האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

הבית הזוכה בתחרות הבתים לשנת ההיפוגריף 2024 הוא...

נושא נעול פרסם נושא חדש פרסם סקר

• פרסי ג'קסון - הגיבור המושלם? \ דיון •, הכנס הוירטואלי של הפורטל
פורסם ב: Dec 12 2017, 20:50 PM
צטט הודעה

Blink, and the years fall away like leaves

פרטי משתמש
קבוצה: אחראית תוכן
חרמשים: 94521454
מגדר:female
משתמש מספר: 57621
חפצי המשתמש: צפה

* מכיל ספויילרים לפרסי ג'קסון ולסדרות ההמשך שלו.

User Posted Image

מי לא אוהב את פרסי? הוא הגיבור הראשי של הסדרה, הוא יפה תואר לדעת רבים (אפילו אנבת' מודה בזה, אבל אל תספרו לו שהיא אמרה את זה), הוא ניצח כל כך הרבה מפלצות והציל את העולם כל כך הרבה פעמים... הוא ממש מושלם, לא ככה? אולי אפילו יותר מידי מושלם.

פרסי הוא בן של אחד משלושת הגדולים - דבר שבהתחלה אולי נשמע רע, אבל מהר מאד מתברר שזה הופך אותו לחזק במיוחד. יש לו יכולות רבות של שליטה במים, דיבור עם סוסים, לנשום מתחת למים, לנווט כאשר הוא על סירה, ליצור רעידות אדמה (חלשות משל בני האדס, אך רעידות אדמה), לעמוד בחום רב, וכל זאת בלי לציין את העובדה שהנקודה הכי חלשה שלו, התכונה שעלולה להביא אותו למפלה, היא שהוא תמיד ילחם ויקריב את עצמו למען החברים שלו.

לא קשה להבין מדוע פרסי נשמע כמו גיבור מושלם. אולי הוא בעייתי מבחינות אחרות, ואולי הוא לא התלמיד הכי טוב שיש, אבל כאשר מדבר על יכולותיו והאופי שלו כגיבור - הוא הכי טוב בשטח. יש לציין כי על דמויות רבות של ריק ריירדן נאמר כי הן דומות לפרסי מבחינת האופי שלהן כגיבורות, ובהתחשב באיך שפרסי מוצג, זה לא כל כך מפתיע. כמובן שבכל סדרה צריך גיבור חזק וטוב, אבל במקרה של פרסי זה מרגיש כאילו הוא מעט יותר מידי מושלם.

1) האם לדעתכם טענה זו היא נכונה? האם פרסי הוא באמת גיבור מושלם?
2) איזה תכונה לדעתכם היה ניתן להדגיש יותר \ להוסיף לפרסי כדי שלא יהיה כך?
3) אם לא פרסי, האם לדעתכם יש דמות אחרת בסדרה שמוצגת כמושלמת בתור גיבורה?

על השתתפות בפאנל יקבל כל משתתף 4 כרטיסים.

--------------------
חלי - 23 - את\היא - אחראית תוכן - א. שנה"ל, הנהלת הפורומים והאתר לשעבר - My Logic

User Posted ImageUser Posted Image

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
פורסם ב: Dec 12 2017, 21:30 PM
צטט הודעה

So tell my friends that I'll be over here

פרטי משתמש
קבוצה: גריפינדור
חרמשים: 9443
מגדר:male
משתמש מספר: 58753

דיונים שכל כך מתבקשים שיקבלו תשובה על ידי.
1) לדעתי הטענה הזו לא נכונה. האמת שפרסי מתחיל קצת לעצבן אותי כי הוא כל הזמן הבוס, נותן פקודות, החזק, המנהיג והנקודה הכי בולטת בספרים. לפרסי אמנם יש המון תכונות טובות, אבל הפגם שלו לא מספיק מאזן את זה.
2) לדעתי היו צריכים להוסיף לפרסי חוסר הקבה, כי בכמה קטעים בספרים זה קורה, הוא עושה מה שלא אומרים לו ודברים מתפקששים(לוב), אפילו אם הם מסתדרים בסוף, הם כמעט תמיד מתפקששים.
3) אממ כן, למשל, הייתי אומר לוק קסטלן, אמנם הוא נראה כנבל לאורך כמעט כל הדרות אבל בסוף הוא באמת יצא גיבור וכולם שינו את דעתם שהוא ליטרלי יכול להיות גיבור מושלם.
הדיון הזה מדהים :)

--------------------

ראיין/תומר || הוא/אתה || מנהל הקלחת הרותחת & ראש בית גריפינדור בדימוס || פרשתי

איש אשכולות של ממש

---------
פורסם ב: Dec 13 2017, 21:49 PM
צטט הודעה

A Cat With A Hat In A Hat

פרטי משתמש
קבוצה: סלית'רין
חרמשים: 2522
משתמש מספר: 62302

אני אישית חושבת שפרסי הוא לא גיבור מושלם, כי לדעתי, אם הוא באמת היה הגיבור המושלם הוא היה שם לב לזה ומכיר בעצמו בתור חצוי מיוחד יותר מאחרים ושהוא גיבור וכאלה, כי מתי שאתה מושלם קשה להתעלם מזה. עכשיו פרסי עושה בדיוק ההפך. הוא תמיד מנסה להוציא את את עצמו כמו כולם ולא מכיר בזה שהוא גיבורי מדהימי. חוץ מזה, לפי הטענה של שלושת הגדולים, ניקו, תאליה וג'ייסון חזקים בדיוק באותה מידה, מה שהופך אותך גם לגיבורימים מדהימימים.
אני לא חושבת שצריך להוסיף או להוריד לו תכונה כלשהי, כי פרסי מושלם כמו שהוא ואסור להרוס מושלמות. וחוץ מזה, כמו שאמרתי, הוא לא כזה גיבורי מדהימי.
אין כזה דבר גיבור מושלם, אבל רציני זה בטח היה ג'ייסון כי כאילו. הוא מושלם. בקטע מעצבן, אבל מושלם. אני שונאת אותו, מתעבת אותו, אבל אם אתם רוצים גיבור מושלם, זה ג'ייסון. גיבור מושלם ומעצבן שכמותו 3:

--------------------
"Magic isn't just a performance art, it's also a way of thinking. Many things in this world seem simple at first glance but play host to all sorts of secrets if you look deeper."

my name is not Ian but ok
he/him
Danganronpa|League of Legends|OMORI|The Owl House|Project Sekai

User Posted Image

---------
פורסם ב: Dec 14 2017, 15:15 PM
צטט הודעה

so long, and thanks for all the fish!

פרטי משתמש
חרמשים: 17427
מגדר:
משתמש מספר: 50775

#ובכן, כן. לאחרונה גמרתי לקרוא את סדרת גיבורי האולימפוס ואני חושב שהיא הרבה פחות טובה מהסדרה על פרסי ג'קסון, כי בסדרה על פרסי הם התמקדו על פרסי, מה שאומר שהם התמקדו גם על החולשות שלו. אבל בגיבורי האולימפוס זה יוצא משליטה. הוא מוצג כדמות מושלמת ובלתי מנוצחת.

#אני חושב שמשהו כמו נקודת חולשה שהיא שכשהוא שולט בהרבה מים בבת אחת הוא כמעט מת הייתה יכולה להיות תוספת שתדלל במקצת את היותו "מושלם".

#ריינה. היא מוצגת כבלתי מנוצחת ומושלמת בכל צורה. הכוחות שלה מופרזים והיא פחות או יותר מכונת לחימה ענקית.

--------------------
אופיר

".you keep using that word. I don't think it means what you think it means"
סלית'רין גאה (אך גריפינדור באתר), נצנצים זה מלכלך, וחד הקרן רצח את הגבינה.
אם למישהו בא להוסיף טקסט לחתימה היבשה שלי, תשלחו לי בה"פ.

---------
פורסם ב: Dec 16 2017, 16:46 PM
צטט הודעה

קוסם סטודנט מעולה

פרטי משתמש
חרמשים: 160758
מגדר:female
משתמש מספר: 61264

לדעתי פרסי הוא לא גיבור מושלם. אני בדיוק סיימתי את הספר הראשון בסדרת גורלו של אפולו, וגיליתי שזה הרבה יותר מעצבן אותי הצורה שריק כותב כשהסיפור מתמקד בדמות אחת והצורה כשהוא מתמקד בכמה דמויות. כשהוא התמקד רק בפרסי, הוא הראה רק את החוזקות שלו. וזה הדבר הכי מעצבן בעולם.

לדעתי התכונה היא זה שיש לו מזג חם. כולם יודעים שהוא מתעצבן מהר, וזה קצת מעצבן שלא מתמקדים בזה.

לדעתי הדמות היא כירון. כולם יודעים מהן החוזקות ומהן החולשות שלו. הוא לא מפחד להביע צער ואת הרגשות שלו.

--------------------

User Posted Image

So don't be afraid to let them show
Your true colors
True colors are beautiful
Like a rainbow

---------
פורסם ב: Dec 16 2017, 22:09 PM
צטט הודעה

אני רץ

פרטי משתמש
קבוצה: הפלפאף
חרמשים: 6919
משתמש מספר: 55254

לא, לדעתי הוא לא גיבור מושלם - למרות שהוא כן מוצג ככה. כאילו, ריק טוב בהרבה דברים, אבל הוא לא טוב בלהוציא את הדמויות שלו לא טובות - כלומר, פרסי כמעט יותר מדי מושלם. אפילו הפגם שלו הוא שהוא שם את החברים שלו לפני עצמו - מושלם למדי, לא? זה הגיע למצב שאני לא אוהב לקרוא את הקטעים של פרסי, כי כל הקטעים שלו מוציאים אותו בצורה הכי טובה שאפשר - למרות שלמעשה, הוא לא. יש לו הרבה מאוד קטעים שקצת הורסים את זה, אבל מחופים מיד אחר כך - נניח, הגאווה של פרסי לפעמים יכולה קצת לעוור אותו (יש לי כמה דוגמות לזה, אבל זה בקטעים קיצוניים למדי), ומשהו שמבחינתי הוא בלתי נסלח. כלומר, בלתי נסלח שריק לא התייחס לזה יותר. העובדה שפרסי שבר לניקו את הלב במשך המון, אבל המון, זמן.
לדעתי אפשר, כמו שאמרתי, להדגיש קצת את הקטע של ניקו ופרסי - לא הייתה לזה יותר התייחסות, וחבל, כי התייחסות כזאת הייתה יכולה להוציא את המיטב מהסיפור, גם אם לא את המיטב מפרסי. עוד משהו שיכולים להדגיש בו הוא את הקטעים הקיצוניים למדי, שהגאווה של פרסי קצת הרסה לו.
כן, נראה לי שג'ייסון. ב"גיבורי האולימפוס", מתעסקים המון בעובדה שג'ייסון הוא הפראיטור הכי טוב שהיה לרומא החדשה, הלוחם הכי טוב, הכי נאה, נהדר, מקסים. מושלם. גם לו יש המון פגמים, שאם ריק היה מתמקד בהם רק קצת יותר, הוא היה יכול להפוך את הדמות של ג'ייסון לקצת יותר מציאותית.

--------------------
דור פז || הוא/אתה || ENFP || יוני בלוך || חולדות || כותב לפעמים || 🍀

User Posted Image User Posted Image User Posted Image

Head of the Priest Class | Li'l Ultimate Art | The Warrior of Hope

עיניים על הדף
אזניים פה ואף
עצוב להתגורר
בראש המשורר

User Posted ImageUser Posted ImageUser Posted Image

---------
0 משתמשים צופים באשכול זה (0 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושא
נושא נעול פרסם נושא חדש פרסם סקר

מממנים

ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
53 285 302 100

פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2024 - 2007