקטור ג'קס ודוקטור סמית' אחריות על הלימוד שלהם ומלמדות אותם את כל המקצועות בדגש על מתמטיקה וספרות .
למרות השכרת החדרים סליביה וננה עדיין במצב כלכלי קשה. הבנות מחליטות שיקבלו רישון לעבוד במחזות בגיל שתיים-עשרה חלק מהשכר ילך להוצאת הבית וחלק עליהם. פאולין סוף הגיעה לגיל שני-עשרה, והיא הולכת למחזה הראשון שלה אליס בארץ הפלאות.
פאולין נהנית לשחק בהופעה , אבל מיום ליום נהייתה פאולין שחצנית יותר ויותר, ומתחילה להתנהג גועלית מיום ליום לסובבה.
מגלל שחצנותה, פאוליו מורחקת מהופעה אחת.
פאולין מבינה את מעשה ומתנצלת על זה.
פאולין ופטרובה מתקבלות למחזר בעוד שפוזי מתמקדת לריקוד.
הופעה של פאולין ופרטובה זכה להצלחה רבה.
פאולין, מתקבלת לעבודה בסרט, מהסרט מרוויחה פאולין יותר כסף, אבל פאולין מעדיפה את המחזות.
יום אחד גילתה פטרובה שסילביה החליטה שהן עוזבות את הבית.
פטרובה ההמומה שואלת מה יקרה עם תיאו ואדון סימפסון והדוקטריות, וסליביה עונה שהם יעזבו .
ביום אחד הן עוזבות את הבית, ונפרדות בשלום מכולם.
הבנות מחליטות שהם הולכות לקנפיג (לישון בטבע), בהתחלה סילביה וננה מסרבות בתוקף, אבל בסוף הם מסכימות.
הבנות ממש נהנות בחוץ ומתעצבות שצריך לחזור.
יום אחד מציעים לפאולוס ללכת לשחק בסרט בהוליווד ולפוזי ללכת לאקדמיה לבלט בפראג.
ולפטרובה לא הציעו כלום.
באותו יום חוזר דג"מ הביתה ומליט שהוא ייקח את פטרובה להגשים את חלומה.

The end

מה אני חושבת על הספר:

אני חושבת זה ספר ממש יפה, ואני ממש ממליצה לכם בחום לקרוא עליו, מכוון שאפשר למצוא הסברים על מאחורי הקלעים של מחזות זמר, אפשר למצוא כאן מה שקורה לכל שחקן, שאור הזרקורים עליו, שהוא משתחצן וחושב שהוא הכי טוב בעולם.
ואני בעצמי הבנתי מה באמת קורה מאחורי הקלעים של המחזות היפים שאנחנו אוהבים לראות (לדוגמא: אגם הברבורים ועוד..).
הספר מתעסק במיוחד על בלט קלאסי, שזה לפי דעתי בלט נורא יפה ואל בלט חדש שמשולב על ג'אז, יותר נטו בלט.
ואני ממש אוהבת את הסופרת (לא יותר מג'יי קיי רולינג) כי כל הספרים שלה ממש יפים, כמו נעלי קולנוע,(לא קראתי אבל אני אקרא) ונעלי החלקה (קראתי מזמן). וחוץ מזה ממש אהבתי את הדמיות, את השוני והנגדיות שיש בין האחיות הקסומות האלה.
פשוט סיפור מרתק, וממליצה לקרוא בחום.

מידע על הדמיות

דג"מ (דוד גדול מת"יו)-, גיאולוג (אדם אשר עוסק בחקר מבנה כדור הארץ ותכונותיו) קשיש פרופסור, אשר מוצא את שלוש האחיות במהלך מסעותיו. דג"מ הוא דודו הגדול של סילביה ואפוטרופוס מאוחר יותר לאחר מות הוריה.

ננה אליס גות'ריג - האחות המטופשת של סילביה. קוראים "ננה" על ידי בני משפחה וחברים כאחד.

פאולין פוסיל - אחות בכורה על ידי שניים, ניצלה מן ספינה טירטאית. שחקנית מוכשרת ויופי נהדר.

פטרובה פוסיל- האחות האמצעית, שאומצה מתוך זוג צעיר שמת ברוסיה. פטרובה הוא נערה, חרוצה , אבל מעוניית רק במנועים ובמטוסים ובמכוניות.

פוזי פוסיל- האחות הצעירה ביותר בשתיים. אמה, רקדנית, יכולה בהחלט להיות בחיים, שכן נאמר לה שאין לה זמן לתינוקות בזמן האימוץ של פוזי. פוזי נחשבת לרקדנית פלא, אף על פי שהיא עדיין צעירה מכדי להופיע על הבמה במסקנה של הספר.

ד"ר ג'ייקס וד"ר סמית,- זוג פרופסוריות לספרות ומתמטיקה, בהתאמה, שמציעים להן ללמד את הבנות. ד"ר ג'ייקס הראשונה שמעוררת את הבנות לחשוב על מצב מאמצת שלהם להיות מלא פוטנציאל ואינדיבידואליות, ללא כל סיכוי להישגים שלהם לייחס קשרים משפחתיים.

מר וגברת סימפסון דיירים- מר סימפסון הוא ידידותי במיוחד עם פטרובה . כך מר סימפסון יכול לשמש עניין אהבה עבור סילביה.

מיס תיאודורה "תיאו", דיירת האחרונהן. מורה לריקוד לא מעשי באקדמיה לילדים של הבלט הקלאסי.
מאדאם פידוליה, פרימה בלרינה רוסית, בדימוס של האימפריה הרוסית הישנה. עכשיו ראשת האקדמיה לילדים של ריקודים ובימוי הדרכה. המורה של פוזי
.
ויניפרד- סטודנטית באקדמיה לילדים. אף על פי שהיא נחשבת לתלמיד הטוב ביותר באקדמיה, היא מאבדת לעתים קרובות תפקידים מרכזיים בגלל המראה הפשוט והלבוש הלא מתאים שלה, שהיא תוצאה של העוני המשפחתי הגדול שלה. ויניפרד היא גם חברה וגם יריבתה של פולין.

הסרט

לפי דעתי זה נחמד שיש סרט, לא ראיתי אותו אז אני לא יודעת אם הוא ברמה של הספר..

לסיכום

מי שראה את הסרט יכול להגיד לי איך היה?
אשמח לתגובות מכוון שהשקעתי בזה
האם הייתם קוראים את הספר?
קראתם את הספר?
האם להמשיך לכתוב סיקורים?

--------------------

!! SHE\HER ✦ SIVAN
User Posted Image User Posted Image
be your wife like ♥︎ im in love with him ⇢ running out of time ##wish i were heather

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
פורסם ב: Dec 6 2017, 17:19 PM
צטט הודעה

בוגר הוגוורטס

פרטי משתמש
קבוצה: מסדר מרלין
חרמשים: 133690
משתמש מספר: 38229

מועבר לפורום ספרים :)

--------------------

הדס - הנהלת האתר ועוד הרבה תפקידים לשעבר
אין חתימה, תרקדו.

---------
פורסם ב: Dec 6 2017, 17:22 PM
צטט הודעה

קראנו לה נופית על שם הנוף

פרטי משתמש
קבוצה: גריפינדור
חרמשים: 63935
משתמש מספר: 63549

תודה... רק אחרי ששלחתי שמתי לב שכתבתי את זה בפורם הלא נכון:)

--------------------

!! SHE\HER ✦ SIVAN
be your wife like ♥︎ im in love with him ⇢ running out of time ##wish i were heather

---------
פורסם ב: Dec 6 2017, 19:08 PM
צטט הודעה

קוסם מצטיין

פרטי משתמש
קבוצה: הפלפאף
חרמשים: 21115
משתמש מספר: 55239

יו, נעלי בלט! חולה על הספר הזה ועל ההמשכים שלו אפילו שנעלי בלט הוא הכי טוב. קראתי אותו כל כך הרבה פעמים שזה פשוט הפך להיות עצוב באיזה שלב ואני די בטוחה שאני זוכרת חלקים ממנו כמעט בעל-פה (אמרתי שקראתי אותו יותר מדי, נכון?) ואני ממש אוהבת אותו. הוא קצת מוזר אבל לא יודעת, הוא פשוט מקסים והבנות נהדרות וזה פשוט ממש כיף לקרוא אותו.
הסיקור נחמד ממש, היה נחמד עם היית מאריכה קצת דעה אישית וזה (כאילו, זה ספר כל כך נחמד וכיף והדמויות כל כך מקסימות והסיפור וכאילו הכל!) אבל חוץ מזה, הוא באמת נחמד מאוד ונראה טוב, כל הכבוד :)
הא, בנוגע לסרט. לכי לראות אותו, הוא חמוד. אני לא זוכרת אם הוא טוב כמו הספר אבל הוא בהחלט לא גרוע ודרך אגב, אמה ווטסון (הרמיוני ג'ינג'ר) משחקת שם את פאולין :)

--------------------
טוב, אז חתימה מושקעת אין לי... אופס.
זאת חתימה מוקדשת אבל, היא מוקדשת לשתי הסיבות שאני עוד בפורטל דייזי וליליקה.
הא, ואם לא הייתי פוחדת שאני לא אזהה את המשתמש של עצמי אם אני אחליף כינוי הייתי משנה לחתול.
או דלפי.

תודה.

---------
פורסם ב: Dec 7 2017, 08:32 AM
צטט הודעה

קוסם מצטיין

פרטי משתמש
חרמשים: 16397
משתמש מספר: 54053

היי סיוון, הסיקור שלך מקסים אבל לצערי חוות הדעת לא עומדת באורך המינימום - האריכי אותה בבקשה כך שתהיה באורך של לפחות 5 שורות. כשאת גומרת תשלחי לי הודעה פרטית \ תגיבי כאן :)

--------------------

שחר - מנהלת פורום ספרים - טבעונית - אשמת הכוכבים - משחקי הרעב - אליסיה קארה - חסרת חיים - בפרישה

---------
פורסם ב: Dec 7 2017, 15:48 PM
צטט הודעה

קוסם מצטיין

פרטי משתמש
חרמשים: 16397
משתמש מספר: 54053

כל הכבוד שתיקנת את הסיקור! מתווסף ללינקייה happy.gif

--------------------

שחר - מנהלת פורום ספרים - טבעונית - אשמת הכוכבים - משחקי הרעב - אליסיה קארה - חסרת חיים - בפרישה

---------
0 משתמשים צופים באשכול זה (0 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושא
הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

מממנים

ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
8199 19092 19396 19819

פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2024 - 2007