האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

HPortal מאחל חג פסח שמח וכשר!

הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

#MeToo || דיון
פורסם ב: Apr 27 2018, 12:50 PM
צטט הודעה

We accept the love we think we deserve

פרטי משתמש
קבוצה: רייבנקלו
חרמשים: 103528
מגדר:female
משתמש מספר: 62024
חפצי המשתמש: צפה

*תוכן לא קל לקריאה.

#MeToo
דיון

User Posted Image

בדיון הזה אני הולכת לדבר על התופעה האינטרנטית "גם אני" (Me Too) וגם על התנהגויות של אמנים בתחומים אחרים.

כשהייתי בערך בכיתה ח' והתחלתי לשמוע את פינק פלויד, קצת נרתעתי - בגלל ההתבטאויות הקשות של סולן הלהקה, רוג'ר ווטרס, כלפי ישראל ויהודים בכלל. שיתפתי את המורה שלי לרדיו במחשבותיי והוא ענה לי כי אם המוזיקה של הלהקה טובה, אני יכולה לשמוע אותם כמה שאני רוצה מבלי לתת חשבון. העובדה שאני לא מעריכה את האמנים, לא שוללת ממני את האפשרות להינות מהמוזיקה. כיום אני עדיין שומעת ונהנית מהמוזיקה שלהם, אבל אני לא מחבבת כלל את הזמר וחלק מהנגנים (למשל דיוויד גילמור, שהתנשא מעל האמן ג'ימי הנדריקס ואמר שהוא מנגן טוב יותר ממנו).

אתמול ראיתי בחדשות שהשחקן ביל קוסבי הורשע בתקיפה מינית. באופן אישי, מעולם לא צפיתי בסדרות או סרטים בהם הוא מככב - אבל שמעתי על חלקם הגדול. ביל קוסבי הואשם באופן בלתי פורמלי ותקיפה והטרדה מינית של עשרות נשים. והוא לא היחיד, כמו שניתן לראות בתופעת האינטרנט "Me Too". התנועה התפשטה בעקבות חשיפת המקרים הרבים בהם הארווי ווינסטיין הטריד מינית נשים, במשך שנים רבות.

בין הנשים ששיתפו באמצעות "Me Too" את המקרים בהן הוטרדו או הותקפו נמנו מפורסמות רבות, בהן פטרישה ארקט, ביורק, ליידי גאגא, הת'ר גראהם, אלן דג'נרס, רוזריו דוסון, ויולה דייוויס, שרה היילנד, אוון רייצ'ל ווד, אליזבת וורן, ריס וית'רספון, ג'סיקה ולנטי, מארן לווין, מוניקה לווינסקי, מרלי מטלין, אליסה מילאנו, דברה מסינג, אנה פקווין, כריסטינה פרי, אמריקה פררה, שריל קרואו ואמילי רטאייקאוסקי. נחשפו גם מקרים של גברים שהוטרדו מינית, ביניהם השחקן אנתוני ראפ, שלדבריו קווין ספייסי ניסה לתקוף אותו מינית.

גם בארץ דובר על הקמפיין והשתתפו בו לא מעט אנשים. יש אנשים שגינו אותו ויש אנשים ששיבחו אותם. בועז ארד, אמן ישראלי, אף התאבד לאחר האשמות כלפיו על ניצול מיני.

האם אתם יכולים לצפות בשחקנים על המסך אחרי האשמות (ואני מדברת על מבוססות) כאלו? גם עקב הטרדה מינית או אונס וגם עקב התבטאויות שונות? כנ"ל לגבי שמיעת מוזיקה של זמרים מסויימים וכו.
אם כן, איך זה משפיע ועם מי זה קורה?
האם זה קרה באופן הפוך? הכרתם אמן בעקבות תמיכה כלשהי במשהו שאתם מאמינים בו?אם כן, מי ובמה?
האם לתופעת הרשת הזאת צריך להיות תוקף?
מה אתם חושבים עליה?
ומה אתם חושבים לגבי ההתאבדות של בועז ארד?

כמובן שהשאלות האלו הן אך ורק שאלות הכוונה וניתן לדון גם בנושאים אחרים הקשורים בנושא זה.

--------------------

אלכס • רוק ומטאל • הנהלת הפורומים בדימוס • באפי • קפה וחתולים
"I'm in shock! Look, I've got a blanket!"

User Posted Image

כבר לא פעילה.

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
פורסם ב: Apr 27 2018, 14:40 PM
צטט הודעה

מוגל

פרטי משתמש
קבוצה: סלית'רין
חרמשים: 2239
מגדר:
משתמש מספר: 67521

עמן פשעה מדביק

--------------------

---------
פורסם ב: Apr 27 2018, 18:23 PM
צטט הודעה

Fear Is Not My Master

פרטי משתמש
קבוצה: מסדר מרלין
חרמשים: 79258
מגדר:female
משתמש מספר: 21885

האם אתם יכולים לצפות בשחקנים על המסך אחרי האשמות (ואני מדברת על מבוססות) כאלו? גם עקב הטרדה מינית או אונס וגם עקב התבטאויות שונות?
באופן אישי לא יצא שאיזה מוזיקאי או סופר או שחקן שאני אוהבת הואשמו בתקיפה מינית (לפחות לא בפומבי), אז לא קרה לי שהרגשתי צורך להפסיק לתמוך באיזה אמן בגלל הסיבה הזו. אבל אם היה נודע לי על מקרה כזה אני בטוחה שזה היה מאד מפריע לי להמשיך לתמוך ביצירה שלו/שלה.
אם כן, איך זה משפיע ועם מי זה קורה? המקרה של ביל קוסבי, שהיה כוכב תוכנית משפחה שהייתי צופה בה לפעמים כשהייתי ילדה (משפחת קוסבי), גרם לי להרגיש נבגדת ברמה מסוימת. הייתי צופה בו בתור ילדה וצוחקת ונהינית, ולא היה לי שום מושג מה קורה מאחורי הקלעים.
האם זה קרה באופן הפוך? הכרתם אמן בעקבות תמיכה כלשהי במשהו שאתם מאמינים בו?אם כן, מי ובמה? כן, את הפעיל החברתי והסטנדפיסט גדי וולצ'רסקי (זה שם הבמה שלו אבל כולם מכירים אותו בשם הזה). זה לא ממש קשור לדיון, אבל הוא אדם ממש מעורר השראה. אני לא יכולה לפרט פה במה הוא תומך אבל מי שמתעניין מוזמן לעשות לו גוגל.
האם לתופעת הרשת הזאת צריך להיות תוקף? בהחלט צריך להיות לה תוקף, אבל כמו כל דבר שקורה באינטרנט, צריך להיזהר מאד שזה לא יהפוך לפופוליסטי או זול.
מה אתם חושבים עליה? שזו דרך מעולה לתת לאנשים שנתקפו מינית אומץ לצאת עם הסוד שלהם ולפנות למשטרה. יש הרבה אנשים שמתביישים שהם עברו את החוויה הזו, והעובדה שאנשים מפורסמים משתפים שזה קרה גם להם עוזר לאנשים להרגיש שזה באמת יכול לקרות לכל אחד, גם לאנשים שהם מודלים לחיקוי.
ומה אתם חושבים לגבי ההתאבדות של בועז ארד? אני מצטערת לומר שאני לא יודעת מי זה. בין אם ההאשמות נגדיו נכונות או לא, מה שקרה לו טרגי מאד.

--------------------
נגה// לשעבר מנהלת פורום פאנפיקים ומערכת הפאנפיקים// מסדר מרלין// כותבת

---------
פורסם ב: Apr 27 2018, 21:32 PM
צטט הודעה

רק קצת דם לקינוח הדבש

פרטי משתמש
קבוצה: מסדר מרלין
חרמשים: 102207
מגדר:
משתמש מספר: 37223

QUOTE (1a1a1a @ Apr 27 2018, 04:12 PM)
עמן פשעה מדביק

היי לך 1a1a1a, ההודעה שכתבת היא הודעת ספאם, משמע הודעה שלא מתאימה לתוכן האשכול בו היא נמצאת. נשמח אם תשים לב לחוקי הפורום לפני שאתה מגיב באשכול מסויים - הם אף פעם לא ארוכים מדי ודי ברורים. במידה ויש לך שאלות אתה מוזמן לפנות אליי או לכל חבר אחר בהנהלת הפורומים :)

אני ממש כתבתי תגובה ענקית ומושקעת והיא נמחקה לי אז אני אגיב פה אחכ

--------------------

תֹּם, 20, את׌/ה׊א, לא ממש פה, הנה המדף שלי
g
User Posted Image

User Posted Image User Posted Image

---------
0 משתמשים צופים באשכול זה (0 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושא
הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

מממנים

ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
93 510 347 100

פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2024 - 2007