האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

הבית הזוכה בתחרות הבתים לשנת ההיפוגריף 2024 הוא...

חוקי הפורום 

הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

ביקורת // הנזירה (2018)
פורסם ב: Sep 7 2018, 19:49 PM
צטט הודעה

Believers Never Die

פרטי משתמש
קבוצה: מנהלי פורומים
חרמשים: 179885
מגדר:female
משתמש מספר: 30194
חפצי המשתמש: צפה

User Posted Image
ביקורת - הנזירה 2018

הביקורת מציגה תכנים של סרט אימה. 16+

שם הסרט: The Nun - הנזירה
ז'אנר: אימה, מתח
במאי: קורין הארדי
שחקנים: טאיסה פרמיגה, דמיאן ביצ'יר, ג'ונאס בלוקט, בוני ארונס
שפה: אנגלית
שנת יציאה: 2018
אורך הסרט: 96 דקות (שעה ו-36 דקות)
תקציר: כומר אשר צד כוחות אפלים ונזירה לפני תפילת נדריה נשלחים על ידי הוותיקן לחקור את מותה של נזירה במנזר ברומניה. רק עם בחור צרפתי שהם נעזרים בו, הם מתעמתים לבדם עם שד זדוני בדמות נזירה אשר מאיימת על טוהר המנזר.
הבהרה: הסרט מופיע לפני הסרט "לזמן את הרוע 2" מבחינת קו הזמנים בעלילה.

פוסטר:
User Posted Image

ביקורת על העלילה:
אחחחח מאיפה להתחיל? כמה זמן חיכיתי לסרט הזה, סוף סוף סרט אימה שעומד בסטנדרטים שלי. אהבתי את העלילה מאוד. העובדה שהיא מתחברת לעלילה של סרט אימה אחר רק עושה אותו יותר שווה ויותר מעניין, זה פלוס ענק לסרט. אין ספק שהעלילה בנויה היטב, מכל הבחינות, הסרט על רמה ומציב רף גבוה מאוד לבאים אחריו. קשה לי להאמין שיצליחו בשנים הקרובות להכין סרט אימה שיהיה יותר טוב מהנזירה, ייקחו כמה שנים טובות למצוא את הסרט החדש שיעבור את הרף שלי. אין פלא שאני הולך לראות אותו בעוד שעה בפעם השנייה בקולנוע, הוא ממכר בטירוף!
ביקורת על הדמויות:
ארבעת הדמויות הראשיות.
הדמות הראשונה, הנזירה איירין. הדמות האהובה עליי בסרט הזה. מעבר לזה שבחרו לה שחקנית יפה הורסת, מה שמוסיף למשיכה לדמות, היוצרים נתנו לה אופי מושלם לסרטי אימה. האופי הסקרני, חוסר הפחד, הנחישות, כל התכונות שחשוב שיהיו בתוך דמות שנאבקת בסרטי אימה. אין משהו בהתנהגות או באופי או במראה של הדמות שפסחו עליו. אין מילים. 10/10.
הדמות השנייה, הכומר בורק. הכומר מייצג את הדמות האבהית בסרט, תיארו את מערכת היחסים האבהית שלו עם הנזירה בצורה יוצאת מן הכלל. רואים את הדאגה, את המאבק בשבילה, את כל מה שבונה מערכת יחסים מצוינת בין הורה לילד. אם כי הכומר והנזירה לא באמת בני משפחה, אבל מערכת היחסים המיוחדת שלהם מזכירה לנו משפחתיות. הוא תמיד שואף גבוה ואין ספק שבלעדיו כל המשימה הייתה נכשלת עוד לפני שהיא התחילה.
הדמות השלישית, מוריס "פראנצ'י". על שמו של מוריס אנו מגלים רק בסוף הסרט, אך במהלך כל הסרט הוא נקרא בכינויו "פראנצ'י". הוא ליצן החצר, נדלק על הנזירה ומאוחר יותר גם מציל את חייה .(ספוילר נחוץ ובלתי נמנע. מסומן בצהוב!) עוזר לנזירה ולכומר למרות הפחד שלו. דוגמה מצוינת לדמות אמיצה, גיבור אמיתי, הגבורה והאבירות נוטפות ממנו בכמויות. אני אומנם פחות מתחבר לדמויות כאלה, אבל אין צל של ספק שהוא בנוי נהדר. כל פרט על הדמות הזאת מדוייק להפליא, מרגיש כאילו אנחנו בקלות היינו יכולים להיות במקומו. אווירה בדמות שלוקחת את הצופה לחוויית צפייה מטורפת.
הדמות הרביעית, השד "ואלק". אהבת חיי השנייה אחרי הנזירה איירין. דמות מצמררת, מדהימה בצורה שאי אפשר לתאר. אחד מהאנטיגוניסטים הכי מתוחכמים שיצא לי לראות בסרטי אימה. שד שמתלבש כמוך וחי בתוכך בלי שתדע על כך. איזו הברקה! פשוט גאונות! אם למישהו יש ספק לגבי הדמות של ואלק, שימחוק אותה מיד. דמויות כאלה נדיר שרואים בסרטי אימה היום, שעם הזמן לאט לאט נעשים יותר ויותר צפויים ושגרתיים. ואלק הוא דמות ששוברת תקרת זכוכית.
ביקורת על הז'אנר:
המתח מורגש בצורה חדה מאוד לאורך כל הסרט. כל מי שיצפה בו יצטמרר ללא ספק. האימה לא מאכזבת ואפילו עונה על הציפיות שלי, זה כל מה שרציתי לקבל כפריק אימה, ויותר מזה!
ביקורת על השחקנים:
נתחיל מטאיסה - הנזירה. בחורה מוכשרת, צעירה בת 24 שנותנת את כל הנשמה שלה, אפשר לטעות ולחשוב שהיא כבר כמה עשורים מתעסקת במשחק. בחורה מהממת, יפה מאוד, פנומנלית, בעלת נשמה שחקנית. אין ספק שהיא נולדה לשחק. הדבר הכי טוב שקרה לסרט הזה, זו היא. בלעדיה הסרט היה יורד ברמה אחת לפחות, אין לתאר את העוצמה שהיא הוסיפה לסרט.
דמיאן - הכומר. שחקן נהדר, יכול קצת להשתפר בקטעים מסויימים במשחק שלו, אך התאים בצורה כמעט מדוייקת לגמרי לדמות שלו. חוץ מכמה טעויות קטנות שאני לא מחשיב כי אלה דברים שעלולים לקרות לכל אחד. בגדול הוא אחלה.
ג'ונאס - פראנצ'י. עשה את העבודה שלו כמו שצריך בסרט. שחקן טוב מאוד. אין ספק שהוא נתן מעצמו המון למען הסרט. מעבר לזה אין מה לתאר בו, הוא שחקן שגרתי.
בוני - השד. בחורה קצת מלחיצה, מישהו צריך לציין את זה. אבל היא משתמשת בזה בדיוק לצרכים שלה. היא מתוחכמת בדיוק כמו הדמות שלה. היא יודעת מה היא צריכה לעשות והיא תמיד צולחת כל משימה על הצד הטוב יותר. גם בסרט שיצא לפני הנזירה, "לזמן את הרוע 2", היא ביצעה את התפקיד של ואלק בצורה מרשימה עד מאוד. הכישרון נוטף ממנה, אין כל צל של ספק שהיא תמשיך להפתיע אותנו בעוד תפקידים כישרוניים בעתיד.
ביקורת על המסרים:
בתור נוצרי, אני לא יכול שלא להתחבר למסרים בסרט. כל האלמנטים של הנצרות מופיעים פה, האמונה הנוצרית היא בסיס הסרט. הסרט נותן דרייב לאנשים יותר להאמין ויותר לתלות תקווה באלוהים. אין אדם מאמין שיכול להתנגד למסר שכזה.

תמונות מהסרט:
User Posted Image
הנזירה איירין

User Posted Image
הכומר בורק

User Posted Image
מוריס "פראנצ'י"

User Posted Image
השד "ואלק"

User Posted Image
מימין לשמאל: הנזירה איירין, האב בורק, ופראנצ'י נכנסים למרתף בו נמצא ואלק

User Posted Image
הנזירה איירין מסיירת לבד במרתף

User Posted Image
"Finit hic Deo"
בעברית: "אלוהים נגמר כאן"
השלט בכניסה למרתף של ואלק

הטריילר לסרט:

הדירוג שלי לסרט הזה: 10/10.
מומלץ בחום, אין דברים כאלה.
לכו מהר לקולנוע לפני שיהיה מאוחר מידי, תראו את הסרט בבית כשיגיע לאינטרנט.
העיקר שתראו את יצירת המופת הזו.

--------------------

User Posted Image

They say the captain goes down with the ship"
"?So when the world ends will God go down with it
Fall Out Boy —

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
פורסם ב: Nov 21 2018, 17:03 PM
צטט הודעה

Eat Your Salad

פרטי משתמש
קבוצה: סלית'רין
חרמשים: 543479
מגדר:female
משתמש מספר: 41708
חפצי המשתמש: צפה

כל הכבוד על הביקורת!
היא כתובה כמו שצריך, מפורטת והאשכול אסתטי. אין מה להגיד - אתה יודע לכתוב ביקורות סרטים. בתור אחד שלא מת על אימה אני לא מתכנן לראות את הסרט, אבל אני מאמין שחובבי אימה שיתקלו באשכול הזה ישמחו לראות אותו.
כבר מוסיף ללינקייה happy.gif

--------------------

הגר החיה >>>>>> הגר המתה

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
0 משתמשים צופים באשכול זה (0 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושא
הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

מממנים

ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
35 195 210 10

פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2024 - 2007