האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

המבחנים המסכמים - כל הפרטים

קפיצה לעמוד (4) [1] 2 3 ... אחרון » קפיצה לעמוד V    ( עבור להודעה החדשה ביותר שלא קראת )
הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

שילוב חרדים בצבא || דיון, אשמח לשמוע את דעתכם (:
פורסם ב: Apr 8 2018, 21:39 PM
צטט הודעה

אני ואתה נשנה את העולם!

פרטי משתמש
קבוצה: גריפינדור
חרמשים: 2052
מגדר:female
משתמש מספר: 65434
חפצי המשתמש: צפה

שילוב חרדים בצבא || דיון

אז שלום לכולכם וברוכים הבאים לדיון שלי (:
הדיון הזה עוסק בשאלת הגיוס של החרדים לצבא ומהתוצאות של הכפייה/אי הכפייה לגיוס. מכיוון שזה נושא עדין ורגיש, בואו נשתדל כולנו לשמור על שפה נקייה ולהימנע מסטיגמות, דעות קדומות וגזענות.

מאז קום המדינה, רשות המדינה דנה בשאלת הגיוס של חרדים לצבא. רוב רבני החרדים לא תומכים בהליכה של החרדים לצבא, מכיוון שההליכה לצבא פוגעת בלימוד התורה של בחורי הישיבות. ישנה בעיה נוספת והיא: שהצבא הוא כמובן ציוני, כחלק מהמערכת המדינית וחלק מן החרדים נגד הציונות.
עד עתה, החרדים לא חוייבו ללכת לצבא וקיבלו פטור מן המדינה, למרות זאת - בשנים האחרונות התרחשה עלייה דרסטית בכמות המתגייסים לצבא מן הציבור החרדי ואף הותאמה להם מסגרת מתאימה ונוחה במיוחד בשבילם - גדוד "נצח יהודה".
בנוסף, רוב רבני הציבור החרדי כן ממליצים לבן ישיבה שלא מקדיש את חייו ללימוד התורה מהיום ועד הלילה ללכת לצבא.

הצעת החוק האחרונה שעלתה רוצה לחייב את כל האוכלוסייה החרדית להתגייס לצבא, בדיוק כמו כל מגזר אחר במדינה. על ההצעה הזו קמו מתנגדים רבים - כמובן המגזר החרדי וחברי הכנסת החרדיים שמאיימים להפיל את הממשלה אם יתקבל חוק הגיוס.

אני חושבת שלגייס את המגזר החרדי בכח יהיה טעות ואני אסביר למה. אני משייכת את עצמי למגזר הדתי לאומי, או יותר נכון החרד"לי (=חרדי לאומי) ובמשפחה שלי אנחנו מקפידים מאד על קיום כל המצוות בדקדוק. מצד שני, אנחנו לאומיים, ציוניים מאד.
רוב הציבור הדתי לאומי או החרד"לי מתגייס לצבא, למרות שגם לו חשוב לימוד התורה של בני הישיבות.
אני חושבת שבאופן פשוט חייב כל אדם מישראל להתגייס לצבא או לחילופין להתנדב בשירות הלאומי (אל תפתחו את זה כאן,) מכיוון שצה"ל הוא צבא העם וכולם מחוייבים לתרום את חלקם למען המדינה, כמובן - עם מסגרות מתאימות ומאפשרות, אך באופן כללי לדעתי כל אחד צריך לתרום את חלקו.

מצד שני, הציבור החרדי ברובו כיום מתנגד לכך. האם זה יעזור ליצור מתחים וכעסים סביב הסוגיה הזו? האם זה יעזור לחייב אותם להתגייס? לדעתי לא. צבא שאין לו מורל הוא צבא נכשל. הצבא לא באמת צריך את החרדים, אם הם לא רוצים להיות שם. אם הם יהיו בלי מורל מבצעי ויתחילו לסרב פקודות ולהפוך את המדינה, הצבא רק יפסיד מזה.
לכן אני חושבת שצריך להניח לציבור החרדי ואני מאמינה שכפי שמגמת הגיוס אצל החרדים עלתה בשנים האחרונות, היא תעלה עוד ובעוד כמה שנים יהיה ברור לכולם - לבחורים עצמם ולרבנים, שכולם מתגייסים לצבא.

אשמח לשמוע את דעתכם על כל העניין, על השאלה עצמה וגם מה אתם חושבים באופן כללי על נושא הגיוס לצבא.

--------------------
אביטל (:

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
פורסם ב: Apr 9 2018, 08:45 AM
צטט הודעה

מוגל

פרטי משתמש
קבוצה: רייבנקלו
חרמשים: 3840
משתמש מספר: 52147

אני בכלל חושבת שהרעיון לגור במדינת ישראל כשאתה מתנגד לציונות הוא אבסורד, אבל נניח לזה.
לגייס חרדים לצבא בכוח, זה כמובן לא היה ולא יהיה הפתרון. כמו שאמרת - צבא שאין לו מורל הוא צבא נכשל. לעומת זאת, לדעתי כדאי להנחיל את ערכי הצבא כך שיגרמו גם למסרבי הגיוס לראות את הערך והמשמעות של הגנה ביטחונית ותרומה בכללי למדינה.
אני משתייכת לציבור הדתי הלאומי, ואני יכולה לומר שאצלנו (לפחות באזור וברובד שאני מייצגת) ללכת לצבא זה חלק בלתי נפרד מהחיים, ולמרות שלימוד תורה מקבל את מקומו המכובד, לא יעלה על הדעת שהוא מה שידחה שירות אידאליסטי למען המדינה.
הרבה מהחברים שלי הולכים למכינה לפני הצבא, גם הבנות, או עושים שנה של בית ספר שדה ושנתיים צבא. אני גם חושבת שגיוס חרדים יגרום להפשרת מתחים בין מגזרים שונים. גם בין הדתי לאומי לחרדים - ישנה מתיחות, סטיגמות ושנאה שלדעתי תרוכך אם יהיה גיוס חרדים, וגם בין המגזרים החילוניים, המסורתיים, המאמינים והאתאיסטים כאחד.
בסופו של דבר כולנו בני אדם שמטרתם להגן על המקום בו אנו חיים. יש המקדשים זאת בתורה, אך גם היא מדגישה את חשיבות ההגנה הפיזית על ארץ אבותינו

--------------------
הָאָדוֹן ירחוני מְבָרֵךְ אֶת הַפְּרוֹפֶסוֹר סנייפ לַשָּׁלוֹם, וּמְבַקֵּשׁ מַמְּנוּ בָּרֹב טובו לַסֶּלֶק מעסקיהם שֶׁל אַחְרִים אֶת אַפּוֹ הַגָּדוֹל שֶׁלֹּא כְּדֶרֶךְ הַטֶּבַע.
הָאָדוֹן קַרְנַיִם מְבַקֵּשׁ לְהַסְכִּים עִם אָדוֹן ירחוני, וּבִרְצוֹנוֹ לְהוֹסִיף שֶׁהַפְּרוֹפֶסוֹר סנייפ הוּא חֲתִיכַת מְכֹעָר.
הָאָדוֹן רַךְ-כַּף מְבַקֵּשׁ לְצַיֵּן אֶת תַּדְהֵמָתוֹ מִכָּךְ שֶׁאִידְיוֹט שֶׁכָּזֶה הִגִּיעַ לַמַּעֲמָד שֶׁל פְּרוֹפֶסוֹר.
הָאָדוֹן זָנָב תולע מְאַחֵל לַפְּרוֹפֶסוֹר סנייפ יוֹם נָעִים, וּמַמְלִיץ לוֹ לַחֲפֹף אֶת שַׁעֲרוֹ הַשַּׁמְנוּנִי וְהַמַּגְעִיל.

---------
פורסם ב: Apr 15 2018, 14:11 PM
צטט הודעה

אני ואתה נשנה את העולם!

פרטי משתמש

ברור, אני מסכימה אתך שצריך לראות איך אפשר להנחיל את ערכי הצבא, כך שיתגייסו לבסוף. אבל, כרגע, כל עוד הם לא עושים את זה מעצמם - העיסוק התקשורתי בכך רק פוגע בנו ומורל שחייב להיות בצבא.

--------------------
אביטל (:

---------
פורסם ב: Apr 15 2018, 20:05 PM
צטט הודעה

קראנו לה נופית על שם הנוף

פרטי משתמש
חרמשים: 63935
משתמש מספר: 63549

אני חושבת שצריך לצרף את החרדים לצבא. הצבא בישראל הוא אחד מהדברים החשובים שיש לנו במדינה. המדינה שלו מוקפת באוייבים ואנחנו נצטרך כמה שיותר חיילים. אבל אם צריך לגייס אותם בכח זה משהו אחר- כי לגרום למישהו לעשות משהו שהוא לא רוצה זה לא הדרך. אני מבינה שהם רוצים ללמוד תורה ולהתפלל, אבל לדעתי הם יכולים לשלב את זה תוך כדי. בצבא אתה לא 24/7 אתה כן הולך הביתה ובזמן שהולכים לישון. אבל אם הם לא רוצים, זאת לא הדרך לעשות את זה.

--------------------

!! SHE\HER ✦ SIVAN
User Posted Image User Posted Image
be your wife like ♥︎ im in love with him ⇢ running out of time ##wish i were heather

---------
פורסם ב: Apr 18 2018, 11:10 AM
צטט הודעה

רק קצת דם לקינוח הדבש

פרטי משתמש
קבוצה: מסדר מרלין
חרמשים: 102207
מגדר:
משתמש מספר: 37223

התשובה הפשוטה היא שחרדים כן צריכים להתגייס לצה׳׳ל, כי הם לא בני אדם יותר חשובים יותר משאר בני ה18 במדינה. בארץ יש חוק גיוס חובה, משמע כל אזרח צריך להתגייס. אז מה אם חרדים מאמינים שהם תורמים לביטחון המדינה בדרך אחרת. גם אני מאמין שאני תורם למדינה דרך הסברה לאנשים על מדינת ישראל בטאמבלר ובתחרויות בילאומיות שאני טס אליהן. אני באמת מאמין שזה שהסברתי לבני נוער מפקיסטן, קטאר והאמירויות הערביות על הסכסוך הישראלי-פלסטיני תורם לביטחון של המדינה שלנו, אני חושב שזה שהסתובבתי כמהשעות טובות עם בחורה פלסטינית באתונה והצלחנו להתחבר בלי להתווכח על פוליטיקה מועילה למדינה שלנו, ואפילו יש היגיון מאחורי האמונה שלי פה. אז מה? זה אומר שאני לא אתגייס לצה׳׳ל? לא! כי אני עדיין אזרח במדינת ישראל ואני לא רואה את עצמי בתור עליון יותר מאזרחים אחרים, ואני לא רואה את האמונה שאני עוזר למדינת ישראל בתור עליונה יותר מהחוק.
ככה התשובה הפשוטה עובדת. אבל המצב הרבה יותר מסובך מזה. החברה החרדית כל כך מנותקת משאר מדינת ישראל שזה פשוט מפלג את המדינה שלנו, ולכן אי אפשר לגרום לחרדים להתגייס לצבא מרצון בלי לשלב אותם בחברה. הם לומדים בקהילות סגורות, תכלס אין לנו מושג מה הילדים עושים בישיבות, הם חיים מתקציבים שהמדינה שלנו נותנת להם מתשלומי המסים שלנו בזמן שהם רק לומדים תורה - זה לא עובד ככה. לא ככה אנחנו צריכים לנהל את המדינה. אני רוצה לקחת את הקהילה היהודית בארצות הברית בתור דוגמא לאיך לדעתי המדינה שלנו צריכה לעבוד מבחינת שילוב החרדים בחברה. בארה׳׳ב, יהודים חרדים יוצאים לעבוד. הם לא מקבלים כספים מממשלת ארצות הברית, הם חלק פעיל בקהילה. ככה זה צריך להיות גם בישראל. חרדים לא צריכים לחיות בחברה מבודדת ולהכיר רק חרדים אחרים, כי זה פשוט לא תורם למדינה שלנו בשום צורה. הם צריכים להיות חלק מהחברה, צריכים להשתלב בתוך מדינת ישראל. אם יש להם בעיה עם זה, אני אגיד את זה בכזאת פשטות - שלא יגורו פה. כשאתה גר במדינה מסויימת, אתה צריך לעקוב אחרי החוקים שלה. אז כן, יש חוקים שמאפשרים לדתיים לא להתגייס, אבל החוקים האלה סותרים עקרונות בסיסיים של הדמוקרטיה.
והיי, אם הם באמת מתעקשים שלא להתגייס לצבא, שיעשו שירות לאומי. שיתרמו למדינה שלנו במשך שנתיים או שלוש שנים בצורה שהיא לא ללמוד תורה, אלא כמו כל אזרח אחר. זה לא כזה קשה.
היום אנחנו מציינים את יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה, ואני לא יכול להגיב בדיון הזה בלי להגיד שזאת כפיות טובה לא להתגייס כשהיו חיילים חילונים שמתו כדי שאתם תוכלו לשבת פה ולהתלונן על זה שאתם לא רוצים לעשות צבא.

--------------------

תֹּם, 20, את׌/ה׊א, לא ממש פה, הנה המדף שלי
g
User Posted Image

---------
פורסם ב: Apr 18 2018, 23:52 PM
צטט הודעה

אני ואתה נשנה את העולם!

פרטי משתמש

טוב, אני מסכימה שחרדים צריכים להתגייס. הם לא טובים יותר ובהחלט מרתיח אותי שחיילים נהרגים בזמן שהם יושבים ולומדים תורה. ללמוד תורה זה חשוב, אבל לא חשוב יותר מהצורך להתגייס לצבא - במיוחד שבמדינת ישראל כל המלחמות הן מלחמות מצווה = מלחמות שבהן נלחמים על הקיום הבסיסי של מדינת ישראל ולא לצורך כבישת שטחים, וע"פ התורה למלחמת מצווה יוצא אפילו "חתן מחופתו", למרות שבאופן כללי חתן טרי נקי לביתו שנה אחת (לא מתגייס אם זו לא מלחמת מצווה). אז כן, אני חושבת שחרדים בוודאות חייבים להתגייס לצבא.
אבל, אני לא מסכימה אתך בכך שצריך לחייב אותם להתגייס ואם לא - שיעזבו את הארץ. קודם כל, הציבור החרדי לאט לאט מתפכח ומתגייס יותר. שיעור המתגייסים החרדים עולה בכל שנה - להתחיל בתהליכים תוקפניים בהחלט לא יעזור מכיוון שהציבור החרדי קשוב מאד למדינה שלו ואין לנו צורך במלחמות פנימיות. אם הם לא רוצים להתגייס, זו בעיה שלהם. אני מוכרחה להודות שלי במקומם העובדה שאני יושבת בבית ואחרים מתים למעני, הייתה צובטת ובלתי נסבלת. לחייב אותם זה לא הפתרון, כי הצבא צריך להיות חזק וכשהחיילים חלשים ולא מאמינים בדרך שלו - הצבא לא חזק.
אני חושבת שהצבא צריך לחשוב על דרכים לשכנע את הציבור החרדי להתגייס לצבא, אך לעשות זאת בדרך נעימה. גם להגיד להם שאו שהם מתגייסים או שיעזבו את הארץ זה לא הפתרון לדעתי, כיוון שהציבור החרדי, כמה שהוא קטן הוא משמעותי מאד במדינה שלנו וברגע שמתעלקים על הציבור החרדי הוא נזעק. הציבור החרדי סומך מאד על הרבנים שלו ואי הסכמה אתם תגרור תגובות נזעמות מכל עבר.
אני חושבת שצריך לתת לחרדים לעשות את התהליך הטבעי שמתגבר בכל שנה ושנה ולהתגייס לצה"ל מרצונם החופשי ואני בהחלט מקווה שהרבנים בציבור החרדי יבינו את החשיבות של הגיוס לצה"ל ויתמכו בכך כולם.

--------------------
אביטל (:

---------
פורסם ב: Apr 19 2018, 07:43 AM
צטט הודעה

רק קצת דם לקינוח הדבש

פרטי משתמש
קבוצה: מסדר מרלין
חרמשים: 102207
מגדר:
משתמש מספר: 37223

לא אמרתי שאם חרדי לא רוצה להתגייס שלא יגור פה! אמרתי שאם חרדי לא מראה רצון להשתלב בחברה הישראלית ולתרום למדינה שלו, אין באמת סיבה שהוא יגור פה ויחיה על כספי ציבור.

--------------------

תֹּם, 20, את׌/ה׊א, לא ממש פה, הנה המדף שלי
g
User Posted Image

---------
פורסם ב: Apr 20 2018, 15:55 PM
צטט הודעה

Believers Never Die

פרטי משתמש
קבוצה: סלית'רין
חרמשים: 273024
משתמש מספר: 30194

לא צריכה להיות פה בכלל בחירה. כל אזרח במדינה מחוייב לשרת בצבא ואם יש לו הסתייגות כזו או אחרת או כמובן בעיות בריאותיות שיילך לשירות לאומי. זה נהדר ותורם באותה מידה כמו צבא, אם לא יותר. כל כפויי הטובה שמשתמטים לא צריכים להיות אזרחים פה במדינה. לא משנה אם זה חרדי, ערבי, חילוני או וואטאבר. או שתהיה אזרח שממלא את החובות ותקבל גם את הזכויות, או שלא תהיה פה. אנשים עם אידאולוגיות הרבה יותר מורכבות מהחרדים הולכים ומתגייסים לצבא ולשירות לאומי ותורמים מעצמם למדינה. בושה שאנחנו בכלל דנים באם צריך לשלב אותם או לא. שיתחילו להיות מעורבים במדינה, אחת הבעיות של מיעוטים (ואני אומר את זה בתור בן מיעוט) זה שנוח לנו תמיד להיות באזור שלנו ולדרוש שכולם יתחשבו בנו. אנחנו צריכים לקחת את עצמנו בידיים ולהשתלב במדינה. רק ככה הפערים בינינו לבין הרוב לא ייראו כאלה גדולים. מי שמחנך אותך לא להתגייס הוא בושה למדינה וצריך לפנות את מקומו בהקדם.
מי שבאמת אוהב את המדינה ונאמן לה ולא כפוי טובה יתגייס בכל מחיר, הכל עניין של בחירה.
אין לי טיפה אחת של כבוד למשתמטים.

--------------------

User Posted Image

They say the captain goes down with the ship"
"?So when the world ends will God go down with it
Fall Out Boy —

---------
פורסם ב: Apr 20 2018, 16:24 PM
צטט הודעה

חבורה סודית מאוד שאוהבת במבה ובה סופר פוטר

פרטי משתמש
חרמשים: 17595
משתמש מספר: 34167

אביטל, אשמח קודם להגיב ללוגיקה שהצגת בהתחלה. את אומרת שלא צריך לגייס אנשים שלא רוצים לשרת, ובאופן בסיסי אני מבינה את ההיגיון הזה. אבל זה היגיון מאוד מסוכן. שימי לב, יש גם אנשים מיקסרים אחרים עליהם חל גיוס חובה אשר לא רוצים להתגייס לצבא. מה המדינה עושה להם? מכניסה אותם לכלא. מאיזו סיבה אנחנו נותנים לאוכלוסייה אחת זכויות שלא קיימות אצל אחרים? הרי במדינה מתוקנת, כל החרדים מסרבי הגיוס היו נכנסים לכלא. אם אנחנו לא מגייסים חרדים בגלל שאין להם מוטיבציה ורצון, אנחנו צריכים גם לא להכניס לכלא את כל מסרבי הגיוס האחרים, שזה כמובן דבר שאסור לעשות, כיוון שהוא יתן לגיטימציה לעוד אנשים לא להתגייס (יש אכן אנשים בצבא שלא רוצים להיות בו.)
לפחות לדעתי, אנחנו צריכים לגייס חרדים למה"ל, מהסיבה הפשוטה שהמצב הנוכחי הוא פגיעה בדמוקרטיה. בתור מדינה ששמה לעצמה למטרה להיות דמוקרטית, לפטור אוכלוסייה שלמה מחובה בסיסית ללא סיבה הגיונית זה אבסורד. אנחנו צריכים לתת לאנשים פטור באוכלוסייה החרדית כמו בדיוק כל אוכלוסייה אחרת - על רקע של סיבות רפואיות (ועוד שיקולים שאני לא מודעת אליהן) בלבד.

--------------------

ג'ורדי • לא כאן • תשמעו פודקאסטים של ראסטי קוויל לא תתחרטו מבטיחה

---------
פורסם ב: Apr 22 2018, 12:00 PM
צטט הודעה

סקיב
*

פרטי משתמש
קבוצה: הפלפאף
חרמשים: 455
מגדר:
משתמש מספר: 67720

אילו היית מבין אפילו את קצה הקרחון...
נתחיל מהבסיס:
הם היו פה ללא קשר למדינת ישראל, והציונים הכריחו אותם להפוך לאזרחים.
נמשיך ונאמר שהם מגנים על המדינה רק בדרך שלהם, דרך תורה ותפילה.
בנוסף השהות בצבא סותרת את חלק מעקרונות דתם

--------------------
החלפתי משתמש
המשתמש החדש שלי הוא מים אדירים

---------
פורסם ב: Apr 27 2018, 12:00 PM
צטט הודעה

מוגל

פרטי משתמש
קבוצה: סלית'רין
חרמשים: 2239
מגדר:
משתמש מספר: 67521

QUOTE (טוםמארוולו(וונדרולו)רידל @ Apr 22 2018, 01:32 PM)

אילו היית מבין אפילו את קצה הקרחון...
נתחיל מהבסיס:
הם היו פה ללא קשר למדינת ישראל, והציונים הכריחו אותם להפוך לאזרחים.
נמשיך ונאמר שהם מגנים על המדינה רק בדרך שלהם, דרך תורה ותפילה.
בנוסף השהות בצבא סותרת את חלק מעקרונות דתם

הוא צודק

--------------------

---------
פורסם ב: May 4 2018, 10:37 AM
צטט הודעה

נ נח נחמ נחמן מאומן

פרטי משתמש
חרמשים: 13093
מגדר:male
משתמש מספר: 58723

QUOTE (Lauren Jauregui @ Apr 20 2018, 05:27 PM)
לא צריכה להיות פה בכלל בחירה. כל אזרח במדינה מחוייב לשרת בצבא ואם יש לו הסתייגות כזו או אחרת או כמובן בעיות בריאותיות שיילך לשירות לאומי. זה נהדר ותורם באותה מידה כמו צבא, אם לא יותר. כל כפויי הטובה שמשתמטים לא צריכים להיות אזרחים פה במדינה. לא משנה אם זה חרדי, ערבי, חילוני או וואטאבר. או שתהיה אזרח שממלא את החובות ותקבל גם את הזכויות, או שלא תהיה פה. אנשים עם אידאולוגיות הרבה יותר מורכבות מהחרדים הולכים ומתגייסים לצבא ולשירות לאומי ותורמים מעצמם למדינה. בושה שאנחנו בכלל דנים באם צריך לשלב אותם או לא. שיתחילו להיות מעורבים במדינה, אחת הבעיות של מיעוטים (ואני אומר את זה בתור בן מיעוט) זה שנוח לנו תמיד להיות באזור שלנו ולדרוש שכולם יתחשבו בנו. אנחנו צריכים לקחת את עצמנו בידיים ולהשתלב במדינה. רק ככה הפערים בינינו לבין הרוב לא ייראו כאלה גדולים. מי שמחנך אותך לא להתגייס הוא בושה למדינה וצריך לפנות את מקומו בהקדם.
מי שבאמת אוהב את המדינה ונאמן לה ולא כפוי טובה יתגייס בכל מחיר, הכל עניין של בחירה.

תקשיב אחי, אני לא מסכים עם רוב המוחלט של החרדים שלא מתגייסים (שאגב הולך ומתמעט), בתור אחד שכן מתכנן להתגייס (למסלול הסדר, שזה שנה וארבע בצבא ושנה ושש בישיבה) אני חושב שזה לא נכון לוותר על המחויבות הזאת.
אבל,
אני מבין אותם. או לפחות מכיר את הנסיבות ורואה איפה קבור הכלב..
אני אסביר-
אני חושב שהם טועים טעות חמורה כי גם על פי התורה יש חובה על כל אדם ללמוד ללחום ולהגן ובשעת הצורך לצאת ולפעול- אפילו חתן בחופתו צריך להתגייס!
אז אם ככה, למה החרדים שהם מקיימי תורה ומצוות לא מתגייסים?
התשובה היא שיש פטור.
התורה מתירה לאדם ש'תורתו אומנותו' את הפטור מלשרת בצבא וכן מלהשתתף במיסי העיר ומיסי המלך ועוד..
מה זה 'תורתו אומנותו'?
אז כמו שאמרתי- פה קבור הכלב:
המושג 'תורתו אומנותו' מתייחס לאדם שאין לו דבר מלבד התורה- הוא אינו עובד, לא מתפאר, לא מתעניין בהבלי העולם הזה, או כמו שמתארת הגמרא- "פת במלח תאכל ומים במשורה תשתה ועל הארץ תישן"
ואכן יש הגיון מאחורי הדברים- אדם ששם כל מבטחו בה' לא זקוק לכל אלה וגם אינו זקוק להגנת הצבא.
ולכן כתבתי שאיני מסכים עם רוב החרדים שאינם מתגייסים כי עוד ישנם יחידי סגולה שעומדים בתנאים אלו שלדעתי צריכים להשאר לשבת וללמוד ולהגן על עם ישראל בצד הרוחני. אבל לכל הציבור החרדי שאכן יש בו כמות לא מבוטלת של לימוד תורה (אפילו כמות מעוררת הערצה) אבל הם כן עובדים וכן מתפנקים וללא ספק זקוקים להגנה של הצבא- אני חושב שלא צריך להיות פטור.

אלא, שיש עוד צד.
מעניין שאת החלק הזה הבנתי רק כשראיתי את הסדרה 'שבבניקים', אז אני אצטט ישר משם:
אתה היית שולח את הבן שלך לצבא שכולו חרדי בלי לפחד שיחזור בתשובה?
אולי, אבל אני בטוח שהרבה מאוד מהציבור החילוני היו נמנעים.
אז אתה צריך להבין שבאותה מידה יפחד אדם חרדי לשלוח את בנו לצבא מחשש (וחשש מבוסס למדי) שיספוג שם ערכים שאינם כדרכו ויעבור על מצוות מחוסר ברירה (דבר שקיים ביותר לצערינו הרב בעיקר בתחום הכשרות והשרות המשותף) וימנע בכל דרך לשלוח לשם את בנו..

אם הצלחתי לשכנע מישו? סביר להניח שלא. זה גם לא הייתה המטרה.
כפי שכבר כתבתי בעבר, קשה מאוד לשכנע אדם ע''י התכתבות בלבד..
אז למה אני לכאורה 'מבזבז את זמני' בדיון הזה?
כדי להסביר, כדי לגשר, כדי להפשיר, כדי לאהוב, כדי למנוע שנאת חינם ולהרבות הבנה ואהבת חינם
עם ישראל מעולם לא היה עם אחד אבל בהחלט היה ובעז''ה יהיה מאוחד.

מוזמנים לשאול שאלות על ההסבר שלי או בלי קשר להסבר שלי..
אריאל

--------------------
אריאל

~20 ~שמח~מבקר מדי פעם בעיקר בשביל דיונים '13+ '~

---------
פורסם ב: May 8 2018, 20:29 PM
צטט הודעה

מוגל

פרטי משתמש
חרמשים: 3840
משתמש מספר: 52147

אתה היית שולח את הבן שלך לצבא שכולו חרדי בלי לפחד שיחזור בתשובה?

אם כל החרדים היו מתגייסים זה לא היה צבא חרדי, זה היה צבא רב גוני כמו האוכלוסייה הישראלית. וכן, כמו שהחרדים צריכים לקבל את החילונים והם בהחלט צריכים, גם החילונים צריכים לקבל את החרדים. זה לא דיקטטורה פה. ויש לכך סיבה. אנחנו יכולים לחיות בדו קיום.

--------------------
הָאָדוֹן ירחוני מְבָרֵךְ אֶת הַפְּרוֹפֶסוֹר סנייפ לַשָּׁלוֹם, וּמְבַקֵּשׁ מַמְּנוּ בָּרֹב טובו לַסֶּלֶק מעסקיהם שֶׁל אַחְרִים אֶת אַפּוֹ הַגָּדוֹל שֶׁלֹּא כְּדֶרֶךְ הַטֶּבַע.
הָאָדוֹן קַרְנַיִם מְבַקֵּשׁ לְהַסְכִּים עִם אָדוֹן ירחוני, וּבִרְצוֹנוֹ לְהוֹסִיף שֶׁהַפְּרוֹפֶסוֹר סנייפ הוּא חֲתִיכַת מְכֹעָר.
הָאָדוֹן רַךְ-כַּף מְבַקֵּשׁ לְצַיֵּן אֶת תַּדְהֵמָתוֹ מִכָּךְ שֶׁאִידְיוֹט שֶׁכָּזֶה הִגִּיעַ לַמַּעֲמָד שֶׁל פְּרוֹפֶסוֹר.
הָאָדוֹן זָנָב תולע מְאַחֵל לַפְּרוֹפֶסוֹר סנייפ יוֹם נָעִים, וּמַמְלִיץ לוֹ לַחֲפֹף אֶת שַׁעֲרוֹ הַשַּׁמְנוּנִי וְהַמַּגְעִיל.

---------
פורסם ב: May 13 2018, 16:40 PM
צטט הודעה

סקיב
*

פרטי משתמש
קבוצה: הפלפאף
חרמשים: 455
מגדר:
משתמש מספר: 67720

על פי התורה יש חובה על כל אדם ללמוד ללחום ולהגן ובשעת הצורך לצאת ולפעול- אפילו חתן בחופתו צריך להתגייס!

מדובר פה במלחמת מצווה!!!
כדאי שנזכור שאפילו מלחמה רגילה אתה תהיה חייב מדאורייתא רק אם המלך (שאין בימינו) יכריז על גיוס

כל אזרח במדינה מחוייב לשרת בצבא

מדינת ישראל היא המדינה היחידה שכל האזרחים חייבים לשרת בצבא

--------------------
החלפתי משתמש
המשתמש החדש שלי הוא מים אדירים

---------
פורסם ב: May 17 2018, 14:55 PM
צטט הודעה

מוגל

פרטי משתמש
חרמשים: 8232
מגדר:
משתמש מספר: 67560

לדעתי, אם יאלצו את החרדים להתגייס זה רק יעמיק את הקרע בין הרבדים השונים של אזרחי ישראל.
הם בטוחים שזו הדרך לשמור על המדינה , בזמן שהציבור הדתי לאומי והחילוני, חושב שהצבא יעזור.
אי אפשר להתווכח, זה עולמות שונים, זו תפיסת חיים שונה.

--------------------
אוהבת קיץ, אוהבת לקרוא, אוהבת קולות צרודים, אוהבת לכתוב פאנפיקים , הזויים ככל שיהיו, אוהבת לאהוב, אוהבת לדבר , עם אלוקים, עם אנשים, עם עצמי, ועם כל מה שזז או לא...
אוהבת את הקול של יהורם גאון, אוהבת את השירים של שולי רנד, אוהבת לבכות בסרטים ולצחוק במציאות.

ודולפינים!! וצבע צהוב!!

ואותה ו!אותה וכל אחד שכיף לדבר איתו...ולחפור איתו...ולצחוק איתו...

---------
0 משתמשים צופים באשכול זה (0 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושאקפיצה לעמוד (4) [1] 2 3 ... אחרון » קפיצה לעמוד V 
הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

מממנים

ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
8199 19092 19396 19819

פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2024 - 2007