האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

הבית הזוכה בתחרות הבתים לשנת ההיפוגריף 2024 הוא...

הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

מפסיקים לאכול? / דיון
פורסם ב: Dec 9 2017, 15:28 PM
צטט הודעה

Don't lose your HEAD

פרטי משתמש
קבוצה: מסדר מרלין
חרמשים: 99157
מגדר:female
משתמש מספר: 61427
חפצי המשתמש: צפה

*שימו לב, נושא הדיון אינו קל.
מפסיקים לאוכל?
דיון

במדינת ישראל ובכלל אפשר לשמוע על נשים בעיקר נעורת מתבגרות שרוצות להרזות. הרי מי באמת לא רוצה להרזות?
עם כול הלחצים החברתיים היום, וההשפלות שנוגעות בעיקר לבנות מתבגרות בקרב מראה גופן. כלומר, אפשר לשמוע במקומות רבים בעולם שנערות מכניסות לגופן פירור ביום, ואף לא אוכלות זמן ממושך והכול בכדי לא לסבול מהלחץ החברתי, חרמים, השמצות וכנטות כגון: "את שמנה", "תפסיקי לאכול" וכדומה.. המקרים הלאו לא חדשים לאף אחד, אך גם לא נפסקים. ויש אף נערות ונערים שמתאבדים בגלל הלחצים הללו. נערים שהיו בריאים וחזקים הופכים לגוש עצמות עם מעט עור. אך הדברים הללו לא קורים רק בגלל לחצים חברתיים. לא מזמן קראתי כתבה על נערה, בת 18 ושמה "מרגריטה ברביירי". היא בסך הכול רצתה להיות רקדנית בלט, להגשים את חלומה. אך נראה שזה לא היה דבר פשוט כל כך. כאשר הגיעה מרגריטה לסטודיו ריקוד בגיל 13 המאמנת שלה תמיד הייתה צועקת ונוספת בה על כך שהיא שמנה מידי, מה שלא היה נכון אך מרגריטה האמינה בכך. לאחר כמה חודשים הפכה מרגריטה מנערה יפיפייה, מלאת חיים ושמחה. היא הייתה ההפך הגמור, היו ימיים שהיא לא אכלה כלל, היא נראתה מזעזעת. המראות היו קשים, אך היא המשיכה להאמין שהיא שמנה. חמש שנים מאז שעלתה לה המודעות כיצד היא נראית במזל הצליחה לנצח את המחלה האיומה. אך לנצח את המחלה "אנורקסיה" זה דבר קשה והסיכויים להצלחתו נמוכים.
זה גם הזכיר לי את המערכון של "זינה" בסדרה אנחנו במפה. אומנם הכול שמה מבוים ומיועד לבידור בלבד, אך זה גם יכול להיות מאוד מציאותי. זינה, מאמנת התעמלות אמנותית מאמנת את הבנות על ימין ועל שמואל. אחד מהמערכונים מראה כיצד זינה שוקלת את הבנות וכאשר היא מגיעה ל"נטשה(נטע)" היא עומדת המומה ואומרת, "בנות, יש לנו פה היפופוטם". כמובן שבמערכון עצמו לא נראה שנטשה נפגע במיוחד, אך במציאות זה דבר שיפגע ויורד את הביטחון מאוד ואף יגרום למעשים קיצונים.
הקישור לכתבה:
‘הילדה הכי יפה בכיתה’

1) מה דעתכם על המצב הזה? האם יש דרך שאפשר למנוע מאנשים להגיע אליה?
2) מה דעתכם על המערכון של זינה ב"אנחנו במפה"?
3) האם אתם מכירים או נתקלתם באנשים שנכנסו למצב שכזה?

דיון פורה ומהנה

--------------------

אורטל
- דברים בשפע לשעבר - ביוש -

User Posted Image
לפעמים כשאת חוטפת סטירה, הפנס בעין מאיר לך את הדרך

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
פורסם ב: Jan 3 2018, 20:29 PM
צטט הודעה

אני רץ

פרטי משתמש
קבוצה: הפלפאף
חרמשים: 6919
מגדר:male
משתמש מספר: 55254

1. אוקיי, אז אני חושב שזה לגמרי מזעזע שהחברה שלנו הידרדרה למחשבות כאלה על משקל. כלומר, אני מבין, להיות מלא או משהו כזה זה לא נחמד, ורוצים להוריד במשקל - אבל זו צריכה להיות החלטה של האדם שרוצה לרדת במשקל, לא של מי שאומרים לו שירד במשקל כי הוא נראה נורא וכו'. נניח, אצלי בכיתה, גם - כל הזמן הבנות אומרות אחת לשנייה "יא שמנה" או דברים בסגנון הזה, ואני מבין שהן עושות את זה בצחוק אבל זה לא צחוק. זה באמת יכול לפגוע במישהי ולגרום לה להרגיש לא טוב עם עצמה - כמו שקרה לפני כמה שנים עם רוני (שם בדוי), ילדה מהכיתה שלי שילד אחר העיר לה שהיא ממש שמנה. היא בקושי אכלה אחר כך, והיא ממשיכה לנסות להרזות עד השנה (זה קרה בכיתה ה'; אנחנו בכיתה ח'). באמת שהיא כבר רזה והיא לא צריכה לעשות את זה, אבל היא בכל זאת עושה את זה, והכול באשמת אותו ילד שרק רצה קצת בידור.

2. "אנחנו במפה" זו סדרה סאטירית, אז אני מתייחס למערכון הזה לא בתור לעג לנושא, אלא בתור ניסיון להפוך אותו למעין מראה שתשקף לנו את מה שקורה בחוגי הריקוד וההתעמלות האמנותית, שבחלקם, ממש כמו במערכון עצמו, מונעים מהמתעמלות/מתעמלים/רקדניות/רקדנים לאכול מאכלים משמינים. בעצם, בכל המערכונים של זינה רואים שהיא מעירה לבנות כל הזמן על מה שהן אוכלות, כמו המערכון שדיברו בו על זה שמצאו באחד מהתיקים של הבנות גלעין של משמש (נראה לי לפחות שזה מה שקרה). אז כן, לסיכום, אני חושב שהמערכון עצמו יועד יותר למקום הסאטירי ופחות למקום הפוגעני.

3. אם נתקלתי במשהו בסגנון? אני חושב שציינתי את זה קודם, כשדיברתי על אחת הבנות מהכיתה שלי בסעיף אחד. מצטער אם זה לא היה מתאים לשאלה, פשוט לא שמתי לב לסעיף הזה וזה די התקשר לי לנושא של השאלה הראשונה.

--------------------
דור פז || הוא/אתה || ENFP || יוני בלוך || חולדות || כותב לפעמים || 🍀

User Posted Image User Posted Image User Posted Image

Head of the Priest Class | Li'l Ultimate Art | The Warrior of Hope

עיניים על הדף
אזניים פה ואף
עצוב להתגורר
בראש המשורר

User Posted ImageUser Posted ImageUser Posted Image

---------
פורסם ב: Feb 22 2018, 11:56 AM
צטט הודעה

סוהרסן

פרטי משתמש
קבוצה: רייבנקלו
חרמשים: 14303
מגדר:
משתמש מספר: 54344

1. המצב הזה הוא נורא. אבל העניין הוא, שזה אף פעם לא נגרם רק מהערות על המשקל. יש עוד כל מיני גורמים - סביבתיים,חברתיים, תרבותיים. המחלה לא נגרמת מהערה אחת - היא נגרמת מהתעללות כלשהי, אשמה, חרדות. כאילו המוח אומר ״ את לא טובה מספיק, את לא מתחשבת מספיק, את לא רזה מספיק....״ . באיזשהו מקום, צורת החשיבה היא ש״אם אני ארזה, הבעיות ייעלמו״ . וזה לא נכון.
הרבה פעמים היא מגיעה בנוסף להפרעות אחרות - דיכאון, חרדות, אובדנות, ocd ועוד.
2. המערכון של זינה ב״על המפה״ הוא מחריד. אבל יש גם הרבה כתבות באתרי נוער בסגנון של: ״איך להוריד את המשקל העודף שהעלינו בחגים״, שהם יותר תורמים לדימוי עצמי נמוך.
3. אני הגעתי למצב הזה. בין יתר ההפרעות הנפשיות, אני גם אנורקסית. נכנסתי לאשפוז, עליתי במשקל והכרתי עוד הרבה בנות במצב הזה.

--------------------
אחרי שנתיים בערך שלא הייתי...
חזרתי,
ואני פה בשביל להישאר!

---------
פורסם ב: Jun 11 2018, 08:39 AM
צטט הודעה

מוגל

פרטי משתמש
קבוצה: סלית'רין
חרמשים: 657
משתמש מספר: 68071

זה לפי דעתי מזעזע. החברה שלנו הופכת להיות ככ שטחית וחיצונית. מזעזע

--------------------
User Posted Image

---------
פורסם ב: Jul 30 2018, 11:50 AM
צטט הודעה

קוסם מצטיין

פרטי משתמש
קבוצה: הפלפאף
חרמשים: 1817
משתמש מספר: 61545

1. המצב הוא באמת נוראי ויש הרבה מאוד בנות שהגיעו למצב הזה על ידי טיפוח דימוי גוף שגוי. ילדה קטנה שמשחקת כל היום בברביות,רואה דוגמניות רזות עם עצמות לחיים בולטות ומהממות ועם מותניים צרות רוב הסיכויים שהיא תראה את עצמה כ'שמנה' ו'מכוערת'. בנוסף,גם העידן שלנו מקדש את אידיאל היופי אבל בחורות נתונות ללחץ הזה במיוחד.המפרסמים מטפטפים לנו לראש "אם את לא רזה אז את לא יפה ואם את לא יפה אף אחד לא ירצה אותך!" לפחות בגיל ההתבגרות

2. אנחנו על המפה זאת תוכנית סאטירית (וסטארית) שמתבססת על מקרים אמיתיים ומציגה אותם בצורה קומית אך מביאה אותם לתודעה הציבורית. בחוגי התעמלות אומנותית זה בהחלט קורה.

3.כן,יש לי גם משהו כזה בסגנון.כשהייתי קטנה הייתי רואה מלא ווינקס,מי שמכיר יודע שהווינקס רזות בצורה מפחידה עם מותניים בעובי של עיפרון,פנים יפות,חזה גדול ורגליים ארוכות ורזות מאוד.מאוד רזות. אני מאוד הושפעתי מזה,הייתי מסתכלת במראה והייתי רואה ילדה עם רגליים בעובי של פיל. פעם אחת אני הלכתי ברחוב וראיתי אישה עם רגליים שמנות (כן אני יודעת.) ואז אני שאלתי את אמא שלי אם ככה הרגליים שלי נראות והיא הייתה בשוק. הייתי בת 7. זה לא טבעי שאני אחשוב על דברים כאלה. אבל עכשיו אני יודעת שיש לי רגליים ממש רזות אבל זאת בעצם הוכחה על ההשפעה של הטלוויזיה על דימוי הגוף.

*BOOM*
I REST MY CASE AGAIN

--------------------
דאב^ אשת שרת הקסמים^ 20 ^לנה דל ריי^ סקרימינג טריז^ הפיקסיז^

User Posted Image

It's the strangest life I've ever known - Jim Morrison

---------
פורסם ב: Aug 5 2018, 16:07 PM
צטט הודעה

מוגל

פרטי משתמש
קבוצה: גריפינדור
חרמשים: 1005
מגדר:
משתמש מספר: 68401

צונזר

--------------------
[B]עדי יהליקס
[/B]

בת 17 | נתניה | ים | ספרים | חילונייה | בת להורים גאים (הומואים) |
סקס בנשמה | רותם סלע ואמה ווטסון | נועה קירל ואנה זק

---------
פורסם ב: Aug 10 2018, 11:21 AM
צטט הודעה

Blink, and the years fall away like leaves

פרטי משתמש
קבוצה: אחראית תוכן
חרמשים: 94521454
משתמש מספר: 57621

עדי יהלי יהליקס,
התגובה שלך מעודדת הפרעות אכילה ובנוסף לכך את מתחזה לאדם מפורסם, לכן תגובתך צונזרה.
המשך גלישה נעימה ודיון מעמיק :)

--------------------
חלי - 23 - את\היא - אחראית תוכן - א. שנה"ל, הנהלת הפורומים והאתר לשעבר - My Logic

User Posted ImageUser Posted Image

---------
פורסם ב: Aug 24 2018, 23:58 PM
צטט הודעה

סוהרסן

פרטי משתמש
קבוצה: גריפינדור
חרמשים: 12597
מגדר:
משתמש מספר: 64296

1. לפי דעתי, המצב הזה פשוט מזעזע. הוא נגרם מהחתירה התמידית ליופי, ואני חושב שבעיקר מהידוענים/ ידועניות בארץ ובחו"ל, שעושים ניתוחים ללא כל צורך- סתם כדי להגדיל את השפתיים, להרים את עצמות הלחיים ולהפוך לאידיאל היופי של המערב. לאחרונה גם ראיתי סרטונים של בנות (בעיקר אסיאתיות) שמדביקות לעצמן את הלחיים עם סלוטייפ ומורחות חומרים על האף כדי לשנות את צורתו- רק כדי להתאים את עצמן לאידיאל היופי. אם לא היו פתוחות בפנינו כל כך הרבה אפשרויות לשנות את המראה ואת הגוף, ואם הסלבריטאים שלנו היו עסוקים בניצול ההשפעה שיש להם לדברים טובים במקום להליכה לטקסים בשמלות מפונפנות או חליפות במחיר שיכול להאכיל משפחה לשבוע, היינו במקום הרבה יותר טוב. אם היינו אוסרים על טיפולי היופי המזעזעים האלו, שמזריקים לאנשים חומרים לפנים רק כי הם לא מרוצים מהצורה של השפתיים שלהם, היינו במצב הרבה יותר טוב. כיום, להיות יפה זה להביט במראה ולראות את כל הצלעות של עצמך- אבל העיקר שאת רזה. לא לראות את הפנים האמיתיות שלך- אבל העיקר שלפי דעת הקהל את יפה. יופי אמיתי מגיע מהאישיות, ולא מהמספר שעל המשקל. ואת זה, הרבה בנות שוכחות לזכור.
2. כפי שרוב המשתתפים בדיון אמרו, "על המפה" זוהי תכנית קומית שמטרתה להציף את הבעיות, או האמיתות המזעזעות של החברה שלנו, לפני השטח, אך לא לעשות זאת בצורה קשה וכואבת אלא בדרך יותר קלילה והומריסטית שתחדור לתודעה של אנשים. לצערי הרב, המצב הזה קיים. יש בבתי החולים מחלקות לאישפוז לטווח ארוך של נערים ונערות שהפסיקו לאכול ולא מצליחים להמשיך. אני חושב שזה שהמערכונים של זינה מציפים את הנושא הזה והוא מגיע לדיון, אפילו כאן, זה מראה שהשינוי יכול לבוא, אם רק נאפשר לו להגיע.
3. למזלי הרב, מעולם לא נתקלתי במצב של בנות שממעטות לאכול כי הן חושבות שהן שמנות. כן, קראתי כתבות רבות בנושא, על אנורקסיות שאף התראיינו לתקשורת וסיפרו על החוויות שלהן, כתבות שתמיד סיימתי עם דמעות. אני חושבת שצריך להתייחס לנושא הזה יותר, ואפילו להגדיל את התקציב של מחלקות שמאשפזות אנשים עם הפרעות אכילה., כי לפי מה שקראתי יש 10 מיטות על 50 חולים, ויש המון ממתינים שעלולים להיות בסכנת חיים. צריך להביא את הנושא הזה לסדר היום, ומהר.

--------------------
13 ¤כמעט צמחונית ¤ פסנתר¤ TWENTY ØNE PILØTS ¤ nirvana כותב ¤ בלי טלוויזיה ¤ קרמבואיסטית גאה ¤
פרשתי? פרשתי.

---------
פורסם ב: Aug 26 2018, 21:14 PM
צטט הודעה

Don't lose your HEAD

פרטי משתמש
קבוצה: מסדר מרלין
חרמשים: 99157
משתמש מספר: 61427

1.לגבי הנושא של האכילה לגמרי מסכימה איתך. אבל, לגבי הנושא של הניתוחים הפלסטים קצת פחות. תראי, יש אנשים שהדברים האלו באמת עוזרים להם ואם הם לא מגזימים כל כך ואם זה עושה להם טוב להראות שונה ויותר יפה לדעתם צריך שהם נראו בעזרת פלסטיק לא נוכל למנוע את זה. אני, אישית, לא אעשה ניתוחים פלסטיים אלא אם כן ויהיה מה שיגרום לי לעשות דבר כזה בגלל שחס וחלילה קרה משהו.
2. המערכון הזה דווקא נותן יחס לנושא וגורם לאנשים לשים לב כמה הוא חשוב ולא רק כמה זינה מצחיקה עם השיטות חינוך וההתנהגות שלה. הוא ממש עלה את הנושא למול העיניים של כל המדינה(לפחות מי שראה את הסדרה).
3. גם פה אני מסכימה איתך לגמרי שצריך להגדיל את התקציב כי ברגע שיש נערים/נערות/מבוגרים וכו' שלא מקבלים טיפול כמו שהם צריכים הם ברגע יכולים למות מהפרעות האכילה האלו.

--------------------

אורטל
- דברים בשפע לשעבר - ביוש -

User Posted Image
לפעמים כשאת חוטפת סטירה, הפנס בעין מאיר לך את הדרך

---------
0 משתמשים צופים באשכול זה (0 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושא
הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

מממנים

ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
35 195 210 10

פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2024 - 2007